View Poll Results: pronostic

Voters
17. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    12 70.59%
  • egal

    4 23.53%
  • victorie Muntenegru

    1 5.88%
Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 182

Thread: Romania - Muntenegru 1-1

  1. #106
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Am citit acum ca Radu Stefan refuza in continuare nationala.(stire dinainte de euro). Asta e, jucam fara LB. Decat sa joci cu Filip acolo, mai bine il pui pe Popa.

  2. #107
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    pe cine sa lase ma? Achim si popa? Hai sa fim seriosi.
    Da. Popa. De ce nu ? La mijloc, echipa o incepi cu Stanciu si in functie de care e mai in forma, ii bagi si pe Popa, Chipciu, Torje, Maxim. Dar nu Bicfalvi. Asta deja e bataie de joc.

  3. #108
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bataie de joc e penalty-ul batut de micutul flamand tatuat, spurcaciunea care s-a spart in lufturi si stopuri pe tatuaje, tot meciul.

  4. #109
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    I-am umplut 4 frigidere cu carne tâmpitului care a ratat 11m. Aici se văd jucătorii cu sânge în instalație...

  5. #110
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Daum un partz?
    Nu criticam asezarea echipei? Nimic xenofob?
    Forumul progreseaza

    Rezultat normal la valoarea noastra. Nu avem cu cine deci nu meritam mai mult.
    Sa speram ca batem Polonia si astfel ne calificam.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #111
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    acum coacem iar o miorita, sa plangem, sa ne miram dom'ne cum adica nu ii batem pe astia? pai noi bateam si faceam si dregeam, eeeeheee, nu se mai poate asa.

    ba baieti, la noi fotbalul e mort [vezi semnatura] doar ca suntem uneori naivi, ca mine la euro, uneori complet imbecili, ca marea masa de mestecatori de taclale pe marginea fotbalului, dar cel mai rau e ca suntem foarte jegosi. sa ne aparam noi interesul nostru mic, a?! la euro era iordanescu si halucina mai rau ca daum azi dar nu pot sa ma iau de el ca e stelist si na, nu pot. A, a ratat stanciu penalty? stelist, ce sa-i ceri, nenorocit, sa se duca sa faca sa dreaga.

    Acum avem toti in cine sa aruncam laturi ca asta nu e cu nimeni. Acest constantinescu, face el acolo ce face si pleaca, sa plece cat mai repede sa ne facem noi iar jocul, sa putem sa facem magarii si sa ne miram iar de noi cat de slabi suntem.
    Ies toti antrenorii care sparg bancile de rezerve cand vad fotbal si pe care daca-i pun sa-mi numeasca 10 fotbalisti din grupa noastra de calificare nu reusesc nici jumate sa-mi comenteze mie ca nu asa se face tati, defapt era cu cine da nu a putut daum.


    hai sictir in **** mea de saracii, de la fan la antrenor, de la aia cu gazonu la presa cameleonica si ciorbista [sa ma scuze faristu], noi avem fundasi centrali de la burjalarab si ludogoret si vrem sa facem si sa dregem. Astia care se plang acum sa se gandeasca in sange ca acum 20 de ani popa nu avea loc la chimia brazi si vedea ghencea doar din tribuna, nu avem habar de capu nostru si ne plangem de antrenor. in fenomenul de la noi oamenii habar nu au de fotbal, apropo, sa felicitam cunoscatorii.

    Ba, noua nu antrenor ne trebuie, nu trebuie sa aducem unu care-mi miroase a saniuta sau mai stiu eu ce cocalari care au in comun analfabetismul si nivelul inteligentei, nu trebuie sa importam doar antrenor, noi trebuie sa importam jucatori. Ca asa puteam tata sa aducem unu care la fel ca toti predecesorii nu avea nicio treaba si ii lasa in voia lor sa se apere. nu, e gresit sa incercam lucruri, mai bine nu faceam nimic decat sa incercam.

    intr-o tara in care se comenteaza dupa un meci al nationalei ca "tot stelisti sunt baza sclavilor, prost e gigi daca mai lasa jucatorii la nationala" dupa 1 meci nu cred ca ne putem astepta vreodata sa avem fotbal.
    retired.

  7. #112
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Excelenta asezarea echipei, selectia, tactica ok raportat la ce jucatori avem, mai putin faza fixa din ultimul minut, unde Daum s-a lasat antrenat in acest troc fecaliot de carne tatuata, mizând pe o gloaba care a facut figuratie tot meciul.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 5th September 2016 at 00:19.

  8. #113
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Da. Popa. De ce nu ? La mijloc, echipa o incepi cu Stanciu si in functie de care e mai in forma, ii bagi si pe Popa, Chipciu, Torje, Maxim. Dar nu Bicfalvi. Asta deja e bataie de joc.
    chipciu cum a iesit din tara si-a dat drumu la fotbal, omul e inteligent, poate fotbal dar popa? torje? ce au facut concret in viata lor si in activitatea lor fotbalistica popa si torje excluzand faptul ca au fost adusi de mamamop la echipa sotului? popa nu degeaba a frecat banca la u cluj 2 si chiajna doar ca nivelul a ajuns atat de slab incat a ajuns titular la fcsb.

    cum am spus, e rau sa incerci lucruri, mai bine mergi pe ce stii (nimic) si poate-poate la un moment dat apar niste mega fotbalisti si mai scoatem putin capul.

    sa te astepti la lucruri concret schimbate dupa 1 luna si impotriva unui adversar despre care nu stii nimic inseamna s-o arzi imbecil.
    jurnalicii de la noi se mira ca le-a pus ala imagini in vestiar. pai e halucinant manca-va-s, daca eram in staff si mi se mirau aia ma pisam pe ei pana ii inecam. ei sunt obisnuiti, ca si fanul, sa intrebe la conferinte chestii de genul "tanase s-a transferat la fcsb, nu-i asa ca-i material de titular la nationala acum?"

    si nu e neaparat vina lor, adica mna, publicul prost duce la sport prost cateodata, sportul prost duce uneori la public prost iar din publicul prost apar si jurnalici. asa au fost crescuti, ei atat stiu, atat pot.
    retired.

  9. #114
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Trebuia sa batem Franta in primul meci la CE in iunie Acolo am pierdut calificarea, parerea mea.

    PS. Noi in ce grupa jucam aici? Niciun thd ceva?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #115
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Viitorul national e al salahorilor, al baietilor care vor sa munceasca. Sa ne scuteasca basitii astia care vin in sevraj la nationala si pleaca din cantonament pt a semna contractul vietii. Nationala e echipa vietii unui fotbalist. Jegosul tatuat sa-si ia cetatenie belgiana si, cine stie, poate ajunge chiar un analist reputat

  11. #116
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    chipciu cum a iesit din tara si-a dat drumu la fotbal
    A jucat bine doua meciuri jumate, conteaza mult si adrenalina debutului. Sa iti tii ideea, mai vorbim dupa jumatate, incolo. Dar sa te uiti si cine l-a injurat: niste *******i in opinci si gumari, intre doi scuipati de samânță de bostan cu mahoarcă. Se stie ca fcsb are cei mai tampiti si habarnisti suporteri, nu e de mirare ca sunt dusi ca musca la căcat cu cateva titluri furate, de idolul lor, gigi becali

  12. #117
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    "shit happens" Daum.
    Adevarul e ca nu trebuia sa aducem un om care sa provoace asa o mare ciocnire cu civilizatia, trebuia sa aducem unu mai din triburile invecinate.

    uite, explica si de ce s-a luat gol, jucatorii au spus ca ei nu sunt obisnuiti la fazele fixe defensive laterale sa se apere om la om. fazele fixe sunt o chestie importanta pentru un antrenor dar nu poti sa te apuci tu LA O NATIONALA sa-i inveti pe jucatori marcajul om la om.

    daca eram ars pe rug din ziua 1 cum a fost ars asta ma pisam pe nationala voastra si ma autosabotam, sa cereti fotbal cand aveti cu ce.

    ^chipciu nu e imbecil, asta e o chestie raruta la noi, are calitati sa performeze in saracia aia de campionat - nu se lasa el pe o ureche. am mai spus, cel mai prost fan de rand il are steaua.

    ma uit la conferinta asta si nu vreau eu sa-i iau apararea sau ceva, nu ma intereseaza de om cat de putin, putea sa fie oricine dar fiecare raspuns la intrebarile jurnalistilor e ca o palma grea de fermier autohton. pacat ca nu o sa intelegem nimic din *****urile astea cum nu am inteles nici de la lienen, trombetta, etc.
    Last edited by reivan; 5th September 2016 at 00:39.
    retired.

  13. #118
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Bataie de joc e penalty-ul batut de micutul flamand tatuat, spurcaciunea care s-a spart in lufturi si stopuri pe tatuaje, tot meciul.
    Nope. Shit happens. Sa ratezi un penalty se intampla si la case mai mari.
    Uiti ca Stanciu practic i-a dat o pasa de gol lui Andone in prima repriza.

    Eu asa vad echipa:
    Tatarusanu(Pantilimon)
    Matel(sau altul)-Chiriches(rezerve, habar n-am, Gaman ?)-Gardos(Tamas)-R.Stefan(dar nu vrea, deci am belit-o. Tosca, oricine, dar nu Filip ala)
    Pintilii-Sapunaru(sau eventual urcat Chiriches la mijloc; Stanciu retras, cand trebuie sa atacam mult si adversarul ne permite)
    Popa(Torje, Chipciu, Maxim)-Stanciu(Stancu)-Torje(Maxim, Chipciu)
    Keseru(Andone, Rusescu, Stancu, hai si Alibec ala)


    Reivan, Popa si Torje sunt mult peste jucatorii ce au trecut in ultimii ani prin Romania.(ma refer la postul de mijlocas dreapta si il exclud pe Chipciu, care a fost mai mult pe stanga/in centru) Asta e ideea. Ne raportam la jucatorii romani, nu la Messi si CR. Si daca tu il bagatelizezi pe Popa doar fiindca ,,joaca la FCSB si nu la Steaua" e fix problema ta. Omul a strans totusi niste trofee, a jucat in grupele europene si a facut-o destul de bine. N-ai decat sa negi cat vrei, Steaua a dominat in ultimii ani campionatul intern si s-a descurcat chiar ok in Europa si pt ca l-a avut pe Popa. Am senzatia ca nu mai esti obiectiv si doar ii vezi fata ciobanului cand auzi de Popa (sau orice alt jucator de la Steaua).

  14. #119
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Acum poti sa vii cu nevasta la meci si sa o frigi in careul de 16, pt ca si alti mari fotbalisti au procedat la fel. Poti sa sari de la 50 km direct in chisda, ca si alti mari saritori au procesat la fel. Ce sa mai zicem, suntem mici si altii mai mari au facut tot ce era de facut in lumea asta. Noi doar ii urmam si ne scuzam cu ei atunci cand o facem de *****, ca la noi merge orice. Romanul pișă repede ochii, e ceva sensibil in genetica lui...
    Last edited by Capitanu.Burcea; 5th September 2016 at 01:04.

  15. #120
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sunt foarte obiectiv, popa nu e fotbalist, poate el sa joace si in echipa vaticanului, crede-ma ca pe jucatorii de la fcsb nu am cum sa fiu suparat, omul ala oglindeste perfect motivele pentru care s-a ajuns in romania sa se spuna ca feroe s-a intarit si nu e de joaca cu ei.

    trofee a castigat si ontel cred, ti se pare ca te face trofeul fotbalist?
    retired.

  16. #121
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    sunt foarte obiectiv, popa nu e fotbalist, poate el sa joace si in echipa vaticanului, crede-ma ca pe jucatorii de la fcsb nu am cum sa fiu suparat, omul ala oglindeste perfect motivele pentru care s-a ajuns in romania sa se spuna ca feroe s-a intarit si nu e de joaca cu ei.

    trofee a castigat si ontel cred, ti se pare ca te face trofeul fotbalist?
    Ontel n-a strans 100 de meciuri la Steaua. N-a fost titular in 85% (poate mai mult) dintre meciuri.
    Ai zis ca Hingherul il merita pe becali. La cum vorbesti despre Popa, tare mi-e ca si tu ii meriti pe alde Achim, Popescu samd.

  17. #122
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    si daca nu era popa si era ontel lucrurile erau la fel. popa are viteza si cam atat, la noi e suficient sa ai asta ca sa performezi. altfel poti sa-mi explici care-s calitatile alea ale lui care-l fac un jucator bun.

    de aia se fac atatea valuri cu el si a prins transfer bun afara, ca e mare jucator.
    retired.

  18. #123
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    si daca nu era popa si era ontel lucrurile erau la fel.
    Wow. Ok reivan.

    Da reivan, si Radoi ala tot slab a fost, ca nici el n-a prins un transfer afara (in Europa, ma refer). Just stop...

  19. #124
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    tu poti sa vi cu un argument lesinat, radoi nu a plecat ca l-a tinut nasu, nu ca nu putea. s-au interesat multe echipe de el.
    popa nu e fotbalist. end of the story.
    retired.

  20. #125
    sport legend Mario375's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    360
    Reputatie
    1
    Ce le stie Stoichita asta pe toate si il critica pe Daum inca de la pauza, zici ca el e No 1 in lumea antrenorilor. Ce cauta asta in studio la TVR sa faca analiza la meciul nationalei? Stoichita Mihaita, cel care in 28 de ani a antrenat exact 28 de echipe. Sezonul si echipa! L-or fi dat afara de bun ce era?

    Pana una-alta... Omul meciului = Pantilimon
    Petarda meciului = cea mai scumpa din Romania

  21. #126
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    mie mi-a placut aia a lu cartu "sa-l aduci pe daum e o jignire pentru antrenorii din romania"
    ca noi avem antrenori buni in romania. pe petrescu l-au dat afara din liga a 2a rusa deja?
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •