Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 190 to 210 of 228

Thread: Transferuri ACS Poli

  1. #190
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Secundul lui Poli, Valentin Velcea, s-a arătat mulțumit de ultimele două transferuri realizate, Florin Sandu și Cojocnean, dar s-a arătat surprins cînd i s-a spus că jucătorii au costat 900.000 de dolari. "Cei doi au o mare calitate și anume tinerețea. Noi avem nevoie de așa ceva. Sînt surprins să aflu că s-a dat asemnea sumă pe ei și nu știu dacă este adevărat. Știu însă că ei au fost urmăriți mult în ultima perioadă", a spus Velcea.
    violamania

  2. #191
    sport legend matei_viola's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    426
    Reputatie
    1
    Mai trebe luati in iarna 2-3 jucatori in aparare si linistiti ne putem bate la locurile fruntase 1-3 si din acest campionat.
    [SIZE="6"][COLOR="DarkOrchid"][b]BING BANG[/B][/COLOR][/SIZE]

  3. #192
    senior
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    206
    Reputatie
    1
    a adus Mansi un portar si un mijlocas - o fi la constructie ori la demolari?,ramane de vazut.
    Ce este interesant ,i se reproseaza ca de ce si-a adus rudele si prietenii la echipa,de parca Mansi a inventat nepotismul in Romania .

  4. #193
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    asa suna stirea:

    Doi senegalezi în probe la Poli

    Jucătorii Politehnicii Timișoara au avut programat în acestă dimineață un antrenament la sala de forță, la care au participat și doi jucători senegalezi
    Fotbaliștii, un mijlocaș și un portar, se află în probe la Timișoara. Primul, este nepotul atacantului Mansour, Pape Seny Seck, un mijlocaș central în vîrstă de 20 de ani, iar al doilea, Pape Mass Diop, un goalkeeper de 25 de ani, care este prietenul lui Gueye Mansour din copilărie.
    violamania

    daca nu ii plac lui Uhrin nu vor ramane oricum ...

  5. #194
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Blay la Poli Timisoara!
    Site-ul oficial al echipei Poli Stiinta Timisoara anunta ca gruparea de pe Bega a ajuns la o intelegere pentru transferul fundasului dreapta de la Dinamo Bucuresti, George Blay. De asemenea, timisorenii anunta ca transferul tanarului fundas central Cristi Scutaru la Dinamo este foarte aproape de finalizare.

    La Poli Timisoara, postul de fundas dreapta era acoperit de Stelian Stancu si Valentin Badoi. De asemenea, din vara, la Poli este asteptat si internationalul Cosmin Contra, titular al postului in nationala Romaniei.
    http://prosport.ro/articole/blay-la-...imisoara/75023
    Ce credeti, timisorenilor le lipseau un fundas dreapta? Era nevoie de transferul lui Blay? Va confirma jucatorul dinamovist?

  6. #195
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    nu cred ca este nevoie de transferul lui blay...bine ar fi sa confirme dar cred ca vine pentru bani,si va pleca pana in vara de la poli

  7. #196
    sport legend edd's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    pai nu mai vine asta nu il lasa iancu pe scutaru si nici dinamo nu il mai da pe blay

  8. #197
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    CAMPANIE REUSITA
    Marti, 19 Februarie 2008

    Poli are Lot pe placul antrenorului.

    Chiar dacă majoritatea jucătorilor adusi sunt necunoscuti în România, Gheorghe Chivorchian crede că achizitionarea lor va duce la cresterea fortei echipei fată de prima parte a campionatului.

    Presedintele Comitetului Director al clubului bănătean spune că doleantele antrenorului ceh au fost îndeplinite, singura nereusită în planul transferurilor fiind rămânerea lui Cosmin Contra la Getafe. „Din câte am vorbit cu Dusan, el este multumit de transferurile pe care le-am realizat în această iarnă", a declarat Chivorchian, care a tinut să lămurească si ultima problemă legată de achizitiile acestei ierni. „Mâine (n.r. - azi) vom rezolva si problemele legate de transferul lui Brezinsky. Au fost mai multe lucruri de lămurit, unele pe plan fotbalistic, altele cu clubul de care a apartinut", a spus oficialul timisorenilor.

    Referitor la situatia jucătorilor Mansour si Daminută, Gheorghe Chivorchian a fost transant. „Asa cum noi îi respectăm pe ei, dorim ca si ei să ne respecte. Mansour a semnat cu Dinamo, apoi n-a mai vrut să plece, iar noi am reziliat contractul cu bucurestenii. A fost hotărârea antrenorului ca el să joace la Poli II. El a mai evoluat la „satelit", iar când antrenorul a considerat că e cazul, a fost luat la echipa mare. În ceea ce-l priveste pe Daminută, cred că i s-a propus cel mai mare contract pe care l-ar fi avut vreun junior în România si nu înteleg de ce refuză. Si nu refuză de acum, refuză de sase luni! Comisiile abilitate vor decide dacă trebuie să rămână încă cel putin trei ani la noi sau poate să plece, asa cum spune impresarul său. Însă e păcat că s-a ajuns aici", a încheiat Chivorchian.

    Avem solutii acum peste tot, am întărit posturile deficitare si cred că jucătorii care au venit, indiferent de pozitia pe care joacă, vor aduce un plus de valoare echipei.

    5 jucători au venit la Poli în intersezon, adică Bădoi, Borbely, Brezinski, Milhazes, Martinez, toți cinci având șanse mari să joace încă din prima etapă, în deplasare cu Pandurii Tg. Jiu

    8 Nu mai puțin de opt jucători au părăsit Poli Timișoara în această iarnă, fie împrumutați la alte echipe sau cedați definitiv. Cea mai importantă plecare este cea a mijlocașului Gabriel Torje la Dinamo.

    prosport

  9. #198
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Ultima ora, conform gsp:

    Mijlocașul Tibi Bălan va fi împrumutat pînă la vară pe Bega, urmînd ca Poli să plătească apoi 3 milioane de euro pentru transferul definitiv

  10. #199
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Jon McKain s-a transferat in Australia, Phoenix Wellington !

  11. #200
    sport legend edd's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    Ultima ora, conform gsp:

    Mijlocașul Tibi Bălan va fi împrumutat pînă la vară pe Bega, urmînd ca Poli să plătească apoi 3 milioane de euro pentru transferul definitiv
    Rezerva pt Abi Imi placea foarte mult de el cand juca la Sportu' si sper sa confirme si la noi...

  12. #201
    sport legend TigerSharkz's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    845
    Reputatie
    1
    Contra isi prelungeste contractul cu Getafe

    Evolutiile bune la Getafe in actuala stagiune, in care a marcat trei goluri (ultimul , cu Bayern in Cupa UEFA), ii ofera lui Cosmin Contra un premiu special. L-a anuntat chiar fundasul roman: “Am ajuns la un acord cu presedintele Angel Torres pentru prelungirea contractului. Voi semna momentan pe un an, desi e posibil si doi. Ma simt foarte bine aici. Presedintele mi-a fost alaturi mereu, m-a ajutat, are incredere in mine. Eu incerc sa-l rasplatesc prin prestatiile mele”. Contra (32 de ani) se afla la Getafe din 2005. Considerat de cotidianul barcelonez “Sport” un “talisman pentru echipele mici”, “Gurita” a vorbit si de esecurile sale la formatiile mari: “Au fost multe circumstante din cauza carora n-au avut succes la granzi. La Milan nu am stat decit un an. La Atletico m-am accidentat si nu mai aveam loc in echipa. Sint lucruri care se intimpla in fotbal”.

  13. #202
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    cica jabba scoate $$$$ la greu pt uefa.....cum gechi o plecat speram sa-l consilieze unul mai destept,parerea mea
    https://t.me/pump_upp

  14. #203
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ZEROSASE View Post
    cica jabba scoate $$$$ la greu pt uefa.....cum gechi o plecat speram sa-l consilieze unul mai destept,parerea mea

    jackie era degeaba....mai bine ca o plecat

  15. #204
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Ionuț Rada, la Poli Timișoara

    Politehnica Timișoara îl va transfera pe stelistul Ionuț Rada. Cel puțin asta afirmă finanțatorul Stelei, Gigi Becali, care a anunțat că mutarea fundașului central stelist pe Bega e ca și rezolvată.
    Vezi Galerie Articol
    "Rada va juca la Poli. Noi ne-am înțeles cu ei, mai rămâne ca și jucătorul să facă acest lucru. Vorbisem cu un impresar pentru cedarea lui Rada în schimbul a un milion de euro, dar ca să nu avem discuții cu cei de la Poli, îl cedăm pe Rada cu 900.000", a declarat Becali.

    Ionuț Rada a venit la Steaua în ultima zi din perioada de mercato din urmă cu un an, de la rivala Rapid. Rada, 26 de ani, a mai evoluat de-a lungul carierei la Universitatea Craiova, Rocar București și FC Național.
    http://www.realitatea.net/ionut-rada...ra_284447.html

  16. #205
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Mijlocașul are șanse mici să continue la Poli
    Drum bun, Aliuță!

    Adus anul trecut pe Bega, mijlocașul a avut puține momente de sclipire, însă locul său în echipă părea destul de sigur. Asta până ieri.

    Turul de campionat a adus multe dezamăgiri pentru fostul stelist, care însă și-a spălat păcatele înscriind singurul gol al meciului cu CFR. Apoi, în retur, Aliuță a avut prestații în nota echipei. De altfel, în repetate rânduri, antrenorul Dusan Uhrin a anunțat că nu înțelege de ce mijlocașul său de creație iese din forma sportivă de la o zi la alta.

    Ba mai mult, după meciul cu Dacia Mioveni, când Gabriel Cânu a fost exclus din lot, antrenorul ceh i-a transmis lui Aliuță: „Ai cartonaș galben”. Ulterior, șeptarul violet a pierdut echipa, relațiile cu oficialii clubului s-au răcit și despărțirea era iminentă. În ultimele etape însă, Aliuță a revenit în formula de bază și vara părea una liniștită.

    Până când Marian Iancu a anunțat că nu mai este nevoie de el. În aceeași situație este și australianul John Wayne Srhoj. „Dorim să păstrăm un lot de 26-27 de fotbaliști, acum suntem prea mulți la echipă. Vor mai fi și plecări, cum ar fi Aliuță, Srhoj… Dacă au valoare, vor veni și ofertele pentru ei”, a anunțat ieri președintele clubului timișorean.

    Vine un alt „decar”

    Poli este deja în tratative avansate pentru acoperirea despărțirii de Aliuță. „Sperăm că îl vom avea în continuare pe Martinez la echipă și, alături de el, pe încă un argentinian. Este un adevărat număr 10, tânăr de 23 de ani. A jucat la echipa Under 21 a Argentinei, la 17 ani juca în prima ligă. Numele nu îl vom da încă, și așa este dificil de adus”, a mai precizat bossul lui Poli. De asemenea, el a mai spus că mai dorește să aducă încă un atacant în această vară.

    Restructurare la „satelit“

    Sezonul încheiat a însemnat pentru mulți jucători de la Poli II și despărțirea de club. „Acum pleacă la drum o nouă generație. Din cei care au fost anul acesta, vor rămâne la Poli doar cei care au confirmat: Pătraș, Luchin, Latovlevic, Scutaru, Popovici, Axente”, a declarat Marian Iancu, președinte al echipei.

    Iancu, încântat de țintar

    După stabilirea programului pentru sezonul viitor al Ligii I, Marian Iancu a fost foarte mulțumit de program. „Mai bine de atât nu se putea, dar asta nu înseamnă că va fi ușor programul. Mă tem de prostia noastră, a tuturor, dar sper să fi învățat din greșeli și să nu le mai repetăm. Trebuie să fim foarte atenți”, a declarat Iancu.
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...aliuta-2684403
    Ce parere aveti, cum se vor descurca timisorenii fara Aliuta?

  17. #206
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    cred ca ne miscam cel mai bine in iarna asta:

    plecari - nimeni important in afara de Uhrin
    veniri - Maxim de la Farul, Herea de la Rapid, ante-contract pentru la vara cu Ionescu de la Buzau si Curtean de la Medias

    se mai aude ceva de un nigerian ...

  18. #207
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Tânărul Brănescu, dorit de Poli Timișoara

    Joi, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local, alesul liberal Adrian Pandurașu a venit cu propunerea ca la CSM Rm. Vâlcea să fie promovați cât mai mulți jucători din propria pepinieră. Primarul Mircia Gutău a apreciat ideea tânărului politician, însă a precizat că selecția se face în funcție de valoare și nu se pot promova jucători doar de dragul că sunt vâlceni. Mai mult decât atât, edilul Râmnicului a dezvăluit că în acest moment în cadrul centrului există un portar de perspectivă pe care s-ar putea lua 500.000 de euro. Pentru a lămuri despre ce este vorba am stat de vorbă cu directorul general al clubului din Zăvoi, Florin Verigeanu.

    „După cum știți Centrul de Copii și Juniori al CSM-ului funcționează așa cum ar trebui de doar 3 ani. Nu poți scoate valori pe care să le promovezi peste noapte, pentru acest lucru îți trebuie timp. Noi am aproximat că centrul nostru va deveni productiv în minim 5 ani. Pentru a face lumină în privința juniorului cotat de către primarul Gutău la o jumătate de milion de euro, lucrurile stau în felul următor. Într-adevăr avem un portar, Laurențiu Brănescu, care va împlini anul acesta 15 ani și care este curtat de Poli Timișoara. Noi nu vrem să-l dăm, însă e greu să ții un jucător când are o asemenea ofertă. Săptămâna trecută am discutat cu patronul bănățenilor Marian Iancu, mi-a făcut o propunere – doi jucători la schimb, însă am refuzat această ofertă. I-am comunicat că vrem în schimbul lui Brănescu o anumită sumă de bani, nu pot spune decât că e destul de consistentă, și cel puțin 20% dintr-un eventual transfer și urmează să ne întâlnim pentru a pune la punct detaliile” – a spus Verigeanu.

    arena sport si politica
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #208
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Costel Pantilimon a dat lovitura: s-a transferat la Manchester City pentru 2,5 milioane de euro.


    Viitorul lui Pantilimon sună perfect. Deși era bîntuit de coșmarul ligii secunde, fostul portar al lui Poli este protagonistul celui mai tare transfer al verii. Goalkeeperul venit la Timișoara acum 5 ani, de la Aerostar Bacău, s-a înțeles cu șeicii de la Manchester City și va semna cu formația din Albion.

    "Ne-am înțeles, au fost discuții prelungite în ultimele zile și în cele din urmă s-a ajuns la un rezultat pozitiv. În următoarele ore se vor clarifica toate lucrurile, iar Pantilimon va semna contractul dacă înțelegerea va fi respectată", a dezvăluit Florin Manea, impresarul jucătorului. Panti a plecat vineri seară din cantonamentul echipei naționale și a luat primul zbor spre Anglia pentru a se întîlni cu oficialii englezi și să semneze contractul. Șeicul Mansour Bin Zayed i-a trimis un jet privat Gulf Air de 8 locuri de tip Fokker.

    L-a vrut și Udinese
    Și oficialii clubului timișorean au parafat afacerea, iar Panti va fi vîndut pentru 2.5 milioane de euro. "A existat interes din partea celor de la Udinese și din partea unui club din Anglia. Au făcut o ofertă clară, iar acum așteptăm reprezentanții clubului pentru a pune la punct toate lucrurile", a explicat și Daniel Stanciu, directorul sportiv al timișorenilor. Oferta englezilor este și pe placul lui Marian Iancu, care nu era satisfăcut de cele 1.8 milioane de euro oferite de italienii de la Udinese.

    Sepsi a sărit la Stanciu
    Elevii lui Vali Velcea au avut parte de scene incredibile înainte de plecarea în Ungaria. Spiritele s-au încins între Lazslo Sepsi și Daniel Stanciu, cei doi fiind la un pas de bătaie chiar în vestiarul echipei timișorene. Managerul a reacționat imediat și i-a interzis fundașului să facă deplasarea la Gyula, unde timișorenii se pregătesc în această săptămînă. Daniel Stanciu nu este la primul incident de acest gen, el avînd în trecut un episod violent și cu Gheorghe Chivorchian.

    Poli poate promova
    Oficialitățile locale au primit răspunsul la scrisoarea trimisă spre FRF la debutul săptămînii. Răspunsul federalilor sună clar. "În ceea ce privește dreptul de promovare, precum și dreptul de a accede în cupele europene, acestea fac obiectul licențierii cluburilor și se evaluează pentru fiecare sezon competițional în cadrul sistemului național de licențiere a cluburilor de către comisiile de licențiere". În concluzie, dacă formația timișoreană va promova și va obține licența, va putea evolua în Liga 1 și în Europa.

    50.000 de euro a plătit Poli Timișoara ca să-l transfere pe Pnatilimon de la Aerostar Bacău în 2006
    https://t.me/pump_upp

  20. #209
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Il vreau pe Luchin la DINAMO, cat mai repede.

  21. #210
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Acum vreau sa plece unde vede cu ochii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •