View Poll Results: a fost penalty pentru Steaua?

Voters
38. You may not vote on this poll
  • da

    25 65.79%
  • nu

    13 34.21%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 37 of 37

Thread: A fost penalty la Raducan?

  1. #22
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    cand am scris ca a fost vorba de un pariu dintre noi doi era 8-2 pentru mine. Atunci sau sesizat prietenii tai oltenii si in spiritul fair-play au votat practic cu tine. Oricum stai linistit ca a fost penalty. daca si englezii recunosc atunci dao naiba de treaba. Si inca ceva, ce motiv crezi ca as avea eu sa ma bag pentru Steaua? Nici unul, pur si simplu comentez o faza care daca ar fii fost la un meci al nationalei urlau toti de aici de jale. Chestie de fair-play si obiectivitate.

  2. #23
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1


    Prietenii la nevoie se cunosc... 8) 8) 8)
    Dar cred ca si-au exprimat doar parerea lor.
    Intr-adevar comentatorul englez a spus ca SE PUTEA da penalty la raducanu,dar nu a fost clar , parerea mea este ca raducanu a accentuat caderea...
    Cea ce conteaza insa este ca LIVERPOOL a jucat mai bine si a meritat sa se califice
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Quote Originally Posted by alpopa
    Quote Originally Posted by ieppy
    si eu sunt de parere ca la anul Dinamo va fii in grupele CL.
    STATZI LINISHTITZI!!! Steaua cashtiga campionatu'!!!!
    Auzi........Dinamo in grupele CL.........


    asta ca sa tin pasul cu tine. Mie nu imi arde a rade. Dar ca sa ma simt mai bine: tu chiar crezi ca veti castiga campionatul? Si daca il castigati cum il castigati pana acum, adica cu CCA, comisii de disciplina si Mitica, este asta un motiv de mandrie?

    Si in plus tu crezi ca lasa cine pe Cioban sa mai iasa din tara dupa punga cu trei lei? Pardon 3 euro. In cazul lui Becali as folosi metoda Monopoly: Go directly to jail, do not pass go, do not collect 200(de spaga)
    E clar. Eshti din categoria "complexatzi de Steaua". Dupa ashtia ca voi Steaua cashtiga numai din cauza arbitrilor, a comisiilor de disciplina shi a lui Mitica Dragomir.......Arata-mi tu un meci din sezonu' asta in care Steaua nu a cashtigat pe merit partida ci mai degraba a fost ajutata din exterior. POTZI? Nu de alta dar sunt curios care meci l-am cashtigat in modul asta (deh....sunt stelist shi deci sunt naiv....am impresia ca echipa cashtiga pentru ca e mai buna....). 8)
    ex-alpopa

  4. #25
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    nu meciuri castigate, dar meciul cu Petrolul iti spune ceva? Meci in care trebuia eliminati si Radoi si Aliuta? Dar meciul cu rapid cand lau oprit pe Bratu dintr-o faza clara de gol. Cu noi nu pot acuza arbitrajul dar si la noi sau semnalizat doua off-side-uri aiurea, dar repet pe noi neati batut pe bune, nu am putut mai mult. Si acum meciul cu Craiova cand trebuia sa aveti 2 jucatori suspendati pe vreo 4 etape. Deci practic ati fost avantajati 4 etape de acum incolo. Combate asta si spunemi ca in meciul cu Petrolul nu trebuiau eliminati aia doi si ca suspendarile au fost ridicate pe bune.

  5. #26
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    nu a fost penalty, abia daca a fost contact si nu sunt sigur, daca raducanu avea un pic de creier , continua faza si iesea un gol glorios.
    asa el a simulat de parca ii rupsese trei picioare si 4 maini si normal ca nu s-a dat nimic, sa cazi in halul ala la asa faza e de 2 bani.
    acolo se joaca fotbal, acolo nu este boc, becali, anghelinei, burloiu si sechelariu
    acolo joci fotbal sau stai si cersesti!


    Regulamentul spune clar: cand un jucator este impiedicat de a juca in careul advers, se dicteaza penalty. Chiar daca nu a fost contact (ceea ce este discutabil), arbitrul ar fi trebuit sa fluiere fiindca jucatorul Stelei a fost impiedicat de jucatorul lui Liverpool. Este ca si cum l-ar fi tinut de maieu tare si dupa aia l-ar fi lasat. Raducanu mai exagereaza si el, insa penalty este fara nici un dubiu. Daca pana si presa engleza l-a vazut!
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    nu meciuri castigate, dar meciul cu Petrolul iti spune ceva? Meci in care trebuia eliminati si Radoi si Aliuta? Dar meciul cu rapid cand lau oprit pe Bratu dintr-o faza clara de gol. Cu noi nu pot acuza arbitrajul dar si la noi sau semnalizat doua off-side-uri aiurea, dar repet pe noi neati batut pe bune, nu am putut mai mult. Si acum meciul cu Craiova cand trebuia sa aveti 2 jucatori suspendati pe vreo 4 etape. Deci practic ati fost avantajati 4 etape de acum incolo. Combate asta si spunemi ca in meciul cu Petrolul nu trebuiau eliminati aia doi si ca suspendarile au fost ridicate pe bune.
    Sunt de acord k Radoi merita suspendat dupa meciul cu Bacaul si intr-o anumita masura ca la meciul cu Petrolul Aliuta shi Radoi trebuiau sanctionatzi (dar in orice caz nu cu roshu). Dar Steaua nu a fost impinsa de la spate in nici un meci de arbitrii asha cum sustzii tu! Faze ca ale lui Bratu sau ale altora se intampla mereu la noi in campionat din cauza arbitrilor care nu prea au valoare. Sa nu uitam ca sezonul trecut Steaua a fost dezavantajata la greu de greshelile de arbitraj. Asta e, se mai intampla. Dak Steaua a primit ajutor pe teren probabil a fost involuntar, in nici un caz asha cum prietenii noshtrii din Groapa au fost ajutatzi de Altmeyer.....
    Revenind la suspedari pe mine ma dezgusta totzi membrii Ligii, in frunte cu nenea Dragomir, chiar shi atunci cand iau decizii favorabile Stelei.

    PS : Ca moderator ar trebui sa consultzi un manual de gramatica.....Fara suparare.
    ex-alpopa

  7. #28
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    fie cum zici tu, Steaua nu a fost ajutata de arbitrii nici sezonul asta si nici in ala trecut. De fapt a fost dezavantajati in continuu nu ca Dinamo care fura in fiecare meci.

    Cat despre problema ta cu gramatica mea, te rog frumos sa nu fii asa ironic. Pentru informatia ta eu nu am facut scoala in Romania, prin urmare nu cred ca romana mea este asa de proasta. Si nu vad de ce faptul ca sunt moderator schimba cu ceva problema. Ma intelegi?

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Din moment ce te pronuntzi atat de sigur pe tine in legatura cu divizionarele noastre A (shi mai ales fatza de cele mai de seama) inseamna ca pe acolo pe la Viena se cunosc bine de tot culisele fotbalului romanesc....
    ex-alpopa

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Anglia
    Posts
    41
    Reputatie
    1

    Exclamation

    La Raducanu a fost penalti, da' arbitru nu a vazut. In ultimu' moment, Biscan,
    l-a impiedicat cu genunchiu', si din accea arbitru a crezut ca a fost la balon. :p
    SPERANTZA SI PUTERE,
    RAPID E O AVERE!

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nici la balon nu prea avea cum sa fie pentru ca Biscan era la un metru de minge........Asta e. A greshit "analfabetu'" asha cum ii zic prietenii noshtrii olteni pe care ii baturam ast-seara.......
    ex-alpopa

  11. #32
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Penalty

    A FOST !!!!!!!!
    Caderea a accentuat-o , dar piedica a fost clara ...
    Multumesc Lupetto pentru imagini , eu nu am vazut nici un meci din confruntarile Stelei in cupe .
    Prind Pro Tv International prin internet , dar nu dau aceste meciuri .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  12. #33
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    [QUOTE=ieppy] asta ca sa tin pasul cu tine. Mie nu imi arde a rade. Dar ca sa ma simt mai bine: tu chiar crezi ca veti castiga campionatul? Si daca il castigati cum il castigati pana acum, adica cu CCA, comisii de disciplina si Mitica, este asta un motiv de mandrie?



    Si Dinamo cum va lua campionatul?Cu 0:4 in cupele europene?
    Credeam ca "cainii rosii" is fiinte mai serioase,da tot cu capu in nori stau

  13. #34
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    din cate stiu eu Dinamo a facut 7,5 puncte iar Steaua 5 in cupele Europene. De fapt voi nu ati castigat decat un meci in toata campania. Eu sunt realist insa dupa cum stau lucrurile Dinamo joaca cel mai bun fotbal din Romania.

  14. #35
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    nu a fost penalty, abia daca a fost contact si nu sunt sigur, daca raducanu avea un pic de creier , continua faza si iesea un gol glorios.
    asa el a simulat de parca ii rupsese trei picioare si 4 maini si normal ca nu s-a dat nimic, sa cazi in halul ala la asa faza e de 2 bani.
    acolo se joaca fotbal, acolo nu este boc, becali, anghelinei, burloiu si sechelariu
    acolo joci fotbal sau stai si cersesti!
    baiete, ala nu a atins mingea ci a pus piciorul in fata lui raducanu, ce tot indrugi acolo? fault clar. chiar daca becali este un cretin nu are legatura cu faza asta.

    ce interesant e ca unii in prostia lor imensa uita ca o echipa romaneasca a pierdut o sansa de a se califica. chiar asa de prost esti, nea frozen?
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #36
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    pitCURCA , nu trebuie sa jignesti pe cineva care nu e de acord cu tine. Cum se face ca nimeni nu s-a prins ca esti destept?
    Nu cred ca a fost penalti la Raducanu. A posibil sa fi fost simulare, Raducanu fiind obisnuit cu simularile si cu penaltiurile obtinute astfel.Dar la Liverpool n-a mai fost arbitrul de casa al lui Gigi .
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    pitCURCA , nu trebuie sa jignesti pe cineva care nu e de acord cu tine. Cum se face ca nimeni nu s-a prins ca esti destept?
    Nu cred ca a fost penalti la Raducanu. A posibil sa fi fost simulare, Raducanu fiind obisnuit cu simularile si cu penaltiurile obtinute astfel.Dar la Liverpool n-a mai fost arbitrul de casa al lui Gigi .
    DAK nici ala n-a fost penalti io zic sa va lasatzi de fotbal.......Sau de ce intzelegetzi voi prin fotbal.........
    ex-alpopa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •