Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 89

Thread: Champhions League 2002-2003,MILAN-JUVENTUS

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Real -Juventus finala anul acesta ...pacat de MAN UNT.parca ar fi fost fain sa fie si o nordica in semi-finale.Barca nu meritau sa mearga ,sint prea slabi ,si asta se vede in campionat ;nu mi-ar fi placut sa ajunga in finala o echipa de pe locul 8 in campionatul din care face parte,poate in 2005 BARCA cya cya cya cya

  2. #44
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutz
    Real -Juventus finala anul acesta ...pacat de MAN UNT.parca ar fi fost fain sa fie si o nordica in semi-finale.Barca nu meritau sa mearga ,sint prea slabi ,si asta se vede in campionat ;nu mi-ar fi placut sa ajunga in finala o echipa de pe locul 8 in campionatul din care face parte,poate in 2005 BARCA
    de unde o finala Real - Juventus???

  3. #45
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by toma
    Nu cred ca s-au micsorat sansele lui Milan de face finala. Cred ca va iesi cu fata curata din duelul cu Inter.
    Sansele lui Milan s-au micsorat doar "pe hartie". Si eu cred ca va bate usor pe Inter, mai ales cu Vieri accidentat si Crespo nerecuperat.

    Dar nu cred ca va trece in finala de Real, presupunand ca Real ajunge acolo. Eu unul cred ca daca Real trece de Juventus, castiga cupa, indiferent cu ce echipa milaneza ar juca.
    Perfect de acord. Mai ales ca englezii vor fi suporterii Realului.

    Juve in schimb va fi o nuca tare, eu cred ca mai tare ca Manchester.
    Nu sunt de acord ca mai tare ca Manchester, doar altfel. Oricum nu ii vad pe italieni iesind din aparare. O sa se joace insa foarte dur si spectacolul va fi impiedicat de Juventus care nu stie de asa ceva. O sa ia cu toate astea bataie Juve si acasa si in deplasare... NU EXISTA aparare in stare sa reziste in fata lui Real Madrid.

  4. #46
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Scuze-le de rigoare ? nu stiam ca Real-Juve e de fapt una din semi-finale
    si asa cred ca de fapt adevarata finala se joaca in aceasta partida.Nu as putea sa fiu sigur ca daca Juve merge in finala va cistiga ,sunt experti in pierderea de finale.Totusi nu mi-ar place iarasi o finala intre doua echipe din aceiasi tara.Poate o finala Real- Inter ar fi ceva mai fain,dar nici Inter-ul nu mai e ce a fost ,mai ales ca vierri e terminat pina la sfirsitul sezonului...asa ca probabil vom assista la un Real- Milan no no no ...s-au mai intilnit in grupe damn damn damn ...aiurea de tot. Incepe sa miroase ,aceasta asa zisa "Liga Campionilor",care seamana mai mult cu un campionat al echipelor bogate no no no no ...poate ar trebuie Mitica Dragomir sa mearga pe la UEFA sa faca un pic de ordine lol lol lol
    nu e de ajuns sa vrei,trebuie sa vrei de ajuns

  5. #47
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    lol codrutz

    Sper sa treaca Real de Juve, pentru ca altfel o sa vedem o finala plicticoasa intre 2 echipe italiene, cu defensive de fier timp de 90 de minute si un gol dintr-o balbaiala a lui Izaghi in prelungiri

  6. #48
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Salut baieti,
    Am vazut smabata meciul lui Real in care au luat bataie 5-1. Daca joaca asa cu Juventus le dau italieni 10. Ma uitam la apararea Realului, e varza. Hierro de abia mai alearga iar Carlos e super jucator insa de la mijloc in sus. Cassilias a fost extrem de slab incasand aproape la fiecare sut pe poarta cate un gol. In conditiile de fata credeti ca sau diminuat sansele Realului sa invinga Juventus?

  7. #49
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    chiar si cu aceasta infrangere din campionat Realul este o echipa mare si se motiveaza(la Manchestel Cassilias a aparat formidabil pe cand acum a fost varza) altfel in meciurile din Champions League dar poate se repeta acel meci!!!
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  8. #50
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    haide real

    Real Madrid va castiga Champions League mai mult ca sigur!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

  9. #51
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1

    Juve...27...2+1

    Nu vedeti ca Italia este peste Spania anu' asta? Real nu are nici o sanasa sa cistige CL. Ar putea sa ajunga in finala, dar cu foarte mare noroc. Parerea mea este ce Juve cistiga cu 2-0. S-a dovedit ca este o echipa in meciul de la Barcelona si de la Madrid ( cu exceptia ultimelor minute a fost peste Real). FORZA JUVE!
    JUVE-real 2:0

  10. #52
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Ar cam fi cazul sa mai vedem si moi o finala europeana intre italieni. Eu unul m-am cam saturat de Real Madrid. Nu pot sa suport ideea ca o echipa poate sa cumpere in fiecare an cel mai bun fotbalist din lume. E aiurea rau. Oricum, anu' trecut si-au cam luat teapa in campionat, cum cred ca o sa-si ia si anu' asta. Da' in UCL mereu au mers bine.. /fu/

  11. #53
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    eee și dacă Realu îl ia și pe Beckham??? ... mare lucru ... o să facă Pepsi reclamă numa cu jucători de la Real... mă întreb ce i-ar interesa pe ei??? cine ar rămâne imaginea Pepsi în Anglia dacă pleacă Beckham... oare o să-și bage și ei coada într-un eventual transfer???
    sper că Italia se va pleca în fața Realului... ăla nu e fotbal ce joacă ei... Ați văzut aseară ce de pumni, picioare în... peste tot... în afară de suspans... de câteva incursiuni de excepție... și de numele jucătorilor... a semănat cu calcio din Evul Mediu...
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  12. #54
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Din pacate, finala va fi un joc plicticos intre italieni. Si asta pentru ca asa a vrut Del Bosque sa isi bata joc de sansele lui Real. Nu trebuia sa se riste sa faca spectacol cand are niste fundasi paralizati. Si mai ales NU trebuia sa il lase pe Figo sa execute penalty-ul. Eu mi-am pus mainile in cap de cand am vazut cine bate.

    A fost in seara asta victoria furnicii asupra greierelui, dar eu nu cred ca asta ar trebui sa ne bucure. Real joaca frumos, Juventus doar eficient. Si eu zic ca nu o sa reziste asa. Suporterii vor rezultate, dar pana la urma vor SPECTACOL. Nu "determinare", "travaliu" etc. Ca s-ar uita la atletism. Asa ca o sa le scada "audienta", mai ales ca jucatorii lor de spectacol vor fi probabil vanduti si adusi in locul lor altii mai "eficienti".

    De un singur lucru imi pare rau acum: ca nu a ajuns in finala Inter in locul lui AC Milan. Ar fi fost un joc asa cum merita suporterii unor astfel de echipe: dezgustator si incheiat la 11m dupa 0-0. Bine ca nu joaca Nedved in finala, sper sa pateasca ceva si Del Piero. Ca sa inteleaga in sfarsit admiratorii unui astfel de fotbal de ce nimeni nu si-a dorit italieni in fazele superioare ale CL.

    Real Madrid face bine ce face. Sper sa plece Figo (joaca bine cam rar in ultima vreme) si sa vina Beckham. Sa-l ia si pe Chivu si sa-si organizeze apararea. Si sa ii faca arsice pe italieni la anul. Desi eu zic ca nu o sa mai fie cazul, cred ca UEFA va lua "masuri specifice" ca sa ii opreasca sa ajunga prin finale pe "macaronari".

    Oricum e o naivitate sa spui ca Real e echipa care cumpara "cel mai bun" fotbalist in fiecare an. Ca doar Thuram, Davids, Zambrota, Camoranesi, Nedved, Trezeguet, Zidane nu au crescut in pepiniera lui Juventus; Dida, Rivaldo, Seedorf, Rui Costa, Shevcenko, Tomasson, Serginho, Kaladze, Pirlo nu sunt de la juniorii lui AC Milan si nici Cordoba, Emre, Okan, Recoba, Batistuta, Crespo, Martins, Ronaldo nu au jucat dintotdeauna pentru Inter (ca sa ma refer numai la jucatorii straini). Real il cumpara pe cel mai spectaculos. Si nu se uita la pret. Cinste lor! Manchester si AC Milan au mai multi bani ca Real.

    La revedere Real, fara tine Champions League o sa fie ceva banal. Si probabil plicisitor.

  13. #55
    sport legend mishu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Central Europe
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    he, he, he... se pare că n-am fost singurul care am urlat ca disperatul să nu bată Figo... "să bată Raul... dar nu se poate... Raul bate aproape de fiecare dată... de ce bate Figo??????"... dincolo de tot ce-a fost, de rezultat, de cine va juca finala... m-a impresionat teribil ce a fost imediat după meci... a fost ca sfârșitul unui all star game... toți se îmbrățișau, toți se felicitau... nu conta că erau "madrileni" sau "torinezi"... era de fapt sfârșitul unui spectacol... lumea a plătit bilet și a avut de toate... dramă, comedie, dragoste, tragedie... un pic de sex mai lipsea... chiar dacă Real-Manchester a luat Oscarul fără nici un dubiu... Real-Juventus merită măcar un Glob de Aur... iar Inter-Milan probabil Zmeura de Aur...
    Cât despre Nedved... a fost secunda pe care o s-o regrete mult timp de acum încolo, un fault fără rost... cred că și-a dat seama înainte să fluiere arbitrul ce va urma și i-au trecut așa prin fața ochilor imagini cu tribuna de pe "Teatrul Viselor" și 22 de inși alergând pe teren... culmea că pe spatele niciunuia dintre ei nu scria Nedved...

    Va fi multă dorință de răzbunare în finală... Milanul are proapspăt în minte cine e campioana Italiei și va dori să demonstreze că un meci poate înlocui un sezon întreg... s-ar putea să iasă ceva spectacol de aici... va fi cu siguranță multă încrâncenare... dar vor lipsi dribilingurile lui Zidane și Figo, sprinturile lui Raul, șuturile lui Roberto Carlos... figura inocentă a lui Ronaldo... dar și gafele lui Hierro... Chivu, abla espagnol????
    "Unii oameni vor. Altii isi doresc. [B]Altii fac.[/B]" - Michael Jordan

  14. #56
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Pacat de rezultat.
    Totusi un meci mai bun decat m-am asteptat. Dupa cum nu ma asteptam nici sa rateze figo. Ca joaca el slab si e jucatorul pe care l-as vrea pleca primul de la real e foarte adevarat dar nu ma asteptam sa rateze. Totusi nu e toata vina a lui. Hierro, Cambiaso, Guti si Raul nu au jucat nici ei nimic.
    O sa fie probabil o finala despre care comentatorii vor continua la nesfarsit sa ne spuna ca "miza isi pune amprenta pe meci" si care ne va plictisi groaznic. Poate la anul.

  15. #57
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    se pare ca penalty-ul irosit aseara de figo ii va "deschide" drumul spre a.c. milan , varianta buna pt. aducrea lui beckham la real.
    Chivu n-ar fi bine sa se transfere in momentul de fata la real, avand in vedere ca hierro si-a prelungit contactul cu toate ca e terminat, iar greselile lui s-ar putea rasfrange asupra lui cristi
    merg pe mana lui juve pt. finala

  16. #58
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1

    FORZA JUVEEEEEEEE!!!!!!

    S-a vazut cine sint mai buni in acest an : italienii.
    Fotbal spectacol a practicat JUVE. Unde au fost Zidane, Raul, Figo, Ronaldo, Carlos ( aici s-a cam terminat Realu')?
    Zidane = 0 Raul = 0 Figo <<0 Ronaldo = 0 Carlos = 0.
    Ar fi fost pacat sa dea realu' gol in ultimele minute pt ca nu ar fi meritat calificarea. Nici in prima mansa si nici aseara nu a mai jucat acel fotbal spectacol atit de mult invocat.
    Juve s-a aparat asa cum stiu numai italienii s-o faca.
    Ceea ce o oferit JUVE a fost spectacol in atac : goluri de generic, pase subtile, driblinguri peste driblinguri ( pina si Davids - pit-bull).
    Multi sint suparati ca nu s-a calificat REAL in finala? Dar daca s-ar fi calificat de unde stiti ca nu ar fi jucat la fel de prost ca in majoritatea meciurilor din actualul sezon ( singurele exceptii care imi vin in minte acum sint meciurile cu Manchester si primul meci cu AS Roma).
    Trebuie sa reamintesc ca s-au calificat cu f. multe emotii si f mare noroc din faza a II a grupelor ( gol in ultimul minut la Dortmund (1-1 cu Borussia) si un 1-0 extrem de chinuit la Moscova ( cu Spartak)).
    Oricum meciul este istorie de-acum. Au mai ramas din sezonul actual doar finalele Uefa ( PORTO ) si CL (JUVENTUS
    ).

  17. #59
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Juve a avut fff. mult noroc... sa ne aducem aminte de golul lui Igor Tudor! Asa ca nu mai vreu sa aud altceva!

    AC Milan a trecut tot cu fff. mult noroc de Ajax, prin golul lui Inzaghi(ma calca pe mervi la culme).

    Concluzie: Cele 2 echipe s-au calificat cu f. mare noroc in finala. Va castiga cea pe care o va parasi norocul mai târziu!

    Citeam tot pe forumul asta pe undeva(cred!) ca in cazul in care o sa fie o finala Juve - Milan o sa asistam la un joc anost, fara faze prea multe de poarta, cu o aparare crâncena la ambele porti, meci in care va invinge Milan-ul cu un gol dintr-o minge deviata de apararea Juventusului si bâlbaita de Inzaghi, intrata cu chiu cu vai in poarta.

    Oare o sa am dreptate? Absenta lui Nedved va cântari destul de mult in atac! Oare Maldini o sa faca fata in aparare, sau o sa fie doar o alta victima, cum a fost si Hierro?!?

  18. #60
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    ce mai!?castiga Real...

  19. #61
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    mecuil de aseara a aratat adevarata fata a lui Juventus practicand un fotbal fff bun atat in aparare cat si in atac. cu toate ca Manchester-Real este considerat cel ami frumos meci Juve a aratat ca o adevarata echipa cu aparare eficienta si un atac productiv pt ca fotbalul se joaca pe goluri adica in afara de faptul ca trebuie sa dai goluri mai trebuie sa stii cum sa te aperi sa sa-ti blochezi adversarul, lucru care s-a vazut si in acest meci. dupa meciul tur cu Manchester jucatorii realului au fost considerati magicieni, dar se pare ca si magicienilor li se termina vraja, iar cei de la manchester pitici, dar acesti pitici au castigat ambele meciuri cu Juve(2-1 in tur si 0-3 in retur) lucru care spune multe. dupa acest meci vad ca multi il critica pe Figo pt "marea ratare" dar toti il laudau dupa superb-ul gol din real-manchester. totusi el nu a fost singurul jucator "slab" al realui pt ca ar fi necinstit sa nu-i amintim pe hiero, salgado, roberto carlos, flavio conceicao, guti(ratare singur cu portarul la 1-0!!!!!!!!!), raul, zidan daci practic toata echipa. s-a vazut si in mecul de aseara ca atunci cand joci impotriva realului trebuie sa stii cum sa-i blochezi ca sa nu marcheze pt ca a le da gol este fff usor facand-o chiar si singuri. singurul lucru rau pt juve este cartonasul galben primit fapt care-l suspenda pt finala. in rest totul a fost asa cum au spuns si ziarele straine:"juve calaul spaniei"
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  20. #62
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    De ce tot trambitzeaza ashtia de la Rapid ca ei o sa tzina cu AC Milan in seara asta, ca sa joace un tur preliminar mai putzin? In fiecare an se aloca un loc pentru echipa detzinatoare, 2 locuri in grupa pentru Italia, shi 2 locuri in calificari pentru Italia. Deci daca Juventus cashtiga se vor califica in calitate de detzinatori shi nu de campioni ai Italiei eliberand un loc in gupe pentru Lokomotiv Moscova parca. Shi daca Lokomotiv nu mai joaca in ultimul tur preliminar, Rapid va intra direct in turul 2. Bun. Daca o sa cashtige Milan, atunci rossonerii vor intra direct in grupe shi Rapidul va juca in turul 2. Deci indiferent de cashtigatorul din seara asta de pe Old Trafford, campioana Romaniei va juca din al doilea tur preliminar. Nu shtiu de ce tot zic ziarele shi televiziunile ca numai in cazul in care Milan cashtiga, Rapidul scapa de un tur. Corectatzi-ma daca greshesc!

  21. #63
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    AC Milan a cashtigat UEFA Champions League. Tot respectul.
    Forza Juve! Sempre bianconero!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •