View Poll Results: Ce parere aveti despre homosexuali/lesbiene?

Voters
127. You may not vote on this poll
  • Nu am nimic impotriva lor

    23 18.11%
  • Nu sunt de acord cu homosexualitatea

    34 26.77%
  • Nu am nimic cu ei, dar nu imi place sa se manifeste in strada

    61 48.03%
  • Nu ma intereseaza subiectul

    9 7.09%
Page 11 of 22 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 456

Thread: Pro si contra homosexualitate

  1. #211
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    bine ca nu i-am vazut eu, sigur nu le faceam vreo poza:table:
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  2. #212
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Astia ar trebui impuscati ca si cainii turbati.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  3. #213
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    gia sou. daca ai avea un baiat, si el ar fi homosexual, l-ai impusca si pe el?

  4. #214
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Herc_Reloaded View Post
    gia sou. daca ai avea un baiat, si el ar fi homosexual, l-ai impusca si pe el?
    nu! l-ar educa sa nu devina homosexual! totul tine de educatia pe care o oferi copilului tau! pentru ca in ziua de azi lumea "moderna" te prosteste! iti spala creierul!
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  5. #215
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Herc_Reloaded View Post
    gia sou. daca ai avea un baiat, si el ar fi homosexual, l-ai impusca si pe el?
    Da sa stii ca l-as omori ca pe un caine turbat .
    Γεια σου και εσενα.
    Last edited by Elphax; 4th July 2007 at 17:41.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  6. #216
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    nu! l-ar educa sa nu devina homosexual! totul tine de educatia pe care o oferi copilului tau! pentru ca in ziua de azi lumea "moderna" te prosteste! iti spala creierul!
    Corect
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  7. #217
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    statul german si campania

    ''Suntem alaturi de voi'


    Ce parere aveti?
    Last edited by Universal; 31st January 2008 at 16:03.

  8. #218
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Ce parere am?
    Au nevoie de inca un Hitler!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #219
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    la asta m-am gandit si eu
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  10. #220
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    nu! l-ar educa sa nu devina homosexual! totul tine de educatia pe care o oferi copilului tau! pentru ca in ziua de azi lumea "moderna" te prosteste! iti spala creierul!
    are prea putina legatura cu educatia ...

  11. #221
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    are prea putina legatura cu educatia ...
    Absolut adevarat. Daca credeti ca este o chestie de educatie, va inselati. Ar fi bine sa ne mai documentam inainte de a emite astfel de judecati categorice, si mentalitati tipice miscarii poporaniste, Vascautii din Deal, dupa 1907. Lumea a mai evoluat intre timp.

    Iar afirmatii de genul ca au nevoie de inca un Hitler frizeaza ...... nu mai spun ce. Inteleg, inca credeti ca este cool sa fim neo-nazisti, sau mai stiu eu ce. Nu este. Din fericire, astfel de atitudini se intilnesc la 0.001% din po****tie.

    Lumea moderna nu iti spala creierul ca sa devii homos. Grecia antica cunostea homosexualitatea ca si fenomen frecvent. Ati auzit de insula Lesbos? O puteti vizita, au plaje misto. Lor cine le spala creierul? George Bush?
    Last edited by Herc_Reloaded; 5th July 2007 at 08:31.

  12. #222
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Nu vreau sa intru in polemici cu voi pentru ca mi-am dat seama ca n-are rost! voi traiti in lumea voastra pe care o credeti cea adevarata!
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  13. #223
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Herc_Reloaded View Post
    Absolut adevarat. Daca credeti ca este o chestie de educatie, va inselati. Ar fi bine sa ne mai documentam inainte de a emite astfel de judecati categorice, si mentalitati tipice miscarii poporaniste, Vascautii din Deal, dupa 1907. Lumea a mai evoluat intre timp.

    Iar afirmatii de genul ca au nevoie de inca un Hitler frizeaza ...... nu mai spun ce. Inteleg, inca credeti ca este cool sa fim neo-nazisti, sau mai stiu eu ce. Nu este. Din fericire, astfel de atitudini se intilnesc la 0.001% din po****tie.

    Lumea moderna nu iti spala creierul ca sa devii homos. Grecia antica cunostea homosexualitatea ca si fenomen frecvent. Ati auzit de insula Lesbos? O puteti vizita, au plaje misto. Lor cine le spala creierul? George Bush?
    Sunt mult mai multi decit vrei tu sa lasi sa se creada, dar uneori este foarte greu sa vezi ceva cu adevarat.
    Lumea moderna vrea sa te aduca la stagiul de animal cu instincte animalice si un consumator iesit din comun.
    Homosexualitatea= boala si ca atare trebuie tratata
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  14. #224
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    nu e boala decloc, daca era boala se faceau tratamente si nu erau sustinuti de nimeni

  15. #225
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    ma faci sa rid dupa unii este chiar o calitate sa fii homo
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  16. #226
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    nu am zis ca e calitate, nici ca e prea normal, dar asta e

    si ei sunt oameni ...

  17. #227
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Homosexualitatea a fost considerata o boala, asta pe la 1886, cand Krafft-Ebing a scris Psihopatia Sexuala. Intre timp, opiniile au mai evoluat, si este considerata doar ca fiind o orientare sexuala diferita.

    Asa cum scria si Elphax, nu este ceva ce se poate trata, nu provine din educatie (sunt multe familii perfect normale care au copii cu orientari sexuale diferite), si mai ales nu reprezinta o stigma sociala, decat in societatile inapoiate din punct de vedere cultural. Putem sa nu fim de acord cu asa ceva, da nu ii pot condamna la stadiul de fiinte inferioare, si nici nu as putea accepta ce spun unii ca trebuei exterminati. Asta este o exprimare infantila. Scuzati-mi duritatea limbajului.

    @crissis: eu ma refeream la neonazisti ca sunt 0.001% din po****tie. nu cunosc statistici ref la cei cu orientari homosexuale, dar nu cred ca depasesc 1%.

    Lumea moderna, capitalista, este bazata pe consum. Instinctele animalice exista in noi. Spre exemplu, continuam sa apreciem mancaruri sofisticate (musaka me melitzanes) cand am putea ingurgita numai pastile care sa contina exact aceiasi cantitate de minerale, saruri, proteine etc etc.

  18. #228
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Herc_Reloaded View Post
    Homosexualitatea a fost considerata o boala, asta pe la 1886, cand Krafft-Ebing a scris Psihopatia Sexuala. Intre timp, opiniile au mai evoluat, si este considerata doar ca fiind o orientare sexuala diferita. Asa cum scria si Elphax, nu este ceva ce se poate trata, nu provine din educatie (sunt multe familii perfect normale care au copii cu orientari sexuale diferite), si mai ales nu reprezinta o stigma sociala, decat in societatile inapoiate din punct de vedere cultural. Putem sa nu fim de acord cu asa ceva, da nu ii pot condamna la stadiul de fiinte inferioare, si nici nu as putea accepta ce spun unii ca trebuei exterminati. Asta este o exprimare infantila. Scuzati-mi duritatea limbajului.

    @crissis: eu ma refeream la neonazisti ca sunt 0.001% din po****tie. nu cunosc statistici ref la cei cu orientari homosexuale, dar nu cred ca depasesc 1%.

    Lumea moderna, capitalista, este bazata pe consum. Instinctele animalice exista in noi. Spre exemplu, continuam sa apreciem mancaruri sofisticate (musaka me melitzanes) cand am putea ingurgita numai pastile care sa contina exact aceiasi cantitate de minerale, saruri, proteine etc etc.
    Ai vrut sa spui deviatie de comportament si nu orientare sexuala diferita.
    Musaka me melitzanes(musaca cu vinete) este super ca si mincare si deloc sofisticata. Instinctele animalice exista in noi in stare latenta si bine ar fi sa ramana asa .
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  19. #229
    Banned
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Undeva aproape de tine
    Posts
    1,330
    Reputatie
    0
    Captivi în altă lume
    de Eduard Apostol

    Dinamoviștii au privit stupefiați evenimentul Love Parade din Salzburg, de sîmbătă după-amiază. Despre fotbaliști se spune că sînt nonconformiști și că trăiesc rupți de realitate, răsfățați. Ei bine, în ziua lor liberă din cantonamentul austriac, dinamoviștii au vizitat Salzburg și s-au trezit în mijlocul unei sărbători a homosexualilor și lesbienelor.

    Aceasta i-a tulburat prin muzică, prin lipsa de prejudecăți a celor implicați și a trecătorilor. A fost o experiență șocantă.

    Salzburg sub asediu
    Summer Love Parade a invadat fără somație străduțele liniștitului oraș. Camioane înțesate de tineri sau bătrîni, fete sau băieți, de toate orientările, coafuri care de care mai bizare, miros de alcool și nu numai, costumații ciudate și multă, multă muzică house ce spărgea difuzoarele. "Parcă sîntem la circ!", s-a amuzat Chiacu atunci cînd dansatorii s-au revărsat pe bulevardul principal.

    Îngeri și ființe mitice
    Fotbaliștii au văzut cum apar ca din pămînt băieți cu aripi de înger sau replici după demoni din "Pirații din Caraibe". Ființe mitice se intersectau cu burtoși care puțeau a bere. Fete cu sîni frumoși dansau alături de tipi musculoși.

    S-au lipit de vitrine
    La început, roș-albii erau temători. S-au lipit, cu timiditate, de vitrinele magazinelor. N-au scăpat! Cîțiva tipi și tipe, cu vestimentații stranii, dar nonviolenți, i-au invitat pe jucători în camioane! Băieții au refuzat. "Sînt pastilați! Nu sînt doar băuți", a comentat Dănciulescu. Și era foarte aproape de adevăr, ținînd cont că puști cu priviri pierdute și injectate au căzut fie peste Radu și Zicu, fie pe iarbă, luați apoi cu ambulanța, fie de-abia se mai țineau pe picioare. Niculescu se crucea.

    Curățenia de după
    Zicu a filmat, serios, cîteva imagini de la această manifestare. A dat și autografe unui adolescent, care strîngea, cu sîrguință, iscăliturile fotbaliștilor. "Eu nu înțeleg nici muzica, nici evenimentul. Sînt băiat liniștit, am o altă părere despre viață", a mărturisit Ianis. Jucătorii au fost impresionați: la cîteva zeci de secunde după ce iureșul de culori, sunete și oameni a trecut, organizatorii au strîns mizeria și au spălat străzile. De parcă nu se întîmplase nimic! Ieri, dinamoviștii erau încă sub influența celor văzute. "Parcă a fost un vis. Doamne, Doamne, cîte sînt pe pămîntul ăsta!", își spuneau elevii lui Rednic.

  20. #230
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    dar pareri proprii nu ai, de ce trebuie sa ne povestesti ce au vazut altii cand tu nici macar nu ai fost acolo???? era si un point la faza asta????
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  21. #231
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Cert este ca se face curatenie dupa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •