Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 156

Thread: Etapa 14

  1. #43
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Claule, vezi ce spun astia? Ia spune-le tu cateva...
    Da' eu nu prea am treabã cu echipa asta, doar știi ca sunt din Alba avem treaba la Dinamo, nu stam sa dezbatem chiar fiecare meci
    Miercuri pun o poza de pe stadion la noi pe Cafenea, sa îmi zici dacã îți place

  2. #44
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Primele 30 de minute pana la schimbarea lui Voda ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #45
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Sibiul a jucat oribil in tot meciul, nu a fost nimic ok nici in primele 30 de minute. fcsb-ul a aratat in meciul cu Dinamo ca e varza la fazele fixe si pana la urma asa a marcat primul gol aseara...deci poti sa iti dai seama cum se prezinta Sibiul la fazele fixe dupa 1-0 era clar ce urmeaza, nu a fost nici o surpriza ca s-a ajuns la 4 si se mai puteau lua.
    Macar a iesit Neagoe dupa si a zis adevarul la conferinta, unii dintre jucatori chiar sunt aici doar pentru salariu, clubareala, gagici si insta/facebook.

  4. #46
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Si-au luat-o rau nazistii.

  5. #47
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Si aseara si dupa al doilea razboi mondial iar apoi au ajuns sa conduca iar Europa stai pe faza

  6. #48
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Academica Clinceni - CSU Craiova
    De la ora 15:00/Telekom Sport 1, Digi Sport 1 si Look Sport.

    Echipele de start:

    Academica Clinceni: Valceanu - G.Matei, Chatziterzoglou, Patriche, Parvulescu - Sut, Cebotaru - Merloi, R.Ion, F.Achim - Vojtus
    Antrenor: Ilie Poenaru

    CSU Craiova: Pigliacelli - Vladoiu, Acka, Balasa, Bancu - Ivanov, Cicaldau, Cosic - Zakaric, Roman, Baiaram
    Antrenor: Victor Piturca
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #49
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Sibiul a jucat oribil in tot meciul, nu a fost nimic ok nici in primele 30 de minute. fcsb-ul a aratat in meciul cu Dinamo ca e varza la fazele fixe si pana la urma asa a marcat primul gol aseara...deci poti sa iti dai seama cum se prezinta Sibiul la fazele fixe dupa 1-0 era clar ce urmeaza, nu a fost nici o surpriza ca s-a ajuns la 4 si se mai puteau lua.
    Macar a iesit Neagoe dupa si a zis adevarul la conferinta, unii dintre jucatori chiar sunt aici doar pentru salariu, clubareala, gagici si insta/facebook.
    Esti sigur daca intra acea patrundere de pe partea dreapta, a trecut mingea prin tot careul, pana in minutul 30 Steaua nu a avut nici o ocazie.

    Dupa iesirea lui Voda echipa Sibiului s-a retras inexplicabil, golul a venit dintr-un corner precedat de un fault al lui Coman, vezi faza in spatele portii.

    Steaua a stat in Coman este una si vezi trasoarele lui Oaida mai bine.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #50
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu poti de la o singura faza facuta de Voda sa zici ca era altfel meciul. Tendinta era de stat pe aparare si conservat un 0-0 cat mai mult timp. Dupa primul gol s-a dus totul planul, echipa nu mai e in stare sa atace, sunt prea multi plimbareti pe teren.
    De coman de la fcsb ne-am lamurit in deplasarea din feroe. Ba, acolo trebuia sa straluceasca, sa ne scoata din *****, sa faca el rahatul bici...sa faca el ce a facut Mitrita cu norvegienii, de unul singur. Da' p..a, si-a dat seama chiar si Contra ca atunci cand e cu presiune si nevoie baiatul nu prea poate. Are timp, nu-i bai, parca are doar 21 de ani. Da' aseara daca il mai aveam pe Matel si nu pe Tatar azi nu mai era subiect de presa

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Da' p..a, si-a dat seama chiar si Contra ca atunci cand e cu presiune si nevoie baiatul nu prea poate.
    Asta e pericolul celor cu fantezie. De aia zic ca Popica bursucul speedster ar trebui sa joace pe partea opusa lui Mitrita, astia de viteza sunt cei care pot face diferenta cu Norvegia si Suedia. Cu Spania de exemplu cam greu, degeaba-i bagi, ca viteza si tehnica n-avem noi treaba pe langa ei. Acolo e aproape imposibil sa scoti punct, punctele noastre forte fiind mai forte la ei, si punctele noastre slabe, fiind mai putin slabe la ei. Match up f prost pt noi cu Spania, mai ales in deplasare.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Sibiul a jucat oribil in tot meciul, nu a fost nimic ok nici in primele 30 de minute.
    Adica expected vs. fcsb.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Voi ati observat in ultimele decenii cum problemele musculare apar absolut misterios doar la echipa care conduce sau la echipa mica daca e egal pe final de meci?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    clinceni-clona p$d craiova 0-0

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Voi ati observat in ultimele decenii cum problemele musculare apar absolut misterios doar la echipa care conduce sau la echipa mica daca e egal pe final de meci?
    De asta imi plac arbitri care dau 6-7 minute de prelungiri, asa cum a dat scotianul la Romania:Norvegia, in Liga 1 cam toate sunt de minum 5-6 minute de prelungiri, daca
    s-ar cronometra efectiv meciul ar trebui minim 10 minute.

    Singura echipa care nu stiu sa traga de timp este Viitorul in rest toate trag de timp in functie de interes.

    Cojocaru ieri a facut un arbitraj de top, la lasat pe Olaru sa se tavaleasca pana s-a ridicat vioi pe doua picioruse
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Daca s-ar cronometra efectiv, meciul ar trebui sa dureze vreo 150 de minute!
    Efectiv se joaca cam 55 de minute din 90, din ce stiu eu. De aia eu am zis c-as schimba regulamentul si l-as pune de 60 cu timp efectiv, fara timpi morti, ca la futsal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Piturca slab am vazut o lovitura de libera toti s-au dus pe coltul scurt, echipa "nelucrata" pana in prezent, Cicaldau jucat mult in margine scos din mana, a ajuns si Mihaila sa execute lovituri libere imi pare echipa in degringorada.

    Mihaila asta daca ar repeta acele frane si sa nimereasca si poarta ar fi de top, cine sa-l antreneze, cine sa-l indrume ?!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #57
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca s-ar cronometra efectiv, meciul ar trebui sa dureze vreo 150 de minute!
    Efectiv se joaca cam 55 de minute din 90, din ce stiu eu. De aia eu am zis c-as schimba regulamentul si l-as pune de 60 cu timp efectiv, fara timpi morti, ca la futsal.
    Daca ar fi un cronometru si s-ar opri scronometrul ca la handbal, orice schimbare, trantit pe jos sa vezi ce curatenie ar fi, ne-ar scuti teatrul asta de prost gust.
    Cum sa nu te prinda un arbitru englez si sa nu te execute ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Si lumea n-ar mai huidui la convulsii din astea cu spume pe jos, ar zice "Stai bai linistit acolo, ca ma duc sa-mi mai iau o bere!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Budescu&Alibec show sa vedem ce mai inventeaza fotbalistii pe bune.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #60
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Budescu&Alibec show sa vedem ce mai inventeaza fotbalistii pe bune.
    Fotbalistii pe bune nu sunt obezi.

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Poate la Alibec te referi insa la Budescu nu are sens ce spui, Alibec pierde doar prin faptul ca se opreste din alergat si vocifereaza cu coechiperii si arbitrii...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Tziga-nashul! Ce jucatori exotici avem noi p-aici!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •