Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 190 to 196 of 196

Thread: Cel mai infricosator film....

  1. #190
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Cine imi recomanda si mie niste filme horror ? Nu din cele evidente, gen Exorcistul sau the Shining, pt ca le-am si vazut si nici nu mi s-au parut prea bune.
    Deci, opinii, pareri, sugestii ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  2. #191
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    The ruins. E din 2008
    Daca esti singura, ai grija sa faci pipi inainte de film! Dupa, nu o sa mai ai curaj sa te dai jos din pat. Caz real cu nevasta-mea

  3. #192
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Eu l-am vazut, nu e rau.

    Mie cele mai inspaimantatoare mi s-au parut "The Blair Witch Project" 1999 si "Rec" 2007, asta ultimu e film spaniol cu final terifiant.
    Imi trec prin minte multe filme, dar mentionez doar highlight-urile, tin minte ca m-a impresionat mult "The Last House on The Left" 2009, nici "It Follows" 2014 n-a fost rau. Desi are o nota f rea pe IMDB, mie mi-a placut mult si "The Pyramid" 2014. Trebuie sa-ti multumesc, c-am dat de un film aparent f bun pe care nu l-am vazut cautandu-ti tie titlurile "The Labyrinth" 2015, o sa-l vad chiar azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #193
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Cine imi recomanda si mie niste filme horror ? Nu din cele evidente, gen Exorcistul sau the Shining, pt ca le-am si vazut si nici nu mi s-au parut prea bune.
    Deci, opinii, pareri, sugestii ?
    1408 a fost un film foarte reusit, desi nu cred ca nu l-ai vazut inca. Si It al lui Stephen King a fost simpatic.
    Lost Things e interesant ca idee.
    Un thriller bun a fost Inferno al lui Dario Argento.
    Si un film mai mult gory decat horror, facut sa te marcheze, nu sa te sperie, este Serbian Film.
    The Citadel (filmul irlandez din 2012) m-a impresionat cat de bine a fost facut pentru niste independenti, dar a fost si placut de vizionat.
    Last edited by Doctor_Satan; 22nd October 2015 at 14:01.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #194
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Eu nu is fan. Dar o sa iti zic dintre astea putine care le-am vazut...

    Poltergeist-Ala vechi a lui Spielberg.
    A Nightmare on Elm Street-un clasic.
    The Texas Chainsaw Massacre...probabil ca l-ai vazut.
    Sinister-Primul e bun.
    A serbian film....nu e chiar horror dar e fucked up.
    Cannibal Holocaust- e ok asta, foarte controversart. Ori iti place, ori o sa ti se para oribil. Dar...e smecher, zic eu.

  6. #195
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Eden Lake e cel mai bun horror pe care l-am vazut. Fara monstrii, fara fantome, fara demoni, fara balauri, fara icoane vorbitoare, fara chestii care prind viata si asa mai departe. In film se intampla niste chestii futute care au loc in real life. Mizerii precum Poltergeist sau A Nightmare on Elm Street sunt de recomandat copiilor care inca mai fac pe ei. The Exorcist mi se pare singurul film de tip "horror movie clasic" cat de cat bun.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  7. #196
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Ok, hai ca reinvii si eu o data topicul asta, e pacat sa moara.(cum tot revine Jason in fiecare film asa sa revina si topicul asta )

    Cele mai infricosatoare filme mi s-au parut:

    3. Paranormal Activity (1 si 3, parca. Nu le-am vazut pe toate)
    2. Grave Encounters (vazusem un jump-scare in trailer, deci stiam ca vine in film si tot m-a speriat )
    1. The Conjuring (CA-PO-DO-PE-RA ! Atmosfera brilianta si jump-scares f bine executate)

    Copil fiind, si eu tot de Chucky m-am speriat cel mai tare

    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Mizerii precum Poltergeist sau A Nightmare on Elm Street sunt de recomandat copiilor care inca mai fac pe ei. The Exorcist mi se pare singurul film de tip "horror movie clasic" cat de cat bun.
    Seria ANOES are un farmec aparte. Ca multe alte filme horror, ele sunt interesante de vazute, dar cel putin in ceea ce ma priveste pe mine, sunt mai putin infricoasatoare. Just fun to watch. Dintre toate ANOES-urile, mie remake-ul mi s-a parut cel mai infricasator.

    Iar Exorcistul, am mai vb pe alt topic, a fost o mare dezamagire pt mine. In 2016, mi se pare usor comic. Mi-a placut mai mult partea a 3-a. Tot asa, nu prea a fost scary, doar interesant.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •