View Poll Results: Cine castiga RG?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Novak Djokovic

    10 35.71%
  • Roger Federer

    2 7.14%
  • Andy Murray

    2 7.14%
  • Tomas Berdych

    0 0%
  • Kei Nishikori

    1 3.57%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Rafael Nadal

    12 42.86%
  • David Ferrer

    0 0%
  • Stan Wawrinka

    1 3.57%
  • Alt jucator

    0 0%
Page 55 of 56 FirstFirst ... 54553545556 LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 1171

Thread: ATP GS: Roland Garros

  1. #1135
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai Murray cat are tot doua, nu? Il depaseste pe scotian la USO poate!
    Sau poate-l egaleaza din nou! Vom vedea ce se va intampla.
    L-a egalat pe Andy la GS-uri Cine ar fi crezut Sper sa nu se pastreze egalitatea asta prea mult.
    Cate winnere a dat Stan azi? 55? 60? 65? Asta e cel mai bun tenis ofensiv jucat de multi ani la RG. Peste Soderling 2009.

    @Eddy... Ce bine arata acum semnatura ta.
    Muzzwrinka

  2. #1136
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by StefanPascu View Post
    Nole,nole , nole... Are deja 28 de ani nu zic ca nu mai e timp pentru ca castiga la RG , doar ca stie ca odata cu trecerea timpului sansele sale sunt din ce in ce mai mici.Niciodata nu se stie cand apare cineva nou, din urma care sa fie viitorul nadal pe zgura, nu se stie cand un jucator prinde forma vietii si il va infrange,Federer si Agassi au castigat la a11-a prezenta,Nole se pare ca nu a reusit.Este un jucator care intr-o era cu Federer , Nadal si Murray a reusit sa fie cel mai bun(vorbesc din 2011 incoace pentru ca inainte Djokovic era doar un simplu jucator,nu il pot pune totusi peste Federer din perioada 2004-2007 pentru ca acei ani au reprezentat apogeul unui jucator din toata istoria tenisului). Sa termin cu o gluma, daca nu castiga Nadal la RG in cele din urma va castiga un elvetian
    Cine sa vina intr-un an de zile sa ia RG-ul ? Wawrinka nu e constant si nu stim cum va juca la anu'. Federer slabe sanse sa-l mai invinga vreodata pe zgura. Murray nu. Poate o revenire la maxim a lui Nadal sa-l impiedice sau eu stiu, un Nishikori inbunatatit.
    Are sanse deci sa castige si la anu'. Si peste doi ani. 28-30 de ani in tenis nu e atat de mult se pare.

  3. #1137
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Cred totusi ca Murray are si el un 5% merit din victoria asta . Nole a avut cateva mingi la care nu s-a asezat corespunzator si nu din cauza unghiului infiorator ci pentru ca nici picioarele nu l-au ajutat f mult. Conteaza o zi dintr-asta de pauza.
    Cred ca daca detinea un slice de top level, Stan avea o sansa buna si la Wimbledon!
    Totusi nu pot sa inteleg cum de a jucat asa slab intre cele doua GS-uri...

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Cine sa vina intr-un an de zile sa ia RG-ul ? Wawrinka nu e constant si nu stim cum va juca la anu'. Federer slabe sanse sa-l mai invinga vreodata pe zgura. Murray nu. Poate o revenire la maxim a lui Nadal sa-l impiedice sau eu stiu, un Nishikori inbunatatit.
    Are sanse deci sa castige si la anu'. Si peste doi ani. 28-30 de ani in tenis nu e atat de mult se pare.
    Intr-adevar, nu cred ca vor aparea niste mari jucatori in maxim doi ani, insa e suficient sa nu mai fii tu la 100% si sa scartai si pac, vine surpriza! Ar fi culmea ca un jucator ca Nole cu retur si aparare fenomenala sa rateze RG-ul!
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  4. #1138
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,939
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Cate winnere a dat Stan azi? 55? 60? 65? Asta e cel mai bun tenis ofensiv jucat de multi ani la RG. Peste Soderling 2009.
    We have a winner!

    60-30 a fost statistica, parca trasa la dublaj intentionat!

    Cum zicea Andy Roddick, astia joaca tenis pe calculator!? Ireal tenis jucat acolo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1139
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Meh...n-am vazut meciul...am intrat in casa fix cand tinea Wawa discursul.Am tipat atat de tare...cred ca vecinii considera ca a luat Rapid UCL-ul.

  6. #1140
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Daca ar reveni Cilic la forma de la US Open 2014 (ce-a fost aia, nu stiu), vom avea niste GS-uri foarte interesante de acum incolo.
    Multi jucatori care practica un tenis de mare nivel: Djokovic, Nadal, Murray, Wawrinka, Federer, Nishikori, Cilic...Si Tsonga poate bate pe oricine. Pacat de Del Potro..ar fi avut si el un cuvant de spus.
    Bad news pentru Federer. In aceasta companie, ii va fi si mai greu sa mai ia vreun slam vreodata. Eu inca mai cred putin. E GOAT totusi

  7. #1141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,939
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Eu inca mai cred putin. E GOAT totusi
    Tu, Andy Roddick si cu mine! Wimbly forever!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1142
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Meh...n-am vazut meciul...am intrat in casa fix cand tinea Wawa discursul.Am tipat atat de tare...cred ca vecinii considera ca a luat Rapid UCL-ul.
    you made my day.
    E interesant ca Wawa reuseste sa treaca de bariera unui slam. Au fost jucatori foarte buni care s-au oprit la unul singur: Roddick, Del Potro, Ivanisevic, Ferrero, etc. Unul parca suna a bulan, dar 2 e o alta mancare de peste.
    Stiam ca Wawa are joc pentru ca a castiga un slam, insa acum a demonstrat-o! La AO a profitat de accidentarea lui Nadal inaintea partidei. In orice caz, si acolo a prins un turneu fantastic si avea sanse mari sa treaca de Nadal chiar daca acesta era 100% fit. Dar acest titlu inlatura orice dubiu. Wawa e meritat castigator de slam!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  9. #1143
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Stan a fost animal azi .
    Felicitari ptr RG.
    Nole poate la anul...

  10. #1144
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Poate sa rupa tot Wawrinka, Djokovic, Nadal..oricine...Dar Federer ramane Federer. N-o sa se mai nasca niciodata un astfel de jucator (ma rog, nu e chiar corect sa spun asta dar imi este greu sa-mi imaginez un jucator cu un tenis mai frumos si mai complet decat al lui)

  11. #1145
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    stan a castigat meritat.
    cand un jucator ofensiv castiga nu imi pare rau.
    s-a vazut ca nole a suferit mult din cauza serviciului.
    a mizat mai mult ca loviturile lui stan nu intra.
    s-a inselat amarnic.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  12. #1146
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Some sweet barbaric heavy hitting from Wawa.
    A fost o finala fantastica daca ne referim la calitatea ei dar si extrem de tensionata. Wawa n-a fost la nivel mental acolo in primul set dar dupa ce l-a pierdut(pe set) s-a eliberat complet si a-nceput sa loveasca liber cum se spune.
    Djokovic n-a ripostat dupa ce Wawa si-a ridicat nivelul. A fost mult prea pasiv sau poate nu a putut mai mult. Totusi inclin sa cred ca a fost un pic de presiune asupra sa ca tre' sa ia nenorocitul asta de turneu si taman d-asta nu s-a luptat la fel si nu a fost agresiv.
    Una peste alta Wawa cand este in forma mentala maxima e pur si simplu o bestie barbara(la el mentalul conteaza ca talentul e acolo de nu stiu cati ani incoace). Calitatea tenisului sau e fabuloasa si rivalizeaza cu ceea ce a aratat Nadal cand lua RG-uri pe banda rulanta.
    Djokovic mai are sanse anul viitor dar dup-aia simt ca i se inchide si lui portita usor usor pentru RG. E pacat sa nu-l ia. A luat Nadal prea multe. A clacat psihic mai ales in 2013 cand a fost titlul lui.
    Mergem mai departe. Wawa oricum merita mai multe slam-uri la ce dinamita are-n bratul ala.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  13. #1147
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Wawa oricum merita mai multe slam-uri la ce dinamita are-n bratul ala.
    Da, dar e total vina lui ca a aceptat sa stea in umbra lui Federer atatia ani in loc sa creasca "some fucking balls"...

  14. #1148
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Da, dar e total vina lui ca a aceptat sa stea in umbra lui Federer atatia ani in loc sa creasca "some fucking balls"...
    Total de acord. Prea mult respect i-a purtat lui Federer. El s-a descatusat mental la AO 2014 pentru ca nu l-a intalnit pe Fed nicaieri si l-a batut pe Loco in acel meci de 5 seturi foarte bun.
    Cu cat Fed imbatraneste si e mai slab cu atat mai bine pt Wawa pt ca e constient ca nu poate sa-i mai dea meciuri. Lol.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  15. #1149
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce toti considera ca in 2013 trebuia sa fie titlul lui Nole la RG. E adevarat ca atunci a fost cel mai aproape sa-l bata pe Nadal, iar in finala cu siguranta nu avea probleme cu Ferrer, dar si Rafa era la un nivel inalt atunci, dovada ca pe hard-ul american a castigat toate Masters-urile la care a participat, plus US Open-ul si a avut doua victorii la Djokovic in acele turnee.

  16. #1150
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Numai haterii Nadal considera asta.

  17. #1151
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Si Wawrinka ala de a castigat AO cu ce e diferit de asta?
    Stan de la AO, de la RG - same one
    best offensive tennis since Fed

    desenez? te credeam scolit

  18. #1152
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    cu dedicatie pentru Johnny, care spune ca tenisul la dublu nu merita sa fie dat la TV si ca nu e sport.
    https://www.facebook.com/TrollTennis...message_bubble
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  19. #1153
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Anicia Juliana View Post
    Stan de la AO, de la RG - same one
    best offensive tennis since Fed

    desenez? te credeam scolit
    La cum ai scris, se subintelege ca acum a castigat Wawa primul lui GS. Dar au fost jucatori ofensivi care au castigat GS-uri: Del Potro, posibil Cilic (nu am vazut USO14, dar Cilic in principiu e un jucator ofensiv in zilele lui bune), pe langa astea doua ale lui Wawrinka. Problema e ca pentru constanta in rezultate, nu poti juca ofensiv mereu pentru ca pur si simplu nu merge mereu. Doar Federer ce a putut face asta, dar el un caz special. Nadal a fost defensiv toata viata lui, Djokovic a trebuit sa devina mai defensiv ca sa-si gaseasca jocul, Murray e defensiv. Asta e practic jocul care se cere la varf.

    Stan la conferinta de presa de dupa

    https://scontent-lga1-1.xx.fbcdn.net...32&oe=5603AE13

  20. #1154
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Muzzwrinka

  21. #1155
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    A fost super tare finala de anul asta.2 ore nu m-am dezlipit de la tv .
    P.S Nu mai poti sa faci misto de Melo acum
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •