Page 11 of 51 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 211 to 231 of 1051

Thread: La Multi Ani!

  1. #211
    sport legend herculis's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Greece
    Posts
    798
    Reputatie
    1

    Dormiti, dormiti :-)))

    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Pai noi am retrogradat cu cea mai buna echipa din istoria de peste 6- de ani. Asa ca... Alamar, te stiam optimist. Daca si tu dezarmezi... ce sa mai zic de mine sau de Kra****z care a recunoscut intr-un cerc restrans ca va veni si in divizia D. Normal ca toti sunt de vanzare. Daca mai era inca unul bun la noi si ala era obuiectul tranzactiilor. Tot ce misca la noi pleaca. Iacov nu stie nimic. Sa asteptam. Iar Bergodi a zis ca nu i se garanteaza un lot cu jucatori cu experienta. Eu nu zic ca Panc nu are. Dar parca il prefer pe Ninu lui Panc cu toata experienta lui.
    .......... Pana atunci eu dorm linistit (noaptea) din punctul asta de vedere. Ceea ce va doresc si voua.
    La situatia Progresului este din pacate inevitabil ca cei mai buni jucatori sa fie tentati sa plece. Nu uitati ca a trecut multa vreme de cind am jucat in cupa UEFA.

    Nu stiu daca putem dormi linistiti. Trebuie sa vedem ce va face Iacov cu banii incasati. Bergodi a reusit sa "ridice" citiva tineri, si asta este mare lucru. Nu de jucatori cu imprumut avem nevoie, ci de 1 sau 2 cu experienta, in jurul carora ceilalti "mici" sa creasca. Aici cred ca ar trebui investit.

    Mie imi este teama insa ca acesti bani vor fi folosit pentru a acoperi gaurile in bugetul echipei, nicidecum in investitii. Ori Progresul are nevoie de investitii (in jucatori ma refer, ca baza slava DOmnului este OK)

  2. #212
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Be@, de unde stii ca azi aflam? Daca aflam azi iti zic eu ce aflam azi. Dar cred ca iti dai seama... Pe la al enspelea recurs ne-o va da. Daca ne-o va da. Mitocanul asta va face tot posibilul sa ne ingroape. Parerea mea e ca pe fata nu poate. Drept pentru care atzatza pe toti impotriva noastra - ba ca se transfera ala, ba ca pleaca aia. Eu zic ca daca se va face ceva se va face pe bani multi. Iar de data asta o sa aflam si sumele exacte, pentu ca Iacov nu ii permite sa faca gat pe tema asta dar sa procedeze la fel. Vedem.

  3. #213
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Aaaa, nu Bank, optimistul din mine spune ca vom lua si cupa si campionatul. Dar parca m-am cam saturat si eu de cati ne vad desfiintati din 6 in 6 luni. Vreau si eu putina stabilitate. Ca doar nu suntem pe barca lui Iacov sa ne ia raul de mare de la tangaj. Daca se vorbeste de ce jucatori vindem, sa se scrie si despre ce jucatori vrem sa cumparam. Ii vreau pe Wanchope si pe Delgado in atac. E bine?

  4. #214
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    [...] Kra****z care a recunoscut intr-un cerc restrans ca va veni si in divizia D.
    recunosc, asa este.

    de plecat, am mai facut eu o lista cu cine poate sa plece fara sa-l regret si cine trebuie sa ramana. din pacate, vor pleca si oameni de pe lista a doua. iar sapun mai avea 4 ani de contract, nu cred ca trebuia sa se grabeasca sa-l dea. acuma, dupa cat scandal a facut cu firmele din cipru, ar fi de asteptat sa nu procedeze si el la fel. sa vedem, sa mai asteptam, ca oricum eu nu pot schimba nimic. sunt un sclav al sistemului, mortii ma-sii de sistem. il vedeti pe ala scoborandu-se din barca de sute de mii ca sa stea de vorba cu noi? eu nu.

    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Be@, de unde stii ca azi aflam? Daca aflam azi iti zic eu ce aflam azi. Dar cred ca iti dai seama... Pe la al enspelea recurs ne-o va da. Daca ne-o va da.
    pai cam asa fu. i-auzi:

    Comisia de primă instanţă a sistemului naţional de licenţiere a retras, luni, licenţele cluburilor FC Naţional, Jiul Petroşani şi Sportul Studenţesc, la solicitarea directorului Direcţiei Licenţe şi Afilieri din cadrul Federaţiei Române de Fotbal (FRF), Viorel Duru, informează FRF.
    Comisia de primă instanţă a sistemului naţional de licenţiere a constatat că solicitarea directorului de licenţiere este întemeiată.
    Hotărârea comisiei poate fi atacată cu apel în zece zile de la comunicare. În motivarea apelului, clubul trebuie să facă dovada că îndeplineşte criteriile pentru acordarea licenţei, care, neîndeplinite fiind, au dus la retragerea licenţei.
    La şedinţa de luni a Comisiei de licenţiere s-a prezentat doar patronul grupării Sportul Studenţesc, Vasile Şiman. FC Naţional a solicitat în scris amânarea cu o săptămână a judecării cauzei, iar clubul Jiul Petroşani nu a avut, de asemenea, reprezentant.
    La 2 iunie, Viorel Duru a propus Comisiei pentru acordarea licenţei reluarea procedurilor pentru acordarea licenţei cluburilor Sportul Studenţesc, FC Naţional şi Jiul Petroşani. Duru a constatat că procedurile şi circumstanţele pentru acordarea licenţei acestor cluburi pentru ediţia 2006/2007 a Diviziei A, au fost neconforme cu regulile din Manualul naţional de licenţiere.

  5. #215
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Vinde echipa, sarbatoreste proiectul BNR, vinde in strainatate un-doi jucatori pe bani buni sau face misto de reporter sau...?
    sper sa faca misto de reporter. de fapt ar fi fost bine sa-l bage nitel pe acel reporter cu capul in apa. auzi la el smecherie- cica: il cumparati pe radoi?

  6. #216
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu cred ca Pezevenghiul Batran trage sforile sa nu ne dea licenta ca sa vindem fotbalistii ca pe leustean, de preferat Behaliotului. Eu mai cred ca daca Iacov va vinde sau i se va da voie sa vanda fotbalistii ii va face la Rapid pentru o eventuala intelegere pentru a juca pe Giulesti. Mai cred ca dezvaluirile lui Iacov au fost determinate tocmai de acesta amenintare ca nu vom fi inscrisi si, atunci, ma intreb care sunt motivele pentru care "acordarea licenţei acestor cluburi pentru ediţia 2006/2007 a Diviziei A, FC National in speta, au fost neconforme cu regulile din Manualul naţional de licenţiere" si care este situatia cu acel proiect cu BNR. Adevarul il om afla peste o saptamana, cel devreme. Sa nu uitam ca campionatul va demara pe 29 iulie si ca programul cu competitoarele trebuie sa fie cunoscut pana la sfarsitul lunii. Deci la "Macelaria lui Mitica" va fi coada ca pe vremea Rapostaului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #217
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Rapid i-a transferat pe Săpunaru şi Griffiths

    FC Rapid i-a achiziţionat, azi, de la FC Naţional, pe fundaşul Cristian Săpunaru şi pe atacantul Ryan Alan Griffiths în schimbul sumei de 3 milioane de euro.

    "Din punctul nostru de vedere transferurile celor doi jucători s-au realizat. Rămâne ca Rapid să se înţeleagă cu jucătorii, iar aceştia să semneze contractele", a spus oficialul bancar.

    Constantin Iacov a menţionat că suma ce va fi încasată pentru transferurile celor doi este cea mai mare plătită vreodată în campionatul intern. "Sunt cele mai mari sume plătite în România. Rapid a fost de acord să plătească pentru cei doi 3 milioane de euro", a adăugat Iacov, fără să specifice valoarea fiecărui transfer în parte.

    Cristian Săpunaru, în vârstă de 22 de ani, şi-a început cariera ca atacant, dar s-a reprofilat ulterior pe postul de fundaş, devenind în partea a doua a ediţiei trecute de campionat unul din jucătorii de bază ai echipei antrenate de Cristiano Bergodi. "Mai rămâne să mă înţeleg cu Rapid în cursul acestei săptămâni, dar nu cred că vor fi probleme. Am fost rapidist când eram mic, acum pot redeveni rapidist. Le-am făcut bugetul pentru sezonul următor celor de la Naţional", a declarat Săpunaru.

    Atacantul Ryan Griffiths, în vârstă de 25 de ani, a fost achiziţionat de FC Naţional în urmă cu două sezoane de la formaţia australiană Newcastle United.

    Cei doi fotbalişti s-au aflat şi pe lista de achiziţii a clubului Steaua. Preşedintele CA al grupării din Ghencea, Gigi Becali, a oferit 1,8 milioane de euro pentru Săpunaru, Griffiths şi Herea, dar acesta a fost refuzat de Constantin Iacov.
    www.prosport.ro

  8. #218
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si uite asa am cazut de acord sa jucam si pe Giulesti, cred eu, pana se va reface stadionul Cotroceni. O problema ar fi daca Pezevenghiul Batran ar interzice tranzactia, motivand ca clubul neavand licenta nu poate face asa ceva. Sunt convins insa ca tranzactia a fost semnata inaintea deciziei FRF.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #219
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu zic ca e o suma extraordinara. Asa cum ii explicam si lui Kra****z pe Griff il lua Steaua la iarna for free. Ceea ce se cheama ca, hai sa impartim noi suma, 500.000 pentru nici 6 luni de contract e beton. Ceea ce inseamna, iar, ca 2,5 milioane pentru Sapun e tzatza de matza si piele de putza de maimutza. Gino a dat 6 jucatori, si ce jucatori, cu 2,55 milioane. Asta a dat 2 pe mult mai mult. Si ce jucatori a dat Gino... Unul si unul, mai putin Canu, care oricum, ar avea loc cu brio acum in apararea noastra. De banii astia poate il pacalim pe Mehmedovic. Adica cu o mica parte din ei. Un 5%.

  10. #220
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    adica sa-l luam pe mehmetovic? nu! e o catastrofa de jucator, trebuie sa cautam in alte directii.
    sa jucam pe ghiulesti? am mai jucat acolo in sezonul 1987-88, cand am picat in c. asta ne e soarta probabil.
    suma e foarte buna, cu conditia sa fie folosita cum se cade etc etc

  11. #221
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si uite asa a ramas si Lucescu la Rapid, caci eu cred ca el a pus o asemenea conditie. Si eu zic ca mai bine nu se putea, avand in vedere ca suntem in plin CM si transferurile in strainatate sunt ca si inexistente. Cu exceptia transferului lui Radoi, transfer care va rupe gura...portului, desigur. Daca se va face, desigur. Eu cred ca mare parte din suma merge la amortizarea unor datorii mai vechi, drept garantie, pana cand sumele din...off shore-ul lui Gino vor fi recuperate. In final, sper ca acesta tranzactie sa se faca si sa terminam cu criza financiara la club si sa ne revedem cat mai curand pe Stadionul Viorel Mateianu. Krap, gresesti, Mehmedovici este foarte bun. Parca vad ca vine Urziceniul aici in Cotroceni si nu invers.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #222
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    e bun mehmetovic? atunci sa ramana! (eu nu prea ma pricep la fotbal, recunosc). am ramas cu impresia neplacuta din ultimul meci in care a jucat- cel cu dinamo. ca asa e, ultima impresie e cea mai puternica.
    gata!!! incepe reconstructia echipei in jurul lui herea (sa nu plece si asta la olaroiul!)

  13. #223
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu cred ca mai sunt lucruri care pot schimba situatia. Reticenta australienilor fata de Micul Paris si Copos care ar putea profita de faptul ca Iacov este strans cu usa. Bineinteles ca ar mai fi si Razvan care vrea la banii Iancului. Pana nu se semneaza actele nimic nu este sigur, mai ales ca Oracolul Mincinos vegheaza. Pe ansamblu, Mehmedovici este cam de valoarea lui Sapunaru, cu un plus pentru polivalenta ultimului, plus ca este crescut printre...Platani.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #224
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Eu asa vad chestia asta:
    Sapunaru-Shore
    Griffiths-Lopez
    Ce ziceti?
    Oricum,sper sa mai ia si alti straini,inclusiv un portar.Nu conteaza,oricum ramanem in A,ne-a pus programul de reunire,suntem printre echipele de divizia a.Asta vara tot la fel s-a intamplat!Si ne-am descurcat!Asa vom face si anul viitor.Si mereu.Asta ne e soarta,bine ca jucam in A!

  15. #225
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Glumeste.Asa face mereu!

  16. #226
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Unde ai vazut programul?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #227
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    shore a plecat de luni de zile din romania, plus ca nu a jucat niciun minut. lopez pesemne ca era o catastrofa, daca n-a fost nici macar o data rezerva, in conditiile in care flavius bad mai prindea echipa. si totusi, sapunaru mi se pare muuuult peste mehmetovic. cam diferenta intre wales si romania la rugby.

  18. #228
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    In prosportul de azi!Ni se reunsete echipa pa 29 iunie!

  19. #229
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    cine glumeste? dobitokul de ziarist care a pus intrebarea aia? glumeste, dar e o gluma penibila, ciobaneasca as zice.

  20. #230
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Dambouvitean, cu alte cuvinte!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #231
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Krap, nu-i asa! Mehmedovici a avut jocuri mai slabe, Vasluiul, Dinamo, dar a facut si multe jocuri bune. Trebuie privit in ansamblu. Altfel ne vom descurca cu Marcu, Burca, Ninu, Mozacu, plus vreo doua rezerve tinere.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •