Page 43 of 51 FirstFirst ... 334142434445 ... LastLast
Results 883 to 903 of 1067

Thread: Stiri si noutati la Otelul Galati

  1. #883
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hard View Post
    unde ?
    bourceanu ar fi bun pentru Steaua, se cauta fundasi de valoare.
    Totusi, Szekely are in prezent valoare peste media Stelei,in niciun caz nu e de lepadat.
    Degeaba vine la steaua... Orice jucator vine la steaua, se rateaza din punct de vedere sportiv.

  2. #884
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    S-a stins din viață Nicolae Burcea…
    Dumnezeu sa-l odihneasca!

  3. #885
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Dumnezeu sa-l ierte!
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  4. #886
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    2-2 cu Leczna. Dupa parerea mea un egal convingator, meci dupa care cred ca in sfarsit avem un atacant adevarat dupa plecarea lui Jula. Matei a reusit 2 goluri la interval de 3 minute.

    Quote Originally Posted by www.otelul-galati.ro
    '31 - GOOOOOL OTELUL! Antal centreaza dintr-o lovitura libera de pe dreapta, Giertl respinge in fata si MATEI, speculant, trimite langa bara: 1-0!!!
    '34 - GOOOOOL OTELUL! MATEI recupereaza o minge la mijlocul terenului, combina cu Ibeh si scapa singur la 30 m. La marginea careului reuseste sa-l execute pe goalkeeperul advers, trimitand in coltul opus: 2-0!!!
    Echipa poloneza a marcat si ea doua goluri norocoase. Unul din penalty exact pe finalul primei reprize cand in poarta apara Baotic, iar al doilea gol pe final de meci cu 2 minute inainte sfarsitul partidei cand in poarta apara Abraham. Eu unul sunt foarte multumit de al doilea meci de verificare.

    **Para, Jelev, si Kolev, au privit de pe margine aceasta partida fiind menajati de Munti'.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  5. #887
    Suporter mateiasi's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Galati
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Otelul - Slask Wroclaw: 0-2.

  6. #888
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    O da,Europa League,here we come

  7. #889
    Suporter mateiasi's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Galati
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Dracu' s-ar putea sa nu fie chiar atat de negru: desi ai nostri abia se mai tin pe picioare, la cat ii alearga Munteanu, tot au dominat clar in prima parte (site-ul oficial al polonezilor indica un raport al ocaziilor de 6-3 pentru ai nostri in prima repriza). In repriza a doua s-ar parea ca n-am avut decat 2 sanse de gol - imense, ce-i drept. Ingrijorator e faptul ca n-am inscris nici un gol din 8 ocazii.

  8. #890
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Oricum un gol l-au dat din penalty. A fost frumos celalalt?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  9. #891
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    din 11 metri cu capul!
    Frontul de Est-Galati

  10. #892
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Ne-ar trebui cel putin 56-57 de puncte pentru a ne atinge obiectivul. Asta ar insemna egalarea performantei din sezonul 2006/2007 cand am terminat pe locul 5 cu 56 de puncte. Deci daca am reusi sa castigam jumatate din meciurile care le avem la dispozitie am avea sanse foarte mari de a ne califica in Europa League la anul.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  11. #893
    Pinguin radical BBB's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    3,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Ne-ar trebui cel putin 56-57 de puncte pentru a ne atinge obiectivul. Asta ar insemna egalarea performantei din sezonul 2006/2007 cand am terminat pe locul 5 cu 56 de puncte. Deci daca am reusi sa castigam jumatate din meciurile care le avem la dispozitie am avea sanse foarte mari de a ne califica in Europa League la anul.
    Stai linistit, te poti salva de la retrogradare si cu 40 de puncte. Sau aveti alt obiectiv?

  12. #894
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Ce ironici sunt unii! Eu zic sa-ti vezi de "U" Clujul tau si de Liga II. Mai e pana ajungeti voi la nivelul nostru. Otelul are ca obicetiv calificarea in Europa League, si nu mi se pare un lucru imposibil de realizat.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  13. #895
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Stai linistit, te poti salva de la retrogradare si cu 40 de puncte. Sau aveti alt obiectiv?
    N-am mai avut obiectivul ala din primavara lui 2006.Mananca ***** in alta parte.

  14. #896
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Pana la urma s-a deschis vreun magazin oficial?
    Intr-o vreme aparusera niste imagini cu produse, dar pe site-ul oficial magazinul online nu e disponibil si nu zice nimic de vreo locatie.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #897
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    N-a aparut nimic,Ghiuta trebuie batut.Iti dai seama ca suntem un club de 2 bani din moment ce angajam persoane ca Ghiuta si Tofan care joaca solitaire toata ziua,iar Stan ne minte cu nerusinare.

  16. #898
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Mie deja mi-e scarba de omul asta! Nici macar un amarat de magazin oficial nu poate deschide? Intr-adevar, sansele sa-i aduca profit sunt foarte mici.
    Dar un magazin oficial poate trezi interesul locuitorilor si ar atrage mai multi oameni la stadion.
    Ideea mea e ca suporterii ar trebui sa afiseze bannere la fiecare meci in care sa-l intrebe pe domnul Stan cand vom primi nocturna si magazinul oficial promise de cativa ani buni?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  17. #899
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Am si eu o nelamurire: am observat la meciul cu Ceahlaul ca printre reclamele de pe marginea terenului erau si cu Primaria Municipiului Galati si parca mai era Consiliul Local.
    Pai daca bosorogul ala senil nu da bani la Otelul, noi de ce ii afisam bannerele?

    Si inca o chestie: n-am reusit sa citesc in intregime mesajul galeriei afisat prin bannerul negru. Ma lamureste cineva?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #900
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Vezi Doctore daca nu citesti Dunarea Batrana ???
    http://www.dunareabatrana.com/home/3...i-exilati.html

  19. #901
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Am si eu o nelamurire: am observat la meciul cu Ceahlaul ca printre reclamele de pe marginea terenului erau si cu Primaria Municipiului Galati si parca mai era Consiliul Local.
    Pai daca bosorogul ala senil nu da bani la Otelul, noi de ce ii afisam bannerele?

    Si inca o chestie: n-am reusit sa citesc in intregime mesajul galeriei afisat prin bannerul negru. Ma lamureste cineva?
    Pai a alocat 500 de mii de euro clubului pe anul asta.
    Cum a spus si Cristian,baga Dunarea Batrana la bookmarks

  20. #902
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Da, m-ati prins! Nu am mai citit de mult timp presa.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  21. #903
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1

    Post Cum si cand intrati pe stadion?

    Quote Originally Posted by www.otelul-galati.ro
    http://otelul-galati.ro/files/stiri/...dbcfb0_big.jpg
    Spectatorii meciului FC Otelul Galati - FC Steaua Bucuresti, de duminica, sunt rugati sa aiba mare grija in momentul in care vor dori sa acceada pe stadionul "Otelul". Este foarte important sa intrati pe poarta aferenta tribunei pentru care ati cumparat biletul sau abonamentul!

    Iata caile de acces la stadionul "Otelul":

    1. Pentru Tribunele 0 si I: pe porţile situate in coltul de nord-vest al stadionului, la intersectia strazilor Gh. Asachi si Anghel Saligny;
    2. Pentru Tribuna a II-a: pe poarta situata in partea de nord-est a stadionului, vizavi de Spitalul de Pediatrie;
    3. Pentru Peluza Nord: pe poarta de langa statia de tramvai din fata Spitalului de Pediatrie;
    4. Pentru Peluza Sud: pe poarta situata de-a lungul aleii din vecinatatea blocului PS1D si stadion.
    5. Suporterii echipei oaspete: accesul acestora se va face prin strada Prelungirea Brailei, la intrarea de la terenul II al bazei sportive.

    Cand trebuie sa veniti la stadion?

    Sunteti rugati sa veniti la arena "Otelul" in jurul orei 15.30 (cu o ora si jumatate inainte de start) pentru a evita imbulzeala! Sistemul de turnichete permite accesul a 700-800 de persoane pe ora (per turnichet), astfel ca este imperios necesara deplasarea din timp catre stadion.

    FOARTE IMPORTANT:

    1. Copiii si femeile nu vor beneficia de gratuitate la aceasta partida. Reglementarile Jandarmeriei nu permit momentan acest lucru, dar conducerea FC Otelul va cauta o rezolvare in perioada urmatoare;

    2. Este obligatoriu sa ocupati locul precizat pe biletul sau abonamentul de intrare!

    Va multumim!
    In sfarsit nu vom mai avea probleme cand venim cu prietenii la meci in ceea ce priveste gasirea a 3, 4, 5 locuri unul langa altul. Am facut un pas inainte catre un stadion civilizat. Mai urmeaza nocturna si magazinul oficial.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •