Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 196

Thread: Cel mai infricosator film....

  1. #43
    Daddy's little girl nancy_callahan's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,737
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SHADOW
    Cum poti sa spui asa ceva ?????????? Ma gandesc ca ai vazut acest film la un DVD si sunetul a iesit dintr-un televizor , daca aveai un sistem 5.1 conectat la acel DVD atunci nu mai postai propozitia asta pe acest thread.
    Orice film horror isi pierde din farmec daca nu ai un Sistem 5.1 Dolby Digital.
    ete nah, cum pot sa spun asa ceva?!?!? like i said, sorry, n-am ce-i face, dar chiar a fost o super porcarie. orice horror lately mi s-a parut incredibil de plicticos. nu e de parca o sa imi apara ceva de pe sub pat, nu e de parca nu mai ies seara pentru ca stiu ca jason x e pe urmele mele.
    mai rau ma freak out psihologicele.
    a, si vroiam sa te mai intreb o chestie: Final Destination?!?!?!? ala e horror mah?!?!? hai tu, nu pot sa cred ca ti-a placut ala... i mean ok, mor aia in partea 1, dar era chiar necesar sa mai faca si o partea a doua?! si daca bine iti amintesti finalul, inca un sequel e de-a dreptul imperativ. faci o porcarie de film. ok, inteleg, cu totii maiavem pene de inspiratie. dar tre sa o faci over and over again?!?!?!?

    a vazut cineva Jason X vs Freddie? sau invers...
    inca regret ca l-am vazut. si asta s-a intamplat in urma cu vreo cateva luni.
    [FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=2][COLOR=Red][B]Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for. Amen.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]

  2. #44
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Cred ca la un film horror depinde foarte mult cum te uiti la el. Daca te uiti singur, noaptea, cu castile pe urechi date la maxim, cum imi place mie sa ma uit la filme horror (sa simt atmosfera ) atunci orice ti se pare infricosator :scared:
    Final Destination nu e horror, da' e interesant de privit. Cel mai mult mi-a placut 2-ul. Primul a fost si el bun mai mult pentru ca a fost primul si a fost surprinzator. Al 3-lea e o prostie.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  3. #45
    Daddy's little girl nancy_callahan's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,737
    Reputatie
    1
    ce, a aparut deja si al treilea? ah, sunt in urma!!!
    [FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=2][COLOR=Red][B]Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for. Amen.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]

  4. #46
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Erau mai castigati daca nu-l faceau
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  5. #47
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    The Blair Witch Project - doar partea I... pare foarte real!

  6. #48
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Final Destination e thriller, nu e horror, dar partea 1 si a 2-a sunt misto. Partea a 3-a o am pe calculator, dar nu mi-a permis timpul sa-l vad, si cum am auzit de la toti ca e cam o porcarie nu cred ca o sa ma uit curand. Cred ca o sa iau mai multe filme horror de acu' inainte, ca prea mi-ati facut pofta

  7. #49
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rasheedkpenny
    The Blair Witch Project - doar partea I... pare foarte real!
    dap...io ma uit la blair witch project numai pt ultimul sfert de ora...si mereu raman cu o stare ciudata dupa...genial sfarsit

  8. #50
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nancy_callahan
    ete nah, cum pot sa spun asa ceva?!?!? like i said, sorry, n-am ce-i face, dar chiar a fost o super porcarie. orice horror lately mi s-a parut incredibil de plicticos. nu e de parca o sa imi apara ceva de pe sub pat, nu e de parca nu mai ies seara pentru ca stiu ca jason x e pe urmele mele.
    mai rau ma freak out psihologicele.
    a, si vroiam sa te mai intreb o chestie: Final Destination?!?!?!?ala e horror mah?!?!? hai tu, nu pot sa cred ca ti-a placut ala... i mean ok, mor aia in partea 1, dar era chiar necesar sa mai faca si o partea a doua?! si daca bine iti amintesti finalul, inca un sequel e de-a dreptul imperativ. faci o porcarie de film. ok, inteleg, cu totii maiavem pene de inspiratie. dar tre sa o faci over and over again?!?!?!?
    Am spus yo ca e horror ?!?!?!? Am incercat sa fac un clasament cu filmele horror de care am fost foarte multumit , nu am gasit decat doua filme care sa merite acest loc in clasament si am mai completat clasamentul cu cateva thrilere.
    OK The Grudge a fost o porcarie , nici o problema , OK Final Destination 2 a fost o porcarie , nici o problema ( nu pot sa inteleg persoanele care nu au fost multumite de acest film ) dar daca si The Amityville Horror e tot o porcarie pt tine , atunci chiar ca nu te mai inteleg.
    Te rog frumos sa faci un clasament cu filmele din 2004-2006 de care ai fost impresionata , horror , thrillere sau thrilere psiho , sunt foarte curios
    Last edited by White Shadow; 9th March 2006 at 17:28.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  9. #51
    Daddy's little girl nancy_callahan's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,737
    Reputatie
    1
    amityville nu l-am vazut. daca te uiti bine, m-am abtinut de la comentarii.

    de ce vrei tu 2004 - 2006? nu mergi mai departe cu ele?
    nu ti le pot pune intr-o anumita ordine, am sa ti le insir insa. sper sa te ajute insa:
    The Others, The Forgotten, The Ring (1!!!), Requiem For a Dream, Pasarile. Mai?!?!
    [FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=2][COLOR=Red][B]Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for. Amen.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]

  10. #52
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Tot din categoria filmelor mai vechi, eu as recomanda seria "Scanners" (1,2 si 3) interesanta ideea filmului. In mare, este vorba de niste tipi/tipe care au puterea sa controleze mintea si corpul oamenilor, sa le faca sa le explodeze capul etc.
    Scanners I (1981): http://www.imdb.com/title/tt0081455/
    Scanners II: The New Order (1991) : http://www.imdb.com/title/tt0102848/
    Scanners III: The Takeover (1992): http://www.imdb.com/title/tt0105322/

    Sunt un fan al filmelor ce pot fi incadrate in categoria filmelor horror. Sincer, nu am reusit sa gasesc un film care sa ma infricoseze. Am vazut si Venom, Hostel, Underworld, Underworld Evolution (continuarea lui Underworld), "Ripper: Leter from Hell". Acesta din urma chiar mi-a placut. Trailer-ul se poate vedea aici: http://videodetective.com/home.asp?PublishedID=747391 (vedeti ca la inceput dau niste reclame si dupa aceea incepe si trailerul in sine)
    Last edited by RstInPc; 15th March 2006 at 12:52.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  11. #53
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Talking

    cand era Tele7ABC in zilele de glorie difuza obsesiv seria "Nightmare on Elm Street"...scary stuff pt mine la varsta aia
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  12. #54
    junior Rebellz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Petrosani
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    chucky,inafar de chucky 5,ala nu mi`o plakut delok..poltergiste,the exorcist astea au mai fost infricosatoare restu kre le`am vz nu au fost cine shtie ce...

  13. #55
    incepator CuoreBluSiempre's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Pe mine m-a speriat IT (e unul cu un clown) - http://www.imdb.com/title/tt0099864/ l-am vazut prin 90 cand aveam 9 ani si m-a speriat rau de tot.

    L-am revazut acum vreo 2 saptamani si inca mi s-a parut tare filmul.
    corect am vaz si eu filmu ala cand eram mai mic .. frate ... o sapt dupa numai clovni vedeam prin casa ... mai ma si identificam si cu copilu ala mic

  14. #56
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1
    the grudge ! - prea tare filmu'
    FARUL FARUL

  15. #57
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    STAY ALIVE

    cel mai bun film horror al anului 2006 , cel putin pana acuma , sa vedem ce mai apare pe viitor
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  16. #58
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    mah, dar poate povestiti si voi o faza ceva ...

  17. #59
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    STAY ALIVE am vazut ca are nota 3 pe IMDb poate tu te-ai referit ca este infricosator de prost filmu
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  18. #60
    Banned Andy1987's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    590
    Reputatie
    0
    Casa de ceara, Saw 1,2, creep, si mai sunt faine aaaa...si the grudge este fainutz

  19. #61
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai
    STAY ALIVE am vazut ca are nota 3 pe IMDb poate tu te-ai referit ca este infricosator de prost filmu
    tu sa te uiti la note , OK.....si yo am sa ma uit la filme....vizionare placuta , daca imi spui un film horror din 2006 mai bun decat Stay Alive ai o ciocolata poiana de la mine , stii de ce a primit nota 3 ?...pt ca nu au mai fost filme cu un subiect asa de interesant niciodata , e ceva deosebit care te atrage pana la finalulul filmului , dar de unde sa stii tu daca te uiti la note.....sau tie iti place sa vezi intr-un film doar sange si gloante in cap ?.....fratilor trebuie sa vedeti si ceva filme mai deosebite si nu va mai uitati la note , urmariti filmele , e suficient sa te uiti 30 de minute la un film sa iti dai seama de calitatea filmului si decizia va fi a ta daca vei urmari filmul pana la final.
    Last edited by White Shadow; 18th April 2006 at 17:07.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  20. #62
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Stai ca nu te-am injurat Ma uit la note pentru ca in general m-am cam nimerit pe note cu IMDb. Ca mi l-ai laudat tu asa de mult o sa ma uit la el, sa vad si eu care e treaba. Insa eu ma iau dupa note pentru ca rar am vazut un film cu nota sub 4 care sa-mi placa!
    Gata acu il caut
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  21. #63
    gobbo
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,838
    Reputatie
    1
    Am gasit pe imdb niste filme cotate cu 4 care mi-au placut Dar, in general, punctajele de acolo sunt relevante...orice film peste 6 merita vazut

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •