Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 48 of 48

Thread: Dinamo-Poli

  1. #43
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Mama, mama, ce de treaba am. cate raspunsuri care merita comentate, cate pareri care trebuie schimbate(glumesc). Sa incepem cu inceputul cum se spune:


    mah ieppy, catzi fratzi sint burloii astia?
    N-or fi cumva trei sa avetzi brigada rosie completa
    Hop si tu mai Blue. Pe mine sincer nu ma intereseaza cati frati sunt ca nu obisnuiesc sa tin contul arbitrilor. Insa te pot intreba si eu pe tine Tudor mai are frati? Poate reusiti sa il faceti pe Craciunescu sa il puna la toate meciurile voastra ca in acest fel sigur le castigati pe toate.

    Dinamo-Poli 4-2

    Pacat echipa nu a jucat rau.
    S-au facut niste greseli in aparare( la Poli ca la Dinamo nu ma intereseaza) ..... Dupa prima repriza rezultatul e just , Dinamo a avut ocazii foarte clare de a marca. Chiar jucatorii lui Poli au declarat ca se asteptau sa ia o caruta de goluri dupa aspectul jocului din prima jumatate de ora. Nu stiu ce dracu faceau...parca visau in prima jumatate a primei reprize. Apoi s-a echilibrat jocul dar valoarea lotului a facut diferenta. La o echipa mica daca sunt accidentati cei mai buni oameni e greu, daca nu imposibil sa faci ceva. Nu uitati ca la golul din etapa trecuta, contra Rapidului Silvasan a facut 70%. Din pacate Prodan nu are valoarea lui Silvasan sau a lui Oprea. Diferenta a facut-o lotul lui Dinamo, in special "rezerva" Zicu. Din puctul meu de vedere poate un rezultat de egalitate ar fi fost echitabil.....
    In ce priveste arbitrajul per general a fost echidistant. Burloiu insa a gresit si de o parte si de alta aratand prostia existenta in familie.... Craciunescu a gresit dupa parerea mea sa-l delege pe Burloiu exact la un meci Dinamo-Poli, dupa ce fratele acestuia a facut praf meciul dintre cele doua in turul campionatului trecut. Pacat trebuia sa delege pe altcineva si nu cred ca erau discutii , a preferat insa sa alimenteze tensiunea deja existenta....de ce oare?


    Felicitari galeriei Timisorene, asta e ...pacat dar atat poate echipa. .

    Un raspuns obiectiv si corect. Un timisorean care uraste pe Dinamo, presupun, insa care are taria si demnitatea sa recunoasca ca Dinamo a fost totusi mai buna si ameritat sa castige. Nu vil dau ca exemplu pentru ca stiu ca multi nu o sa-l urmeze. Oricum ii multumesc lui IMilan pentru comentariul facut.


    Cei de la BOYS cautau scandal....saracii cred ca erau 20 de insi iar COMMANDO VIOLA 600...lupta inegala ..dINAMO parca juca in deplasare.2-2 era echitabil.Afara cu burloii

    tu iar nu ai ce face? Sincer la un moment dat imi erai simpatic insa dupa cum vad ai venit cu draci de la meci si ce ti-ai zis, hai sa incep sa enervez lumea. Ma bucur pentru tine ca tia placut in galeria Craiovei, uups, parca asta era echipa cu care tii, vroiam sa spun Poli. Vad ca lai injurat si pe inter, iti recomand o pauza de 5 minute in care sa iti revii si sa mai comentezi.

    Felicitari CVUCS !! Le-ati predat ******* lectie ultra din nou. Utilizator , ce draq aberezi acolo mah?? Banuiesc ca nu ai vazut meciul Craiova- Oradea , doar ai citit GSP. Arbitrajul a fost dezastruos, de acord cu tine, insa nu a avantajat Universitatea . A fluierat aiurea si pro, si contra Craiovei (vezi primul gol). Eliminarea a fost justa. Uita-te mai bine.
    Apropo , "Succes" la meciul cu spartak !! Multumim ca ne reprezentati cu DEMNITATE (4-0 :>>) !!! E bine ca aveti personalitate !))

    Matrix, in primul rand te rog sa nu mai folosesti cuvinte de acest fel. Nu conteaza ca o spui despre dinamo, steaua, rapid sau poli. Cat derpre aberarile lui Utilizator, lasa-ma si pe mine sa aberez. Am vazut meciul deci cred ca imi poti permite sa imi dau cu parerea. 2 penaltiuri pentru Craiova: Primul nu a fost, orice ai vrea sa vezi sau sa intelegi, primul nu a fost nimic. La al doilea a fost o tinere de tricou. Nu sunt sigur daca a fost in careu insa dupa parerea mea a fost, deci penalti clar. Nici o discutie. INSA, la eliminarea lui Gado trebuia dat penalti deoarece este o faza identica cu cea de la al doilea penalti pentru Craiova. Faptul ca Tudor la eliminat pe Gado este extrem de grav, deoarece in loc de un posibil 2-1 pentru Oradea si 11 jucatori pe teren scorul a ramas 1-1 si Oradea in 10. Spune-mi cum a fost devantajata Craiova? La faza primului gol nu as fi dat lovitura libera daca eu as fii arbitru pentru ca a fost o neatentie a lui Guso care nu a influentat jocul insa se putea da deoarece a iesit cu mingea in mana din careu in timp ce vroia sa o arunce. Ca a repetat lovitura libera este iar o chestie de cat de minutios esti. Practic fiecare lovitura libera ar trebuii repetata si fiecare tinere de tricou in careu i sa fie penalti. Nu prea vad de ce ar trebuii sa te plangi ca arbitrajul a fost si pro si contra cand e clar ca a fost mai degraba pro decat contra. Parerea mea.

  2. #44
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Cu POLI am inceput cu POLI voi fi ptr todeauna ...indiferent de unde vin jucatori ..( sau chiar echipa ..) important ptr ce culori si oras joaca ...cu astea spuse ...
    Am vazut meciul dintre Poli si Dinamo , golurile lui POli au fost frumoase , dar si prima repriza a fost 99% controlata de Dinamo , au facut niste combinatzi super faine ...bravo lor ...au controlat mijlocul , se vede ca desi Buia vrea si are intenti bune , intrun meci unde miza e mare , toata lumea trage tare , iar Romulus nu a mai putut .
    DIn cite am observat eu , se pare ca in romania e criza mare de portari ..sau mi se pare mie ?! Pai voi dinamovistilor puteti sa va suparati dar cu Delwarte al vostru nu luati campionatul ...,
    Eu ca polist si acuma ma vor injura banateni mei ...nu cred ca am pierdut meciul din cauza nesimtitului de arbitru ( de fapt daca e idiot , si nu intelege noile reguli FIFA , atunci e vina lui Craciunescu ...desi el ar trebui sa ia mai mult in considerare cind face delegarile ...nu sa faca vreun favor lui Poli ..de fapt ...e adevart ca eu personal am ramas fara cuvinte cind am vazut ca unul dintre frati au ajuns dinou sa fie in pozitie sa loveasca in Poli ..
    dar asta e, noi le dam democratzie ..iar ei murdarie ...pina nu incepem sa i inpuscam si sa le fie frica ..la arbitri de mita ..nu se vor schima multe lucruri in fotbalul romanesc . /nope/

  3. #45
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius DG

    DIn cite am observat eu , se pare ca in romania e criza mare de portari ..sau mi se pare mie ?! Pai voi dinamovistilor puteti sa va suparati dar cu Delwarte al vostru nu luati campionatul ...,
    De ce sa ne suparam? Suntem constienti de asta.

  4. #46
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    PT IEPPY: lasa, nu-mi mai recomanda tu nimic, nu cred ca esti in masura .N-ai fost la meci,deci nu te baga, nu stii ce s-a intamplat cu galeriile,deci nu da recomandari,deci nu te amestecca,nu stii ce vreau sa spun ,deci mai i-a tu o pauza .Deci.... 8)
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  5. #47
    senior Bogdan's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius DG
    Cu POLI am inceput cu POLI voi fi ptr todeauna ...indiferent de unde vin jucatori ..( sau chiar echipa ..) important ptr ce culori si oras joaca ...cu astea spuse ...
    Am vazut meciul dintre Poli si Dinamo , golurile lui POli au fost frumoase , dar si prima repriza a fost 99% controlata de Dinamo , au facut niste combinatzi super faine ...bravo lor ...au controlat mijlocul , se vede ca desi Buia vrea si are intenti bune , intrun meci unde miza e mare , toata lumea trage tare , iar Romulus nu a mai putut .
    DIn cite am observat eu , se pare ca in romania e criza mare de portari ..sau mi se pare mie ?! Pai voi dinamovistilor puteti sa va suparati dar cu Delwarte al vostru nu luati campionatul ...,
    Eu ca polist si acuma ma vor injura banateni mei ...nu cred ca am pierdut meciul din cauza nesimtitului de arbitru ( de fapt daca e idiot , si nu intelege noile reguli FIFA , atunci e vina lui Craciunescu ...desi el ar trebui sa ia mai mult in considerare cind face delegarile ...nu sa faca vreun favor lui Poli ..de fapt ...e adevart ca eu personal am ramas fara cuvinte cind am vazut ca unul dintre frati au ajuns dinou sa fie in pozitie sa loveasca in Poli ..
    dar asta e, noi le dam democratzie ..iar ei murdarie ...pina nu incepem sa i inpuscam si sa le fie frica ..la arbitri de mita ..nu se vor schima multe lucruri in fotbalul romanesc . /nope/
    Iata un comentariu cu adevarat obiectiv al unui suporter polist.Marius DG,n-avem de ce sa ne suparam pentu ca stim si noi ca avem doi portari care ar juca mai bine polo decat fotbal.Dar conducerea asta a noastra parca a batuta in cap Sper sa-l readuca din iarna pe Cristi Munteanu,altfel e jale mare.
    FORZA DINAMO!!!

  6. #48
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Bogdane majoritatea suporterilor lui Poli au acceptat infrangerea intr-un mod sportiv. Dinamo a bagat mingea in poarta de mai multe ori. Asta e realitatea. Majoritatea au fost indignati de delegarea lui Burloiu in conditiile bine stiute.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •