Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 25 of 25

Thread: Fernando Alonso vs Kimi Raikonnen

  1. #22
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Alonso: "Kimi nu isi mai permite multe greseli"
    Luni, 28.05.2007



    Spaniolul Fernando Alonso considera ca finlandezul Kimi Raikkonen nu isi mai poate permite multe erori daca vrea sa ramana in lupta pentu titlu anul acesta.

    "Sa fii la 15 puncte distanta, cazul lui Kimi, este un pic cam periculos, asta in conditiile in care te lupti la titlu. Urmatoarea greseala il va scoate din lupta pentru locul 1. Momentan este inca acolo, dar prezinta riscul de a pierde contacul", a declarat Alonso referindu-se la adversarul sau de la Ferrari, Kimi Raikkonen.

    "Massa este aproape, iar daca as putea sa aleg, ar vrea sa ma lupt cu Lewis pentru titlul mondial. Este simplu, stiu ca in acest fel vom lupta de pe pozitii egale, in timp ce despre cei de la Ferrari nu pot sa stiu cat vor fi de puternici. Partea pozitiva a evolutiilor mele si ale monopostului vor veni, din punct de vedere teoretic, de-abia in ultimele sase sau sapte curse", a mai spus campionul mondial en-titre.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...seli-3559.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    275
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Alonso: "Kimi nu isi mai permite multe greseli"
    Luni, 28.05.2007



    Spaniolul Fernando Alonso considera ca finlandezul Kimi Raikkonen nu isi mai poate permite multe erori daca vrea sa ramana in lupta pentu titlu anul acesta.

    "Sa fii la 15 puncte distanta, cazul lui Kimi, este un pic cam periculos, asta in conditiile in care te lupti la titlu. Urmatoarea greseala il va scoate din lupta pentru locul 1. Momentan este inca acolo, dar prezinta riscul de a pierde contacul", a declarat Alonso referindu-se la adversarul sau de la Ferrari, Kimi Raikkonen.

    "Massa este aproape, iar daca as putea sa aleg, ar vrea sa ma lupt cu Lewis pentru titlul mondial. Este simplu, stiu ca in acest fel vom lupta de pe pozitii egale, in timp ce despre cei de la Ferrari nu pot sa stiu cat vor fi de puternici. Partea pozitiva a evolutiilor mele si ale monopostului vor veni, din punct de vedere teoretic, de-abia in ultimele sase sau sapte curse", a mai spus campionul mondial en-titre.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...seli-3559.html
    ce trufas si "superior" e spaniolul!!nu-i nimic vom vedea in continuare ce se va intampla...

  3. #24
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Dupa victoria de la Monte Carlo, ii da mana. O sa vedem in urmatoarele curse cum sta treaba.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #25
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,638
    Reputatie
    0
    Iata ca raspunsul la intrebarea : Alonso sau Raikonnen ? este

    HAMILTON ,pur si simplu HAMILTON

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •