View Poll Results: Cine va castiga al doilea GS al anului?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    11 39.29%
  • Andy Murray

    0 0%
  • Roger Federer

    3 10.71%
  • David Ferrer

    0 0%
  • Rafael Nadal

    11 39.29%
  • Tomas Berdych

    0 0%
  • Juan Martin Del Potro

    0 0%
  • Jo-Wilfried Tsonga

    0 0%
  • Richard Gasquet

    0 0%
  • Janko Tipsarevic

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Nicolas Almagro

    0 0%
  • Gilles Simon

    0 0%
  • Tommy Haas

    1 3.57%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Kei Nishikori

    1 3.57%
  • altcineva

    1 3.57%
Page 91 of 94 FirstFirst ... 41818990919293 ... LastLast
Results 1,891 to 1,911 of 1968

Thread: ATP GS: Roland Garros 2013

  1. #1891
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    bai, tu poti sa o dai la intors cum vrei, tot fedtard ramai.Asta nu e o jignire, e un fapt

  2. #1892
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Daca trebuie sa fii Fedtard sa ai macar o vaga notiune despre realitate, atunci probabil ca sunt in minoritate pe sectiunea asta, insa tu unul faci de rusine si majoritatea din care faci parte, aici e fascinatia mea si sunt sigur ca nu numai!


    Hai sa discutam de lucruri serioase, Djokovic sau Sergi Bruguera, ia zi repede care lovea mai tare mingea pe zgura!?
    Last edited by Johnny D; 9th June 2013 at 19:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1893
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    Ba, tu sesizezi diferenta? Nadal a castigat aici, ghici ce a facut Federer atunci cand a inundat terenul?

    PS: Ma uitam sa vad care a fost ultima finala de 5 seturi la RG. E fix ultima inainte sa vina Nadal. La anul se fac 10 ani: Gaudio-Coria.

  4. #1894
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Oricum voi radeati de Federer si cand plangea dupa fiecare trofeu castigat.

  5. #1895
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ba, tu sesizezi diferenta? Nadal a castigat aici, ghici ce a facut Federer atunci cand a inundat terenul?
    S-o fi gandit fix la interpretarile unor idioti care se afla in mare minoritate in cadrul marii mase de iubitori ai sportului alb!
    Fix de aia nu mai putea el in acel moment, dar fu atat de copil ca nu se putu abtine sa planga oricum! Extraordinar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1896
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    E si cam naspa sa plangi la premiere. Ai crede ca la un moment dat te obisnuiesti sa castigi trofee. Valabil si in cazul lui Federer si in al lui Nadal.

  7. #1897
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Probabil pt ei, fiecare trofeu castigat e ca si cum ar fi primul.Fapt ce denota cat de mult iubesc ei sportul asta.

  8. #1898
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Probabil pt ei, fiecare trofeu castigat e ca si cum ar fi primul.Fapt ce denota cat de mult iubesc ei sportul asta.
    Sa fim seriosi Cand esti cel mai bun, mi-e imposibil sa cred ca nu-ti trece prin minte ca vei castiga din nou. E ca si cum eu as invata o saptamana pentru un examen si apoi ma duc si zic ca vreau sa iau nota 5. Uneori e prea mult teatru. De aia jucatori care mai zic si lucrurilor pe nume ca Gulbis sau Janowicz sunt bineveniti

  9. #1899
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Ce copil a putut fi Murray cand a pierdut finala la Wimbledon de anul trecut cu Federer, mama cu cata nerusinare a putut plange!
    Ma-ntreb oare aia din tribune de ce dracului n-au ras de el, ba inca au si plans alaturi de el!? Raspunsul e simplu: aveau in acel moment o notiune clara a ce-nseamna munca si sacrificiul cu o rasplata mult sub asteptari si merite, si traiau alaturi de acel om, acele sentimente.
    Si mai e un raspuns complementar: n-au fost destui idioti prezenti ca sa-si faca simtita duhoarea asa ca aici!



    A mai plans Murray si la AO cand a zis "I can cry like Federer, but I can't play like him!" dupa o finala pierduta, cred c-o fi fost chiar cu un an mai apoi, nu prea am auzit insa rasete nici din partea australienilor prezenti in tribune, ci aplauze. Numa "nebuni" peste tot in lume!


    O gramada de Murraytarzi prezenti la acele finale, cum dracului au acces doar ei, ma-ntreb eu!
    Last edited by Johnny D; 9th June 2013 at 19:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1900
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post


    A mai plans Murray si la AO cand a zis "I can cry like Federer, but I can't play like him!" dupa o finala pierduta, cred c-o fi fost chiar cu un an mai apoi, nu prea am auzit insa rasete nici din partea australienilor prezenti in tribune, ci aplauze. Numa "nebuni" peste tot in lume!


    O gramada de Murraytarzi prezenti la acele finale, cum dracului au acces doar ei, ma-ntreb eu!
    FEDTARZI australienii astia! Dar mai ales britanicii .
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  11. #1901
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    baiatule, tu ori esti imbecil, ori te faci de dragul discutiei.La Murray era de inteles, la oricine care e in cautare de un prim gs sau care are putine, un esec doare si se poate lasa cu lacrimi.La idolul tau au fost doar lacrimi ale neputintei.Oare ce gandea in capsorul ala frumusel acoperit de plete(mi-a tras-o asta in finale si pe zgura si pe iarba, ma bate si pe hard...sunt gata )

    Nu te mai fa de rahat, federer a demonstrat de multe ori(si pe teren si la conferintele de presa) o incapacitate de a percepe infrangerea.In mintea lui, nu accepta ca cineva il poate domina asa cum a facut-o el cu altii.Ca sa fii un mare campion iti trebui sa capacitatea sa accepti superioritatea adversarului fara sa plangi, sa te vaicaresti de vreme, public si altele.
    Din punctul asta de vedere Nadal ii da lectii.De cate ori a fost huiduit rafito la rg, de atatea ori l-a durut in fund si a mai adaugat un trofeu in vitrina, niciodata nu l-am vazut sa boceasca(l-am vazut panicat, in criza de idei la meciurile cu faker, dar niciodata in halul in care ajunsese federica in 2009)
    Numai fedtarzii inca il considera pe elvetian un model de modestie si fair-play.


    LE:am terminat discutia, oricum nu ajunge cineva la un numitor comun cu tine
    Last edited by Roddicted; 9th June 2013 at 20:00.

  12. #1902
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1

  13. #1903
    sport legend
    Join Date
    May 2013
    Posts
    651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    La Murray era de inteles, la oricine care e in cautare de un prim gs sau care are putine, un esec doare si se poate lasa cu lacrimi.La idolul tau au fost doar lacrimi ale neputintei.Oare ce gandea in capsorul ala frumusel acoperit de plete(mi-a tras-o asta in finale si pe zgura si pe iarba, ma bate si pe hard...sunt gata )
    cam ce spunea si rafa in 2011 cu nole

    cu tot respectul pentru rafa ca jucator dar parca e din ce in ce mai urat...ca si persoana (parca arata mai bine in tinerete)
    Last edited by StefanPascu; 9th June 2013 at 19:57.

  14. #1904
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Urat in ce sens?

  15. #1905
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,362
    Reputatie
    0
    ...ce face. Sau poate ca esti fata?!

  16. #1906
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    ...ce face. Sau poate ca esti fata?!
    Asta am zis si eu cand am citit postul prima oara, dar apoi m-am uitat la nume si pare ...barbat.
    How bizarre.

  17. #1907
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1

  18. #1908
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Finala a fost cam meh, Nadal e mult prea bun la RG ca sa ii puna cineva vreo problema. Cred ca rafa e primul din istorie care castiga un GS de 8 ori, nu cred ca cineva o mai dominat vreodata la un grand slam la fel de mult ca Nadal la RG. E invincibil pe zgura frantuzeasca
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #1909
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  20. #1910
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    http://i.qkme.me/35qx0f.jpg
    de asta nu intru pe threadurile turneelor de GS dupa ce sunt eliminati romanii.
    Terminati cu jignirile si cu discutiile astea de doi bani. Ce conteaza cine si de ce a plans? Credeti ca peste 20 de ani cineva o sa mai tina minte? Pana acum va certati care e mai bun, federer sau nadal. Acum va certati care e mai smecher: cel care a plans pt ca a castigat sau cel care a plans pentru ca a pierdut.
    Mai presus de orice SUNT SI EI OAMENI, AU SENTIMENTE, TRAIRI, EMOTII.
    Mi`e mila de voi cand va vad cu cata ardoare va certati aici pentru niste lucruri absurde. Voi chiar nu suferiti destul in viata? Chiar nu aveti alte probleme existentiale?
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  21. #1911
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    Mai presus de orice SUNT SI EI OAMENI, AU SENTIMENTE, TRAIRI, EMOTII.
    Mi`e mila de voi cand va vad cu cata ardoare va certati aici pentru niste lucruri absurde. Voi chiar nu suferiti destul in viata? Chiar nu aveti alte probleme existentiale?
    Pai te contrazici.
    "SUNT SI EI OAMENI, AU SENTIMENTE, TRAIRI, EMOTII." ... nu asta spuneai?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •