Page 1 of 51 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1067

Thread: Stiri si noutati la Otelul Galati

  1. #1
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1

    Stiri si noutati la Otelul Galati

    In preambul am sa rog pe toti cei care vor posta aici sa pastreze acest thread doar pentru noutati legate de echipa iar discutiile despre acestea sa le purtam pe threadul pricipal



    In decursul zilei de astazi va avea loc o intrevedere intre Marius Stan si Aurel Sunda cu privire atat la viitorul echipei cat si al pricipalului galatean.Sunda nu pare dispus sa renunte insa avand in vedere rezultatele slabe ale echipei din acest sezon este posibila si o despartire pe cale amiabila intre fostul "ceferist" si gruparea otelara.

    Tot astazi se va discuta si eventuala intoarcere a celor 4 jucatori exilati dupa meciul cu Jiul ... este vorba de Danut Oprea,Ionut Dragomir,Danut Somcherechi si Aurelian Dumitru.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  2. #2
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pentru ca vad aici pomenit numele lui Danut Somcherechi si o posibila revenire a sa la echipa, iata declaratiile sale de dupa excluderea din lot, acum mai bine de o saptamana:

    M-am trezit cu contractul reziliat. Jucasem toate meciurile, eram singurul integralist, la antrenamente dădeam totul, altfel nu aveam cum să joc, nu?... Aşa că de „indolenţă în pregătire şi joc”, cum au zis ei, nici nu poate fi vorba! [...] Indiferent de decizia Comisiei pentru Statutul Jucătorului, jucător liber de contract sau repunerea în drepturi, eu oricum nu o să mai joc până la sfârşitul anului. Conform regulamentului, dacă am evoluat într-un campionat, nu o mai pot face la altă echipă, nici măcar în străinătate. O să mă antrenez acasă, după care o să-mi caut o echipă, pentru că nu îmi încheie mie cariera Marius Stan atunci când vrea el!

    Marquise, sper ca mesajul meu isi gaseste locul potrivit aici

  3. #3
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    in urma discutiei de astazi Sunda a spus "la revedere" bancii tehnice a Otelului din Galati.

    "Am vrut să creez un şoc la echipă, că poate aceasta îşi va reveni în ultimele trei etape ale turului. Am considerat că aceasta este cea mai bună soluţie."

    Interimatul la carma echipei va fi asigurat de Ion Gigi.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  4. #4
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    Desi s-a vorbit despre o posibila inaugurare a proaspetei arene galatene chiar la meciul cu Poli Timisoara oficialii otelari au considerat ca e mai bine sa nu grabeasca lucrurile si sa inaugureze schimbarile asa cum se cuvine la primavara...ce este de spus e faptul ca ,desi terminata cu intaziere, lucrarea de modernizare a stadionului Otelul a fost una cu succes , gazonul aratand impecabil , la fel spatiile pentru presa si cabinele de transmisie...urmeaza sa mai fie schimbate bancile de rezerve,gardul de protectie si tunelul care conduce jucatorii pe teren,totul fiind la standarde europene.

    nu ii doresc echipei decat sa practice si un joc pe masura.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  5. #5
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    Marius Stan a anuntat ca stie pe ce bani se bazeaza in campania de transferuri din iarna ... astfel , avand in vedere situatia deloc roza in care ne aflam , bugetul va fi ... tineti-va bine ... 500.000 $ ... probabil vor fi adusi 3 juniori si un jucator fara contract de banii astia ... divizia b , here we come.

    se mai speculeaza totodata si aducerea lui Ion Andone , avand in vedere situatia dificila de la dinamo...vorbe.
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  6. #6
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Se pare ca pana la urma la voi vine Petre Grigoras.

  7. #7
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Otelul Galati la transferat pe Brujan?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #8
    Eternal Marquise MGP's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    galati
    Posts
    2,594
    Reputatie
    1
    nu am auzit nimic despre brujan

    bogdan stelea a semnat cu otelul si se vorbeste de aducerea lui ossey ( poli TM ) , chihaia ( dinamo ) si fostul stelist marius baciu
    I shall not fear.Fear is the mind-killer.Fear is the little death that brings total obliteration.I will face my fear.I will allow it to pass over and through me.And when the fear has passed I will turn the inner eye to see its path.There will be nothing.Only I will remain.

  9. #9
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Baltoi(Dinamo), Paraschiv(Petrolul), Baciu(Steaua), Semeghin(Israel) principalul nostru atu cred ca este insa Marius Stan.

  10. #10
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    aseara am aflat cateva lucruri importante.se stie ca stadionul e aproape gata,gazon excelent tribune renovate a ramas de montat un sistem nou de sonorizare si un sistem de supraveghere cu camere.nocturna nu se pune probl pana in vara.daca scapam in 2007 tre sa avem nocturna obligatoriu in div A si se va face.tinand cont ca s-a dat jos gardul la meciuri vor fi cam 100 de voluntari pt a nu putea patrunde cineva pe teren.toate astea le-a zis tofan aseara.forzza OTELUL

  11. #11
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Ultimele stiri de la Otelul, nu joaca Gado si Tanase in locul lor intra Apostol si Baltoi.
    Din cate stiu exista in combinat probabil si la club abonamente cu 350.000 am inteles ca la sindicat ar fi 300.000.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #12
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Pentru partida cu Bistrita lipsesc Ramses Gado si Salif Nogo.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  13. #13
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Oţelul Galaţi va participa in perioada 12-14 aprilie, la Chişinău la prima ediţie a Turneului internaţional de fotbal „Primăvara Moldovei”, rezervat copiilor născuţi în anul 1993.

    La eveniment vor participa şi alte 5 echipe: KSK Tapiosagi (Ungaria), Bucovina Cernăuţi (Ucraina) şi trei formaţii din Moldova: Zimbru Chişinău, Buiucani Chişinău şi Şcoala sportivă de fotbal „Sfântul Gheorghe” Suruceni.

    Organizator al competiţiei este Şcoala de fotbal din Suruceni, iar meciurile se vor disputa pe terenurile bazei sportive a formaţiei „Zimbru”.

  14. #14
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    a revenit gado.lipseste baltoi(suspendat) cu cfr.de sambata poate juca si apetri.lashmi e un bulangiu(pardon asta nu era noutate)

  15. #15
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marquise MGP
    nu am auzit nimic despre brujan

    bogdan stelea a semnat cu otelul si se vorbeste de aducerea lui ossey ( poli TM ) , chihaia ( dinamo ) si fostul stelist marius baciu
    Lasa-ma cu Stelea, ca-n poarta l-am vazut doar pe amaratul ala de Vatca! Cand are de gand sa joace? Sau l-au adus doar ca sa dea bine la transferuri?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #16
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    cica gazonul de pe terenul de antrenament a fost insamantat odata si mai trebuie de 3 ori!cel de pe stadion a fost de 3 ori si mai trebuie odata deci va arata si mai bine desi arata excelent si acum.sa se incalzeasaca vremea

  17. #17
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    apropo intra pe sport la art despre otelul,nu pe forum

  18. #18
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Intra Gado lipsesc Baltoi si Nogo pt. meciul cu CFR.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  19. #19
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    apetrei poate juca in meciul cu sportul.mai sunt cativa jucatori cu mici accidentari dar nu vor lipsi la meciul cu sportul decat cei deja cunoscuti

  20. #20
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Echipa Oţelul Galaţi a câştigat Turneul „Primăvara Moldovei”


    Turneul Internaţional de fotbal „Primăvara Moldovei”, rezervat copiilor de până la 13 ani, s-a încheiat la Chişinău cu victoria echipei Oţelul Galaţi (România). În finala competiţiei, tinerii fotbalişti români au învins cu scorul de 2-1 formaţia ucraineană Bucovina Cernăuţi.

    Turneul “Primăvara Moldovei” a fost iniţiat de ŞFCJ „Sfântul Gheorghe”. Potrivit lui Valeriu Reniţă, preşedintele comitetului de organizare, turneul va deveni tradiţional şi se va desfăşura în fiecare an. Ediţia viitoare va avea loc în primăvara anului 2007.

  21. #21
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    ce urat suna echipa ucraineana bucovina cernauti

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •