Page 223 of 382 FirstFirst ... 123173213221222223224225233273323 ... LastLast
Results 4,663 to 4,683 of 8016

Thread: Lista rusinii

  1. #4663
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    e foarte probabil catigancii imputite chiar sa-i placa mai hard asa, e parte din tradițiile lor aduse din India

  2. #4664
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    E foarte probabil sa fi spus o tampenie marca novac- Oare de ce nu sunt surprins. Trecerea in noul an nu inseamna riguros ca ai devenit mai destept. Uneori e pe dos.

  3. #4665
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Educația e tocmai izvorul din care iese tot binele în lume.
    Pricepi? Daca da, reia dintr-a cincea.

  4. #4666
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cărțile pușcăriașilor și elitele României
    http://www.cotidianul.ro/cartile-pus...maniei-274206/

  5. #4667
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Bai lăbarule (ca tot te bagi tu in seama precum vaca la lucerna) ia zi, mai hartuiesti useritzele olsului cu PMuri?

  6. #4668
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Bai lăbarule (ca tot te bagi tu in seama precum vaca la lucerna) ia zi, mai hartuiesti useritzele olsului cu PMuri?
    boule

  7. #4669
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    de ce il faci bou pe *******?

  8. #4670
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Pe tine stiu de unde sa te iau, stai relax si aștepta.

    Nici la asta nu-i f greu ca's cateva clinici SERIOASE in tara dar diagnosticul lui ma poate ajutasa-l gasesc dar si incurca , este oarecum protejat si favorizat de diagnosticul ala. Are un fel de pavaza ... tu nu!

  9. #4671
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Pe tine stiu de unde sa te iau............
    ...........de pwla!

  10. #4672
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Eu nu dar colegilor mei la place sa stranga priculicii de OO pana se invinetesc. Stai lin (vorba defunctului) ca eu nu vorbesc in zadar precum miticii Pricepi?

  11. #4673
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Ce cretin ...

  12. #4674
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Eu nu dar colegilor mei la place sa stranga priculicii de OO pana se invinetesc. Stai lin (vorba defunctului) ca eu nu vorbesc in zadar precum miticii Pricepi?
    Am inteles mah, in curand ma vor cauta ORGANELE acestui stat de ***** ca sa te razbune pe tine, *******ul sistemului. Ai fost deosebit de explicit!


    Asa ,si? Imi distrugeti viata ,asa cum stiti voi,maxim ma puteti ucide. Credeti ca asa veti castiga?

    Tot o pwla ramaneti.

  13. #4675
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Transilvania furată
    Caracatița verde îsi extinde tentaculele în centrul României (I)

    http://www.cotidianul.ro/caracatita-...niei-i-272921/

  14. #4676
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Priculici, nu am vreme de tine ca's plecat din tara/ umblu dupa un peștan adevărat nu ....


    Între timp tu pune mana si acopera neregulile din contabilitate, stocuri, semnează-ti instructajele la oameni, pune etichete pe prize, "acopera-ti cu acte" contractul ala cu primăria ... sigur ai ce face in urmatoarele saptamani. Nu uita sa cauti o sursa pentru bunastarea afisata la resedinta (stii tu, ceva matusa bogatana care "te-a donat") dar sper ca de asta te-ai ocupat

    Ps. Sper ca wk asta te-ai ocupat de inventar ca-i cu deadline

    Ps2.... sa ne vedem sanatosi!
    Last edited by Novac; 11th January 2016 at 00:17.

  15. #4677
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Incredibilă sfidare a României de către seful spionilor
    Sotia lui Mihai Răzvan Ungureanu încasează în continuare 84.000 euro de la OMV Viena
    http://www.cotidianul.ro/

  16. #4678
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Ce cretin ...
    ... parerea mea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #4679
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cazul Bodnariu si letargia autoritătilor
    http://www.cotidianul.ro/cazul-bodna...atilor-274481/

  18. #4680
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Aterizați la Roma sau Paris ca romi au decolat spre România ca țigani. Confuzia post-revoluționară a fost utilă, numai că fraierii cu turnulețe și-au bătut joc de ea. Vreo doi ani în urmă, un țigan cam la 50 de ani, plecat prin '90 din țară, zicea la o emisiune tv că țiganii deștepți chiar au devenit europeni, și-i doare-n-BMW-uri că le spui țigani sau romi.

    Omul povestea așa: la revoluție ne-am dat discriminați în țară, așa că în Germania ne-au primit cu brațele deschise. Prea deschise, fiindcă în timpul ăsta, îi căutam prin buzunare. Le-am umblat și prin case. Nemțălăii erau uluiți de ce li se întâmplă. N-aveau ce să ne facă, aveau niște legi blegi de te umfla râsul. A durat vreo doi ani până și-au dat seama și au înăsprit legile. Atunci, cine a vrut să fie om s-a dat pe brazdă. Cine nu, a ținut-o pe furat și cerșit. Eu m-am lecuit de prostii. Azi am o afacere bună la München, sunt cetățean german, mă apără legile germane și le respect. Morala e și pentru țigani, și pentru romi, și pentru interlopi, indiferent de etnie sau sex: identitatea europeană ține de muncă, nu de ciordit. Și nu contează că ești țigan, rom, Audi sau Mercedes.
    Pentru ăilalți, vorba lui Guță, când n-a mai ținut șmecheria, înapoi în România. Și de aici, dezbatere di granda: romi sau țigani?
    Șucărită pe ideea de țigan, elita romilor bate câmpii cu texte de la Kogălniceanu despre robie, cu lupta negrilor din State, cu psihicul rănit al țiganului care nu scapă de etichetă... E pâinea lor. O iau aiurea pe arătură, ca să ajungă la discriminare, rasism și tot tacâmul.
    După legiferarea aiurelii țigan-rom, imediat după Revoluție, țiganii s-au ales cu foloasele, țara cu ponoasele. Confuzia le-a venit ca o mănușă. Le-au ținut isonul și europenii care azi au luat-o în freză de la ei și-i expediază la pachet în țară.
    Marele interpret de jazz Johnny Răducanu nu pricepe de ce elita cu pricina nu se zbate la fel de mult și ca să-i convingă pe țigani să-și dea copiii la școală. Bună întrebare, dar cine să răspundă? Bătutul Europei sub acoperirea de romi a fost profitabilă.
    Elitiștii romi au fost ca bărbații care și-au lăsat nevestele după Revoluție, fiindcă nu mai corespundeau cu aspirațiile lor europene. S-au lepădat de țigănie ca să sugă direct de la lupoaică, refăcându-și viitorul ca romi. Și apropo de Guță, dacă lui Guță nu-i e rușine să cânte ca țigan european, elitelor de ce le e rușine? Nu cumva tocmai lor le pute țigănia?

  19. #4681
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    COLONIA ROMANIA - Victoria Nuland, asistentul secretarului Departamentului de Stat, a descalecat la Bucuresti: 'Suntem impresionati de munca pe care o face DNA... Sustinem DNA in ceea ce priveste pregatirea si suportul tehnic... Am vorbit despre faptul ca in 2016 pentru multe dintre aceste functii se termina mandatele... Vom continua sa urmarim acest proces care in mod foarte clar este un subiect important in acest an.'

  20. #4682
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    PERDAFUL JUDECATOAREI LUPEA-AGHINITA PENTRU IOHANNIS

    Iata postarea judecatoarei Adina Daria Lupea-Aghinita de la Sectia penala a Curtii de Apel Cluj:
    'Dupa o tacere inexplicabila de cateva luni, Administratia Prezidentiala ne ofera un raspuns naucitor...ne-a verificat CSAT pe toti...Suntem curati ca lacrima!
    Nu conteaza ca nimeni nu a lamurit ce este cu 'campul tactic', nu conteaza nici de ce au fost solicitati magistratii sa semneze angajamente, peste juramantul depus la intrarea in profesie.
    Nu mai conteaza ca nimeni nu lamureste problema de ce vicepresedintele ICCJ isi semneaza adresele cu denumirea 'Seful serviciului de securitate' in loc sa semneze firesc 'Judecator, vicepresedinte al ICCJ'.
    Este un raspuns oficial...si asta este.
    Dar stau asa sa ma intreb...CSAT trebuia sa faca asta anual. De ce s-a simtit acum nevoia unui comunicat? Sa inchida gura magistratilor?
    M-am inselat...Nu punem plombe calului troian. Ii facem implanturi de portelan!'.

  21. #4683
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Ion Stan în fața unei execuții politice a Trinomului
    Traian Băsescu, agent de influență

    http://www.cotidianul.ro/traian-base...luenta-274952/
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •