Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 196

Thread: Cel mai infricosator film....

  1. #1
    Kiddo Kyara's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    on the outside looking in
    Posts
    218
    Reputatie
    1

    Cel mai infricosator film....

    Haidetzi totzi avem un film pe care l-am vazut cand eram mai mici si ne-o "marcat" as in schared the shit out of us....care ii?

    ptr mine e Chucky-aveam vreo 7 ani cand l-am vazut si woaiii....nu m-am atins de nici o papusha cred ca vreo luna doua` si inainte avem camera plina de papushii.......gone!

    si cand am crescut un pic mai mare Exorcistul-like holie shit!!!!

  2. #2
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    chucky - si eu la fel cand eram mic l-am vazut si mi-a fost frica dar nu de papusi ci doar pt moment era si noapte
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  3. #3
    Kiddo Kyara's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    on the outside looking in
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FARIST 100%
    chucky - si eu la fel cand eram mic l-am vazut si mi-a fost frica dar nu de papusi ci doar pt moment era si noapte

    ooooo..inseamna ca eshti viteaz` rau

  4. #4
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Cand eram f mic am vazut un film in care pe unu incerca sa-l omoare mana lui, si si-a taiat-o jos, si mana tot il urmarea. M-o speriat la culme atunci. L-am vazut insa iar, acu vreo juma de an, si m-o distrat la culme. Numa ca nu radeam cu lacrimi. Deci ideea e ca totul e relativ.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  5. #5
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kyara
    ooooo..inseamna ca eshti viteaz` rau
    ce vrei ma aveam 7 ani cred
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  6. #6
    Kiddo Kyara's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    on the outside looking in
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Cand eram f mic am vazut un film in care pe unu incerca sa-l omoare mana lui, si si-a taiat-o jos, si mana tot il urmarea. M-o speriat la culme atunci. L-am vazut insa iar, acu vreo juma de an, si m-o distrat la culme. Numa ca nu radeam cu lacrimi. Deci ideea e ca totul e relativ.
    am vazut si eu filmu` ala ...fain rau.."casa groazei" parca se numea...
    si mie mi s-a intamplat la fel, adik prima oara cand l-am vazut eram mica...m-am speriat da` catziva ani mai tarziu am ras mult la el

  7. #7
    Kiddo Kyara's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    on the outside looking in
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FARIST 100%
    ce vrei ma aveam 7 ani cred
    poi da mey..si eu aveam in jur de 7 ani
    da` priveste diferentzele:
    eu:-timp de o luna de cate ori vedeam o papusha....dung!!...light's out:scared:
    tu: ai fost speriat in noaptea aia, si doar fiindca era noapte....mie cred ca si acuma mi-e frica noaptea
    there for you're brave, you're a superman

    hehehehehe....m-ai si glumeste lumea...

  8. #8
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    there for you're brave, you're a superman


    thank you dear !!! ))
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  9. #9
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Pe mine m-a speriat IT (e unul cu un clown) - http://www.imdb.com/title/tt0099864/ l-am vazut prin 90 cand aveam 9 ani si m-a speriat rau de tot.

    L-am revazut acum vreo 2 saptamani si inca mi s-a parut tare filmul.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #10
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    nu prea am avzut filme care sa ma sperie. nu sunt fan al genului oricum. :d prefer psycho thrillere care insa nu prea sperie. it just fucks with your mind.

  11. #11
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Pai infricosatoare cred ca sunt daca le vezi cand esti mic.... evident ca atunci cand de faci mare nu te mai sperie
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  12. #12
    DPSociety don_denver's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,882
    Reputatie
    1
    cand eram mic..a fost cosmarul de pe elm street....mai nou..singurul..care m-a infricosat un pic...desi termenul de infricosat e tras de par...a fost blair witch project....
    [B][COLOR="Navy"]Sucking all the marrow out of life doesn't mean choking on the bone. [/COLOR] [/B]

  13. #13
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    bine zis cu blair witch project...ultimele faze, si mom in care cade camera fac tot filmul...pur si simplu sunt geniale ...nu creaza groaza, ci o stare de neliniste care e mult mai scary decat groaza pt simplul motiv ca este indefinita...

    m`as tot uita la film numai pt faza asta, asa cum ma tot uit la `A few good men` pt scena in care jack nicholson recunoaste ca a ordonat code red


    Q. I'll ask for the forth time. You ordered--

    A. You want answers?

    Q. I think I'm entitled to them.

    A. You want answers?!

    Q. I want the truth.

    A. You can't handle the truth! .... Son, we live in a world that has walls. And those walls have to be guarded by men with guns. Who's gonna do it? You? You, Lt. Weinberg? I have a greater responsibility than you can possibly fathom. You weep for Santiago and you curse the marines. You have that luxury. You have the luxury of not knowing what I know: That Santiago's death, while tragic, probably saved lives. And my existence, while grotesque and incomprehensible to you, saves lives. You don't want the truth. Because deep down, in places you don't talk about at parties, you want me on that wall. You got me there. We use words like honor, code, loyalty...we use these words as the backbone to a life spent defending something. You use 'em as a punchline.. I have neither the time nor the inclination to explain myself to a man who rises and sleeps under the blanket of the very freedom I provide, then questions the manner in which I provide it. I'd prefer you just said thank you and went on your way. Otherwise, I suggest you pick up a weapon and stand a post. Either way, I don't give a damn what you think you're entitled to.

    140) Q. Did you order the code red?

    A. I did the job you sent me to do.

    141) Q. Did you order the code red?

    A. You're goddamn right I did.

  14. #14
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    La fel ca si Fia... "It" a fost un film la care m-am speriat destul de rau
    Insa l-am vazut cand eram destul de mic! Oricum unele faze mi se par criminale si acum
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  15. #15
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Chucky...aveam 5-6 ani cand l-am vazut....si unele episoade din X-Files
    Stiu ca...pana sa ajung in dormitor...aprindeam toate luminile in casa ...

  16. #16
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Sa nu uitam de Twin Peaks ... nu pentru scene de graoza anume.. ci pentru toata atmosfera creeat excelent de david Lynch
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  17. #17
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    dap. si melodia aia terifianta si plina de ciudat


    @ .com: daaaaa....si io faceam la fel cu luminile
    da` nu`mi amintesc numele vreunui film care sa ma fi marcat...imi amintesc totusi scene...unii intr`un hotel si mana unui criminal care iese de sub pat si o killeste pe una (criminalu` cu mana lui cu tot, nu mana singura )...stiu ca dupa faza asta nu mai intram in camere cu astfel de paturi -- nu paturi cu criminali sub ele, ci paturi care n`atingeau podeaua

  18. #18
    ..si stelista:D madridista's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    783
    Reputatie
    1
    mie nu-mi plac tipul asta de filme......
    Nu vreau sa vad exorcizarea lui emily rose.....am vazut secvente.....si..........no way!!!
    Viata nu-i niciodata chiar atat de buna, dar nici chiar atat de rea pe cat pare!!(Guy de Maupassant)

  19. #19
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    eu nu m-am speriat deloc la IT ca tot zice pe aici de el...m-am uitat la el ca la desene animate fara sa pricep mare lucru...insa am avut si eu cateva capodopere infricosatoare,bineinteles din cauza varstei...primul a fost "Loana" un film cu dinozauri pe care l-am vazut cu ambii parinti la cinema, a stat saraca maica-mea la rand la bilete cateva ore bune pt ca in timpul filmului sa inventez eu motive de genul : "vreau la toaleta" si "mi-e somn" ca imi era frica... daca il vedeti acum o sa muriti de ras cat de penibil e insa la momentul vizionarii aveam 5 ani ... hehe, cum zboara timpul ... dupa vro 2 ani m-am emancipat si ma duceam singur la cinema...desi stiam sigur ca imi e frica intotdeauna am fost atras de filmele de groaza si astfel am mai intalnit doua ecranari : "aligatorul" si "iubeste si musca" , primul cu un crocodil iar al doilea cu vampiri (primul meu film cu vampiri...nu stiam ce-s aia cand m-am dus la film)...toata lumea punea mana la ochi in cinematograf insa eu eram si dat dracu si nu vroiam sa zica lumea ca sunt "chicken" si uite-asa cascam ochii cat cepele vro 2 saptamani dupa vizionare cand dadeam de o camera intunecata

    ce vremuri ....
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  20. #20
    Daddy's little girl nancy_callahan's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,737
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess
    dap. si melodia aia terifianta si plina de ciudat
    julee cruise - falling si de fapt e atat de nevinovata melodia...

    eu nu stiu de ce eram terifiata de dracula lui stoker
    [FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=2][COLOR=Red][B]Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for. Amen.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]

  21. #21
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    de Dracula eram si eu speriata rau... si totusi ma fortam sa citesc cartea.. ca-mi si placea... prin clasa a cincea parca
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •