Page 11 of 106 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 211 to 231 of 2226

Thread: Off Topic Progresist

  1. #211
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Yes, Baby!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #212
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sa fie sanatoasa, atunci. Nu am stiut. Ce chestie... Pentru linistea mea personala va rog sa faceti public genul caruia apartineti. Gender, in engleza.

  3. #213
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Eu stiu ca LuCaS e baiat !

  4. #214
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Asa o fi. Avea poza cu Mishkina care-l (de)masca.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #215
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Miril, tu pe asta te bazai? Inclin sa cred ca Be@ are dreptate. Parca la un moment dat avea o poza cu Suzanne Vega, stiti voi, MY NAME IS LUCA(S)

  6. #216
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu, LuCas a explicat ca poza este a tenismanei, eu crezusem ca era a Suzannei Vega. Si eu cred ca Be@ stie mai bine.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #217
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Aha! Imi aminteam eu ceva, dar nu tot. In fine. Pentru toata lumea o primavara frumoasa, indiferent de sex. Facem topicul gras, ca altceva nu avem de comentat. Ce tampenie. Chiar nu se intapla nimic? Nu ne poate spune si noua cineva ceva despre rapirea din serai, pardon, din Belgrad. Am "furat" un jucator. Cine este asta de merita sa incalci poruncile biblice? Thwaite ce mai face? Isi mananca unghiile? Iacov isi freaca palmele? E invers? E viceversa, Iacov mananca palmele si ala isi freaca unghiile? Sau il mananca palma pe Iacov, si ia bani? Mie tacerea asta imi pute. Parerea mea:
    CEI DIN PRESA SPORTIVA AU CEVA CU IACOV SI ORGANIZEAZA UN BOICOT.

  8. #218
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Asta ar insemna ca suntem bagati in seama. Nu cred in asa ceva. Pur si simplu echipa asta nu este prea interesanta pentru ziaristi. Cand nu aveau ce scrie s-au ocupat de scandalul Thwaite, acum cu scandalul de la Dinamo sau cu banii pe transferuri, nu au ei timp sa se ocupe de noi. Nu au fost in stare sa scrie doua randuri la sfarsitul anului trecut, la retrospectiva, cand locul 3 a disparut din clasamentul diviziei A.

  9. #219
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    E bine daca nu scrie in ziare nimic de noi. Asta inseamna ca e liniste . Pentru ca ziaristii isi aduc aminte de FC National numai atunci cand este scandal .
    Totusi puteau si ei sa faca un interviu cu Bergodi , sa vedem si noi cu ce impresii s-a intors dupa stagiile de pregatire , sau sa stim si noi care mai e situatia lui Thwaite . S-o fi intors in Romania sau nu ? N-am mai auzit nimic de el !

  10. #220
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si mie imi pute! Nu ca as avea nasul sensibil, dar tacerea si aici ma refer exclusiv la cazul Thwaite, necesita mai mult decat un parfum bun. Pe ce ma bazez? Pe...miros era sa zic si chiar am si facut-o. Este adevarat ca ziaristii ies (d)in decor cu cate o poveste tip Thwaite, dar si Iacov iesea si el din... incinta Parcului cu cate o CP, cu cate un interviu la radio sau in presa, cu pizaa, ma rog. Concluzia, tocmai acesta discrepanta, a se numi tacere, miroase nu tocmai... In rest, cum spune si Be@, un interviu cu Bergodi ar fi la locul lui, adica pe prima pagina, ca de bagabonti care fenteaza fiscul, agez**** terenurile care nu le apartin sau de femei dezbracate unde...nu trebuie, m-am cam saturat. HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #221
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    De vagabonti m-am saturat si eu, de femei dezbracate nu. Ma rog... Dar nu e mai putin adevarat ca femei dezbracate mai poti sa vezi zilnic in reviste, dar de Bergodi si National nu am posibilitatea sa aflu cate ceva. Nici macar pe site-ul oficial. Are dreptate si Krap cu site-ul ala. Lipsa de preocupare pentru tot ce implica el. Noroc cu cativa care mai fac revista presei. Nuu ii stiu pe toti, si imi cer scuze daca omit nume, dar Kurany, Be@ si Miril par sa fie cei mai activi la capitolul stiri.
    Eu propun sa inventam noi, daca nu sunt noutati. De exemplu va spun ca Ghingeanu a scapat de problema cu unghia aia bolnava. Nu mai miroase urat, nu mai supureaza si nu mai este maro, in consecinta a putut sa o taie si sa-si puna ghetele pentru un come back pe dreapta. Ma intereseaza cat mai are Ghindeanu contract. La anul va intra Craiova in A si va incerca sa adune olteni de peste tot. Unde mai pui ca nu sunt la prima tentativa de genul asta. O sa-l caute de momitze si pe Panc. Pardon! Voiam sa zic ca o sa caute sa-l momeasca si pe Panc.

  12. #222
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Te vad fudul, pardon, interesat de momeli si ademeneli, inclusiv cu femei goale. Sa se inteleaga bine, si pe mine ma intereseza aceste fapturi si de ce nu, intr-un context adecvat, si dezbracate, dar nu neparat in primele pagini de stiri sportive, nu vad dezbracatul sexului opus ca pe un sport, in timp ce echiipa de pe locul trei este tratata de parca ar fi muma padurii. Sau poate o fi dar nu o stim noi. In acest caz, nedezbracare, nedezbracare, dar s-o stim si noi, asta vreau!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #223
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Am si spus ca nu e necesar ca prima pagina sa fie plina de dosuri goale. Pentru asa ceva oferta e generoasa. Eu asta incerc sa spun, parerea mea, ca e un boicot, avand in vedere ca Iacov s-a dat la presa, spunand ca u e sustinut. Iar presa s-a dat la el, spunand ca e avid de publicitate.
    Deja presa a inceput sa fie un periculos sustinator si soclu pentru acest Gigi Becali, care mesteca cu gura deschisa si behaie cantece bisericesti, care aprinde lumanari cu zippo din dotare si care, in crestinatatea lui nemasurata, ii intoarce lui Bodu si celalalt obraz, dupa ce i-ar intoarce maxilarele din locul lor. El sau Zmarandescu.

  14. #224
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Stiu ce ai vrut sa zici, Bank, ma gandesc la presa dezbracata. La asta am reactionat si eu, la reportajul ProTv-ului, la ipocrizia habotnica, afisata si premiata cu agheazma publicitara. Cateodata ma intreb daca mai avem scapare (ca popor). Presa face inconstient, zic eu, un joc periculos. Parca am fi in Romania de la sfarsitul decenului trei, secolul trecut.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #225
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cred ca jucatorul despre care articolul de mai jos este vorba, n-a vazut reportajul de mai...sus.

    http://www.totalsport.ro/stiri/Steau...pas_19923.html
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #226
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril
    Parca am fi in Romania de la sfarsitul decenului trei, secolul trecut.
    Ce vremuri... Eram tineri atunci. Parca a fost ieri. Labelepoc.

  17. #227
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cam asa?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #228
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Asa, asa. Asteptam sa ia fiinta Spartac Finante Banci.

  19. #229
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Ce vroiam sa va intreb...cupa romaniei tot miercuri se joaca nu?

  20. #230
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Miercuri, sau miercurea? Nici nu am habar cand e primul meci cu Farul. Nici nu mai tin minte unde va fi...

  21. #231
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    La Farul se joaca primul meci,miercurea asta,daca totul merge bine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •