View Poll Results: O sa aiba Steaua mai mult succes cu portarul brazilian?

Voters
60. You may not vote on this poll
  • Da

    28 46.67%
  • Nu

    32 53.33%
Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 385

Thread: Andrey Nazario Afonso

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    789
    Reputatie
    1

    Portar brazilian la Steaua

    o sa aibe Steaua mai mult succes in Cupe cu acest portar : Portarul brazilian Andrey a semnat un precontract cu Steaua
    Portarul brazilian ANDREY NAZARIO AFONSO, nascut la 9/11/1983 la Porto Alegre, care in 2006 a evoluat 37 jocuri din 38 posibile pentru echipa FIGUEIRENSE, al doilea jucator in topul prezentelor din Serie A Brazilia, a semnat cu FC STEAUA un contract pentru o perioada de 3 ani si jumatate
    Last edited by YoYoyOi; 14th December 2006 at 21:00.

  2. #2
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    e o parasuta parerea mea. Sper doar ca Cernea sa fie titular la Steaua

  3. #3
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Nici eu nu prea am incredere in Andrey asta. Sper sa ma insel, dar nu-l vad facind meciuri extraordinare.

  4. #4
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    nici eu nu-l vad...doar ca inca nu a jucat pt noi asa ca..e prematur ...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  5. #5
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Portarul brazilian Andrey a fost printre cei mai buni jucători de la Figueirense


    Andrey, care a împlinit în noiembrie 23 de ani, este unul dintre portarii brazilieni care erau văzuți de mare viitor în urmă cu cîțiva ani. Tocmai pentru că el se afla în prim-plan, a fost convocat de antrenorul echipei naționale sub 20 de ani a Braziliei pentru a face parte din lotul cu care reprezentativa carioca a participat la Campionatul Mondial din 2003, desfășurat în Emiratele Arabe Unite. Atunci a fost rezerva lui Jefferson la toate cele 7 jocuri, în urma cărora Brazilia a cîștigat trofeul, fiind coleg, printre alții, cu Adriano, Kleberson și Adailton.

    Andrey a revenit în acest an în circuitul fotbalului brazilian, după ce a fost nevoit să treacă și printr-o perioadă foarte grea. În 2004 a suferit o accidentare care l-a ținut departe de gazon mai bine de un an, după care n-a mai prins postul de titular la Paranaense. A fost împrumutat la începutul lui 2006 la Figueirense, unde a jucat 35 de meciuri din cele 38 de etape ale campionatului.

    Noul portar al Stelei a vorbit în presa braziliană despre accidentarea sa și despre revenirea în prim-plan. "În primele jocuri din acest an mi-a fost foarte greu și nici n-am avut evoluții prea bune deoarece nu eram în ritm, nu aveam partide în picioare și pînă am prins încredere a durat ceva timp", a declarat Andrey, cel care are o medie a notelor primite din partea "globesporte" de 6,4.

    La puține momente după ce a bătut palma cu Mihai Stoica, Andrey Nazario s-a destăinuit presei braziliene. "De cînd m-am apucat de fotbal am visat să ajung să joc într-o zi în Europa, așa cum au făcut toți marii fotbaliști pe care i-a dat Brazilia. Visul văd că mi se îndeplinește", a declarat atunci Andrey.

    În actualul sezon, Andrey a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui Figueirense, echipă care a încasat în total 44 de goluri, 42 dintre ele fiind primite de Nazario, trupa noului stelist fiind pe locul 4 în topul echipelor cu cele mai puține goluri încasate după mult mai celebrele Sao Paolo, International Porto Alegre și Santos.
    GSP

  6. #6
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Eu cred k o sa faca senzatie....e inalt, din cate am vazut are reflexe, are ABC-ul portarilor(respinge mingea foarte puternic in lateral de fiecare data).....eu cred k e un super-tranfer......o sa il dea GG pe 5-6 mil euro....
    O sa fie unul dintre cei mai buni portari din Europa....
    OK....hai k am deviat un pic .....in concluzie....dupa imaginile pe care le-am vazut cred ca este un transfer bun...
    ex-Sallam

  7. #7
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    In concluzie, am uitat sa zic zilele trecute ce de kkt au fost cei de la Prosport si GSP care au dat imagini cu portarul Andrey. N-am vazut nici una in care sa respinga sau sa prinda o minge. Doar imagini cu goluri stupide luate de el.
    Foarte obiective gazetele astea

  8. #8
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Aici imagini cu el in prim plan... http://www.steauafc.ro/nou/index.php?cat=main&lang=ro
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #9
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    pai daca a luat 35 de goluri, au avut de unde alege

    nu am incredere in Andrey ...

    Doamne, ce nume a putut sa dea la thread si asta

  10. #10
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Nu a luat 35 de goluri mai Diablo... a luat 42

    nici eu nu am incredere

    Schimb numele

  11. #11
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Sunt imagini si "imagini".....dupa alea care imi convin mie....e un portar bun, dupa celelalte....nu cred ca era el....n-am vazut nici un prim-plan....
    ex-Sallam

  12. #12
    ANTI-corpodean razwan_vs's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Vaslui
    Posts
    10,720
    Reputatie
    1
    a luat 42 de goluri ca nu avea aparare...la steaua este si o aparare destul de buna...
    Ăsta nu e fotbal, ci mafie. [B]F**K YOU PLATINI [/B]

  13. #13
    he`s back dan's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    romania
    Posts
    2,051
    Reputatie
    1
    radeti voi de el...da sigur e mai bun decat carlosica
    Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru,
    Pentru ca traiti pt noi si nu pt echipa voastra,
    Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi,
    Pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza,
    Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim STEAUA ca existi!

  14. #14
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Asta nu contest chiar si mama e mai buna decit Carlos

  15. #15
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Va spun eu k sigur o sa faca senzatie...acum nu mai glumesc....chiar cred k este un portar bun....se citeste si ambitia pe fatza lui....poate se indragosteste pink si de el.... k e dragutz, nu-i asa pink?
    ex-Sallam

  16. #16
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Am vazut la portarul asta niste interventii de portar de handbal si are gramul ala de noroc care ii lipsea fostului... e bun!
    Si totusi ma gandeam eu ca asta este al doilea portar vorbitor de portugheza care vine la Steaua. Si celalalt a venit tot in iarna... sper sa se opreasca aici coincidentele.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  17. #17
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    DAr asta stie alt fel de portugheza nu e chiar o coincidenta

  18. #18
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Uitatzi-va aici si spunetzi ce parerea avetzi despre el.....mie mi s-a parut senzational....nici nu imi vine sa cred k un asemenea portar a venit la Steaua.....uitatzi-va si la apararea pe care a avut-o...era praf.....dak nu era el in poarta cred ca terminau pe locul 17, nu 7....

    http://www.youtube.com/watch?v=GX85Z-wJulo&eurl=
    ex-Sallam

  19. #19
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Sallam, propaganda d`asta am vazut si inainte de venirea lu` Carlos Fernandes? Sa vina Libis Arenas, ce zici Sallam?

  20. #20
    Antrenor Brian's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,610
    Reputatie
    1
    Nu am motive sa fac propaganda.....eu vreau doar ce este mai bun pt Steaua....nu vreau sa vin si sa zic de un portar k e bun, cand el defapt e praf....doar nu incerc sa il scot pe MM.....pur si simplu spun k sunt entuziasmat de el dupa ce am vazut imaginile de mai sus....spune-mi sincer...te-ai uitat la tot clipul?
    ex-Sallam

  21. #21
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Milan l-a adus pe Dida...va aduceti aminte de primele sale meciuri? De golul ala de rahat de la 35 de metri cu Leeds? De cand naiba sunt portarii brazilieni atat de valorosi? Eu unul nu am incredere!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •