Page 6 of 33 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 684

Thread: Fora topico

  1. #106
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Mie imi place cum comenteaza ciclism , unu pe nume "jean" si hovco, care prezenta stirile la eurosport.
    Nu inteleg ce-au vrut sa faca cei de la bet365 cu noua infantisare. Practic e acelasi site, numai putin mai "albit"
    naum va comenta turul sibiului, daca se va organiza.

  2. #107
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    App de comentatori, Alina Alexoi si Cosmin Cernat sunt modelele mele in meseria asta. Pacat ca pe Cosmin nu l-am mai auzit de foarte mult timp...
    Iarasi imi plac mult cei de la tenis de pe Eurosport. Mi se par profesionisti si foarte eleganti asa.
    Cei de la Digi...Daniel Scorpie e singurul care imi place. Parca vocea lui se potriveste cu Serie A, nu stiu. In rest...ii ascult de nevoie.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  3. #108
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    So... mai avem ~3 zile si incepe balamucul.
    http://i.imgur.com/lt46okA.jpg

  4. #109
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    90% dintre stelisti nu inteleg de ce steaua nu este calificata la Cupa Mondiala !!
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  5. #110
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,464
    Reputatie
    0
    nu avem timp, suntem ocupati cu strangere de fonduri pentru minoritati
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #111
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tifosi View Post
    90% dintre stelisti nu inteleg de ce steaua nu este calificata la Cupa Mondiala !!
    Dat tu ai inteles? ne poti explica?
    beleafer

  7. #112
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    "Cupa Mondiala se joaca si pe retelele de socializare. Dupa modificarile anuntate de Twitter, a venit randul si Facebook-ului sa vina in ajutorul microbistilor in perioada Cupei Mondiale din Brazilia.

    Joi, toti utilizatorii Facebook vor avea acces la sectiunea Trending World Cup, in care vor afla rezultate si clasamente de la Rio, dar vor putea sa vada postarile prietenilor legate de de subiect.

    Facebook a mai construit si o harta interactiva care arata jucatorii cu cei mai multi fani si unde sunt localizati acestia. Facebook lanseaza si propriul arbitru pentru Cupa Mondiala iar acesta are deja o pagina proprie."

    Interesant.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  8. #113
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Qatar a fost aleasă țară gazdă a Cupei Mondiale în decembrie 2010, însă mai multe acuzații de corupție au forțat FIFA să demareze o anchetă.

    ”Este o furtună împotriva FIFA în legătură cu Cupa Mondială din Qatar. Din păcate, este vorba despre multă discriminare și rasism”, a precizat Blatter.

    FIFA se va întruni pentru a valida definitiv dreptul de organizare a turneelor finale din 2018 - Rusia - și 2022 - Qatar - în septembrie sau octombrie. Atunci, a explicat Blatter (78), ”chestiunea va fi închisă”.

    Blatter a spus că FIFA va combate ”orice lucru care este legat de rasism și discriminare”.

    Qatar a câștigat dreptul de a fi țară gazdă a turneului din 2022 în fața Australiei, Japoniei, Coreei de Sud și Statelor Unite. Întreg concursul a fost învăluit apoi în acuzații de corupție.

    Cu toate că au fost demarate mai multe anchete, până acum, FIFA nu a luat nicio decizie.

    De cealaltă parte, elvețianul Sepp Blatter a anunțat că va candida pentru un nou mandat de președinte. Ar fi al cincilea.
    https://ro.stiri.yahoo.com/sepp-blat...47135-spt.html
    Rasism ? Omu asta e dus cu capu.... Mare nenorocire pe fotbal de cand e condus de imbecilul asta. Nici uefa nu e condusa de unu mai bun...

  9. #114
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    A fost extrem de plăcut să vezi pe esplanada de la Tour Eiffel câteva sute de români extrem de emoționați, care au susținut-o ca la un meci de fotbal pe Simona Halep alături de foarte mulți turiști din întreagă lume. A fost extrem de cald și zăpușeală, dar a meritat să vedem și să trăim finală de la Roland Garros, spune corespondentul Digi24 Ciprian Bălțoiu. Dar, din păcate, în cele câteva ore petrecute la Paris nu a putut să nu observe că pe lângă sutele de români care o susțineau din tot sufletul pe Simona mai erau câteva zeci de români aflați „la muncă” în acea zonă. Evident, muncă la limita legalității. Reporterul Digi24 a folosit o cameră ascunsă pentru a surprinde cu ce se ocupă unii români în timp ce mii de turiști încearcă să se bucure de frumusețile Parisului

    Turnul Eiffel, simbolul Parisului, atrage zilnic zeci de mii de turiști din întreagă lume. Principala dorința a tuturor este de a urca în vârful turnului. Însă trebuie să se înarmeze cu multă răbdare, fiindcă timpul de așteptare la lifturi ajunge la două ore în weekend. În acest timp, sunt abordați la tot pasul...

    Corespondentul Digi24 a observat un grup de românce care le cereau turiștilor să semneze pretinse tabele de donații pentru diverse cauze nobile. Nu se adresau în franceză, spuneau că știu doar limba engleză. Dacă vreun turist mai credul accepta să stea de vorba cu ele și se apuca de semnat și donat bani, risca să rămână fără bunuri de valoare. Fetele profită de orice neatenție a celui vizat. Una dintre ele poartă cu mândrie pe mâneca bluzei chiar tricolorul românesc.

    Pe un alt trotuar din apropiere meu patronează grupurile infracționale care se ocupă cu „alba-neagra”. Din metru în metru sunt grupuri de oameni care încearcă să-i fenteze pe turiști și să-i jecmănească de bani. În timp ce unul din membrii grupului jonglează cu dexteritate obiectul muncii, alții pretind că sunt turiști care joacă cu ușurință sume mari de 50 sau chiar 100 de euro. Cum aceștia câștigă, un turist cade în plasa întinsă și își încearcă norocul. Culmea e că doar turiștii adevărați pierd la acest joc. La un semn discret al celor care supraveghează zona, grupul dispare rapid. Urcă în primul taxi și se face nevăzut.

    Rămân în zonă doar hoții de buzunare, care preferă stația autobuzelor turistice unde se așează liniștiți la coadă, iar la momentul îmbarcării îi ușurează pe turiștii neatenți de bani și telefoane.

    Astfel, o vacanță de vis la Paris se poate transforma într-o clipă de neatenție într-un adevărat dezastru.

    http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Ac...i+finala+Halep

    Asadar, dlp, zi-ne, de cate sute de euro te-au usurat astia colorati pe care ii protejezi cu pieptu dezgolit. Incearca sa nu minti !
    Exista si fisier video in link.Daca vi s-a facut dor de tigani.

  10. #115
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Ce legatura are cu CM Brazilia? Si tu crezi ca in Brazilia nu sunt astfel de oameni care incearca sa traiasca desi saracia le distruge si cel mai elementar reper moral?
    Eu nu pot condamna saraci nascuti si condamnati pe viata la saracie. Macar daca le acordam o sansa dar nu e cazul in aceasta societate.

    Incearca sa intelegi ca este un fel de impozit mileniul 3
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #116
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    e foro topico, ba
    n-ai raspuns la intrebare

  12. #117
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Care e intrebarea ca nu inteleg?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #118
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by swedishmafia View Post
    a fost extrem de plăcut să vezi pe esplanada de la tour eiffel câteva sute de români extrem de emoționați, care au susținut-o ca la un meci de fotbal pe simona halep alături de foarte mulți turiști din întreagă lume. A fost extrem de cald și zăpușeală, dar a meritat să vedem și să trăim finală de la roland garros, spune corespondentul digi24 ciprian bălțoiu. Dar, din păcate, în cele câteva ore petrecute la paris nu a putut să nu observe că pe lângă sutele de români care o susțineau din tot sufletul pe simona mai erau câteva zeci de români aflați „la muncă” în acea zonă. Evident, muncă la limita legalității. Reporterul digi24 a folosit o cameră ascunsă pentru a surprinde cu ce se ocupă unii români în timp ce mii de turiști încearcă să se bucure de frumusețile parisului

    turnul eiffel, simbolul parisului, atrage zilnic zeci de mii de turiști din întreagă lume. Principala dorința a tuturor este de a urca în vârful turnului. însă trebuie să se înarmeze cu multă răbdare, fiindcă timpul de așteptare la lifturi ajunge la două ore în weekend. în acest timp, sunt abordați la tot pasul...

    Corespondentul digi24 a observat un grup de românce care le cereau turiștilor să semneze pretinse tabele de donații pentru diverse cauze nobile. Nu se adresau în franceză, spuneau că știu doar limba engleză. Dacă vreun turist mai credul accepta să stea de vorba cu ele și se apuca de semnat și donat bani, risca să rămână fără bunuri de valoare. Fetele profită de orice neatenție a celui vizat. Una dintre ele poartă cu mândrie pe mâneca bluzei chiar tricolorul românesc.

    Pe un alt trotuar din apropiere meu patronează grupurile infracționale care se ocupă cu „alba-neagra”. Din metru în metru sunt grupuri de oameni care încearcă să-i fenteze pe turiști și să-i jecmănească de bani. în timp ce unul din membrii grupului jonglează cu dexteritate obiectul muncii, alții pretind că sunt turiști care joacă cu ușurință sume mari de 50 sau chiar 100 de euro. Cum aceștia câștigă, un turist cade în plasa întinsă și își încearcă norocul. Culmea e că doar turiștii adevărați pierd la acest joc. La un semn discret al celor care supraveghează zona, grupul dispare rapid. Urcă în primul taxi și se face nevăzut.

    Rămân în zonă doar hoții de buzunare, care preferă stația autobuzelor turistice unde se așează liniștiți la coadă, iar la momentul îmbarcării îi ușurează pe turiștii neatenți de bani și telefoane.

    Astfel, o vacanță de vis la paris se poate transforma într-o clipă de neatenție într-un adevărat dezastru.

    http://www.digi24.ro/stiri/digi24/ac...i+finala+halep

    asadar, dlp, zi-ne, de cate sute de euro te-au usurat astia colorati pe care ii protejezi cu pieptu dezgolit.:d incearca sa nu minti ! :d
    exista si fisier video in link.daca vi s-a facut dor de tigani.
    :d

  14. #119
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    aha.

    Deci raspunsul:

    Prea putine deoarece nu pot sa dau mai mult. Ziua in care pot sa fac mai mult nu voi ezita.
    Saracia oamenilor nu ma amuza ci ma intristeaza.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #120
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    aha. compasiunea asta fata de tigani, conduce spre urmatoarea intrebare: esti tigan ?

  16. #121
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Nu.
    Dar am inteles ce traiesc tiganii peste tot in lume deoarece am fost roman in Franta.
    Intelegi ce vrei dar adevarul absolut este in ce am scris aici.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #122
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    aha. deci esti tigan. nu tre sa dormi? maine ai de dus fierul la reciclat

  18. #123
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    dafuq?! in fine...

    offtopic
    http://i.imgur.com/tT1ugHa.jpg

  19. #124
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    delaparis e prea metaforic, delastokcholm e obio-satiric, negand o parte a istoriei lumii.
    avem astfel de a face cu o ciocnire intre doua lumi, intre doua civilizatii si concepte : frustranta conditie a romanului ce nu a putut depasi bariera granitei si aroganta romanului cu un trai decent in afara tari. va poftesc deci spre a urmari desfasurarea acestui cataclism al societatii moderne
    retired.

  20. #125
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    aha. deci esti tigan. nu tre sa dormi? maine ai de dus fierul la reciclat
    Auzi bai? Fii atent aici.
    Cand am avut primele probleme in tinerete cu politia deoarece ma bateam cu aia de la Marseille in anii '90 pe langa PdP, am avut ocazia sa aud din partea politaiului la comisariat: " tu nu esti ca restul romanilor, esti blond si ai ochii albastrii" ... )
    Boul ala nu a vazut ca am ochii verzi

    Nah, lume civilizata
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #126
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    se confirma spusele mele sau nu? ce plm
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •