Page 80 of 92 FirstFirst ... 3070787980818290 ... LastLast
Results 1,660 to 1,680 of 1929

Thread: Europene 2010: Finalele fetelor

  1. #1660
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    pai intotdeauna am fost de acord. De altfel chiar acum incep sa iti dau dreptate la faza cu saritura Dianei. Da, nici eu nu cred ca o mai poate corecta. ma gandesc la felul in care a sarit Stela pana la sfarsitul carierei. Si ai dreptate cu posibilitatea de a face Amanar. E o solutie buna pentru a recupera diferenta.

    Consider ca e o chestie constructiva cand sunt comentarii impotriva curentului. Cred ca invatam mai multe, inlegem mai bine anumite fenomene. Dar aici cred ca ar fi bine ca unii forumisti sa nu ii mai descurajeze pe cei cu idei diferite spunandu-le : "las-o balta", sau altele.
    Si-a pus cineva intrebarea daca nu cumva printre noi scrie si Forminte sau Adrian Stoica ? Sau ca macar au pe cineva pe aici ?

  2. #1661
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post

    In cazul asta...alta intrebare Ce are nou, pe langa dublu intins, pentru inca 2 zecimi? La amicalul cu Franta si UK a avut 5.7, la internationale parca la fel.
    Pai fara dublu intins...solul ei ar fi 5.9 (F fata de D - dublu echer). Insa pe langa saritura artistica pe care nu o primeste....mai balbaie si pirueta (des) si acolo mai pierde o zecime...asa s-ar explica 5.7
    Sau poate avea probleme la ambele sarituri artistice.

    Cata...la barna e mult mai usor decat la sol.
    www.fangymnastics.com

  3. #1662
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Multumesc frumos!
    6.1? Wow, wow, WOW!
    Nu cred ca le-ai ametit, tin minte sigur ca a spus Ramona ca are cloche 360.

    In cazul asta...alta intrebare Ce are nou, pe langa dublu intins, pentru inca 2 zecimi? La amicalul cu Franta si UK a avut 5.7, la internationale parca la fel.
    Of, ma oftic ca nu pot sa diferentiez sariturile artistice...si mereu va bat la cap pe voi. Iar am avut azi o tentativa, pe barna de argint a Larisei, dar nu mi-a iesit.
    Care linie a aterizat-o afara ?

  4. #1663
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Diana ar mai putea sa-si adauge o zecime foarte usor:

    Sa-si inlocuiasca 900 + salt intins (si asa saltul ala intins arata rau) cu un 540+dublu grupat (C+D indirect). E acelasi bonus si mai mult de atat nu ii mai intra acel B...ci ii intra un C si ajunge la 6.2
    Si cred ca anul trecut a mai avut ea 540+ dublu grupat la sol.
    www.fangymnastics.com

  5. #1664
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Pai fara dublu intins...solul ei ar fi 5.9 (F fata de D - dublu echer). Insa pe langa saritura artistica pe care nu o primeste....mai balbaie si pirueta (des) si acolo mai pierde o zecime...asa s-ar explica 5.7
    Sau poate avea probleme la ambele sarituri artistice.

    Cata...la barna e mult mai usor decat la sol.
    Mersi!
    La pirueta stiu...si probabil la vreo saritura. De asta intrebam daca are ceva nou, sa-mi fac o idee. Luasem note de plecare de la competitiile interne (5.7), in ideea ca acolo i se da tot, dar fix la finalele pe aparate de anul trecut, unde i-a iesit si pirueta si tot, nu sunt note de plecare.

    O fi mai usor...dar nu pentru mine. Vrei sa-ti spun iar cum topai prin casa si "socotesc" care e stangul si care e dreptul pe filmulete si tot nu iese cum vad la ele?
    Mereu fac greseala de a incerca inca o data sa inteleg si degeaba, rezultatul e ca ma enervez.

    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Care linie a aterizat-o afara ?
    Nici una.
    A facut un pas afara la 900 + salt.
    Last edited by Cata_RB; 3rd May 2010 at 00:33.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #1665
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Diana ar mai putea sa-si adauge o zecime foarte usor:

    Sa-si inlocuiasca 900 + salt intins (si asa saltul ala intins arata rau) cu un 540+dublu grupat (C+D indirect). E acelasi bonus si mai mult de atat nu ii mai intra acel B...ci ii intra un C si ajunge la 6.2
    Si cred ca anul trecut a mai avut ea 540+ dublu grupat la sol.
    Ca bine zici!
    A avut mereu 540 + dublu grupat pana la amicalele de anul asta, cand a bagat 900 + salt.
    Tocmai ziceam ca parca era mai bine inainte, ca la varianta de acum are probleme mai mari...dar am omis sa si adun elementele care intra pentru D.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #1666
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Mersi!
    La pirueta stiu...si probabil la vreo saritura. De asta intrebam daca are ceva nou, sa-mi fac o idee. Luasem note de plecare de la competitiile interne (5.7), in ideea ca acolo i se da tot, dar fix la finalele pe aparate de anul trecut, unde i-a iesit si pirueta si tot, nu sunt note de plecare.

    O fi mai usor...dar nu pentru mine. Vrei sa-ti spun iar cum topai prin casa si "socotesc" care e stangul si care e dreptul pe filmulete si tot nu iese cum vad la ele?
    Mereu fac greseala de a incerca inca o data sa inteleg si degeaba, rezultatul e ca ma enervez.



    Nici una.
    A facut un pas afara la 900 + salt.
    MI s-a parut ca Ramona a zis ca l-a aterizat afara ... si atunci nu i-ar mai da bonusul de legare ...

  8. #1667
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Asa li s-a parut atunci, dar se vedea mai bine pe reluare.
    A fost doar pas, pentru ca a fost penalizare 0.1. Altfel era 0.3 [pentru aterizare cu un picior afara] sau 0.5 [pentru ambele].
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #1668
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nici nu vreau sa-mi amintesc de Khorkina si de pasii "coregrafici"...
    Ei bine Khorkina stia cum sa faca asta fara sa fie depunctata! Acuma vad ca chiar toate rusoaicele fac asa!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  10. #1669
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    La Rusia se vede ca au luat masura dupa Beijing.
    Eu apreciez gimnastica din Rusia...ei fac gimnastica adevarata...nu gimnastica de import (SUA) sau gimnastica dusa la extrem (China)...rusii fac gimnastica artistica, asa cum trebuie, Imbina dificultatea cu executia!
    Tot respectul meu.

    Ar fi bine sa luam exemplul lor!
    Si eu subscriu...dar mai avem de asteptat pana cand nivelul nostru va fi ca al lor sau cum al fost al nostru mai demult.
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  11. #1670
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -bravoooooooo fetelor junioare +senioare!!!!
    -ce zi frumoasa a fost ieri!!!felicitari fetelor!!!a-ti adus multa bucurie in sufletele noastre,sunt foarte fericita pt medaliile obtinute de voi!!!!
    -dar ce e cu Ana???daca nu a concurat cred ca e ceva mai grau(sper sa nu fie asa)!!!!nu stie nimeni nimic??????

  12. #1671
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Ca bine zici!
    A avut mereu 540 + dublu grupat pana la amicalele de anul asta, cand a bagat 900 + salt.
    Tocmai ziceam ca parca era mai bine inainte, ca la varianta de acum are probleme mai mari...dar am omis sa si adun elementele care intra pentru D.
    De Diana Chelaru vorbiti? Ca ea nu a avut niciodata 540 + dublu grupat...in afara de Didi Bulimar nu-mi amintesc sa fi vazut la alta romanca.

  13. #1672
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Si-a pus cineva intrebarea daca nu cumva printre noi scrie si Forminte sau Adrian Stoica ? Sau ca macar au pe cineva pe aici ?
    eu sint convinsa acum, mai ales dupa discutiile de ieri cu userul Kino - Kino, cine esti ?cine esti ? cu atat mai bine daca citesc, sa simta pe pielea lor cat de....sunt.

  14. #1673
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    si daca ar fi, ce? e vreo tragedie? Sa le inchidem gura? cum adica cat de ... sunt?

  15. #1674
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    De Diana Chelaru vorbiti? Ca ea nu a avut niciodata 540 + dublu grupat...in afara de Didi Bulimar nu-mi amintesc sa fi vazut la alta romanca.
    Probabil de faptul ca ea a avut salt inainte - dublu grupat in 2009?!
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  16. #1675
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Am stat cateva ore bune in aceasta dimineata pentru a citi tot ce ati scris de la pagina 10 incoace. Asta pentru ca in 1 ora trebuie sa fiu la facultate si incepe o noua saptamana foaaaarte aglomerata! Sper ca dupa aceasta saptamana sa imi revin si eu un pic... Au picat cam prost Europenele astea pentru mine, dar... asta e! Sigur ca am toate inregistrarile! V-am promis ca le veti avea... desi eu nu am putut sa inregistrez. Am vazut doar concursul de ieri la tv, atat, plus urmarit live notele din calificari si individual compus junioare Am multe lucruri pe care voiam sa le zic, dar incerc sa le iau intr-o ordine. In primul rand, multumesc Mihaela, Catalin si Catalina pentru ca m-ati tinut la curent cu noutatile. Nu stiu ce ma faceam fara voi. Sambata seara am aflat doar ca fetele noastre au luat bronzul si prima data l-am intrebat pe Catalin ce stie de fete... mai ales de Ana, aveam asa presimtire... Mi-a trimis doar un sms ca nu a fost acasa si nu stie mai multe... Apoi am primit de la Catalina vestile rele despre lacrimile Anei care... m-au intristat asa mult... Apoi Catalin mi-a dat mai multe detalii primite de la Deni (multumesc si eu, Deni!) si chiar ziceam ca duminica nu stiu daca o sa pot urmari finalele la barna si paralele fara sa ma imbolnavesc de inima.
    Apoi, duminica, am aflat de la Catalina noutati cu privire la junioare si m-am bucurat mult, si apoi si vestea ca Ana nu mai intra in finale.. Am ajuns si eu pe ultima suta de metri sa vad concursul la TV,mi-ar fi placut sa fiu si cu voi pe forum, dar... asta e... Mi-a parut rau de Diana la sarituri, dar... am sperat la o medalie pentru ea la sol. Vorbeam in acelasi timp cu una din colegele de la facultate, careia i-am povestit cu ce imi ocup timpul si mi-a zis: eu iti doresc sa te bucuri de un aur la barna! I-am povestit de Ana si a zis ca nimic nu e imposibil. Cand a fost Ama pe aparat... tremuram toata. Imi doream mult sa isi faca treaba bine, pentru un aur... si asta sa o bucure cat se poate de putin si pe Ana. Si pe masura ce treceau concurentele, ma bucuram ca Ama ramane prima... La Pitic am avut mari emotii, nu ca o va intrece pe Ama... speram sa ia argintul... dar... e foarte foarte bine pentru ea si acest bronz. Sunt niste copile minunate! Si ma bucur mult pentru ele, dar... cum zicea si Cris, cu un ochi plang pentru Ana... mai ales ca nu stiu nimic de starea ei actuala... A urmat solul cand... matusa mea, care urmarea cu mine finalele mi-a zis: parca vad ca Ama mai ia un aur. I-am zis ca e aproape imposibil aurul pentru Romania, dar... ar fi frumos sa avem macar o medalie, dar as vrea una si pentru Diana. Ma bucur mult pentru Diana ca a luat si ea medalie... Merita, a evoluat tare frumos si ea in ultima vreme... Ar fi bine sa o molipseasca si pe Pitic in invingerea emotiilor. Le felicit pe fete ca au dat tot ce au putut in concurs si ne-am bucurat sa le vedem cu medaliile la gat... Felicitari si gimnastei care a stat in umbra fetelor zilele astea... sunt sigura ca Cera a avut un rol important acolo! Stiu ca dorinta ei cea mai mare era sa le ajute pe ''fetele ei'' cu tot ce poate... Stiu ca si-a dat silinta acolo si... merita tot respectul nostru desi nu a concurat. M-am molipsit de la Mihai si cand vorbesc de fetele noastre... nu pot sa nu zic ceva de Cera, ma impresioneaza din ce in ce mai mult caracterul ei. Asa cum ma impresioneaza fiecare din fete: Ana, prin hotararea ei... imi amintesc niste cuvinte de ale ei de demult: ''Nu o sa ma las asa usor!''(sper ca Ana sa nu se lase acum, problemele sa nu ie prea grave pentrue a si sa isi revina repede, pentru ca merita!); Diana... merita tot respectul pentru cat de frumos s-a adaptat la acest concurs si cred si sper ca i-a surprins si pe cei care nu prea o placeau; Ama... nu mai zic... imi faceam griji multe pentru ea inainte de a pleca din tara, dar ca de obicei, s-a mobilizat perfect; si nu in ultimul rand, Piticul nostru mic si scump care ne-a produs multa bucurie cu zambetul ala frumos... Sunteti niste fete minunate! Bravo!
    Si inca un bravo mai am de zis pentru comentatoarele noastre minunate. V-am zis de multe ori ca... de mica am fost invatata cu comentariul domnului Topescu si mi-era ciuda cand a inceput incet-incet sa dispara de la postul de comentator. Dar Alina mi-a placut din ce in ce mai mult si este minunata! Dar acum... alaturi de Ramonica noastra... a fost cea mai frumoasa echipa! Vrem sa va mai auzim comentand impreuna! E o surpriza extraordinara! Bravo Alina! Bravo, Ramonica (Ramonica si pentru fetele tale minunate, tu ai inceput barna cu ele!)

    Edit: scuze pentru cat de mult am scris... am recuperat pentru ultimele zile. Inregistrarile le voi pune la utile... ca sa fie mai usor de gasit! (Mai am o rugaminte, pentru ca sunt cam foarte ocupata zilele astea... va rog anuntati-ma daca vedeti ceva stiri pe la TVR zilele astea si le voi inregistra... Puteti sa ma anuntati si dupa ce trec... stiti voi! Stiu ca la Realitatea au mai dat in direct revenirea fetelor parca de la Mondiale... ar trebui si acolo urmarit.. eu cat pot, incerc... daca vedeti voi, anuntati-ma... aici, pe mess... unde se poate! Multumesc frumos!)
    Last edited by ioanavol; 3rd May 2010 at 16:30. Reason: la cerere

  17. #1676
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Blogurile straine au cuvinte de lauda pt fetele noastre..ma uitam pe TCG si MunchtheSilivasfan's blog....lui Munch chiar i-a placut ff mult de Diana C

    http://couch-gymnast.blogspot.com/20...roud-mama.html

    http://munchthesilivasfanblog.blogsp...riumphant.html

  18. #1677
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    Diana Chelaru e in crestere si cred ca poate si mai bine!Daca nu iesea din covor lua argintul!Sper sa creasaca si mai mult!
    O sa avem o echipa minunata la Olimpiada de la Londra!!!IN 2 ani sper sa revenim puternic in elita gimnasticii mondiale!!!Rusia nu e de neinvins!!!

  19. #1678
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    De Diana Chelaru vorbiti? Ca ea nu a avut niciodata 540 + dublu grupat...in afara de Didi Bulimar nu-mi amintesc sa fi vazut la alta romanca.
    Ai dreptate, my bad...ar fi trebuit sa verific aseara, nu sa ma bazez pe memorie.
    Avea doar salt inainte grupat legat indirect de dublu inapoi. In cazul asta, e A+D si nu primeste bonificatie.

    Amalia, multumim frumos pentru inregistrari!
    Am pus direct la utile cele 2 reportaje de aseara de la TVR, primul insa nu este complet...la televizor am vazut-o si pe Didi vorbind.
    Last edited by Cata_RB; 3rd May 2010 at 12:09.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #1679
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Nu e un regionalism, e o greseala gramaticala.
    Mai bine urmareai esenta decit sa bfaci pe profesorul de gramatica.Alaturi de Alina Alexoi a fost Ramona Micu antrenoarea gimnastelor:Amelia Racea,Ana Porgras,Raluca Haidu,Trenca Diana,Cerasela Patrascu,Savoaia Malina un antrenor cu o generatie de copiii de exceptie in fata careia a-r trebui sa-ti scoti palaria,nu sa vii cu povestile tale gramaticale.Comentariul a fost de nota 10+ dupa parerea mea.

  21. #1680
    junior
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cineva_cineva View Post
    am stat cateva ore bune in aceasta dimineata pentru a citi tot ce ati scris de la pagina 10 incoace. Asta pentru ca in 1 ora trebuie sa fiu la facultate si incepe o noua saptamana foaaaarte aglomerata! Sper ca dupa aceasta saptamana sa imi revin si eu un pic... Au picat cam prost europenele astea pentru mine, dar... Asta e! Sigur ca am toate inregistrarile! V-am promis ca le veti avea... Desi eu nu am putut sa inregistrez. Am vazut doar concursul de ieri la tv, atat, plus urmarit live notele din calificari si individual compus junioare am multe lucruri pe care voiam sa le zic, dar incerc sa le iau intr-o ordine. In primul rand, multumesc mihaela, catalin si catalina pentru ca m-ati tinut la curent cu noutatile. Nu stiu ce ma faceam fara voi. Sambata seara am aflat doar ca fetele noastre au luat bronzul si prima data l-am intrebat pe catalin ce stie de fete... Mai ales de ana, aveam asa presimtire... Mi-a trimis doar un sms ca nu a fost acasa si nu stie mai multe... Apoi am primit de la catalina vestile rele despre lacrimile anei care... M-au intristat asa mult... Apoi catalin mi-a dat mai multe detalii primite de la deni (multumesc si eu, deni!) si chiar ziceam ca duminica nu stiu daca osa pot urmari finalele la barna si paralele fara sa ma imbolnavesc de inima.
    Apoi, duminica, am aflat de la catalina noutati cu privire la junioare si m-am bucurat mult, si apoi si vestea ca ana nu mai intra in finale.. Am ajuns si eu pe ultima suta de metri sa vad concursul la tv,mi-ar fi placut sa fiu si cu voi pe forum, dar... Asta e... Mi-a parut rau de diana la sarituri, dar... Am sperat la o medalie pentru ea la sol. Vorbeam in acelasi timp cu una din colegele de la facultate, careia i-am povestit cu ce imi ocup timpul si mi-a zis: Eu iti doresc sa te bucuri de un aur la barna! I-am povestit de ana si a zis ca nimic nu e imposibil. Cand a fost ama pe aparat... Tremuram toata. Imi doream mult sa isi faca treaba bine, pentru un aur... Si asta sa o bucure cat se poate de putin si pe ana. Si pe masura ce treceau concurentele, ma bucuram ca ama ramane prima... La pitic am avut mari emotii, nu ca o va intrece pe ama... Speram sa ia argintul... Dar... E foarte foarte bine pentru ea si acest bronz. Sunt niste copile minunate! Si ma bucur mult pentru ele, dar... Cum zicea si cris, cu un ochi plang pentru ana... Mai ales ca nu stiu nimic de starea ei actuala... A urmat solul cand... Matusa mea, care urmarea cu mine finalele mi-a zis: Parca vad ca ama mai ia un aur. I-am zis ca e aproape imposibil aurul pentru romania, dar... Ar fi frumos sa avem macar o medalie, dar as vrea una si pentru diana. Ma bucur mult pentru diana ca a luat si ea medalie... Merita, a evoluat tare frumos si ea in ultima vreme... Ar fi bine sa o molipseasca si pe pitic in invingerea emotiilor. Le felicit pe fete ca au dat tot ce au putut in concurs si ne-am bucurat sa le vedem cu medaliile la gat... Felicitari si gimnastei care a stat in umbra fetelor zilele astea... Sunt sigura ca cera a avut un rol important acolo! Stiu ca dorinta ei cea mai mare era sa le ajute pe ''fetele ei'' cu tot ce poate... Stiu ca si-a dat silintele acolo si... Merita tot respectul nostru desi nu a concurat. M-am molipsit de la mihai si cand vorbesc de fetele noastre... Nu pot sa nu zic ceva de cera, ma impresioneaza din ce in ce mai mult caracterul ei. Asa cum ma impresioneaza fiecare din fete: Ana, prin hotararea ei... Imi amintesc niste cuvinte de ale ei de demult: ''nu o sa ma las asa usor!''(sper ca ana sa nu se lase acum, problemele sa nu ie prea grave pentrue a si sa isi revina repede, pentru ca merita!); diana... Merita tot respectul pentru cat de frumos s-a adaptat la acest concurs si cred si sper ca i-a surprins si pe cei care nu prea o placeau; ama... Nu mai zic... Imi faceam griji multe pentru ea inainte de a pleca din tara, dar ca de obicei, s-a mobilizat perfect; si nu in ultimul rand, piticul nostru mic si scump care ne-a produs multa bucurie cu zambetul ala frumos... Sunteti niste fete minunate! Bravo!
    Si inca un bravo mai am de zis pentru comentatoarele noastre minunate. V-am zis de multe ori ca... De mica am fost invatata cu comentariul domnului topescu si mi-era ciuda cand a inceput incet-incet sa dispara de la postul de comentator. Dar alina mi-a placut din ce in ce mai mult si este minunata! Dar acum... Alaturi de ramonica noastra... A fost cea mai frumoasa echipa! Vrem sa va mai auzim comentand impreuna! E o surpriza extraordinara! Bravo alina! Bravo, ramonica (ramonica si pentru fetele tale minunate, tu ai inceput barna cu ele!)

    edit: Scuze pentru cat de mult am scris... Am recuperat pentru ultimele zile. Inregistrarile le voi pune la utile... Ca sa fie mai usor de gasit! (mai am o rugaminte, pentru ca sunt cam foarte ocupata zilele astea... Va rog anuntati-ma daca vedeti ceva stiri pe la tvr zilele astea si le voi inregistra... Puteti sa ma anuntati si dupa ce trec... Stiti voi! Stiu ca la realitatea au mai dat in direct revenirea fetelor parca de la mondiale... Ar trebui si acolo urmarit.. Eu cat pot, incerc... Daca vedeti voi, anuntati-ma... Aici, pe mess... Unde se poate! Multumesc frumos!)
    bravo!!! Ai un 10 mare de tot pentru acest comentariu.felicitari.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •