Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 190 to 210 of 218

Thread: 2010-2011 NHL season

  1. #190
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    ce s-a intamplat? e Ove in vacanta?
    beleafer

  2. #191
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    superb meci Sharks- Red Wings.
    e interesant ca Sharks atacau ca nebunii tot meciul, insa cand erau in PP nu mai aveau aceasi forta de a ajunge in pozitie de sut periculos. ar fi fost pacat sa nu castige la cum au jucat.

  3. #192
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    cam liniste pe aici..it's playoff time.
    caps a invatat sa joace defensiv, a fost mai usor meciul 2 cu rangers. Sincer chiar daca o sa castige titlul mai mult imi placea cum jucau anul trecut.
    eu daca as avea putere de decizie as face ceva sa stimulez jocul ofensiv. Daca ai un portar bun si good defenders distrugi cea mai tare ofensiva.
    ma uit la pens...ce inseamna sa stai in 1 sau 2 jucatori...Ove daca ar lipsi la caps n-ar fi o mare pierdere...
    si totusi Pens au avut 3-1 si au esuat. insa Caps in momentul asta au sanse reale la un 0-4, desi au tot ce au mai bun pe gheata

  4. #193
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    ce s-a intamplat? e Ove in vacanta?
    Nu le poate face Ove pe toate, a dus meciul 2 in OT , a marcat golul de 3-2 in game 3 . In vacanta sunt Green si Semin ca de fiecare data(no shows in playoff),iar Backstrom e accidentat si ca atare joaca doar ca sa dea la numar.
    Cand top 6 nu-ti joaca inspirat,parca nici 3rd/4th linerii nu au acelasi momentum...oricum nu l-as considera un extraordinar choking, vorbim de o echipa care in anul 2011 se baza pe Arnott si Sturm prin linii de scoring
    In fine, Tampa e o echipa average spre decenta care a profitat de o dezorganizare teribila, nu cred ca au sanse in finala conferintei totusi , desi mi-ar placea sa-i vad in SCF

    Dincolo, freakin San Jose au numarul celor de la Detroit. Cat de stupid ca echipa recunoscuta ca nu poate face treaba in playoff sa se distreze cu cea mai bine construita echipa de playoff
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  5. #194
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    Na ca jucam cu Tampa pana la urma. Au revenit de la 1-3 cu Pens si au fost mai buni. O sa fie meciuri frumoase cu caps.
    Caps will win in 6 cred.
    How 'bout losing in 4?
    beleafer

  6. #195
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Nu le poate face Ove pe toate, a dus meciul 2 in OT , a marcat golul de 3-2 in game 3 .
    Am vrut sa-i spun fanului echipei din D.C. ca trebe sa fie atent la canadienii Lecavalier si Stamkos, da' se supara usor.

    In alta ordine de idei Finala EAST se prevede a fi Tampa Bay vs Boston, care, la randul lot, au catigat 5-1, meciul 3 cu Flyers.

    Don Cherry ii da pe Boston campioni.
    beleafer

  7. #196
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    Don Cherry ii da pe Boston campioni.

    Iar eu i-as da pe Predators.
    Sincer acum,incepe sa-mi placa echipa asta.Detroit nu mai are nicio sansa cu niste Sharks ca de obicei,prea norocosi in playoff.Lasa ca ajung in WCF si o iau iar cu 4-0 ca anul trecut .Lecavalier a jucat aproape de penibil in sezon,dar in playoff-ul asta parca e altceva...care seamana a 2004 Playoffs


    Tampa castiga finala cu Predators/Canucks in 6 sau 7
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  8. #197
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    The Philadelphia Flyers again have the Boston Bruins right where they want them.

    Or do they?

    If you get in trouble, just go back in time!

  9. #198
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Iar eu i-as da pe Predators.
    Eu ii dau campioni pe Canucks.

    BTW, asa-i ca habar n-ai cine-i Don Cherry?
    beleafer

  10. #199
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    BTW, asa-i ca habar n-ai cine-i Don Cherry?
    E comentator pentru Versus sau TSN parca...
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  11. #200
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    E comentator pentru Versus sau TSN parca...
    Nu tin minte sa-l fi vazut pe TSN (celalat canal de care zici nu-l prind, nu stiu de el) dar poate a aparut sporadic.
    Este host in fiecare saptamana la emisiunea HNIC (Hockey Night in Canada) pe CBC (Canadian Broadcast Corp.) fost mare antrenor (desi cu putine rezultate ) owner-ul echipei Mississauga Ice Dogs in OHL (Ontario Hockey League).

    Cam nu are sectrete hockeyul pentru el si cam are dreptate in 95% din predictii. anul trecut a si mers pe Chicago de la inceput.

    Un pic extravagant, se imbraca ca la 1911, dar foarte jovial, e o placere sa-l asculti.

    Vezi pe wikipedia are o pagina destul de buna.
    beleafer

  12. #201
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    95% din predictii, hmm asta e deja profet; cat despre faptul ca i-a ales pe Chicago, oare cati nu au facut-o? nu e de parca ar fi zis ca prind Leafs playofful anul asta mda, hai ca ma abtin ca nu vreau sa-i scada procentul

    Ryan Suter
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  13. #202
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Joel Ward FTW!

    Am gasit pe site-ul oficial al NHL o poveste interesanta despre el,cum a ajuns in NHL si despre cum vrea s-o faca pe mama sa mandra.Are caracter baiatul asta...
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  14. #203
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    western final: Canucks Vs Sharks / Red Wings 3-2 deocamdata urmatorul meci maine seara.
    beleafer

  15. #204
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Ba de cand nu s-a mai postat pe acilea. Canucks au trecut la pas de Sharks 4-1. Bruins si Lightning sunt in joc decisiv. Orice s-ar zice Canucks si-au aratat superioritatea si in play-offs. Au fost cea mai buna echipa din sezonul regulat de departe si probabil ca vor lua Stanley Cup. In 5 sau 6. Cu Lightning as vrea eu.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  16. #205
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Boston castiga cu 1-0 si se califica in finala Stanley Cup. Roloson a fost zeu, insuficient din pacate pt Tampa Bay. Rar mi-a fost sa vad o echipa atat de inofensiva in atac, in ultimele 5 minute Bolts n-au putut sa intre in treimea adversa
    If you get in trouble, just go back in time!

  17. #206
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Boston e o echipa excelenta din momentul in care au avantaj,rar ii poti desface...cred ca au pierdut un singur meci in 2011 playoffs cand au marcat primii. Problema lor e jocul in superioritate care nu sperie pe nimeni, ba mai mult ofera oportunitati pe banda rulanta echipelor aflata in PK. Acolo trebuie lucrat intre serii,desi le va fi si mai greu cu o echipa care ii are in componenta pe Kesler,Burrows,Malhotra sau Hansen.Daca Bruins vor serie care sa tina mai mult de game 5,trebuie rezolvat PP-ul pentru ca nu o sa-i bata doar cu goluri la ES pe Canucks si un alt factor ar fi 7uongo , get in his head man...call Dustin Byfuglien and the Blackhawks
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  18. #207
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Lol. Boston owns Canucks in G3 8-1.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  19. #208
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    7uongo comes up big again ...anyway,interesant ca in toate finalele de la lock-out incoace, echipele cu home ice advantage au castigat primele 2 jocuri si apoi au pierdut game 3. Thomas MVP of the finals so far, 104 saves on 108 shots.

    Btw,http://assets.sbnation.com/assets/631029/KTFOSEDIN.gif

    Last edited by effect; 7th June 2011 at 13:46.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  20. #209
    incepator
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Vancouver va castiga ...si merita pana la urma au avut cel mai bun joc si in playoff si in timpul sezonului au niste jucatori foarte buni cred ca meciul de luni va fi ultimul

  21. #210
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Luongo classless, Thomas va castiga Conn Smythe indiferent de rezultatul finalei.
    If you get in trouble, just go back in time!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •