View Poll Results: Ce parere aveti despre homosexuali/lesbiene?

Voters
127. You may not vote on this poll
  • Nu am nimic impotriva lor

    23 18.11%
  • Nu sunt de acord cu homosexualitatea

    34 26.77%
  • Nu am nimic cu ei, dar nu imi place sa se manifeste in strada

    61 48.03%
  • Nu ma intereseaza subiectul

    9 7.09%
Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 456

Thread: Pro si contra homosexualitate

  1. #43
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Tyler, acum am venit. Sunt pe faza

  2. #44
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Si crezi ca, daca-si pun poalele-n cap, rezolva ceva? Iarta-mi expresia neacademica!
    Sunt sensibilitati mai mult sau mai putin ranite, sunt temeri si de ce nu...chiar interese de aparat. Ar trebui sa tina cont de asta. Un pic de diplomatie nu strica.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  3. #45
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    @luma: nu e vorba de faptul ca nu au prieteni hetero, desi sa stii ca majoritatea au cercuri mixte(si homo- si hetero-). E vorba de faptul ca au fost in afara legii pana acuma. Ca puteau face puscarie pentru apartenenta sexuala(vezi mai ales situatia homosexualilor din perioada comunista). Tu daca mult timp ai fi negata de societate, nu ai rabufni apoi?
    P.S. Bumbescu nu a zis-o, insa presimt ca o sa o zica, la cat de beligerant il stiu

  4. #46
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Libertatea de exprimare este garantata prin constitutie atata timp cat nu lezeaza interesele celorlalti. Nu inteleg cu ce o manifestatie pro-gay ar fi afectat pe cineva, in afara poate de a afecta simturi estetice...
    Bumbescule, aia cu copiii strazii e altceva, se numeste pedofilie.
    Normal ca ar fi mai ok sa nu iasa in strada si sa se manifeste "discret", insa poate ca fac asta si pentru ca atata timp au fost oprimati/izolati/nebagati in seama. E dreptul lor de a iesi, iar eu unul cred ca trebuie respectat
    Da ma bine, e pedofilie, dar nu numai, sunt multi adolescenti in jur de 18 ani care pt bani ar fi gata de orice...

    Nu ma, fac asta pt ca sunt totusi oameni bolnavi( chiar daca ii toleram, pana la urma hai sa fim cinstiti, e o boala), pt ca sunt impinsi de organizatile din afara(din tarile mult mai "evoluate" in directia asta) si pt ca aproape toti(ma refer la "baieti" mai ales) au ceva teatral in ei, simt nevoia sa se manifeste...
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  5. #47
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    of, trebuia sa ajunga repede militia...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #48
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Pai da, acum apare Bumbescu si zice ca nu trebuie repsectat dreptul homosexualilor
    Unde am spus eu asta mai trogloditule?

    Nu zau, ai presimtiri cu ce o sa zic eu? esti tare
    Eu beligerant? cred ca tu ar trebui sa te numesti mai degraba Cica Contra
    Last edited by Bumbescu; 10th June 2007 at 22:16.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. #49
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,141
    Reputatie
    1
    Bumbescule, eu nu-s fanul acestei idei cum ca ar fi o boala. cine poate spune in secolul 21 ce e normailitatea...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #50
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Bumbescule, eu unul nu am cunoscut niciun homosexual "live"(cel putin nu activ),asa ca nu ii pot cataloga in vreun fel sau altul, cu atat mai putin sa trag concluzii generalizante(macar e ok ca ai folosit "aproape toti", si nu toti, altfel aveam grija sa te faultez).
    Daca orice deviere de la normalitate poate fi catalogata drept boala, atunci sunt bolnavi...am zis, atata timp cat nu imi lezeaza mie sau altora interesele, e treaba lor
    Chiar daca simt nevoia sa se manifeste, e treaba lor pana la urma, nu? Nu trebuie sa aruncam cu pietre in ei.

  9. #51
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    @luma: nu e vorba de faptul ca nu au prieteni hetero, desi sa stii ca majoritatea au cercuri mixte(si homo- si hetero-). E vorba de faptul ca au fost in afara legii pana acuma. Ca puteau face puscarie pentru apartenenta sexuala(vezi mai ales situatia homosexualilor din perioada comunista). Tu daca mult timp ai fi negata de societate, nu ai rabufni apoi?
    P.S. Bumbescu nu a zis-o, insa presimt ca o sa o zica, la cat de beligerant il stiu
    Aaaa, si tu o iei inainte...sa fi sigur.

    Pai puscarie faceai, dupa vechiul cod, si daca aveai vreo amanta. Arata-mi insa unul care a patimit astfel de cazne...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  10. #52
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    @luma: nici nu conteaza daca a fost sau nu arestat cineva. Singurul fapt ca sunt catalogati drept "bulangii" etc. si sunt stigmatizati/izolati e de ajuns...
    Eu as merge si mai departe(desi sunt sigur ca o sa imi iau niste huiduieli grozave pe aici) si as fi de acord si cu casatoriile legale(religioase totusi nu, pentru ca ar fi o sfidare totusi) si, daca e vorba despre un cuplu respectabil din societate, chiar cu adoptiile( nu cred ca un copil crescut intr-un cuplu homosexual ar iesi neaparat cu aceeasi orientare). Insa adoptiile facute dupa investigari "la sange" a cuplului si asigurarea de bunele intentii ale acestuia. Nu stiu, e doar o parere...

  11. #53
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Tyler: ok, poate nu-i o boala, mai ales ca si eu am spus ca multi sunt atrasi in directia asta..
    Balaci: tu nici nu prea ai cum sa cunosti pe cineva din moment ce stai toata ziua pe forum
    Vezi, am fost ok, nu ti-am spus ca la fata ta nici pe homosexuali nu-i atragi, de tipe ce sa mai vorbim...:
    Last edited by Bumbescu; 10th June 2007 at 22:23.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  12. #54
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    of, trebuia sa ajunga repede militia...
    normal

    pai sa pierd soul?

  13. #55
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Mai, terminati cu ciondaneala, ca ma suparati!

    @Balaci, nici eu nu spun altceva. Au aceleasi drepturi cu oricine de aici si oriunde. Ideea era alta: mai multa discretie n-ar strica!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  14. #56
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Aaaa, si tu o iei inainte...sa fi sigur.

    Pai puscarie faceai, dupa vechiul cod, si daca aveai vreo amanta. Arata-mi insa unul care a patimit astfel de cazne...
    Asta cu amanta parca nu era chiar asa.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  15. #57
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Dar sa nu ceara drept la casatorie sau drept la adoptie de copii.
    Hai să nu confundăm homosexualitatea cu pedofilia.

    Eu nu consider homosexualitatea ca fiind o problemă, nu mi se pare o mare tragedie atracția între două persoane de același sex, până la urmă trăim într-o societate democratică și fiecare e liber să facă ce vrea și să gândească cum vrea, atâta vreme cât nu deranjeaza cu ceva pe cei din jur! Și pe mine, personal, nu mă deranjează cu nimic homosexualii, sunt împotriva homofobiei, mi se pare culmea intoleranței, să judeci oamenii după preferințele sexuale, adică un lucru care pe tine nu te afectează cu nimic!!

    Iar în ce privește celălalt argument, cum că tinerii sunt și așa confuzi și ca o dată cu promovarea homosexualitații vor deveni și mai nesiguri, eu cred că dacă îți educi copilul să fie o persoană cu caracter, care să știe cum să ia propriile decizii în ceea ce privește viața lui, nu va deveni homosexual doar fiindcă aude vorbindu-se despre asta! Adică, un baiat nu poate fi atras de un alt baiat doar pentru că vede parade gay sau aude prea multe despre asta, atracția ori există, ori nu! Și mi se pare ok ca tinerii să fie încurajați să nu-și renege sentimentele, adică dacă o persoana este homosexuală, nu cred că ar trebui să se simtă jenată să recunoască acest lucru și nici să se prefacă, că n-ar fi...fiecare are dreptul de a fi fericit și să-și aleagă partenerul pe care îl dorește, fie că este de același sex sau de sex opus!

    Pedofilia însa este cu totul alt subiect, nu cred că are legatura cu homosexualitatea, pedofilii pot profita și de fete și de baieti, nu sunt neaparat homosexuali! Pedofilia este un delict, homosexualitatea, nu!!
    Am draci! Caut exorcist.

  16. #58
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Asta cu amanta parca nu era chiar asa.
    Adulterul? Cam asa era.
    Ce nu-ti convine?
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  17. #59
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    :
    nu-mi aduc aminte
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Mai,ce e comic in situatia asta,este faptul ca barbatii nu au nimic impotriva lesbienelor,ba dimpotriva ,dar cand vine vorba de fundasi,se schimba foaia...daca de exemplu se va organiza doar un miting al lesbienelor din Romania,credeti ca vor trece la actiuni baietii astia de la Noua Dreapta?...

  19. #61
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Da, e comic! Mai râd un pic și mâine.
    Se cheamă ipocrizie. It's elementary, my dear Watson!
    Am draci! Caut exorcist.

  20. #62
    sport legend noir_desir's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iași/Мoscova
    Posts
    3,603
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luluta View Post
    eu cred că dacă îți educi copilul să fie o persoană cu caracter, care să știe cum să ia propriile decizii în ceea ce privește viața lui, nu va deveni homosexual doar fiindcă aude vorbindu-se despre asta! Adică, un baiat nu poate fi atras de un alt baiat doar pentru că vede parade gay sau aude prea multe despre asta, atracția ori există, ori nu!
    daca iti educi copilu' sa fie o persoana cu caracter da, ok, perfect de acord. Intrebarea e cati dintre tinerii de azi sunt educati astfel pentru a nu fi influentati de anumiti factori. Eu ma indoiesc c-ar fi prea multi. E cam la fel ca si la fumat/droguri, evident pastrand proportiile.
    [COLOR="Blue"][B]FORZA POLI[/B][/COLOR] / [COLOR="Black"][B]FORZA[/B][/COLOR][COLOR="Red"] [B]MILAN[/B][/COLOR] / [COLOR="Navy"][B]ALLEZ[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]PSG[/B][/COLOR] / [COLOR="Blue"][B]HAJRA MTK[/B]/[/COLOR][COLOR="DarkGreen"][B]ЛОКОМОТИВ МОСКВА[/B][/COLOR]

  21. #63
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mustata View Post
    Mai,ce e comic in situatia asta,este faptul ca barbatii nu au nimic impotriva lesbienelor,ba dimpotriva ,dar cand vine vorba de fundasi,se schimba foaia...daca de exemplu se va organiza doar un miting al lesbienelor din Romania,credeti ca vor trece la actiuni baietii astia de la Noua Dreapta?...
    da, o sa vina cu camere de filmat in loc de pietre si bate

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •