View Poll Results: FC Botosani-FC Ceahlaul!

Voters
19. You may not vote on this poll
  • bate FC Botosani

    4 21.05%
  • egal

    1 5.26%
  • bate FC Ceahlaul

    4 21.05%
  • Blat

    10 52.63%
Page 30 of 31 FirstFirst ... 2028293031 LastLast
Results 610 to 630 of 640

Thread: Discutii Generale

  1. #610
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Corect.UTA a ajuns in A printr-o cesiune de loc (Liberty nu a putut obtine licenta de A si au cesionat locul cui a oferit mai mult),iar Poli si-a schimbat doar numele ,din Rocar sau Fulgerul Bragadiru in Poli Timisoara 2002, palmaresul ramanand la adevarata Poli,in div C.Interesant este ca si la tranzactia UTA-ei cu Liberty,nu sunt tocmai normale cele intamplate.Din moment ce Liberty a promovat,aceasta trebuia sa-si obtina licenta de A.Presupunand ca nu aveau bani si/sau stadion pt cerintele de obtinere a licentei de A, locul acesteia de prima divizie trebuia sa ramana vacant,iar echipa de pe locul 2 din B(FC Bihor sa intre direct) ,iar cea de pe 3 (U Cluj) sa mearga la baraj. SAU a doua varianta echipa de pe locul 15 din A sa nu mai retrogradeze si sa preia locul ramas liber (ceea ce nu este normal fotbalistic). Oricum,in oricare dintre cazuri Liberty trebuia sa ramana cel putin in B, NICIDECUM sa joace in C,deoarece ea nu a retrogradat din divizia B in C !!! Parerea mea este ca de fapt tot o cumparare,fuziune sau cum mama dracului ii mai spune,dar aceasta asa zisa 'cesiune' este un artificiu juridic,de ocolire a regulamentului, caz in care ader la parerea 'micutzu11-lui' ,cum ca Mitica nu este strain de toate acestea si are ceva interese ascunse.Aceasta 'cesiune' este un praf in ochi aruncat suporterilor aradeni care s-au impotrivit fuziunii,pe noii patroni neinteresandu-i DELOC de acestia.Aceasta este parerea mea si nu e nimeni obligat sa o accepte,DAR eu cred ca e aceeasi 'magarie' ca in cazul altor echipe (Poli,Corvinul,Resita,Sibiu,etc) care nu au nici o treaba cu realitatea fotbalistica ,ci doar cu interesele de tip mafiot si ordinar ale unor indivizi dubiosi,in care suporterii adevarati ai echipelor de traditie sunt niste victime colaterale.
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  2. #611
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Sa nu fiu inteles gresit, nu e normala (corecta) modalitatea de a "promova", dar situatia lui Liberty e normala. A pur si simplu s-a facut schimb de locuri.
    Noi suporterii (cel putin ce de la SUR) nu am fost de acord cu aceste tehnici dar ce e dureros e ca pe noi nu ne-a intrebat nimeni daca vrem sau nu cesiuni si alte chestii.
    Fiind UTA-ist de ani de zile nu pot sa stau departe de UTA (mai ales ca in afara de faptul ca a facut un schimb de locuri, nemeritat, UTA e aceeasi si nu mai exista alta prin alta divizie, cunoscatorii pot sa confirme ) deci tot am sa merg la meciuri cu aceeasi oameni cu care am mers si in B si asi fi mers si in C.
    Iar daca, cumva, dupa 1-2 ani Bara pleaca si UTA pica tot noi vom fii aceea care v-om veni la meciuri.
    Doare, dar asta e "Pentru noi doar UTA conteaza!!!"
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  3. #612
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    macar o sa intre si din seria noastra o echipa in prima liga, echipa de pe 14
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  4. #613
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Da, chiar, aici ai zis-o, nu pot comenta nimic.
    Asta e fotbalul din Romania, cand am rpomovat corect nu ne voiau cei mari si aveau "grija" de noi. Hop un grande politic la noi la conducere, suntem trasi de voie de nevoie sa venim sus.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  5. #614
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    mai bine asa decat la noi, unde in fiecare zi vine cate unu cu bani sa cumpere echipa, si consiliu local refuza de fiecare data.

  6. #615
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    mai bine pe
    Eu la fel de mult am iubit echipa si cand juca prin C cu ISCT, Turda, Gherla sau mai stiu io cine. Si pe propriile puteri, Bihorul a revenit in B si pana la urma si in A.
    Nimic nu mi s-a parut mai frumos decat sa vad cata lume venea alaturi de echipa, cand baietii puneau osul cu adevarat, fie ele chiar meciuri de C. Aveam o medie de vreo 5000 de oameni in sezonul '97-'98 in C, cand jucau Barcauan si Marius Popa. Chiar daca singura retrogradare in C din istorie, i-a ravasit pe suporteri, acestia au si uitat-o cand au vazut echipa jucand cu adevarat si s-au intors si mai multi alaturi de baieti. La greu se formeaza legaturile adevarate intre suporteri si echipa si se vad adevaratii suporteri...
    Dupa parerea mea, e mult mai important sa vezi ca echipa chiar pune suflet pe teren pentru spectatori, decat sa obtii un loc in A cu orice pret si sa aduci un pumn de mercenari (ca sunt sigur ca asta vor face utistii) care-si iau banii si echipa tot in B va ajunge, batandu-si joc de oamenii care sigur vor merge puhoi la meciuri.

    p.s. : intrebare pentru cloojeni: noah mah... mai sunteti prieteni cu utistii? mai aveti oare cu cine?
    [B]HAI BIHORU' ![/B]

  7. #616
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by t.b. View Post
    macar o sa intre si din seria noastra o echipa in prima liga, echipa de pe 14
    Bestiala si corecta afirmatie!

    Quote Originally Posted by omul View Post
    p.s. : intrebare pentru cloojeni: noah mah... mai sunteti prieteni cu utistii? mai aveti oare cu cine?
    Acuma avem sansa sa ne razbunam pe CFR Cluj dupa ce ne-a batut de 2 ori la diferenta de 4 goluri... Cred ca nu o sa supere fanii lui U.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  8. 23rd June 2006, 03:18

  9. #617
    Skywalker micutzu's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    2,098
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by omul View Post
    Dupa parerea mea, e mult mai important sa vezi ca echipa chiar pune suflet pe teren pentru spectatori, decat sa obtii un loc in A cu orice pret si sa aduci un pumn de mercenari (ca sunt sigur ca asta vor face utistii) care-si iau banii si echipa tot in B va ajunge, batandu-si joc de oamenii care sigur vor merge puhoi la meciuri.

    p.s. : intrebare pentru cloojeni: noah mah... mai sunteti prieteni cu utistii? mai aveti oare cu cine?
    Aici ai dreptate, si eu asi fi vrut sa vad ca se lupta baietii, dar... , da precis vom avea mercenari.

    p.s. de ce sa nu mai fie prieteni cu noi? E o prietenie intre suporteri. Pe noi nu ne-a intrebat nimeni daca vrem in A.
    [B]Pentru noi doar [COLOR="Red"][I][SIZE="4"]UTA[/SIZE][/I][/COLOR] conteaza !!![/B]

  10. #618
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  11. #619
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    ce claaaaar! Cu mentiunea ca baietii din SUR au fost tare prevazatori... aveau negru pe steaguri inca de la infiintare
    [B]HAI BIHORU' ![/B]

  12. #620
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by micutzu11 View Post
    Sa nu fiu inteles gresit, nu e normala (corecta) modalitatea de a "promova", dar situatia lui Liberty e normala. A pur si simplu s-a facut schimb de locuri.:
    mda...ce draq mai conteaza????PRONOSTIK 2 la voi si 1 la noi......
    https://t.me/pump_upp

  13. #621
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Cred că treba asta cu "promovatu" lu' UTA din C în A tinde să devină una din gogoriţele istorice care s-au înfiinţat în fotbalul nostru.
    Şi trec direct la subiect: înţeleg că teoretic unu' cu bani poate să cumpere orice-şi doreşte. Inclusiv un loc în prima ligă. Apoi spuneţi-mi voi oameni buni oare ce rost mai au meciurile astea, cu atâtea polemici, pronosticuri, delegări şi alte cheltuieli atâta timp cât poate veni unu' la urmă, dă cu flit, trage linie şi spune că totu' e legal? Asta e oare democraţia?
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

  14. #622
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Galatene, dar voi cum ati promovat ? Tu te-ai gasit sa bati din gura ?!
    Semper Fidelis

  15. #623
    Banned jorgensen's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    849
    Reputatie
    0
    ei doar au profitat de o intelegere, total nefericita, intre petrolul si astra

  16. #624
    the man omul's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    coasta de vest
    Posts
    513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid View Post
    Galatene, dar voi cum ati promovat ? Tu te-ai gasit sa bati din gura ?!
    mi se pare ca si kidu' incepe sa accepte noua uta... sau?
    [B]HAI BIHORU' ![/B]

  17. #625
    manager iuliandronca's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Orașul de pe Mureș
    Posts
    297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by omul View Post
    mi se pare ca si kidu' incepe sa accepte noua uta... sau?
    Eu tot v-am spun ca nu e un capat de tara.
    Important ca la anu sa urlam cat mai tare pentru UTA cand jucam cu poli timisoara.
    [SIZE="3"][COLOR="Red"][B]UTA - sixtuplă campioană a României!!![/B][/COLOR][/SIZE]

  18. #626
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Nu e vorba ca acceptsau nu, este vorba ca nu voi putea sa reneg UTA atat timp cat exista.
    Nu sunt mandru deloc de ce s-a intamplat si inca nu m-am decis daca ma voi mai implica sau nu pe viitor.
    Semper Fidelis

  19. #627
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuliandronca View Post
    Important ca la anu sa urlam cat mai tare pentru UTA cand jucam cu poli timisoara.
    si noi asteptam confruntarea....vecine....forza viola
    PS:normal victorie pt noi oriunde jucam.....
    https://t.me/pump_upp

  20. #628
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by The_Kid View Post
    Galatene, dar voi cum ati promovat ? Tu te-ai gasit sa bati din gura ?!
    Chiar nu înţelegi, (sau nu vrei) nu?
    NU am spus-o cu răutate... am făcut doar o polemică asupra a ceea ce poţi face în ziua de azi cu banii.
    La urma urmei, poate că Dumnezeu s-a reîntors atunci cu faţa spre noi. Asta după ce Steaua a jucat corect în jocul de la Galaţi , trimiţându-ne la baraj în combinaţie cu jocul murdar dintre Bacău şi Braşov din aceeaşi etapă .
    Şi nu în ultimul rând, spune-mi cât a plătit atunci Oţelul... asta pentru că faci asemănarea între cele două situaţii.
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

  21. #629
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Steeltown Boy
    Şi nu în ultimul rând, spune-mi cât a plătit atunci Oţelul.
    Intreaba-i pe conducatorii vostri de-atunci, daca crezi ca Petrolul si Astra au fuzionat lasandu-va voua locul in prima divizie fara sa va ceara nimic inseamna ca esti tare naiv.
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  22. #630
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    exact cum zicea si un timisorean, cu banii in ziua de azi faci orice, dar cand atarni la bani se numeste prostitutie (fotbalistica in acest context), personal nu ma deranjeaza deloc UTA in A, dar preferabil era prin putina munca si astfel ati fi putut contesta pe vecinii vostrii violeti, care accepta cu mandrie maniera prin care au ajuns in prima divizie, acolo unde au investit carute de bani si tot n-au facut pe drecu, deci D-zeu nu e tigan

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •