View Poll Results: Cine va fi campioana Australian Open 2019?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Simona Halep

    2 25.00%
  • Angelique Kerber

    1 12.50%
  • Caroline Wozniacki

    0 0%
  • Naomi Osaka

    1 12.50%
  • Elina Svitolina

    2 25.00%
  • Karolina Pliskova

    0 0%
  • Alina Sabalenka

    0 0%
  • Serena Williams

    1 12.50%
  • Garbine Muguruza

    0 0%
  • Maria Sharapova

    0 0%
  • Venus Williams

    0 0%
  • Alta - numiti-o

    1 12.50%
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 127 to 147 of 149

Thread: WTA Grand Slam: Australian Open 2019

  1. #127
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Am pus ceva milioane pe Osaka. Hai ca e bine deocamdată. Echilibrat meciul cum ma așteptam.

  2. #128
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    58 de meciuri consecutive castigate de Osaka dupa ce-a luat primul set.
    Sa nu-i spuna nimeni Kvitovei treaba asta!


    Kvitova insa prinde un game de retur excelent, cu cateva tuse pe linia de fund si face break 2-0. Finala ramane foarte echilibrata.


    Kvitova se mai salveaza o data cu minge pe tusa exterioara, ar fi fost rebreak dar asa doar bp salvat pentru 3-0. Devine din ce-n ce mai clar ca cehoaica are nevoie sa stearga liniile ca sa castige acest meci.


    Ba nu, Osaka se agata si salveaza mai multe mingi de 0-3 cu reverul ei lung de linie pe serva de stangaci in exterior, rever cu care a facut acel punct magnific de 2-0 pe prima in exterior a Kvitovei in tiebreak. Si face rebreak. Nu se lasa deloc, mental de mare campioana, rebreak si-n loc de 0-3 e doar 1-2.


    How's your nerves, Kvitova?
    Last edited by Johnny D; 26th January 2019 at 11:59.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #129
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Nerves broke down, expected. 0-40 Osaka la retur.
    Break la 0, nimic nu lasa Osaka, scoate tot si cand are sansa, da si ea cate-o torpila, de ce nu!? S-a cam jucat aici meciul, in loc de 0-3 s-a facut 3-2 cu break.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #130
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Am pus ceva milioane pe Osaka. Hai ca e bine deocamdată. Echilibrat meciul cum ma aČ™teptam.
    Ii gata, bine-ai facut. Eu am avut 400 in cont ca mi-a tras-o azi noapte prostul ala de era sa-l bata pe Nishikori la AO cu 2-0 la seturi in primul tur, si-am pus doar jumatate, mai bine-i puneam toti. Dar daca-i puneam toti facea Kvitova break acolo la 0-40 in primul set si-i pierdeam, eu asa zic mereu! Cu 600 mai lucram ceva azi, sa vedem ce.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #131
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Si totusi dupa ce Kvitova salveaza 3 championship points la 5-3 40-0, Osaka nu sta bine cu nervii si face primul ei game slab de tot la serva din meci, rebreak 5-5.


    Se joaca, din nou!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #132
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Osaka cat pe ce sa faca iar break si sa mai serveasca o data pt campionat de la 30-0 a facut 3p la rand si un retur bun iarasi cu reverul lung de linie pe prima de stangaci in exterior, dar cumva cehoaica a scos-o pe tusa, si a castigat punctul salvand mingea de break, pe urma inca 2 puncte cu serva si are 6-5 de la 3-5 0-40.


    Osaka, how's your nerves?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #133
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Bate Kvi

  8. #134
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Nerves broke down! Decisiv. Na poftim, acu s-o vedem ce face!


    Osaka cu prosopul pe cap merge la vestiare sa plangoceasca putin, mai mult ca sigur.


    Na, acuma vom vedea cat de tare e cu mentalu. Daca e asa cum ziceam sau nu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #135
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    1-1 nu se lasa, e tare fata asta. Aproape oricine ar fi cazut mental dupa asa ceva, nu si ea!


    Ba face chiar break 2-1, 2 game-uri la rand. Mental de otel, a luat ce-a fost mai bun si de la japonezi, si de la negrotei, va fi greu de invins pe hard in urmatorii ani in GS-uri!
    Last edited by Johnny D; 26th January 2019 at 12:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #136
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bate Kvi
    3 game-uri la rand Osaka, esti sigur?


    Nu uita (daca stiai), 58 de victorii la rand pt nipona dupa ce-a luat primul set! Unfailable!
    Last edited by Johnny D; 26th January 2019 at 12:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #137
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    4-2 30-0, cehoaica iar lupta pt viata ei. Daca Osaka se duce la dublu break, nu va mai rata, ar servi practic a 2-a si a 3-a oara pt campionat in cel mai rau caz. N-are cum rata asa ceva. 40-0, e gata. Zic si eu! Ca prima data nu mi-a iesit!


    Salveaza cehoaica 2 mingi de dublu break, 30-40. Nu cred ca salveaza iar 0-40, nu cred!
    A salvat cu serva 40=. A salvat game-ul care o tine-n turneu, incredibil. 4-3 Osaka!


    Mi-a dat peste nas cehoaica c-am luat-o la misto ca doar ea rateaza 0-40 la retur, ei bine, pe urma i-a salvat Osakai de 2 ori 0-40 impotriva servei si practic daca ar fi luat oricare din cele doua 0-40 nipona, titlul ar fi fost al ei. Incredibil!
    Last edited by Johnny D; 26th January 2019 at 13:04.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    5-3 Osaka, aici a jucat perfect cu serva.
    Eu personal nu cred ca mai clacheaza, are deja experienta!


    5-4 servim iar pt turneul asta micutz de la antipozi. Easy peasy.


    15-0 fara sperante la retur, AS! Nici o problema.
    30-0 cu dreapta lung de linie, salut, deja titlul e in buzujeb.
    40-0 kVITOva adica vaca e prinsa in shuteu adica fuleu, nici o sansa pentru ea!
    40-15 o mica relaxare, vine acuma ciocanu cu prima serva si salut!


    Salut!
    Last edited by Johnny D; 26th January 2019 at 13:13.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #139
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,001
    Reputatie
    1
    Jos palaria. E tare

  14. #140
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Oricum n-avea nici o sansa Simonica, Osaka ar fi mancat-o cu tot cu tenisul ei de varf cu tot.
    Pe hard deja va fi foarte greu cineva s-o bata la USO si AO.
    Tot comenteaza astia ca e doar a 5-a jucatoare care a luat 2 GS-uri la rand din era Open, doar USO si AO se poate, ca la RG n-are nici o sansa. La Wimbledon om vedea, insa acolo e mult mai greu Kvitova de batut, acolo dupa serva si retur practic nu mai poti sa-i faci fata ca aici pe hard, unde poti sa-i scoti mingile. Pe iarba serva si returul iti ingroapa total mingea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    So... Osaka nr. 1 si Kvitova nr. 2 la urmatoarele turnee... va fi greu de obisnuit.
    Simonica ar face bine sa revina pe locu 2, nu e bine de jucat semifinala pe hard cu Osaka.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #142
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Noul star în tenisul feminin. A revenit formidabil în decisiv deși poate multe cedau acolo. Dacă își ridica nivelul și pe zgura, va sta mult și bine pe locul 1 mondial. Păcat de Kvitova, poate va avea și ea șansă să devină nr 1 după IW, când Osaka are de aparat trofeul.

  17. #143
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    O finala buna, dar nu spectaculoasa. Îmi e dor de raliuri lungi Sper mâine sa vedem la masculin. Bravo Petra, un pic a lipsit. Jucătoarea mai buna, dar mai putin constantam. Bravo Naomi, you know how to do IT!!!

  18. #144
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tot comenteaza astia ca e doar a 5-a jucatoare care a luat 2 GS-uri la rand din era Open, doar USO si AO se poate, ca la RG n-are nici o sansa.
    Huh? A cincea din era open? Doar din 90 incoace: Monica, Steffi, Martina, Venus, Serena, Jennifer, Justine, Kim.

  19. #145
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    Ziceau a 5-a fara sa zica nimic dupa, m-am gandit ca e vb de Era Open, poate o fi vorba de ultimele 2 decenii, ori de mileniul asta sau stii plm.
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    O finala buna, dar nu spectaculoasa. Îmi e dor de raliuri lungi Sper mâine sa vedem la masculin. Bravo Petra, un pic a lipsit. Jucătoarea mai buna, dar mai putin constantam. Bravo Naomi, you know how to do IT!!!
    O sa ai cu varf si indesat. Te rog sa intrii dincolo la ATP si sa-i dai quote lu Tudor, postul ala, primu de sus de pe ultima pagina. Si sa-i zici cateva!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #146
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Bravo Naomi! Senzationala victorie! Acum un an si jumatate facea prima victorie la o jucatoare de top ten, uimind lumea cu eliminarea lui Angie in primul tur la USO. Acum un an era pe 72. Acum e pe un binemeritat prim loc in clasamentul WTA, si macar pana la IW n-o clinteste nimeni de pe locul ala.

    Si remarc ca Johnny are la semnatura un post al meu legat tot de Naomi.

  21. #147
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,919
    Reputatie
    0
    As pune niste poze faine dar nu ma lasa rahatu asta de forum.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •