Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 56 of 56

Thread: Constantin Iacov-Un naiv cu intentii bune?

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Care Neculaie e in top, brasoveanul sau finantatorul noului club ploiestean? Amandoi dispun de sute de milioane de euro, bani de alune...
    Daca nu-mi joaca memoria feste, aveti un suporter vechi, ce-i drept cetatean israelian, dar de origine romana. El de ce nu se implica financiar la clubul pe care-l iubeste de zeci de ani?

  2. #44
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Liviu Galan nu se implica din alte motive pe care nu le pot expune aici. Se vedem daca se va deschide site-ul spre pranz. Oricum, tacere totala, deocamdata. HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #45
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Gata? Analizati din punct de vedere morfologic si sintactic acest sub...text:

    Razboi total la emisiunea lui Capatos CanCan

    Gigi Becali a intervenit telefonic in cadrul emisiunii "Un Show Pacatos" si a avut un dialog incendiar cu fostul presedinte al Nationalului, Costi Iacov. Iata cateva dintre replicile spumoase oferite de cei doi:
    G.B.: "Eu, acum trei zile, puneam 60.000 de euro pe o bila la cazinou. Pai, cum naibii sa n-am eu 60.000 de euro? Ce te strambi, mai Iacov ma, asa ma?"
    C.I.: "Ma gandeam ca de banii aia, mai bine cumparati cateva dictionare de limba romana."
    G.B.: "Mai bine iti dadeam tie doua milioane, ca esti prea mare zdreanta si eu nu vorbesc cu tine, da? Tu pana la urma o sa ti-o iei, ma puscariasule, ca tu ai facut prea mult rau la lume!"
    C.I.: "Nu va enervati dom'le ca va face rau, ca asa ati distrus si un partid politic de renume. Cred ca Becali juca la ruleta cu bila de bowling."
    G.B.: "Domnul Capatos, el a fost infractor, cand a talharit o baba. Nu ma mai puneti in legatura cu mascariciul asta, care-i punea pizza si cola lui Giovanni in pahar."
    C.I.: "Cine e Giovani? Domnu' Becali, parca asa il cheama, coboara prea mult nivelul discutiei. Dansul e obisnuit intre oi si sa joace table pe pamant."
    G.B.: "El e atata de obraznic, cred ca e masochist. Cauta bataia cu lumanarea si pana la urma o sa o gaseasca. Iti spun eu ca tot ajunge in spital o data. El e si nebun, ca nu-si da seama ca, daca il bate unu?, il bate rau de tot. Ca odata zic "Ma, da-l in gura ma-sii" si ii pun pe ai mei sa-l bata si il bag in spital. Ca nu dau eu in el, dau ordin si gata."
    C.I.: "Alo, alo, daca va spun eu de unde va cunosc, cand imi promiteati mie anumite lucruri... mai bine taceti!"
    G.B.: "Ce ti-am promis ma jigodia naibii, ce ti-am promis eu tie?"
    C.I.: "Cu un cioban nu se poate discuta. Cu un oier nu poti sa porti un dialog civilizat, trebuie sa te cobori la nivelul lui."
    G.B.: "Sa zica ce i-am promis. I-am promis ca-i fac ceva lu? ma-sa si nu i-am platit, ce i-am promis? Se baga ca musca-n lapte in discutie."
    C.I.: Domnule Becali, am si eu o intrebare la dumneavoastra..."
    G.B.: "Ce intrebare, ba zdreanta? Tu tot nu scapi, te bat, te calc in picioare. Ma faci sa vin acolo cu bodyguarzii, te astept si te bat de te calc in picioare, bai jigodie, ca asa meriti!"
    C.I.: "Drumul dumneavoastra e cu sens unic, spre Jilava, cred eu."
    G.B.: "Ma duc la Jilava, dar pana ma duc, eu tot te bat de te rup, asculta ce spun eu. Asta n-a facut nimic in viata, s-a dus la FC National, ca sa apara putin la televizor si gata. Asta n-a avut milion in viata lui!"
    C.I.: "Dar dumneavoastra de ce nu ati iesit presedintele Romaniei, ca am avut incredere in dumneavoastra..."
    G.B.: "Pentru ca n-a vrut mamica ta. Ma impac cu el, daca ii da voie mamica lui. Si pana la urma, il fortez sa vrea, pentru ca o sa-l tina bodyguarzii. Am nevoie de trei bodyguarzi, doi sa-l tina si unul sa-i dea pantalonii jos. Ca sa te impaci cu mine, trebuie sa dai si pantalonii jos."
    C.I.: "Daca imi spuneti cum se scrie bodyguard, ma impac cu dumneavoastra!"
    Last edited by miril; 24th January 2009 at 12:20.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #46
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #47
    manager
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Iacov-nu e seful, sunt altii deasupra

  6. #48
    manager virus336's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    18. Dumitru Dragomir 50 millions euro – 167th place

    Sa mai zica cineva ca nu s-au facut aranjamente in fotbal

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    a cam distrus tot la fc national

  8. #50
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    cam asa

  9. #51
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    nici naiv, nici intentii bune.
    acum as zice altfel. naiv, da, dar cu intentii nasoale in ce privea clubul alb-bleu-albastru

    Quote Originally Posted by miril View Post
    O declaratie interesanta data in septembrie 2008:

    Iacov: In scurt timp o sa dispara din peisajul fotbalistic nume ca Dragomir, Chivorchian sau Iancu. Pai Dragomir maxim un an mai rezista.

  10. 28th July 2013, 23:39

  11. #52
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    nici naiv, nici intentii bune.
    acum as zice iar altfel: deloc naiv. cu intentiile, ramane cum am discutat.

    Controversatul om de afaceri Constantin Dumitru Iacov, cel care a detinut pana de curand functia de director general al SMART SA a folosit ilegal banii societatii in vederea infiintarii unei firme in Tanzania. Reprezentantii Transelectrica, actionarul majoritar al SMART SA, sustin ca nu au stiut de aceste ilegalitati pana in februarie cand a fost schimbat Consiliul de Administratie. etc etc
    Iacov este un om de afaceri cu o avere uriasa. In 2000 a fost condamnat la 6 luni de inchisoare, cu suspendarea conditionata a executarii pedepsei pe un termen de incercare de 2 ani si 6 luni, fiind acuzat de violare etc etc etc

  12. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Un gunoi de om cu intentii asa cum il recomanda caracterul, a tras Progresul dupa el la tomberon.
    Banii insa-i are el nu Progresul, asa ca el a scapat in a fi dus la Groapa Comunala si ars de viu, mare pacat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #54
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #55
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Monica Hill, Miss România, în vârstă de 23 de ani, a făcut senzaČ›ie pe iahtul fiului unui milionar român. Fosta iubită a lui Cătălin Botezatu Č™i-a petrecut vacanČ›a alături băiatul de bani gata al lui Constantin Iacov, fostul patron de la FC NaČ›ional, echipa de tradiČ›ie din Divizia A, desfiinČ›ată între timp.

    Tânăra de 23 de ani, care reprezentat România la Miss Intecontinental în Egipt s-a fotografiat în această vară pe ambarcaČ›iunea de lux a familiei Iacov. Până acum, aceasta nu a dat detalii despre ce se întâmplă, de fapt între ei.

    David Iacov Č™i-ar fi petrecut vacanČ›a din Coasta de Azur alături de Monica Hill, potrivit sgČ›pl.ro. Modelul s-a fotografiat pe iachtul de 3 milioane de euro. Însă, aceasta nu s-a afiČ™at cu fiul lui Constantin Iacov, cel care a fost patron la FC NaČ›ional.


    da, da, deloc naiv acest cavaler al dreptăČ›ii

  15. #56
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Un personaj acest Iacov, la vremea lui a dat culoare fotbalului romanesc !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •