Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 89

Thread: Champhions League 2002-2003,MILAN-JUVENTUS

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Champhions League 2002-2003,MILAN-JUVENTUS

    Fac acest subiect in pauza meciului Milan - Real Madrid. La pauza e 1-0.
    M-am gandit ca ar prinde bine pentru forum un astfel de subiect ,unde doritorii sa discute despre cea mai importanta competitie europeana inter-cluburi.

    Eu tin cu Deportivo LaCoruna. Ash vrea ca ei sa iasa castigatori. Voi cu cine tinetzi ?

    Hai..ca vorbim dupa meciuri ! Sper sa fie amatori.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0

    Re: U.E.F.A. Champhions League 2002-2003

    Quote Originally Posted by Gabriel
    Fac acest subiect in pauza meciului Milan - Real Madrid. La pauza e 1-0.
    M-am gandit ca ar prinde bine pentru forum un astfel de subiect ,unde doritorii sa discute despre cea mai importanta competitie europeana inter-cluburi.

    Eu tin cu Deportivo LaCoruna. Ash vrea ca ei sa iasa castigatori. Voi cu cine tinetzi ?

    Hai..ca vorbim dupa meciuri ! Sper sa fie amatori.
    amatori sunt , ,numa ca nu prtea avem ce discuta ..........acolo se joaca un fotbal pe care noi incepem sa nu-l mai intelegem daca ne uitam prea mult la fotbalul romanesc..........
    :x
    Schumi? the only one!

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai eu nu ma uit la fotbalul romanesc chiar deloc. Asa ca inteleg ce se joaca in Champhions League. 8)
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu vad legatura, fiecare fotbal e fotbal... Si la noi este, nu ca in cluburile cu bani, asta este situatia. O sa se schimbe si la noi, macar nepotii sa vada ceva frumos si as fi multumit...

  5. #5
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim
    Nu vad legatura, fiecare fotbal e fotbal... Si la noi este, nu ca in cluburile cu bani, asta este situatia. O sa se schimbe si la noi, macar nepotii sa vada ceva frumos si as fi multumit...
    fiecare fotbal e fotbal????
    :? :? :? :? :? :o :o :o :o :o :o

    in continuare da-ti niste palmeQ!!!!!!!!!!!!!!!!
    Schumi? the only one!

  6. #6
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    hmmm, oare cu cine tin? anul trecut as fi zis real, acum ma gandesc si la un milan. oricum, sper sa le vad pe amandoua in finala.

  7. #7
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eu vreau sa-i vad pe Real eliminatzi cat mai repede. Prea se dau smecheri si nu fac nimic. Cu super echipa lor stelara n-au reusit sa castige de 5 meciuri in Champhions League.

    Celelalte 3 echipe spaniole sunt mai bune ca Real. Ash vrea sa vad o finala Deportivo LaCoruna vs. Barcelona.
    Sau o finala Manchester vs. Arsenal

    Oricum...sa fie doua echipe din aceiasi tzara in finala. Asta mi-ar place.
    Ar fi frumos sa ajunga Man U in finala...pentru ca finala se joaca pe terenul lor.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  8. #8
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Personal mi-as dori sa vad Ajax-ul in finala,insa va fi extrem de greu.Imi place echipa asta fara mari vedete care joaca foarte frumos,desi uneori cam naiv.

  9. #9
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    intr-un fel imi pare rau de dorintele voastre pt ca real va cam fi in finala. daca voi nu il vreti el se vrea

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Dupa cum joaca, Real nu are inca "fatza" de finala. Dar cei mari si puternici au si noroc cu caru'. Asa ca, Realul poate sa ajunga in finala...numai cu AC Milan :x

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Daca o se duca la Real Madrid si Chivu, nu vad cine i-ar mai putea bate. Nici macar Brazilia... Ajaxul a plecat de la Valencia cu un punct pe jocul lui Chivu, desi golul spaniolilor a fost dat pe sub piciorul lui.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Am dubii ca jucatorul roman o sa aiba, din prima, loc in primu' 11. O fi Chivu bun, dar face niste gafe cateodata... :x

  13. #13
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Dar cine e perfect? Oricine poate face greseli."Marele" Zidane are meciuri in care nu face greseli din simplul motiv ca nu face NIMIC!!

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Cariera lui Zidane este la apogeu. In momentul in care pui in balantza ceea ce a facut, partea pozitiva primeaza.
    Renumele si cariera se cladesc greu, dar cele mai multe acumulari se realizeaza in tineretz e. De aceea Chivu trebuie sa fie mult mai atent acum, pentru a putea fi "scuzat" cand va gresi mai tarziu

  15. #15
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Nu Zidane e veriga slaba la real. Se vede de cand nu mai joaca Makelele si a fost retras Helguera ca s-a cam stricat mecanismul. Realul nu avea nevoie de aparare beton pentru ca putine mingi ajungeau la ei in careu. Probabil ca rata de goluri date nu s-a schimbat foarte mult cu toate ca acuma recupereaza mult mai putine mingi. In schimb iau la goluri cu nemiluita. Si tot de aia, IMHO. In plus singurul lucru bun pe care l-au realizat cu Ronaldo e ca Ronaldo nu joaca impotriva lor. Ei sigur nu au nevoie de el. Au atacanti sa-si puna si-n cap si Ronaldo nu pare a fi omul de care au ei nevoie. Stie prea multe. la ei si Claudiu Raducanu era bun. Orice atacant oportunist care are doua picioare stangi si nu stie sa dribleze nici fanionul de la corner era bun. Plasament sa aiba ca i-ar fi pus-o tata Zizou pe cap. Pipo ar fi facut furori. Cred ca dadea 100 de goluri numai lui AEK. Ronaldo in schimb are nevoie de spatiu. Contraatac. Asta da. Dar nu inghesuiala dintr-un careu supraaglomerat si un gol dat din 3 m impins cu varful bocancului. Cred ca nu-i permite "brazilianismul" din el. Oricum Realul e echipa de luat in seama. Deocamdata e cea mai mare deziluzie a mea dupa Bayern.

  16. #16
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Forza Milan!!!
    Este echipa mea favorita (alaturi de AS Roma) din Europa si de aceea sper sa o vad in finala. As prefera cu Man Utd dar nici cu La Coruna nu m-ar deranja...
    In schimb nu pot sa-i suport pe real si juventus, imi doresc sa iasa din grupele astea, sa nu cumva sa mearga mai departe!

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Real n-are voie sa nu ajunga in finala. Daca rateaza finala, toti jucatorii vor fi trecuti la spatzii verzi. Si eu imi doresc o finala Real-Milan sau Real-Barcelona

  18. #18
    senior sickboy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    240
    Reputatie
    1
    MAN. UTD RULES !!!

    "I went to a fight and a hockey game broke out"

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Dupa slabele evolutii din campionatul spaniol, Barca a "dat" cu bomba in Inter. Aceasta victorie categorica mi se pare inexplicabila, chiar daca Barcelona n-a fost infranta in aceasta editie a CL...Repet, in campionat au fost varza

  20. #20
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    eu personal cred ca Real este o ehipa doar cu impresii in primul rand Ronaldo si Figo, in schimb Zidan cred ca este cel mai bun jucator si poate fi considerat liderul echipei.eu personal tin cu Juventus si Manchester. sper ca cele doua sa joace finala, ar fi un super meci

  21. #21
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Joaca realul dupa cum joaca zidane. Figo e gata. Sau daca vreti sa fiti blanzi, a inceput sa coboare ceea ce e aproape acelasi lucru pentru ca toata lumea judeca prin comparatie. Am vazut la moscova un duo care mi-a placut mult anul trecut, zizou-solari. Pacat ca solari juca fundas si ca terenul putea fi folosit la hochei. Chiar as fi curios de un real fara figo si cu macmannaman in locul lui. Eventual cu solari pe stanga si cu un singur varf care sa nu fie raul (adica sa fie ronaldo). Cred ca ar avea posesie 80 % si cel putin 25 de ocazii mari pe meci. Raul mi se pare a fi tinut mai mult ca simbol ca si hierro de altfel care s-ar fi putut retrage de mai multa vreme. Asta e, pana la urma e o chestie comerciala. Oricum cu cred ca s-ar fi suparat vreun suporter de-al realului sa-l vada pe tatuca hierro retras cu un meci de adio si in locul lui pe chivu sau nesta. Oricum realul ramane alaturi de man. utd echipa cu cel mai frumos fotbal. si sper sa ajunga amandoua in finala. Cu toate ca nici cu milan nu as fi foarte mahnit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •