View Poll Results: Ce loc va ocupa Romania la sfarsitul sezonului 2009-2010 ?

Voters
313. You may not vote on this poll
  • 6 sau mai sus

    53 16.93%
  • 7

    49 15.65%
  • 8

    127 40.58%
  • 9 sau mai jos

    84 26.84%
Page 101 of 146 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 2,101 to 2,121 of 3066

Thread: Coeficienti UEFA

  1. #2101
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Rob_din e suparat de insuccesele lui dinamo,atata tot

  2. #2102
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Clasamentul pentru 2012 arata valoarea fotbalului romanesc, ne vom intoarce unde ne e locul
    Aici ii dau dreptate lui Rob. Ce s-a intamplat in sezonul 2005-2006, sau cand s-a intamplat, este exceptia si nu regula. Din cauza asta s-a iscat si tigania cu brichete, sacose si injuraturi de joasa speta, la nivel "inalt".
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #2103
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Da.. e mai misto un campionat linistit fara spectatori, fara miza.. Cred ca ar face bine sa desfiinteze liga 1 si liga 2, ba chiar fotbalul profesionist si sa fim ceva gen andora sau lichtenstein cu echipe de frizeri si bucatari ca si asa tot romanul e fotbalist la el in fata blocului. Sa vedeti atunci ce ii ardem pe toti la cupa cetatenilor cu srvicii onorabile. Am vazut ceva foarte interesant, cica ar fi o cupa a bancherilor ...
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  4. #2104
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Esti baiat destept, 4star, percep cele spuse de tine ca pe o ironie. Adevarul adevarat este ca ne-ar trebui asa ceva, de fapt, poate am avea o sansa sa scapam de spalarea de bani negrii, coruptia miliardarilor de carton, etc. Probabil, insa, ca nu va fi usor datorita...cupei bancarilor, pardon, bancherilor. In ceea ce ma priveste, mi-e greu sa ma uit la fotbalul practicat in Liga lui mitica si sa-l iau in serios, indiferent de liga/serie. E prea mare mizerie si circ de Mosi, plus ca infrastructura este mai rea ca cele 5 km de autrostrada ale lui Orban si Tairiceanu. Nu meritam sa fim sus in Europa, nici competitional ca sa nu mai vorbim...infrastructural. Ar fi o rusine, in concluzie.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #2105
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Of, daca ar fi cum zici, as fi de acord, dar nu am face decat sa le luam jucaria pe care ei o vor inlocui cu alta avand grija sa ramana pe sticla. NU fotbalul i-a produs pe cartoon miliardarii astia ci societatea, astfel incat oricand se vor gasi duium de inlocuitori pentru ei, chiar daca, prin absurd, ar disparea maine din fotbal. Fotbalul , cu brichetele, scuipatii, sacosile si circul, e doar reflecatarea societatii in care traim.
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  6. #2106
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Da, asa e, suntem niste prosti care n-avem ce sa cautam in fotbalul european, oare de ce mai jucam? Clasamentul din 2012 nu arata nimic! Si stii de ce? Fiindca mai sunt inca 3 sezoane pana atunci si n-ai de unde sa stii tu ca "ne vom intoarce unde ne e locul". In clasamentul pe 2012 diferenta intre locul 25 si 10-12 e de 5-6 puncte pe care le recuperam fara probleme in 3 ani! Ti-am mai explicat, dar se pare ca nu vrei sa intelegi!
    Ti-am mai pus odata intrebarea dar ai evitat sa raspunzi: de ce esti tot timpul asa, pesimist, vezi numai negru peste tot, vrei sa fie toata lumea perfecta cand nu se poate asa ceva? Intelege ca nu putem sa fim ca Milan sau Real Madrid, atata putem, asta e situatia! Asta nu inseamna ca nu suntem in stare de nimic! Pentru tine nu reprezinta nimic ca ne-am calificat dupa 10 ani in CL, ca am jucat un sfert de finala cupa UEFA, ca am batut AS Roma, ca am tinut piept lui Chelsea! Iar acum vii si spui ca vom ajunge "acolo unde ne e locul (pe 25)"! Adica toate rezultatele astea din ultimii 3-4 ani nu inseamna nimic pentru tine? De ce vrei sa ajungem pe 25? Ca sa nu fim iar capi de serie si sa fim iar ciuca batailor, sa nu mai "pupam" CL? Asta-i doresti fotbalului romanesc? Am fost buni numai la CM '94 cu generatia de aur sau la Sevilla in '86? Acum nu mai suntem, cand in sfarsit am readus fotbalul romanesc pe prima scena a Europei dupa o absenta de 10 ani?

    Nu-s pesimist, sunt realist. Ce sa-ti raspund? Mai mult de 2 echipe din Romania n-au cum sa faca fata in Europa, iar acelea nu pot face fata decat in Europa. Participarea cu 0 echipa in prelimnariile LC si cu 1-2 in UEFA ar fi idealul. Mab rog, daca tu vrei sa ne face de ras an de an treaba ta. Cine a mai auzit ca din 10 meciuri in turul 1 al Cupei UEFA sa nu scoti o victorie?

  7. #2107
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu-s pesimist, sunt realist. Ce sa-ti raspund? Mai mult de 2 echipe din Romania n-au cum sa faca fata in Europa, iar acelea nu pot face fata decat in Europa. Participarea cu 0 echipa in prelimnariile LC si cu 1-2 in UEFA ar fi idealul. Mab rog, daca tu vrei sa ne face de ras an de an treaba ta. Cine a mai auzit ca din 10 meciuri in turul 1 al Cupei UEFA sa nu scoti o victorie?
    Da, lasa asta, ca si cand am castigat cu Roma si am facut egal cu Chelsea ai comentat ca nu-s meritate, si ca "n-am facut nimic", de parca am fi jucat cu o echipa de mana a doua si trebuia obligatoriu sa batem Chelsea! Ai zis ca Chelsea e un "nimeni" si nu e o echipa mare, desi a jucat finala CL! Pentru tine era mare doar daca castiga trofeul si probabil nici atunci!
    Toti ti-am explicat atunci ca un egal contra lui Chelsea e un rezultat mare, fiindca e una din primele 10 echipe din Europa, dar tu nu si nu! Si ai mai si zis ca pentru tine CFR nu reprezinta Romania, doar pentru faptul ca are 3-4 romani in lot! Am ajuns sa ne repugnam propriile echipe sau cum vine asta?

  8. #2108
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu-s pesimist, sunt realist. Ce sa-ti raspund? Mai mult de 2 echipe din Romania n-au cum sa faca fata in Europa, iar acelea nu pot face fata decat in Europa. Participarea cu 0 echipa in prelimnariile LC si cu 1-2 in UEFA ar fi idealul. Mab rog, daca tu vrei sa ne face de ras an de an treaba ta. Cine a mai auzit ca din 10 meciuri in turul 1 al Cupei UEFA sa nu scoti o victorie?
    Tu chiar iti crezi povestile?esti realist?nu!tu esti genul de persoana care mai da un sut unui om cand e cazut la pamant.
    Last edited by mihai_alex; 25th October 2008 at 20:08.

  9. #2109
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Alea iacta est (Zarurile au fost aruncate)! Sortii ne sunt favorabili pentru sezonul urmator1 Fiindca Rubin Kazan a devenit campioana Rusiei, avem mari sanse ca la anul sa terminam pe 6 in clasamentul coeficientilor si astfel sa trimitem doua echipe direct in grupele CL in sezonul 2011/2012! Rubin o sa fie in ultima urna valorica si o sa-si ia bataie de la toti in grupe, la fel CSKA n-a mai miscat pe-acolo de vreo cativa ani. Deja avem avans pentru la anul aproape 2 puncte fata de ei, si vom trimite acelasi numar de echipe in competitii. Cele 5-6 echipe ii vor trage si pe ei in jos cum ni s-a intamplat noua, acum o sa vada si ei cum e! Anul asta pana acum am facut cu 1,5 puncte mai mult ca ei, ei au ramas cu 3 echipe din 4, noi cu 2 din 7!

  10. #2110
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Asa ziceau altii si despre CFR...vedem atunci ce poate Rubin,mai e aproape un an.

  11. #2111
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Asa ziceau altii si despre CFR...vedem atunci ce poate Rubin,mai e aproape un an.
    Bine, si crezi ca o sa fie toate celelalte bici, la fel ca Rubin? Degeaba va fi mare si tare doar Rubin daca celalalte clacheaza in cupa UEFA cum am facut noi anul asta. Asa ca...fiti mai optimisti

  12. #2112
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Ultima data cand am fost optimist mi-a dat realismul c-o bata-n cap.

  13. #2113
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Ultima data cand am fost optimist mi-a dat realismul c-o bata-n cap.
    Stii cum e: ceea ce nu te ucide te face mai puternic sau fiecare sut in cur e un pas inainte

  14. #2114
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Si fiecare bata-n cap cauzeaza un accident vascular cerebral...
    Ideea e ca nu putem prezice ce se va intampla,si nu poti merge pe premisa ca Rusia va pati acelasi lucru ca si noi.

  15. #2115
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    @ducus, vorbesti numai tampenii
    2p le recupereaza Rusia imediat, inseamna numai 4 victorii. cupa UEFA abia a inceput si au 2 echipe acolo, care au mai avut si noroc de grupe mai modeste. apoi, pentru 2012 nu prea avem cum sa recuperam, fiindca noi tot vom imparti la 6 pana atunci, in timp ce toate echipele care crezi tu ca le sarim din zbor, vor imparti doar la 4. mai degraba ne vor depasi altii iar cei din fata noastra se vor distanta si mai mult..

  16. #2116
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    @ducus, vorbesti numai tampenii
    2p le recupereaza Rusia imediat, inseamna numai 4 victorii. cupa UEFA abia a inceput si au 2 echipe acolo, care au mai avut si noroc de grupe mai modeste. apoi, pentru 2012 nu prea avem cum sa recuperam, fiindca noi tot vom imparti la 6 pana atunci,
    in timp ce toate echipele care crezi tu ca le sarim din zbor, vor imparti doar la 4
    . mai degraba ne vor depasi altii iar cei din fata noastra se vor distanta si mai mult..
    Doar sezonul asta ca din sezonul urmator vor imparti si ei la 6,si asta cu 3 echipe in Liga Campionilor dintre care 2 in grupe.

  17. #2117
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    eu vorbesc de Clasamentul 2012 si optimismul lui ducus ca vom sari cat am clipi pana atunci peste toate natiunile din fata noastra

    cu Rusia ne putem bate la locul 6 sezonul viitor. Depinde insa cat de mult/putin vor fi in fata noastra la inceputul sezonului, de tragerile la sorti, etc. Oricum, va trebui sa mergem mai bine decat ei, si va fi foarte greu, fiindca asta insemna sa nu pierdem mai mult de o echipa, maxim 2 inaintea fazei grupelor

  18. #2118
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Si inca o saptamana fara puncte

  19. #2119
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihai_alex View Post
    Si inca o saptamana fara puncte
    Probabil ... Poate scoate steaua un egal totusi, desi nu-mi fac sperante...

  20. #2120
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Exclamation

    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    eu vorbesc de Clasamentul 2012 si optimismul lui ducus ca vom sari cat am clipi pana atunci peste toate natiunile din fata noastra
    cu Rusia ne putem bate la locul 6 sezonul viitor. Depinde insa cat de mult/putin vor fi in fata noastra la inceputul sezonului, de tragerile la sorti, etc. Oricum, va trebui sa mergem mai bine decat ei, si va fi foarte greu, fiindca asta insemna sa nu pierdem mai mult de o echipa, maxim 2 inaintea fazei grupelor
    Pai o sa sarim, si stii de ce? 5 puncte diferenta fata de locul 10 sunt usor de recuperat in 3 ani, fiindca vom inscrie 4 echipe, la fel ca celelalte tari aflate deasupra noastra, insa care au echipe f. slabe! Tu ai impresia ca Belarus sau Austria o sa adune ceva si n-or sa poata fi depasite? Ce naiba!
    Pai daca o sa strangem cel putin 20 de puncte intr-un sezon cu 4 echipe, deja ies 5 puncte la coeficient si daca prin absurd nu putem sa urcam pe 10 la sfarsitul anului 2012 o vom face la sfarsitul lui 2013!
    Gandeste-te ca si la nivel de cluburi s-au schimbat multe in doar cativa ani, iara ca echipe din divizia C gen CFR joaca azi in Cl, iar Urziceniul in cupa UEFA si acum se bate pentru un loc de CL! Cine stie ce schimbari ne vor mai aduce urmatorii 3-4 ani! Brasovul, Craiova pot reveni din nou in cupele europene si pot creea surprize!
    Cati nu i-au injurat pe CFR cand au adus straini in echipa spunand ca astfel se va distruge fotbalul romanesc, si uite-i unde sunt acum! Azi e CFR, maine poate fi oricine altcineva!
    Noi de bine de rau asa, schiopatand in anii astia prin Europa am pus multe probleme lui Kiev, Valencia, Galata, Roma, Chelsea etc. si nu am cazut deloc in clasamentul coeficientilor! Mereu am reusit sa ne mentinem pe linia de plutire, si nu neaparat datorita coeficientului din 2005/2006, de parca numai ala ar conta, de parca n-am fi jucat 5 sezoane ci doar unul!

  21. #2121
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Pai o sa sarim, si stii de ce? 5 puncte diferenta fata de locul 10 sunt usor de recuperat in 3 ani, fiindca vom inscrie 4 echipe

    vom inscrie 6 echipe urmatorii 3 ani sigur
    nu are rost sa-ti mai explc ceva. tu stii doar una si buna, indiferent cat de paralel esti

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •