Page 42 of 43 FirstFirst ... 3240414243 LastLast
Results 862 to 882 of 892

Thread: Eurovision 2013

  1. #862
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Ce porcarie politica, o zic inca odata! Cum dracu ma sa iasa *****ul ala de melodie ungureasca in fata noastra? Vezi, aici se vede clar ca Ungaria e mai bine vazuta politic decat noi! La dracu', pana si Moldova, ultima tara, cea mai saraca din Europa ca PIB a iesit inaintea noastra (a cata oara in ultimii ani?)!
    Ungaria si Malta au avut doua melodii mai... neobisnuite, in sensul bun al cuvantului.
    Trebuie sa fii tampit sa spui ca s-au clasat in fata noastra pe vot geopolitic - Ati auzit voi de imigrantii maltezi pe undeva? Iar Ungaria a luat 0 puncte de la noi, si tara cu a doua mare comunitate maghiara - Slovacia - n-a participat.
    Cam ciudat cum azerul n-a luat nici un punct din Danemarca, Norvegia, Islanda, Finlanda, Suedia insa. In timp ce Danemarca a punctat bine in URSS.
    Cezar? O aparitie si o melodie care nu putea sa placa decat unei minoritati.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  2. #863
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Bai, eu am zis ca al nostru termina pe 21... comunitatea ghei din ioropa e neasteptat de mare... :O
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  3. #864
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    EUROVISION 2013. Varianta unui editorialist din Rep. Moldova. De ce a primit Romania doar 10 puncte"
    Televotingul pentru marea finala a concursului Eurovision de sambata seara a fost deturnat" este modul socant prin care Petru Bogatu isi incepe editorialul in Jurnalul.md.

    In buna traditie a voturilor geo-politice din cadrul Eurovisionului, toata lumea se astepta ca Republica Moldova sa acorde Romaniei cele 12 puncte, maximul posibil. Surpriza n-a fost deloc mica in momentul in care Romania a primit doar 10 puncte, in contextul in care a trimis peste Prut toate cele 12 puncte.

    Petre Bogatu, un editorialist extrem de cunoscut in Republica Moldova, sustine insa ca ar exista o teorie a conspiratiei in spatele celor 2 puncte lipsa.

    "Din sursele noastre, dar si din relatarile unor mijloace media, se stie ca juriul a acordat Romaniei 12 puncte, iar majoritatea votantilor din Chisinau si intreaga Basarabie, ca de obicei de-a lungul anilor, au votat copios de asemenea pentru Romania. Balanta in favoarea Ucrainei a fost inclinata de votul masiv din stanga Nistrului care l-a depasit numeric pe cel din dreapta. Cum a fost posibil asa ceva?

    Vorba e ca, potrivit agentiei ruse Novai Reghion, abonatii companiei de telefonie mobila si fixa din regiunea transnistreana pentru prima data au avut posibilitatea sa voteze favoritul concursului, costul unui apel sau SMS fiind de 8 ruble transnistrene. Cine anume la Chisinau a incheiat aceasta tranzactie dubioasa cu Tiraspolul trebuie intrebata mai intai de toate compania Moldcel, sponsorul general al concursului Eurovision Song Contest in Republica Moldova?"

    Citeste tot articolul pe Jurnalul.md
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  4. #865
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Da, citisem si eu ceva legat de azeri, ca au cumparat voturi . Caut articolul si dau un edit.

    edit:
    http://lurer.com/?p=101494&l=en
    Last edited by Freek; 19th May 2013 at 19:11.

  5. #866
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Mi-a placut Danemarca, a castigat pe merit.

  6. #867
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Se rupe lantul de iubire intre tarile nordice.
    Si ca sa il citez pe Vadim :"e ceva putred in Danemarca".

    http://www.realitatea.net/eurovision...a_1184225.html

  7. #868
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    nu se poate Eurovizion fara scandal
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #869
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    vot geopolitic clar in cazul Germaniei. lumea consideră că Merkel e vinovata pt ca Europa in momentul de față se afundă in kkt.

    cum naiba de la 34 de tari(din totalul de 39) sa nu primesti niciun punct ??

  9. #870
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Fata de anii trecuti, nu mi-a placut nicio melodie in mod particular

  10. #871
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Taquito corect, si Cascada, care a copiat atat de constiintos toata reteta folosita de Loreen anul trecut...
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #872
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    daca e sa plagiezi o melodie, castigatoarea en-titre cred ca ar fi ultima la care te-ai gândi

  12. #873
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    mult zgomot pentru absolut nimic.asta-i eurovision-ul...
    daca-mi zice careva 3 hit-uri,nu mari,macar asa mediocre, lansate la aceasta cooperativa muzicala ori e foarte tare,ori nu se pricepe deloc la muzica...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  13. #874
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    daca-mi zice careva 3 hit-uri,nu mari,macar asa mediocre, lansate la aceasta cooperativa muzicala ori e foarte tare,ori nu se pricepe deloc la muzica...
    Abba-Waterloo (1974)
    Celine Dion-Ne partez sans moi(1988)
    Johnny Logan-Hold me now (1987)
    Melodiile astea care au si castigat Eurovisionul imi vin acum in minte, eu zic ca apoi au devenit si hituri internationale.
    Dar sunt de acord cu tine ca in ultimul timp se face mult zogomot pt nimic, acum a devenit un concurs unde conteaza ce vecini si relatii geopolitice ai +sa fii cat mai excentric si comercial. Vocea si muzica care ar tb sa conteze cu adevarat sunt undeva f la coada
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  14. #875
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    waterloo achiesez.
    ne partez sans moi,moi je ne sais pas...
    hold me now,haida deh...era unul dintre exemplele care-mi veneau si mie,da' nu cred ca cineva din america de exemplu a fredonat vreodata chestia asta...
    daca nu ma insel ,bastanii europeni ai muzicii (franta ,italia,uk) au si boicotat (sau boicoteaza in continuare ) eurovisionul tocmai din cauza mafiei balcanice si ex-sovietice care dicteaza in acest concurs...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  15. #876
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Nu stiu cat de utila ne-a fost participarea lui Cezar. Lui, insa, cred ca i-a fost. A atras atentia Europei asupra lui. Atentia nedorita vine la pachet cu cea dorita, dar cred ca omul va ajunge un star in genul lui musical.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  16. #877
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    mult zgomot pentru absolut nimic.asta-i eurovision-ul...
    daca-mi zice careva 3 hit-uri,nu mari,macar asa mediocre, lansate la aceasta cooperativa muzicala ori e foarte tare,ori nu se pricepe deloc la muzica...
    3 hituri asa, mediocre si ceva mai recente decat Celine Dion:
    Lena-Satellite - locul 1 in Germania, Elvetia, Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca, disc de platina in Germania si Elvetia.
    Lena era o ilustra necunoscuta, chiar si in Germania, inainte sa fie creata de Stefan Raab pentru Eurovision.

    Loreen-Euphoria - locul 1 in Germania, Elvetia, Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca, Austria, Polonia, Irlanda, disc de platina in Austria, Danemarca, Finlanda, Norvegia, Spania, Suedia, Elvetia.
    Loreen era complet necunoscuta international si semicunoscuta in Suedia inainte sa fie desemnata.

    Traistariu-Tornero - locul 1 in Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca, Romania, Moldova, Grecia - si n-a castigat concursul.
    Traistariu era complet necunoscut international, desi in Romania era vedeta.

    Toti trei au facut milioane din Eurovision.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  17. #878
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Treistariu a facut milioane de lei vechi

  18. #879
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    3 hituri asa, mediocre si ceva mai recente decat Celine Dion:
    Lena-Satellite - locul 1 in Germania, Elvetia, Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca, disc de platina in Germania si Elvetia.
    Lena era o ilustra necunoscuta, chiar si in Germania, inainte sa fie creata de Stefan Raab pentru Eurovision.

    Loreen-Euphoria - locul 1 in Germania, Elvetia, Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca, Austria, Polonia, Irlanda, disc de platina in Austria, Danemarca, Finlanda, Norvegia, Spania, Suedia, Elvetia.
    Loreen era complet necunoscuta international si semicunoscuta in Suedia inainte sa fie desemnata.

    Traistariu-Tornero - locul 1 in Finlanda, Norvegia, Suedia, Danemarca, Romania, Moldova, Grecia - si n-a castigat concursul.
    Traistariu era complet necunoscut international, desi in Romania era vedeta.

    Toti trei au facut milioane din Eurovision.
    daca au facut milioane ,nu inseamna ca si muzica lor e buna...
    cel mai bun exemplu e o-zone cu dragostea din tei ,sau unul si mai recent gangnam style cu coreeanul ala pe care n-o sa stie nimeni niciodata cum il cheama...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  19. #880
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    @JJ mai da-o in p**a mea pe Lena ...Satelite un mare *****....s-a mai auzit ceva de Lena dupa Eurovizion...copila virgina la vremea cand l-a castigat si proasta pe deasupra 10 puncte Olandei aaa pardon Danemarcei )))))))))))))))))))
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #881
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E la moda sa te declari scarbit de Eurovision.
    Nu zice nimeni ca e festivalul acela unic si perfect ce da ora exacta in muzica.
    Asa ceva nu poate exista pentru ca sunt atat de multe genuri muzicale si gusturi incat este imposibil sa concentrezi totul intr-un eveniment de cateva ore.

    Desi mare parte din muzica Eurovision nu e genul meu, mie imi place concursul asta.
    Parerea mea e ca a evoluat mult in ultimii ani si astazi e un show european care merita apreciere.
    Au fost cateva melodii care mi-au placut, spectacolul de sunet si lumina a fost super si nu cred ca exista multe festivaluri de muzica care sa ajunga la nivelul asta de spectacol.
    Peste toate si peste eventualele partizanate politice la vot, eu il consider un show remarcabil si peste mare parte din toate showrile de televiziune existente. Imi place si dimensiunea concursului si mi se pare un eveniment care uneste continentul la nivel muzical.
    E valoros in primul rand ca eveniment, dar in ultima vreme a inceput sa si produca hituri.

    Multi remarca pe aici melodia Norvegiei, vorbim despre cea a Danemarcei, despre Moldova, Ungaria, Azerbadjan...numai faptul ca auzim melodii din astfel de tari si e un mare castig. Cati dintre noi vorbeau despre muzica actuala norvegiana? sau de 'Alcohol is free'?
    Nu e genul meu dar dpdv al spectacolului, al nostru mi s-a parut foarte OK iar Cezar a sunat mult mai bine decat la selectia nationala.
    Cine vrea festival de muzica dedicat trebuie sa-l caute in alta parte. Altfel ofera o seara agreabila, inclusiv cu ceva tensiune la vot.

    Lordule nu s-a mai auzit mult despre Lena dupa Eurovision, dar sunt tone de formatii la nivel mondial ce s-au lansat si au trait printr-un hit. Altfel nu parea asa de virgina.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #882
    sport legend Pax Romana's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Moldova Chișinău
    Posts
    537
    Reputatie
    1
    Fraude la votul din Italia pentru Romania si Moldova?
    http://wiwibloggs.com/2013/05/20/ita...numbers/27306/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •