Page 36 of 55 FirstFirst ... 26343536373846 ... LastLast
Results 736 to 756 of 1143

Thread: Progresul sezonului National 2006-2007

  1. #736
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    FC Național a învins, astăzi, cu scorul de 2-1, formația ucraineană Ilișiveț Mariupol (loc 13/16), într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Antalya.
    FC Național a condus la pauză cu scorul de 2-0, prin golurile înscrise de Cătălin Cursaru '10 și Alin Ilin '36, în timp ce ucrainenii au redus din diferență în minutul 79.
    Antrenorul Sorin Cârțu a trimis în teren următorii jucători: E. Nae - Ghindeanu, Sandilovici (Ninu '60), Martins (Burcă '70), L. Rusu (Ivan '70) - Ilin (Marcu '72), Panc (Costin '55), Iancu (D. Marin '63) - I. Savu (Pelecaci '60), Herea (Cl. Drăgan '60, Stanciu '83), Cursaru (Borbely '46).
    În cantonamentul din Antalya al formației FC Național a ajuns și portarul Cristian Munteanu, care a semnat cu gruparea bancară un contract valabil până în 2009, acesta intrând deja în programul de pregătire al echipei.
    În afară de Sandilovici, jucător aflat în probe, Sorin Cârțu va mai testa în zilele următoare un jucător, care este așteptat vineri seară în Antalya. Fundașul central ceh Radek Oprsal născut la 9 mai 1978, are 1,84 m și 78 de kilograme, iar ultima oară a evoluat la Vitkovice.
    FC Național va disputa următorul meci amical duminică, la ora 16.15, în compania formației ASK Schwadorf, din liga a treia austriacă.

  2. #737
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Prosport trece in revista achiziitiile echipelor din Liga I, inaintea reluarii campionatului:

    FC NATIONAL Papura, Sandulovic, Cr.Munteanu, Borbely, Chihaia si Pelecaci sunt proaspetele achizitii cu care Cîrtu vizeaza mentinerea în Liga I. In echipa de baza nu si-a facut loc deocamdata decât Sandulovic, dar nu e exclus sa apara si ceilalti. La plecari, doar Stanev si Mozacu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #738
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mai e turcul, Uz. Cica l-a convins pe Cartzu.

  4. #739
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    In fundul cartii, scuze, curtii? Fiecare cu convingerile lui.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #740
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu stiu unde. Asa au zis agentiile, agenturilii.

  6. #741
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Fără Babicu' la Iași GSP

    Antrenorul Sorin Cîrțu nu îl va putea folosi pe portarul Cristi Munteanu în partida de vineri, cu Poli Iași. Goalkeeperul trebuie să ispășească o etapă de suspendare după ce sezonul trecut a fost eliminat, în ultima etapă, în meciul cu Poli Timișoara pentru un fault dur în afara careului. Tehnicianul "bancar" va miza pe Eugen Nae. (Corina Marinaș)
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #742
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Era La Dinamo pe vrema aia?

  8. #743
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Aha! Vom avea un novice rezerva, prietenul lui George.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #744
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Isi scoate Stanev maseaua pana atunci.

  10. #745
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cirtu: "Speram sa fie cit mai putine meciuri strategice"
    Antrenorul lui FC National a declarat ca obiectivul echipei bancare este foarte dificil, deoarece aceasta se afla in criza de puncte si de timp si ca spera ca formatia sa sa nu fie victima jocurilor de culise. "Nu se poate sa ajungem mai jos de atit. In ideea de a reusi acest obiectiv, am adus jucatori pe care ii cunosc foarte bine. Suntem intr-o criza de puncte si de timp. Vor fi meciuri in care daca avem jumatate de ocazie trebuie sa cistigam. Ma bazez pe orgoliul acestor jucatori pentru ca nu le convine sa se lege de o retrogradare. Speram sa fie cit mai putine meciuri strategice si sa nu ne atinga pe noi sau sa fim victime ale acestora", a spus Cirtu.

    Tehnicianul bancar a mentionat ca are concurenta pe toate posturile. "In toate compartimentele echipei avem concurenta mai ales pe postul de portar, iar beneficiar va fi echipa. Asteptam revenirea lui Burca si suntem gata pentru retur", a completat Cirtu.

    Intrebat daca isi mentine declaratiile potrivit carora FC Arges va cistiga meciul cu Universitatea Craiova, din cadrul etapei a XX-a a Ligii I, Cirtu a raspuns: "Am vazut ca au fost 200.000 de polemici. Am dat raspuns unui tip care m-a atacat si nu inteleg de ce. E ca arabii, tot ce li se intimpla e din cauza americanilor, asa si cu Penescu. Eu nu mai sunt la echipa lui nu stiu de cind se ia de mine. Daca s-au simtit cu musca pe caciula e treaba lor. Am zis ca invinge Argesul, m-am pronuntat eu ca e ceva necurat? Pot sa am si eu o opinie".

    Referitor la partida cu Poli Iasi, din cadrul etapei a XX-a a Ligii I, Cirtu a mentionat ca obiectivul echipei este sa nu piarda. "Orice prezenta a noastra pe stadion implica faptul ca trebuie sa acumulam ceva din acel meci. Macar sa iesim neinvinsi, daca nu putem cistiga. Speram sa nu intervina o terta parte, in speta arbitrii", a adaugat antrenorul gruparii bancare.
    www.spt.ro

  11. #746
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    FC National Bucuresti - CSM Ramnicu-Valcea 1-1.
    In ciuda faptului ca s-au dat mai putine goluri,Nationalul s-a miscat mai bine decat duminica,iar Cartu a strigat o singura data la jucatori pe parcursul jocului,in rest a stat tot timpul meciului pe banca.

  12. #747
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Aha! Vom avea un novice rezerva, prietenul lui George.
    A aparut si el in amical azi.
    Ciudat e ca nu a jucat Nae...
    http://www.99poze.ro/hotlink/tn_86da...cf1ce9a012.jpg http://www.99poze.ro/hotlink/tn_f487...bfc6c338b7.jpg

  13. #748
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Marcu autogol. Si Cursaru la aia. E bine, 2 goluri pe meci.

  14. #749
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Au jucat multe rezerve, desi am...rezerve cine-i rezerva si cine nu. Concurenta, bat-o vina!!!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #750
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    La noi se pare ca nu rezerva e la nivelul titularului ci invers. Asa se creeaza o concurenta egala.

  16. #751
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    e bine 1:1?

  17. #752
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Eu zic ca tot e bine.E un punct castigat,nu pierdut.
    Am avut si ceva sansa,insa eu zic ca am jucat destul de bine si destul de ofensiv.Pacat de eliminarea lui Papura,insa a fost bine ca l-a faultat pe ieseanul ce scapase singur cu Nae.

  18. #753
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Jucam mai binisor,dar tot slabi suntem.
    Ce alunecau cu totii...
    Si arbitrul mi-a placut,cand i-a aratat rosu lui panc
    Last edited by georgemp; 23rd February 2007 at 21:14. Reason: ---------------------------------------------------------------------------

  19. #754
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    De acord cu George Cloney.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #755
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Sper sa nu va suparati pe mine, dar Nationalul, dintr-o ocazie, a dat gol. Apoi s-a aparat . Deh, Sorinaccio...

  21. #756
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    nu ma supar, da au fost macar 2 ocazii. a avut herea o actiune pe stanga, sut slabut din careu, la o-o.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •