Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 196

Thread: Cel mai infricosator film....

  1. #22
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    cand eram mic Dracula. (am vazut varianta cu Anthony Hopkins in rolul doctorului . mi-au cumparat ai mei si cartea din Mangalia...si am citit-o in cort la Vama Veche. bine ca erau multi oameni prin preajma...ca m-as fi speriat rau )

    in prezent acest gen de filme doar imi aduc zambetul pe buze. acum alte filme ma sperie...si un exemplu este Requiem for a dream.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #23
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Acum mi-am amintit de un film. "They". A fost surprinzator de infricosator si bine realizat, mai ales pentru un film B-rated, cu actori necunoscuti.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  3. #24
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Singurul lucru care m-a dezamagit la "They"...a fost ca toata lumea moare...cu toate ca doctorul ala isi da seama ca, "they" chiar exista...dar fara folos.

  4. #25
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    Pe mine prima pelicula care ma speriat rau de tot a fost "Thriller" a lui Michael Jackson pe la 5-6 ani (bine la cum arata acum cici nu ma mir - stiam eu ce stiam), dar filmul care mi-a infricosat copilaria (si eu aprindeam si stingeam pe lumini prin casa cand eram singur + verificam seara si deimineata sub pat o buna perioada de timp) a fost Aliens. Ultimul film care m-a "speriat" a fost "The Ring" prin atmosfera si zgomotele oribile de pe caseta respectiva.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  5. #26
    incepator goldbergg's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    astea-s filmele care v-au speriat: chucky si casa groazei....etc?; uitati-va la Texas Chainsaw Massacre si va asigur ca ramaneti cu sechele.

  6. #27
    Senyera SixeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Plus City
    Posts
    650
    Reputatie
    1
    Care ati vazut "House of wax"?Destul de infricosator!Sunt unele faze memorabile! Mai ales cand moare Paris Hilton. Doi frati gemeni toarna oamenii in ceara ca sa termine nu stiu ce draq de misiune pe care a inceput-o mama lor..cam asta ar fi tema acestui film.
    Dupa filmu asta, nu o sa mai aprindeti niciodata lumanari!
    [FONT="Comic Sans MS"][B]We make a mean team, my adidas and me
    We get around together, rhyme forever.[/B][/FONT]

  7. 28th December 2005, 21:19

    Reason
    offtopic

  8. 28th December 2005, 21:21
    Reason
    offtopic

  9. #28
    sport legend thunder_liger's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    179
    Reputatie
    1
    salut
    sa va dezvalui ...din memoriile incetzoshate..here goes
    1. ala cu manutza se chema evil dead 3 ( sau 4,sau 5)..si la vreamea aia m-a bantuit si pe mine
    2. nightmare on elm street
    3. dracula al lui stoker
    4. chucky....primele
    5. they..spooky
    6. reqviem for a dream..ala te pune pe ganduri...
    7. the ring
    8. era unul cu niste parasiti de astia pe un insula unde il cautau pe nush ce medic..care era ax murderor..brr..

  10. #29
    sport legend thunder_liger's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    179
    Reputatie
    1
    silly me...cum am putut uita twin peaks (atmosfera dom'le) ,mulholland drive si mai era unu..tot de lynch

  11. #30
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Eu ma gandesc la doua filme horror, filme pe care de altfel le-am vazut recent: Jeepers Creepers si Dracula 2000. Mi-a placut mai mult Jeepers Creepers, un film cu un monstru ciudat.
    Boots to unwashed masses!

  12. #31
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Jeepers Creepers e acceptabila prima parte, dar a doua e mai mult de desene si SF

  13. #32
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Return of the Living Dead lll un film horripilant

  14. #33
    ''''''''''''''' GeKuRA's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,071
    Reputatie
    1
    cand eram mic am vazut un film cu o maimutza mare care ii strangea pe oameni de gat... stiu ca atunci imi puneam cearsaful in cap cand erau faze naspa si imi acopeream urechile sa nu aud nimic
    asa ... mai recent m-am uitat la Texas Chainsaw Massacre care este infricosator prin faptul ca te aduce in realitate, mai ales prin fazele de la inceput si sfarsit.
    de obicei realitatea e cea mai infricosatoare...
    [SIZE=4].............[COLOR=Blue]............[/COLOR][/SIZE][FONT=Century Gothic]...............[/FONT]

  15. #34
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by fia
    Pe mine m-a speriat IT (e unul cu un clown) - http://www.imdb.com/title/tt0099864/ l-am vazut prin 90 cand aveam 9 ani si m-a speriat rau de tot.

    L-am revazut acum vreo 2 saptamani si inca mi s-a parut tare filmul.
    cine o avut ideea sa faca un clown ce omoara copii ... ( ( , am fost traumatizat vreo 5 ani de filmu ala...

  16. #35
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Tari mi s-au parut "The Grudge"...in varianta "americaneasca" si "Ju-On" (care este si varianta originala)...in varianata "japonizeasca".

    Dar cel mai tare m-am speriat la un film pe care l-am vazut cand eram mic..."Expresul groazei" (daca retin eu bine)...m-am speriat asa de tare incat, mult timp dupa aceea, cand auzeam vreun zgomot, ma uitam ca un popandau...sa ma asigur ca nu e ceva care sa-mi puna viata in primejdie.

    Return of the Living Dead lll un film horripilant
    Asta e mai degraba scarbos decat infricosator.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  17. #36
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    @cip_81

    M`am uitat la el si mi s`a parut de`a dreptu` nasoliu si foarte prost facut ... da` a fost shokant ... eu nu`s un dur \

    Inca unu`, ce ati auzit de Amithiville (sau cum s`o scrie el ) ?

  18. #37
    Daddy's little girl nancy_callahan's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,737
    Reputatie
    1
    the grudge e una dintre cele mai mari bufonerii ale sectiunii horror... jur ca m-a plictisit teribil... sorry guys
    [FONT=Microsoft Sans Serif][SIZE=2][COLOR=Red][B]Worth dying for. Worth killing for. Worth going to hell for. Amen.[/B][/SIZE][/COLOR][/FONT]

  19. #38
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Nicio problema, fiecare cu gusturile lui, dar mie mi-au placut tocmai pentru ca au venit cu ceva cat de cat mai nou si pentru ca piata era suprasaturata cu filme cu zombie (gen "Dawn of The Dead" sau "Return of the Living Dead"), cu "Dracule" sau "Frankensteini" (nici nu le mai stiu numarul), cu virusi "rai si agresivi" scapati de sub control, cu fiinte la fel de rele venite in vizita pe pamant sa faca "BAU" copiilor mici.

    Altfel ,bune sunt si filmele care se inspira din fapte reale (aproximativ)...gen "The Texas Chainsaw Massacre" sau "The Amityville Horror" (cel din urma aparand in mai multe versiuni, cea originala fiind si cea mai buna...daca nu ma insel si celalalt film a avut o varianta originala).
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  20. #39
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nancy_callahan
    the grudge e una dintre cele mai mari bufonerii ale sectiunii horror... jur ca m-a plictisit teribil... sorry guys
    Cum poti sa spui asa ceva ?????????? Ma gandesc ca ai vazut acest film la un DVD si sunetul a iesit dintr-un televizor , daca aveai un sistem 5.1 conectat la acel DVD atunci nu mai postai propozitia asta pe acest thread.
    Orice film horror isi pierde din farmec daca nu ai un Sistem 5.1 Dolby Digital.

    TOP UMBRA FILME HORROR ( poate nu sunt toate filme horror dar am sa le introduc in acest top pt ca au fost filme bine gandite, originale, imprevizibile )

    1.The Amityville Horror
    2.Saw ( asta e mai mult psiho dar nu conteaza pt ca arata bine in top )
    3.The Grudge
    4.Mindhunters ( un film foarte bine gandit )
    5.The Ripper
    6.Final Destination 2 ( nu e horror dar il pun in clasament pt ca asa vreau yo , au fost cateva faze memorabile , cel mai bun inceput de film din cate am vazut pana acuma cu faza aia pe sosea unde totul a fost foarte frumos realizat , tipul ala care e taiat de un gard in patru sau cinci bucati , femeia aia la care i se taie capul si ramane in lift , tipul ala care a castigat la Loto sare pe geam , aluneca pe spaghetele aruncate tot de el , coboara scara putin catre ochiul lui dar se opreste , a crezut ca a scapat , dar scara incepe sa cada la el in ochi si ii gaureste capul )

    Atat , am vazut multe filme horror , dar din pacate nu merita un loc in acest clasament.........

    Adevarul e ca nu prea se mai fac filme horror si daca se fac sunt penale rau de tot , am observat ca americanii au inceput sa realizeze din ce in ce mai multe thrilere si asta e destul de bine
    Last edited by White Shadow; 8th March 2006 at 20:59.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  21. #40
    junior Alex15's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    cand eram mic ma mai speriam si io la astfel de filme, dar acum ma bufneste rasul cand ma uit la ele (mai rau decat la o comedie)!

  22. #41
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Mie nu imi e frica cand ma uit la film, ci dupa aceea, de exemplu cand ma duc la baie ma uit inainte in toate partile. Bineinteles, asta daca ma uit la film noaptea, ca altfel n-are nici un farmec

  23. #42
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Eu eram in cautare de un film care sa ma bage`n sperieti ashe ca o sa iau : The Amityville sa vad cum este

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •