View Poll Results: Cine va castiga al doilea GS al anului?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    11 39.29%
  • Andy Murray

    0 0%
  • Roger Federer

    3 10.71%
  • David Ferrer

    0 0%
  • Rafael Nadal

    11 39.29%
  • Tomas Berdych

    0 0%
  • Juan Martin Del Potro

    0 0%
  • Jo-Wilfried Tsonga

    0 0%
  • Richard Gasquet

    0 0%
  • Janko Tipsarevic

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Nicolas Almagro

    0 0%
  • Gilles Simon

    0 0%
  • Tommy Haas

    1 3.57%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Kei Nishikori

    1 3.57%
  • altcineva

    1 3.57%
Page 93 of 94 FirstFirst ... 438391929394 LastLast
Results 1,933 to 1,953 of 1968

Thread: ATP GS: Roland Garros 2013

  1. #1933
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Mosu e cel mai mare h8ar Nadal, mai mare decit oricare de pe forumul asta.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  2. #1934
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu-i de mirare ca a incercat sa faca zgura mai rapida. Dar n-ai cu cine...

  3. #1935
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Tiriac a mai afirmat despre Nadal la acea vreme ca ,, Nici nu stie sa serveasca " !
    pai mosul avea dreptate la vremea aceea.Stia cumva sa serveasca?

  4. #1936
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0

  5. #1937
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Ferrer e unul dintre cei mai reduși(dpdv intelectual) jucatori din circuit. el nu are o pregatire teoretica, nu cred ca are discutii/ședințe cu un psiholog. se vede asta pt ca el nu are nici o idee de joc, nici o tactica, nu observa punctele slabe ale adversarului. Antrenamentul lui se rezuma la joc de tenis + sală se vede ca e bine făcut, are gambele f. bine definite, rezistenta fizica, forță. El tot meciul a jucat la fel, nimic nu a schimbat, numai lovituri plate, multe dintre ele predictibile. Pune și tu o scurtă, un slice, dă-i un spin lateral mingii. El nimic zici că-i retardat. Pe ceilalți jucatori el ii bate dpdv fizic. Ară terenul, asta face. Cu un jucator pe care l-a intalnit de multe ori, il stie bine pe Nadal, trebuia sa ia măcar un set.. il bate Nadal la orice ora, in orice stare ar fi

    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Tiriac a mai afirmat despre Nadal la acea vreme ca ,, Nici nu stie sa serveasca " !
    asa si era. servea f. slab, aproape ca-n wta. nici acum nu are un serviciu f. bun dar și l-a mai imbunătățit
    Last edited by Taquito; 10th June 2013 at 13:13.

  6. #1938
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Taquito View Post
    Ferrer e unul dintre cei mai reduși(dpdv intelectual) jucatori din circuit. el nu are o pregatire teoretica, nu cred ca are discutii/ședințe cu un psiholog. se vede asta pt ca el nu are nici o idee de joc, nici o tactica, nu observa punctele slabe ale adversarului. Antrenamentul lui se rezuma la joc de tenis + sală se vede ca e bine făcut, are gambele f. bine definite, rezistenta fizica, forță. El tot meciul a jucat la fel, nimic nu a schimbat, numai lovituri plate, multe dintre ele predictibile. Pune și tu o scurtă, un slice, dă-i un spin lateral mingii. El nimic zici că-i retardat. Pe ceilalți jucatori el ii bate dpdv fizic. Ară terenul, asta face. Cu un jucator pe care l-a intalnit de multe ori, il stie bine pe Nadal, trebuia sa ia măcar un set.. il bate Nadal la orice ora, in orice stare ar fi
    E cel mai redus de unde??? DIN CIRCUIT???
    Concurezi cu succes la postarea turneului! Daca ziceai din top 10, hai poate top 20, sa zicem ca aveai o oarecare acoperire, si te mai intelegeam. Dar sa zici ca nr-ul 5 MONDIAL de 3 incoace e cel mai limitat jucator din circuit e o ABERATIE CRANCENA! Si nu vad de ce ar avea discutii cu un psiholog! In afara unui antrenor (Piles) si a unui preparator fizic, nu vad de ce ar discuta fineturi cu altcineva! Anturajul sau e format din vreo 7 oameni, asta ca fapt divers.
    Si apoi, ce nu mai are? Nici idee de joc si tactica? Tu de cat timp te uiti la tenis si cate meciuri de-ale lui ai vazut? Te invit sa urmaresti niste secvente pe Youtube daca nu l-ai vazut decat de 2 ori in viata!
    Lovituri plate si predictibile??? 90-95% din loviturile din tenis sunt predictibile!!!! Ai vrea sa inventeze piruete sau pasi de dans? Si e vina lui ca ceilalti jucatori cad psihic in fata lui?? Dar Nadal ce dracu le face pe zgura cand le scoate toate mingile de atac si apoi ii paseaza la fileu (inclusiv Djokovic si Federer). Loveste cu destul spin in anumite momente, iar de scurte nu prea are nevoie pt ca-i domina foarte bine cu lovituri din spate. Din motivul asta nici nu are voleu foarte bun, pt ca nu si l-a exersat in mod obisnuit. Plus ca nici fizicul nu-l ajuta. Totusi procentajele de serviciu sunt foarte bune.
    Si daca l-a intalnit pe Nadal de nu stiu cate ori, de ce trebuia sa-i ia neaparat set in finala de GS? Cati jucatori n-au palmares la 0 cu Federer, Nadal, Djokovic? Daca ii lua set, ce?! Primea bonus pt asta?
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  7. #1939
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    evident ca m-am referit la jucatorii buni, copile. doar nu-l comparam cu ăla de pe locul 1000.

    si masoara-ți vorbele, nu mai fi atat de acid, jignește doar atunci cand e cazul. si nu te mai da deștept. spune-ți parerea si atat(la fel cum am facut si eu). uita-te tu mai mult la tenis si sport in general. orice sportiv are nevoie de sfaturi de la un psiholog(daca nu intelegi de ce are nevoie si la ce ii folosesc aceste sfaturi, imi pare rau pt tine). nu stau sa discut fiecare punct in parte, nu intru in polemici si nici n-are rost, imi pierd timpul degeaba.
    Last edited by Taquito; 10th June 2013 at 13:56.

  8. #1940
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Hail Soderking!

    Ce mai face Sordeling?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  9. #1941
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Ce mai face Sordeling?
    Cu familia

  10. #1942
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Taquito View Post
    evident ca m-am referit la jucatorii buni, copile. doar nu-l comparam cu ăla de pe locul 1000.

    si masoara-ți vorbele, nu mai fi atat de acid, jignește doar atunci cand e cazul. si nu te mai da deștept. spune-ți parerea si atat(la fel cum am facut si eu). uita-te tu mai mult la tenis si sport in general. orice sportiv are nevoie de sfaturi de la un psiholog(daca nu intelegi de ce are nevoie si la ce ii folosesc aceste sfaturi, imi pare rau pt tine).
    Am fost departe de acid. Doar putin intepator, nicidecum nu te-am jignit. Pur si simplu nu ai venit cu niciun argument SOLID. Nici tu, nici ceilalti acuzatori ai performantelor si modului de exprimare in teren.
    Si de ce ar avea nevoie Ferrer de o optimizarea a randamentului sportiv in cazul sau, fa-ma sa inteleg.

    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Ce mai face Sordeling?
    http://www.bbc.co.uk/sport/0/tennis/22598952
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  11. #1943
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Felicitari,Nadal! Eram convins ca va castiga acest turneu!! Cred ca il poate depasi pe Federer la numarul de GS-uri. Sau macar pe Sampras.
    MEREU SUPERIORI !!!

  12. #1944
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Taquito View Post
    Ferrer e unul dintre cei mai reduși(dpdv intelectual) jucatori din circuit. el nu are o pregatire teoretica, nu cred ca are discutii/ședințe cu un psiholog. se vede asta pt ca el nu are nici o idee de joc, nici o tactica, nu observa punctele slabe ale adversarului. Antrenamentul lui se rezuma la joc de tenis + sală se vede ca e bine făcut, are gambele f. bine definite, rezistenta fizica, forță. El tot meciul a jucat la fel, nimic nu a schimbat, numai lovituri plate, multe dintre ele predictibile. Pune și tu o scurtă, un slice, dă-i un spin lateral mingii. El nimic zici că-i retardat. Pe ceilalți jucatori el ii bate dpdv fizic. Ară terenul, asta face. Cu un jucator pe care l-a intalnit de multe ori, il stie bine pe Nadal, trebuia sa ia măcar un set.. il bate Nadal la orice ora, in orice stare ar fi


    asa si era. servea f. slab, aproape ca-n wta. nici acum nu are un serviciu f. bun dar și l-a mai imbunătățit
    Consideri ca daca Ferrer avea sedinte la psiholog ar fi facut mai multe in cariera? Adica mai mult de locul 4 ATP fiind contemporan cu Nadal, Federer, Djokovic si Murray? Sau ca ar fi cistigat mai multe turnee importante, eventual GS-uri?

  13. #1945
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Posts
    651
    Reputatie
    1
    Daca Federer mai ia 1 GS pana la sfarsitul carierei greu de crezut ca rafa il mai poate ajunge...dar nici castigand doar la RG cum a facut-o in ultimi ani nu-l va intrece....are nevoie sa mai bifeze victorii si la Wimbledon(doar aici cred ca mai are sanse sa castige ...inafara de RG desigur unde poate ajunge si la 10 titluri).

  14. #1946
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by StefanPascu View Post
    Daca Federer mai ia 1 GS pana la sfarsitul carierei greu de crezut ca rafa il mai poate ajunge...dar nici castigand doar la RG cum a facut-o in ultimi ani nu-l va intrece....are nevoie sa mai bifeze victorii si la Wimbledon(doar aici cred ca mai are sanse sa castige ...inafara de RG desigur unde poate ajunge si la 10 titluri).
    Federer nu mai ia nimic. Si da, ai dreptate, ca sa-l depaseasca trebuie sa bifeze si wimbledon si AO.
    MEREU SUPERIORI !!!

  15. #1947
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    cota de 9 ca Nadal sa nu mai piarda nici un meci l RG pana se retrage.. ..
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  16. #1948
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Pe bune
    Unde ai gasit aia .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  17. #1949
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    N-a indraznit niciun nadalist pana acum sa evidentieze cum Nadal e deja calificat la Londra, fara sa fi jucat macar AO si Miami?

    De asemenea, si Bryanii s-au calificat deja.

  18. #1950
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Pe bune
    Unde ai gasit aia .
    ladbrokes...azi am citit in ziar..
    in 1 ora vin cu paysafecardul
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  19. #1951
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Haha nici nu stiu de ce am mai intrebat, se stie ca englezii au cele mai ciudate oferte/pariuri .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  20. #1952
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Posts
    651
    Reputatie
    1
    djokovic il va invinge odata si odata pe nadal la RG....cam in aceeasi situatie au fost si federer si nadal la Wimbledon
    primul lor meci castigat de federer in 4 seturi(Wimbledon 2006)
    acum rafa a castigat in 4 seturi(RG 2012)
    al 2-lea meci castigat de federer in 5 seturi(wimbledon 2007)
    dupa a castigat rafa in 5(RG 2013)
    federer pierde in 5 seturi la rafa in 5(wimbledon 2013)
    rafa pierde in 5 la nole(RG 2014)

    ca to ziceai de cota aia de 9 -rafa ar putea paria 50 de milioane pe cota aia de 9 ca se va retrage fara sa mai fie invins la RG si imediat dupa ce a pariat sa se retraga si astfel castiga si el doar"450" de milioane )))))))))))

  21. #1953
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Eddy - Era logic ca era calificat Rafa la TC cu 7000. Si Nole e calificat, are 5000 de puncte, iar nr. 8 nu are cum sa faca mai multe puncte pana la finalul anului.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •