View Poll Results: Pronostic FC National - Poli Timisoara

Voters
49. You may not vote on this poll
  • 1

    19 38.78%
  • X

    5 10.20%
  • 2

    25 51.02%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 159

Thread: Etapa 17: FC National - Poli Timisoara

  1. #22
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    National-poliaek timisoara fulgerul bragadiru rafo bkp etc+200.000$=poli timisoara 1-1.

  2. #23
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Daca vor fi semne de....prietenie rezultatul va fi nedecis, cele doua echipe "jucand spectaculos, dar ratand cu seninatate". Iata o...scenarita (posibila). Sincer, cred ca Nationalul va avea un meci dificil, pe care ar putea sa-l piarda. Am mizat, totusi, pe ai mei. Vorba lui Bancaru, speranta moare ultima, mai ales in...Cotroceni.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #24
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu intr-un posibil scenariu vad un singur rezultat: victorie pOli. Asta nu inseamna ca nu se pot impune pe bune, sau daca vor invinge a fost blat. Dar cred ca la un aranjament nu vor sti sa mimeze asa bine, deci va fi supervizibil. Nu cred ca australienii din lotul lui National, precum si antrenorul italian si nici Contra sau Moldovan nu sunt garantii certe ca nu se va aranja nimic. Imi pare rau, dar Contra si Moldovan au supt ţâţă de dinamovista. Era o vorba: ce inveti la tinerete nu mai uiti la batranete.
    Dar sa speram ca se va juca pe bune iar cel mai bun va invinge.

  4. #25
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Daca Nationalul va lupta cu Dinamo in Cupa(adica sa traga puternic 90 de minute in speranta unui rezultat bun),nu stiu cum vor mai reactiona duminica!Rezultatul meciului va fi influentat clar de meciul de cupa de miercuri!Daca Nationalul scoate un rezultat pozitiv miercuri,la mentalitatea jucatorului roman,in urmatorul meci vor juca slab!Ca valoare a lotului,P.Oli(citat din miril) e peste National!Neomogene sunt amandoua(parca totusi mai neomogena TM)...prevad un meci interesant!La pariuri as lua X,2!Asta nu inseamna ca Progresul n-ar putea castiga! Va fi f interesant!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  5. #26
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Este posibil sa ai dreptate in privinta mentalitatii dar nu cred ca daca vor bate pe Dinamo se vor culca pe o ureche. In definitiv eu vad meciul cu Dinamo mai important decat pe cel cu pOli. Normal ca imi doresc sa invinga si pe pOli, dar nu am ambitii d'astea prostesti, sa-i invinga pentru ca au plecat de la noi.
    Mi se pare normal ca sa pleci la un salariu mai bun. Dar ceea ce sper este sa nu uite de unde au plecat. Cum a facut Liviu Ciobotariu care dupa ani buni de grupe copii, juniorat si senior la Progresul se declara caine pana la moarte dupa 1 an de Dinamo. Mi-a placut de Petre Marin care imediat dupa transferul la Rapid a spus ca Nationalul o sa ramana mereu in sufletul lui, dealtfel refuzand sa predea echipamentul pe care a spus ca o sa-l pastreze. Frumos. Cred ca e de apreciat o astfel de atitudine si nimeni nu l-a condamnat. Ba mai mult, pe site-ul nostru a fost laudat pentru evolutiile lui de la Steaua.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    531
    Reputatie
    1
    Bate Poli ca la carte. Mai ales ca toti stim ca o sa fie mai multi Timisoreni la meci decat Bucuresteni
    National
    [FONT="Impact"][COLOR="DarkRed"][SIZE="3"]ANTI BUCURESTI!!![/SIZE][/COLOR][/FONT]

  7. #28
    senior tudor's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Timisoara, Banat, Europa
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    0-1, poate chiar 0-2

  8. #29
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Daca bate National s-ar putea sa fie inceput de cutremur la Timisoara....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  9. #30
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    De ce? Totusi joaca in deplasare cu o echipa care in tur a jucat bine! Eu zic ca si cu un egal Poli nu iese rau...
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #31
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ce cutremur ... ce neliniste.... nu va inteleg... POLI CASTIGA, clar !
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  11. #32
    incepator atbrom's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    1x
    FC National
    Valencia

  12. #33
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sunt curios cum o sa se manifete Oli. Sa speram ca nu incurca banca de rezerve. Celui care a scris ca vor fi ei mai multi decat noi ii aduc aminte ca de vreo trei ani bilantul Timisoara - National este net favorabil noua. Si daca nu ma insel mereu ati fost mai multi decat noi (fie ca era CFR Timisoara, Poli Aek, Poli sau pOli). Asa ca... lasati-o mai moale. Daca veti castiga, jos palaria, dar nu "cantitatea" publicului va conta. Sunt mai multe trupuri de adversari dar va asigur ca sunt mai multe suflete de progresisti acolo.

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    Sunt curios cum va fii meciul acuma.Poli a castigat etapa trecuta acasa si se pare ca noile achizitii venite incep sa "se sudeze".Totusi National e o echipa mai omogena si solida.Merg pe egal.1-1 sau 2-2.

  14. #35
    PoLi IaSi ce_bine_e's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    in drum spre casa...
    Posts
    2,177
    Reputatie
    1
    cred intr-o victorie a nationalului! si sper sa fie asa! nu stiu ce sa zic e un meci de 1 x 2 dar totusi jucand acasa sper sa castige cei de la fc national! succes! FORTZA POLI IASI!!!!!!!!!!

  15. #36
    senior litza's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    234
    Reputatie
    1
    Desi Poli e pe val,eu cred intr-o victorie a Nationalului sau un meci egal
    Mama te iubesc,dar nu ca pe Craiova!

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Nationalul va castiga! Razbunare mercenarilor care se vand pe cateva zeci de mii de $ in plus! Doamne cat imi doresc victoria in acest meci!
    Si ADelPiero,ne jignesti cu scorurile tale!Vezi ca National nu e CFR Cluj,care nu a jucat mai nimic!Putin respect,te rog!
    HAI BANCARII!!!!!!! VA IUBIM!!!!!
    Last edited by be@; 15th March 2005 at 22:57.

  17. #38
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Media de varsta este evidenta in favoarea Nationalului. Si cum prin Cotroceni exista suficienti cotonogari, nu garantez cate luni va face Moldovan tusha dupa acest meci. Pronostic 1.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  18. #39
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Da Gigele, ai dreptate, si australienii si Abi si Pitu si Vlad Munteanu, chiar si Rada ii...rad(e) pe toti. Ne-am facut rai de tot, mai ales dupa plecarea lui Gigel Coman si Canu. Asta-i problema noastra, noi intinerim si Sportul imbatraneste. Daca ma uit mai bine are o varsta octogenara, pe cand noi, daca ar fi dupa Gino, d'abia am mers la controlul de patru ani. Cine nu are batrani, sa-i cumpere, cu alte cuvinte. La anu si...La Multi Ani!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #40
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Si ADelPiero,ne jignesti cu scorurile tale!Vezi ca National nu e CFR Cluj,care nu a jucat mai nimic!Putin respect,te rog!
    hai sa fim serios ... pe ce te bazezi u, ca National nu o va lua la scor ?
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ba bazez pe faptul ca avem jucatori valorosi si ca avem o polita de platit timisorenilor care ne-au decimat echipa !
    Jon McKain,Olah,Panc,Abiodun,Lita,Chihaia,Shroj ,Ionut Savu sunt jucatori care au defilat in campionat o buna parte a returului!Plus ca cei care au venit Cr. Munteanu , Vl.Munteanu, Pitu, Sg.Radu ,Bazzi,Ionut Rada sunt foarte motivati si vor sa-si dem. valoarea!

    FORTZA BANCARII !!!!!!

  21. #42
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...o buna parte a turului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •