Page 20 of 28 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast
Results 400 to 420 of 574

Thread: Bravo Laura!

  1. #400
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ordin clar de la Berlin: O sustineti pe Kovesi!
    merkel_1-465x390.jpg
    https://evz.ro/kovesi-bruxelles-ordi...edium=referral

    E clar cine a votat-o pe lulu?

  2. #401
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ai grija la consecutive ca te pierzi in ceata de nu te mai gaseste Ionel nici cu proiectoarele!
    Tu nu trebuia sa dormi la ora asta? Sau, ma rog, sa fii sedat?


    Treaba sta asa:

    Pe 7 martie vom afla următorii pasi. Mai exact, dacă va fi și un vot în plen privind candidatura Laurei Codrutei Kovesi, sau se va lua o decizie comună parlament - consiliu, fără alt vot.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #402
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cred ca am scapat de orice fel de prejudecati, de ganduri inaripate, de sperante desarte vizavi de lumea perfecta din saloanele europene. Este politica, e negociere, sunt interese. Intrebare: de ce ar fi asa de disperati nemtii să fie Kovesi procuror european? Sper ca nu ne amagim... Europa este condusa de Germania si Franta. De aceea s-au si carat englezii. O mai cheama si Kovesi. Poate unii cred e unguroaica.

  4. #403
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Ai grija la consecutive ca te pierzi in ceata de nu te mai gaseste Ionel nici cu proiectoarele!
    Tu nu trebuia sa dormi la ora asta? Sau, ma rog, sa fii sedat?


    Treaba sta asa:

    Pe 7 martie vom afla următorii pasi. Mai exact, dacă va fi și un vot în plen privind candidatura Laurei Codrutei Kovesi, sau se va lua o decizie comună parlament - consiliu, fără alt vot.
    Treaba sta asa: ai bulit-o cu tot cu Lulu!

  5. #404
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca si cat de constiente sunt institutiile europene, ori daca le pasa, ca o data cu incercarea de albire a Laurei Codruta Kovesi, in urma unor jocuri politicianiste, pe fata, s-a facut tandari si ultima farama de credibilitate a organismelor decizionale europene.
    Daca Europei, mai precis binomului franco-german, ii trebuie o unealta cu minte putina sau deloc, cu pregatire zero si caracter de tortionar, o unealtă numai buna sa faca treburile murdare, care sa suplineasca deficitul de performanta al OLAF, care să umileasca state, sa schimbe la comanda raporturi de forte, iar la nevoie să darame guverne incomode, care sa inventeze si sa incrimineze inamici si corupti in beneficiul si de dragul prezervarii unor interese dictate, prin aceleasi metode arbitrare exersate in Romania, ei bine, Europa, da, si-a găsit omul, unealta ideală în persoana Laurei Codruta Kovesi.

    Chiar daca prin nu stiu ce minune intamplata la masa verde, ori printr-o subita revenire la luciditate LCK nu se va alege, insasi prezenta ei ca subiect de negociere e o palma pe obrazul gros al celor care fac gargara si vocalize cu notiunile de integritate, profesionalism si moralitate.

    In fata triumfului imposturii ca rezultat al unei mizerii programate la nivel inalt, un sentiment mai puternic, mai greu decat dezamagirea, revolta si indignarea se naste.
    E scarba!

    https://www.cotidianul.ro/triumful-i...ie-programata/
    Last edited by Paul Atreides; 28th February 2019 at 17:30.

  6. #405
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Nu stiu daca si cat de constiente sunt institutiile europene, ori daca le pasa, ca o data cu incercarea de albire a Laurei Codruta Kovesi, in urma unor jocuri politicianiste, pe fata, s-a facut tandari si ultima farama de credibilitate a organismelor decizionale europene.
    Daca Europei, mai precis binomului franco-german, ii trebuie o unealta cu minte putina sau deloc, cu pregatire zero si caracter de tortionar, o unealtă numai buna sa faca treburile murdare, care sa suplineasca deficitul de performanta al OLAF, care să umileasca state, sa schimbe la comanda raporturi de forte, iar la nevoie să darame guverne incomode, care sa inventeze si sa incrimineze inamici si corupti in beneficiul si de dragul prezervarii unor interese dictate, prin aceleasi metode arbitrare exersate in Romania, ei bine, Europa, da, si-a găsit omul, unealta ideală în persoana Laurei Codruta Kovesi.

    Chiar daca prin nu stiu ce minune intamplata la masa verde, ori printr-o subita revenire la luciditate LCK nu se va alege, insasi prezenta ei ca subiect de negociere e o palma pe obrazul gros al celor care fac gargara si vocalize cu notiunile de integritate, profesionalism si moralitate.

    In fata triumfului imposturii ca rezultat al unei mizerii programate la nivel inalt, un sentiment mai puternic, mai greu decat dezamagirea, revolta si indignarea se naste.
    E scarba!
    Paul,nu lle da motive. Citeaza sursa.Articolul este foarte bun,l-am citit si eu, spune lucruri esentiale.. Nu ii diminua mesajul. Cum spuneam,nu le da motive sa te execute.

  7. #406
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    prea tarziu. Deja e cu capul pe butuc
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #407
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    butucule!


    Cum ati reactiona voi daca futbasisti ar fi futbasisti si ar face ceea ce faci tu?
    Last edited by futbasisti; 28th February 2019 at 17:23.

  9. #408
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Adica ce fac?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #409
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Braconezi.

  11. #410
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Combaterea daunatorilor e ecologie pura, nu braconaj!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #411
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Braconaj=vanatoare ilegala.

    Crede-ma,pierzi.Chiar daca nu de la cei ce iti sufla pene in cur dar sunt si altii care citesc si nu reactioneaza.E prea evident.

  13. #412
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Noroc cu delaparis
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #413
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1

  15. #414
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by futbasisti View Post
    Paul,nu lle da motive. Citeaza sursa.Articolul este foarte bun,l-am citit si eu, spune lucruri esentiale.. Nu ii diminua mesajul. Cum spuneam,nu le da motive sa te execute.
    Eram obosit. Am corectat acum.

  16. #415
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Salut delaparis!
    Avem un derapaj de regulament aici. Am dat si report. Te ocupi tu sau ii rup eu urechile?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #416
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Lui Ioan Vistea?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #417
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Atunci sa nu plangi dupa ce ti-l matrasesc!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #418
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,003
    Reputatie
    1
    Tu iti dai seama ce-i fac lui Novac atunci cu articolele sale cu sutele pe forum?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #419
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Salut delaparis. ma pui si pe mine moderator?

  21. #420
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Eram obosit. Am corectat acum.
    erai obosit dupa ce?
    te-ai reapucat de antrenamentele pe Mig?
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •