View Poll Results: Cine se califica in finala ?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Brazilia

    8 21.62%
  • Germania

    29 78.38%
Page 25 of 26 FirstFirst ... 1523242526 LastLast
Results 505 to 525 of 530

Thread: Semifinale CM 2014: Brazilia - Germania 1-7

  1. #505
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    ioi cati nemtzalai de conjunctura in tara mioritzei.
    cate lovele pierdusi, bre?
    beleafer

  2. #506
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Imagini cu cetateni brazilieni aflati in pragul disperarii am mai vazut in secvente din Koreea de Nord cand a murit Ciung-Jong-Il senior.
    Pur si simplu sunt ravasisti.
    neamuri proaste din favele,daca nu opreau nemtii motoarele luau 10...in loc sa zica Danke Germi *era sa zic Shanke* ,ei se tin de chestii de astea teatrale...
    granita la Orsova!

  3. #507
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    neamuri proaste din favele,daca nu opreau nemtii motoarele luau 10...in loc sa zica Danke Germi *era sa zic Shanke* ,ei se tin de chestii de astea teatrale...
    Nu-i de gluma, la cati au pariat pe victoria Braziliei, s-ar putea ca Brazilia sa intre in criza financiara. Si astia nu-s parte din UE sa-i salveze... Germania.
    beleafer

  4. #508
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Nu-i de gluma, la cati au pariat pe victoria Braziliei, s-ar putea ca Brazilia sa intre in criza financiara. Si astia nu-s parte din UE sa-i salveze... Germania.
    problema cred ca o sa fie de maine si cu Argentina...intra naibii toata America de Sud in colaps economic,ce ne facem?
    granita la Orsova!

  5. #509
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Nu stiti pe ce post a fost transmis ieri meciul Braziliei ? Ca pe TVR1 era difuzat doar antrenamentul Germaniei pentru finala
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #510
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Nu stiti pe ce post a fost transmis ieri meciul Braziliei ? Ca pe TVR1 era difuzat doar antrenamentul Germaniei pentru finala
    pai acolo a fost transmis...si nu a fost antrenament,jaloanele alea erau chiar cariocasii
    granita la Orsova!

  7. #511
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    brazilia va juca la brasilia finala mica. nu avea cum sa joace le rio. si dupa nume suna normal. e absolut fabulos faptul ca brazilinii nu au jucat niciun meci in acest turneu pe maracana. cred ca si africa de sud a jucat pe arena noua cand a gazduit mondialul. plus ca brazilia a a avut cel mai prost selectioner, pe felipe scolari, care uase mondialul din 2002, dar erau alti jucatori. ma surprinde faptul ca desteptul de felipao nu a luat niciunjucator vicecampion olimpic la londra. in afara de oscar si neymar si excluzandu-i pe cei trei carora fifa le-a dat verde. adica, tiago silva, marcelo si hulk.

  8. #512
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Nemtii vor Argentina. Ca doar au tot batut-o pana acum.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  9. #513
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Cateva statistici...
    Meciul a avut o cota de piata de 88% in Germania.
    Anglia n-a marcat din 1990 mai multe goluri intr-un turneu final decat Germania in meciul asta.
    De altfel, Germania a marcat mai mult in acest meci ca Italia in ultimele doua turnee finale.

    A, era sa uit: Camila a ales Brazilia.
    https://pbs.twimg.com/media/Br-rDypCIAAgxl5.jpg
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #514
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Eu cand am zis ca trebuie impuscata camila asta... E pe minus la pronosticuri.

  11. #515
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    E interesant, intai te chinui sa bati Algeria pana in ultimul minut de joc, si pe urma ai 5-0 cu Brazilia in primele 28 de min dupa 5 greseli defensive (fundasii toti castigatori de UCL de altfel)....cine a pariat 5-0 pt GER pana in min 30 ...si-a scos ceva bani.....

    Dar ma rog Germania e "fantastica" "mirifica" etc....toti fanii "adevarati" ai Spaniei acum sunt fani die hard ai Germaniei...etc

    Bafta

  12. #516
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    .
    De altfel, Germania a marcat mai mult in acest meci ca Italia in ultimele doua turnee finale.
    https://pbs.twimg.com/media/Br-rDypCIAAgxl5.jpg
    Asta nu i-a ajutat pe nemti la CE din 2012 unde...se stie. In alta ordine de idei, bietele animale nu trebuie sa platesca pentru ca specia umana se excita la publicitate globala si prost gust.
    Last edited by miril; 10th July 2014 at 08:56.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #517
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel28 View Post
    E interesant, intai te chinui sa bati Algeria pana in ultimul minut de joc, si pe urma ai 5-0 cu Brazilia in primele 28 de min dupa 5 greseli defensive (fundasii toti castigatori de UCL de altfel)....cine a pariat 5-0 pt GER pana in min 30 ...si-a scos ceva bani.....

    Dar ma rog Germania e "fantastica" "mirifica" etc....toti fanii "adevarati" ai Spaniei acum sunt fani die hard ai Germaniei...etc

    Bafta
    ceva ma face sa cred ca ,daca in minutul 28 era 5-0 pentru brazilia ,ne vorbeai despre o brazilie fantastica si mirifica si luai peste picior o astfel de teorie beton cu imbogatitii la pariuri...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  14. #518
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Iulian. View Post
    La prima parte nu merge. In cazul meu adica.
    Fiindca eu vroiam ca Brazilia sa fie oprita (de Franta, Germania .. nici nu conteaza). Fiindca nu mai speram la nimic cu Brazilia in finala.

    La partea a 2-a .. ce sa zic. Eu as fi preferat un 5-0 la pauza si tot 5-0 la final.
    Parca mi se parea o doza de fair-play. Mai lasau de la ei...
    Cam cum l-am lasat eu pe reivan de nu l-am trimis (inca) in "Valea Plangerii". E o COMPARATIE haioasa, dar e si o ASEMANARE in atitudini.

    Daca reivan intra in prelungiri atunci il penalizez la maxim.
    Brazilia era resemnata cu situatia. Nu a fost in stare de mai mult .. renuntase.
    Eu zic ca nemtii i-ar fi lasat in pace, dar brazilienii s-au golanit la inceputul celei de-a doua reprize pentru ca li s-a parut ca pot reveni.
    Iar de la semnul lui Low, nemtii au redus mult turatia.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #519
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Eu zic ca nemtii i-ar fi lasat in pace, dar brazilienii s-au golanit la inceputul celei de-a doua reprize pentru ca li s-a parut ca pot reveni..
    What ? Acum pe bune, ce voiai sa faca? Eu nu cred ca ei chiar mai credeau ca pot sa inscrie 5 goluri fara sa mai primeasca niciunul...N-au avut de ales.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  16. #520
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  17. #521
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    ceva ma face sa cred ca ,daca in minutul 28 era 5-0 pentru brazilia ,ne vorbeai despre o brazilie fantastica si mirifica si luai peste picior o astfel de teorie beton cu imbogatitii la pariuri...
    Ai dreptul sa crezi orice vrei tu omule, asa cum am si eu. Ma bucur ca tie iti place Germania, si ca ii vezi ca pe o echipa stralucita. Eu, nu. Viata merge inainte

  18. #522
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    oarecum ma bucura infringerea braziliei nu il suport pe david luiz.
    mereu trufas cu nasu pe sus fotbalistic vorbind cu erori grave de plasament si destul de lent. dar face asa niste figuri si talente pe teren...
    cand l-am si vazut plingand ca o ****re...

  19. #523
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    oarecum ma bucura infringerea braziliei nu il suport pe david luiz.
    mereu trufas cu nasu pe sus fotbalistic vorbind cu erori grave de plasament si destul de lent. dar face asa niste figuri si talente pe teren...
    cand l-am si vazut plingand ca o ****re...
    N-ai inteles nimic.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  20. #524
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    hater mai mare decat Radu Banciu inca nu am auzit

    beleafer

  21. #525
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Eu ascult zilnic emisiunea, uneori este amuzant dar și îngrijorător de subiectiv!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •