Results 1 to 13 of 13

Thread: Reported Post by silver_dream

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    354
    Reputatie
    0

    Reported Post by silver_dream

    silver_dream has reported a post.

    Reason:
    b. injuriile ce conțin referiri la mame sau alte rude decedate vor fi penalizate cu 10 puncte indiferent de context, indiferent dacă userul a fost provocat în prealabil sau nu.
    Post: Infraction for leodacin: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
    Forum: Avertismente, banari
    Assigned Moderators: Vadim, Denis, rhadoo, Marius

    Posted by: delaparis
    Original Content:
    Post: Galati vs. Timisoara/ Timisoara vs. Galati
    User: leodacin
    Infraction: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
    Points: 2

    Administrative Note:
    Message to User:
    atentie la limbaj

    Original Post:
    Quote Originally Posted by Ciprica View Post
    Ai auzit ce zice rador? Cica sa scoti steagul violet, poate reusesti sa te mai asezi pe scaun...
    Auzi bai speriatule, asa sa vorbesti cu maica-ta. Ordinarule. Nu esti capabil sa faci fata unor ironii decat cu jigniri?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    354
    Reputatie
    0
    Dupa ce regulament se dau sanctiunile pe ols? Sau pentru anumiti moderatori nu e valabil acelasi ca si pentru muritorii de rand??

    Propun lui Vadim , in caz ca nu are timp de ols, sa infiinteze un DNA al forumului Juma' din moderatori, in frunte cu leodacin si iceman ar fi pe VP pentru abuzurile crase si grase comise zilnic. Mai are rost sa vorbim despre trafic de influenta?

  3. #3
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Trebuie gandita o chestie compensatorie prin care sa se dea satisfactie si galatenilor.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  4. #4
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Jignirea este "ordinarule",2 puncte, 6.8.lit.a (Desi avand in vedere contextul, eu n-as fi sanctionat asta)
    "Asa sa vorbesti cu maica-ta" nu e injuriu, drept urmare nu poate fi sanctionat.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    354
    Reputatie
    0
    JJ, nu si tu Ala i-a zis ce sa faca cu acel steag iar leodacin a completat" ordinarule ......" Daca analizezi mai bine vezi ca leodacin, prin postarea ei a zis asta : " Sa-si bage maica-ta steagul ala in fund "
    Ma baieyti , vor ori ne credeti fraieri ori faceti mai greu niste conexiuni

    In mod NORMAL, pentru o atitudine permanenta de scandal , abuzuri si jigniri leodacin era scoasa de la moderare.Brat la brat cu alt "moderator", iceman. Dar imi dau seama, din ce in ce mai mult si mi-au confirmat-o si alti moderatori ca ols e scapat din mana si nimc nu mai e normal, fiecare face ce vrea , batandu-si joc de userii-suporteri ai echipei pe care nu o sustin

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Silver, daca incepem sa sanctionam "intepretari" riscam paranoia pe forum.
    JJ a explicat exact ce am sanctionat aici.

    Daca citesti mai atent intelegi mai bine activitatea lui Leo mai ales pe sectiile de care raspunde direct. Vezi pe sectia suporter Dinamo acolo cum e bine organizat si dezvoltat forumul.

    Conflictul otelari vs timisoreni este dificil de stins deoarece rivalitatea e mare intre cele doua tabere in fotbal dupa finalul sezonului trecut.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    "Daca citesti mai atent intelegi mai bine activitatea lui **** mai ales pe sectiile de care raspunde direct. Vezi pe sectia suporter **** acolo cum e bine organizat si dezvoltat forumul."

    Interesant,cine-i harnic si munceste are tot ce vrea
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    354
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Silver, daca incepem sa sanctionam "intepretari" riscam paranoia pe forum.
    JJ a explicat exact ce am sanctionat aici.

    Daca citesti mai atent intelegi mai bine activitatea lui Leo mai ales pe sectiile de care raspunde direct. Vezi pe sectia suporter Dinamo acolo cum e bine organizat si dezvoltat forumul.

    Conflictul otelari vs timisoreni este dificil de stins deoarece rivalitatea e mare intre cele doua tabere in fotbal dupa finalul sezonului trecut.
    In cel mai rau caz instauram "dictatura" bunului simt.Mizeria este declansata de cei care de fapt au rolul de a o inlaturaModeratorii trebuie sa actioneze asa fel incat sa aplaneze conflictele, sa nu dea nastere la interpretari, alte scandaluri etc Pe ols e "viceversa" vorba amicului Caragiale. Mi-e din ce in ce mai clar ca nu se doreste o relativa normalitate

  9. #9
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Eu zic sa tineti minte sanctiunea asta. S-ar putea sa va fie data-n cap pe viitor cand o sa mai dati 10 puncte sau o sa amenintati cu interzicerea pe forum pentru exprimari asemanatoare sau chiar mai usoare .
    LE:"Doamna" nu e la prima abatere de genul.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  10. #10
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Trebuie gandita o chestie compensatorie prin care sa se dea satisfactie si galatenilor.
    Eu propun ca Leo sa le dea, prin rotatie, umbrela de care vorbea unul din ei ... ca sa se aseze mai comod
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  11. #11
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krokobaursolzos View Post
    Eu propun ca Leo sa le dea, prin rotatie, umbrela de care vorbea unul din ei ... ca sa se aseze mai comod
    Era steag, defapt... si nu, ms ! Sa se foloseasca timisorenii in continuare de el.
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post

    Interesant,cine-i harnic si munceste are tot ce vrea
    are ce merita, nu tot ce vrea.
    Contribuie in interesul forumului, e sustinut. Jigneste, e sanctionat.

    Quote Originally Posted by silver_dream View Post
    In cel mai rau caz instauram "dictatura" bunului simt.Mizeria este declansata de cei care de fapt au rolul de a o inlaturaModeratorii trebuie sa actioneze asa fel incat sa aplaneze conflictele, sa nu dea nastere la interpretari, alte scandaluri etc Pe ols e "viceversa" vorba amicului Caragiale. Mi-e din ce in ce mai clar ca nu se doreste o relativa normalitate
    Forumul Onlinesport e liber. Fiecare se exprima cum doreste iar cand incalca regulamentul este sanctionat.
    Moderatorii au indicatii dar nu obligatii. Sunt egali userilor in caz ca nu respecta regulamentul

    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    Eu zic sa tineti minte sanctiunea asta. S-ar putea sa va fie data-n cap pe viitor cand o sa mai dati 10 puncte sau o sa amenintati cu interzicerea pe forum pentru exprimari asemanatoare sau chiar mai usoare .
    LE:"Doamna" nu e la prima abatere de genul.
    Una e cand faci aluzie la un membru al familiei decedat si alta e cand esti invitat sa vorbesti cu "maica-ta". E jignire "maica-ta" ? Nu
    "maica-ta moarta" Da, e grav dpdv dialog in public.

    Oricum stati linistiti deoarece sunt avertismente sistematic pe sectiunea rezervata moderatorilor. Nu isi bate nimeni joc de siteul asta.
    Daca va aventurati sa judecati in ansamblu acest forum atunci trebuie sa aveti argumente serioase, nu doar o situatie fortuita la un dialog periferic.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    354
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    are ce merita, nu tot ce vrea.
    Contribuie in interesul forumului, e sustinut. Jigneste, e sanctionat.
    Face ce vrea , nu face nimic in interesul forumului, e samanta de scandal permanent prin atitudinea provocatoare, rau-voitoare, abuzuri ( e vb de leodacin).

    [/QUOTE]Forumul Onlinesport e liber. Fiecare se exprima cum doreste iar cand incalca regulamentul este sanctionat.
    Moderatorii au indicatii dar nu obligatii. Sunt egali userilor in caz ca nu respecta regulamentul[/QUOTE]

    Corect, fiecare se exprima cum doreste dar sanctiunea vine in functie de simpatii.

    [/QUOTE]Una e cand faci aluzie la un membru al familiei decedat si alta e cand esti invitat sa vorbesti cu "maica-ta". E jignire "maica-ta" ? Nu
    "maica-ta moarta" Da, e grav dpdv dialog in public. [/QUOTE]
    Cand un forumist aduce membri de familie in discutie, nu o face pentru felicitari in niciun caz( si oricum nu ar lua-o nimeni de buna neavandu-si rostul aici). Ca jignirea e pe fata sau mai voalata , e grava oricum. Iar cand e facuta si de un moderator, ce se mai poate spune?
    [/QUOTE]Oricum stati linistiti deoarece sunt avertismente sistematic pe sectiunea rezervata moderatorilor. Nu isi bate nimeni joc de siteul asta.
    Daca va aventurati sa judecati in ansamblu acest forum atunci trebuie sa aveti argumente serioase, nu doar o situatie fortuita la un dialog periferic.[/QUOTE]
    OK, sa te credem pe cuvant(vis a vis de avertismentele pt albastrei) fiindca vad ca esti un vechi administrator si-mi place atitudinea ta de a sustine forumul si moderatorii dar atata vreme cat nimeni nu prea se sinchiseste sa raspunda pe administrativ problemelor ridicate, da-mi voie sa-ti spun ca nu mai credem in Mos Craciun.Ba mai mult, vine leodacin si 'argumenteaza" ca a comis-o fiindca " poate " sau iceman care afirma in bataie de joc " well come to the club".Poate daca raspunsurile ar fi coerente si de bun simt , noi, restul utilizatorilor ne-am simti mai protejati si am "juca" fair-play, cu dreptatea pe masa.Si ca sa iti usurez munca de ponderare a abuzurilor, voi deschide un thread in acest sens pe administrativ

  14. 29th September 2011, 20:32
    Reason
    nu aici

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •