Page 281 of 390 FirstFirst ... 181231271279280281282283291331381 ... LastLast
Results 5,881 to 5,901 of 8173

Thread: Ontopic pentru Stelisti - discutii despre actualitatea zilnica

  1. #5881
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Poti sa stii?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #5882
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    ce trebuie sa stiu sau sa stim in afara de faptul ca Steaua a inceput sa mearga pe langa drum(nu neaparat aratura)?
    am inceput sa transferam fotbalisti de 30-31 de ani,din cipru,din s.u.a...pe cand si din insulele canare?

  3. #5883
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Va salut pe toti stelistii,

    As fi si eu de acord ca Panduru (Stoichita e blocat pe ciprioti si armeni-nimic de facut cu el) sa inteleaga ca este urgent nevoie pe linia de fund de DRAGOTINOVICI - Steaua Rosie Begrad, la mijloc de J.P.ANDRADE si LAZOVICI (Steaua Rosie Belgrad) (Karamyienii sunt expirati de mult si vor face tusa pana la vara) si in fata de un varf adevarat - cel promis de Becali de 5-6 mil. euro.
    In spate ar trebui adus, totusi, RUI DUARTE care este actul singurul care poate juca in ambele parti. Cu JELEV si cei doi ciprioti suntem pierduti. Poate cineva (poate unul dintre moderatorii acestui forum sa transmita DIRECT parerea mea lui B. Panduru ?

    Va multumesc,
    Paul

    P.S. Astept urgent si parerea voastra!

  4. #5884
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Parerea mea e sa dai log out cat mai repede

  5. #5885
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Tu cine dracu te crezi de dai indicatii de handicapat? Am cerut parerea unor oameni civilizati nu unor nimeni. IS CINEVA - e o gluma proasta . Esti un nimeni!

  6. #5886
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Tu nu vezi cat esti de penibil?
    Ramane cum am zis:log out cat mai repede

  7. 4th February 2010, 08:54
    Reason
    la cerere

  8. #5887
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Unde vrei sa dispar? Daca esti atat de revoltat de politica de transferuri, du-te la Palat si zii in fata lui JIJI, sau te duci in cantonament in Antalya sa vorbesti cu antrenorul :ras-plans: De unde stii tu ca echipa asta nu va reusi cu lotul actual?
    Log out repede suparatule !

  9. #5888
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Pepe Moreno este nerabdator sa ajunga la Steaua.Momentan asteapta cartea verde pentru a putea ajunge in cantonamentul din Antalya.
    Sunt sanse mari si pentru Varga ca sa ajunga la Steaua.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #5889
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    IS CINEVA _ echipa asta NU va reusi decat sa se chinuie. Chiar nu-ti dai seama de faptul ca avem doar 5-6 jucatori de valoare? In rest poti ramane aici dar las-o balta cu tocitul log out.

  11. #5890
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    IS CINEVA _ echipa asta NU va reusi decat sa se chinuie. Chiar nu-ti dai seama de faptul ca avem doar 5-6 jucatori de valoare? In rest poti ramane aici dar las-o balta cu tocitul log out.
    dar ce echipa din Romania are 11 jucatori de valoare?
    Hai sa ne uitam la Urziceni:aia au numai refuzati si totusi sunt in primavara europeana.Iti trebuie o organizare buna in teren, dar si destula sansa

  12. #5891
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    IS CINEVA _ echipa asta NU va reusi decat sa se chinuie. Chiar nu-ti dai seama de faptul ca avem doar 5-6 jucatori de valoare? In rest poti ramane aici dar las-o balta cu tocitul log out.
    Nu avem jucatori de valoare,candva la Steaua nu ajungeau toate ciurucurile.
    Norocul nostru este ca si contracandidatele sunt cam de aceiasi valoare (a se citi "0") si avem o lupta stransa la varf,cu sanse mari ca dupa aceste transferuri sa putem lua campionatul.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #5892
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Dario, fii sigur ca nu luam campionatul cu actualul sistem de management ciobanesc aplicat de becal. Cred ca CFR-ul este principala favorita. Ultimele campionate castigate dateaza de pe vremea lui MM Stoica, un om cu destule defecte, dar care stie cum se conduce un club. Si pentru ce sa il luam titlul? Doar ca sa ne mai laudam iar cu infrangeri pe linie in Sampions Lig? Ca sa se urce becalul pe meibach si sa isi umple buzunarele cu bani? Si ca sa mai apara inca un val de "milioane de stelisti adevarati" si free-gigisti? Eu nu suport masa aia de copii usor influentabili care scot capul la lumina si "tin cu Steaua" doar cand se mai castiga cate un campionat sau se mai obtine vreo victorie importanta prin Europa. Cum spunea si Marius, a sustine Steaua nu se rezuma doar la un simplu avatar pe forum sau messenger.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  14. #5893
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Dario, fii sigur ca nu luam campionatul cu actualul sistem de management ciobanesc aplicat de becal.....
    Nici eu nu sunt sigur ca-l luam,sunt stelist,nu doar pe forum si mess,dar mi-l doresc si sper sa terminam in frunte.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #5894
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Stelismul tau nici nu l-am pus in discutie. Eu ma refer la pustii care se dau stelisti dar care habar n-au de istoria echipei sau de celelalte sectii ale clubului. Cunostintele se rezuma doar la Radoi si Banel.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  16. #5895
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Prietene aia nu sunt stelisti sunt suporteri de ocazie care azi tin cu Steaua maine cu echipa care castiga campionatul
    Bafta, Reghe!

  17. #5896
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0

    Cool

    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    dar ce echipa din Romania are 11 jucatori de valoare?
    Hai sa ne uitam la Urziceni:aia au numai refuzati si totusi sunt in primavara europeana.Iti trebuie o organizare buna in teren, dar si destula sansa
    Este perfect adevarat. Numai ca, daca am ajuns sa ne comparam cu Urziceniul pe care numai o conjuctura a scos-o campioana, inseamna ca am ajuns rau de tot.

    Eu o tin pe-a mea : Cu cei doi sarbi care au spus ca vor sa joace la noi, cu R.Duarte de la Brasov, cu J.P.Andrade si cu un varf de mare valoare terminam pe primul loc fara probleme. Dar fixatia lui Stoichita pe armeni si ciprioti (cine dracu e Armenia si Cipru in fotbal??), precum si orbul de Argaseala care are singura scuza ca nu stie fotbal ne va costa probabil si acest campionat. Poate totusi norocul nostru va fi ca si ceilalti sunt la fel de varza.
    Vom trai si vom vedea!

  18. #5897
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Tu care il crezi pe Jiji ca o sa cumpere un varf de 4-5 milioane sau cat o fi zis el acolo? J.P Andrade nu vine la noi pe un salariu de nimic si pe Rui Duarte nu stiu daca l mai cumpara astia acuma ca l-au luat pe Artiom
    Bafta, Reghe!

  19. #5898
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Chiar in aceste momente, pe Realitatea TV, se transmite ca Steaua ar puea renunta la cei doi ciprioti. Dea Domnul sa fie adevarat. Luati-i pe cei doi SARBI in loc care nici nu costa mult si au declarat ca vor sa joace la noi. Cine ma aude ?

  20. #5899
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Din pacate nimeni, Paul! Stai linstit, ca nu-i ia Gigi, ca nu-i vrea "Lippi"

  21. #5900
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    debuteaza acum Karamienii la Steaua

  22. #5901
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gontel View Post
    Stelismul tau nici nu l-am pus in discutie. Eu ma refer la pustii care se dau stelisti dar care habar n-au de istoria echipei sau de celelalte sectii ale clubului. Cunostintele se rezuma doar la Radoi si Banel.
    Pustii stelisti din zilele noastre nici n-au cunoscut Steaua imperiala din trecutul nu prea indepartat.Trebuie sa-i tinem langa noi,sa nu-i indepartam,sa-i ajutam sa fie mai stelisti ca noi.
    Nu le putem cere un comportament pe care ni-l dorim,traiesc in alte vremuri,bune sau rele,nici eu nu stiu.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •