Page 31 of 51 FirstFirst ... 21293031323341 ... LastLast
Results 631 to 651 of 1067

Thread: Stiri si noutati la Otelul Galati

  1. #631
    rezerva Marius.B's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    489
    Reputatie
    1
    Sper sa nu prinda primul 11. Teoretic nu ar trebui sa intre in prima echipa pentru ca nu a mai jucat un meci oficial, la nivel de Liga 1 ,de foarte mult timp.
    "Vom fi iarasi ce am fost,ba si mai mult decat atata" Petru Rares.

  2. #632
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Sper ca Grig sa-l bage in ultima etapa cu Iasiu.

  3. #633
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Sper sa apere atat de bine Kolev incat Vatca sa stea pe tusa acolo unde ii este locul!


    Pleacă Panc și vine Vâtcă
    14.02.2008


    Mihai Panc jucătorul adus în această iarnă de Oțelul de la Progresul București a fost pus pe liber, el nereușind să se impună în formația lui Petre Grigoraș. Alături de Panc au mai fost disponibilizați Serian, Ene și Boroșteanu, jucători care se aflau în probe la echipa noastră. Ciprian Deac a rămas la Oțelul deși a evoluat pentru CFR Cluj într-un amical din Cipru. Marius Stan a explicat situația prin faptul că fostul jucător al ardelenilor va pleca înapoi în țară alături de clujeni pentru a-și face bagajele pentru Galați.
    Și totuși aceasta nu a fost doar o zi a plecărilor, pentru că spre seară a explodat bomba: Andrei Vâtcă a revenit la Oțelul sub formă de împrumut până la vară! Se pare că jucătorul nu mai suporta statutul de rezervă la Steaua, așa că a preferat să revină la echipa noastră. www.dunareabatrana.com

  4. #634
    rezerva Marius.B's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    489
    Reputatie
    1
    Poate este trimis sa apere la Otelul 2 in Liga a 3 a, ca tot are o vasta experienta in aceasta divizia inferioara.
    "Vom fi iarasi ce am fost,ba si mai mult decat atata" Petru Rares.

  5. #635
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    La ce fundasi pleasna avem, ar fi trebuit pastrat Panc. Fundasii ar fi fost mai motivati daca ar fi fost un pic de bataie pe posturi.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #636
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Galati
    Posts
    58
    Reputatie
    0
    Panc era pe postul lui Semeghin,deci ce bataie pe post?in rest avem 4 fundasi centrali,alti 3 posibili fundasi dreapta,avem concurenta mare pe posturi.

  7. #637
    sport legend Dregan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati- Mereu prezent
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Vâtcă nu este agreat de fanii gălățeni!

    Vestea că portarul Andrei Vâtcă a revenit la Galați nu a fost deloc bine primită de fanii gălățeni. Suporterii nu au putut uitat faptul că portarul împrumutat de Oțelul de la echipa Steaua a declarat în nenumărate rânduri că este “stelist de mic” și că visul său a fost mereu să ajungă la formația din Ghencea.
    Astfel, imediat după ce site-ul oficial a anunțat transferul goalkeeperului la echipa noastră, reacțiile negative din partea fanilor nu au întârziat să apară. Iată câteva comentarii luate direct de pe site: Alexandu – “Nu se merită să îl folosim doar pentru 6 luni.”; Wolf_Ultras: “Să se ducă înapoi. Nu avem nevoie de el.”; Narcisa: “Vâtcă este un jucator murder, care atât timp cât a fost la Galați nu se gândea decât la Steaua și purta produse roș-albastre. Deci Vâtcă rămâi la Steaua!”; Cristian_m_gl: “Dragă Andrei Vâtcă, trebuia tu mai bine să șezi la Steaua. Nu este nevoie de tine. Nu îmi place ideea ca noi să antrenăm și altii să se foloseasca. Asta e ideea.”
    De asemenea pe gardul stadionului Oțelul, unii suporteri și-au manifestat nemulțumirea față de readucerea lui Vâtcă prin câteva grafitti-uri grăitoare: “Vâtcă nu te vrem.”, “Pleacă Vâtcă”.

    www.dunareabatrana.com

  8. #638
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Foarte "graitoare" grafitti-urile alea,exprima cat de mult ati evoluat fata de acum cativa ani cand ati colorat toti peretii stadionului. Decat sa scuipati jucatorii care v-au adus puncte in trecut,mai bine ati pune mana de la mana si ati vopsi peretii aia in rosu-alb-albastru.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  9. #639
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dregan View Post
    Vâtcă nu este agreat de fanii gălățeni!

    Vestea că portarul Andrei Vâtcă a revenit la Galați nu a fost deloc bine primită de fanii gălățeni. Suporterii nu au putut uitat faptul că portarul împrumutat de Oțelul de la echipa Steaua a declarat în nenumărate rânduri că este “stelist de mic” și că visul său a fost mereu să ajungă la formația din Ghencea.
    Astfel, imediat după ce site-ul oficial a anunțat transferul goalkeeperului la echipa noastră, reacțiile negative din partea fanilor nu au întârziat să apară. Iată câteva comentarii luate direct de pe site: Alexandu – “Nu se merită să îl folosim doar pentru 6 luni.”; Wolf_Ultras: “Să se ducă înapoi. Nu avem nevoie de el.”; Narcisa: “Vâtcă este un jucator murder, care atât timp cât a fost la Galați nu se gândea decât la Steaua și purta produse roș-albastre. Deci Vâtcă rămâi la Steaua!”; Cristian_m_gl: “Dragă Andrei Vâtcă, trebuia tu mai bine să șezi la Steaua. Nu este nevoie de tine. Nu îmi place ideea ca noi să antrenăm și altii să se foloseasca. Asta e ideea.”
    De asemenea pe gardul stadionului Oțelul, unii suporteri și-au manifestat nemulțumirea față de readucerea lui Vâtcă prin câteva grafitti-uri grăitoare: “Vâtcă nu te vrem.”, “Pleacă Vâtcă”.

    www.dunareabatrana.com
    mi se pare normal sa nu fie dorit . sper sa se razgandeasca ar fi spre binele lui
    Frontul de Est-Galati

  10. #640
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Intradevar, nu avem nevoie de circari care sa mimeze jocul in meciul cu steaua (in eventualitatea in care va fi titular) doar ca sa creasca in ochii patronului cioban, ca uite domne ce a facut vatca ptr steaua....

  11. #641
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Galati
    Posts
    58
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    Foarte "graitoare" grafitti-urile alea,exprima cat de mult ati evoluat fata de acum cativa ani cand ati colorat toti peretii stadionului. Decat sa scuipati jucatorii care v-au adus puncte in trecut,mai bine ati pune mana de la mana si ati vopsi peretii aia in rosu-alb-albastru.
    Bagarea in seama in necunostinta de cauza
    Daca cateva persoane s-au gandit sa deseneze pe peretii stadionului nu inseamna ca a acest lucru a fost facut in numele galeriei,brigazile au alte metode de protest.

  12. #642
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Inseamna ca Dregan a scris in necunostinta de cauza despre faptul ca "unii suporteri și-au manifestat nemulțumirea față de readucerea lui Vâtcă prin câteva grafitti-uri grăitoare: “Vâtcă nu te vrem.”, “Pleacă Vâtcă”. "
    Suporterii nu fac asa ceva,nu ?
    Ma lasi cu de astea,toti peretii aia au fost "scrisi" de suporteri,nu de altcineva !!!!
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  13. #643
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    Inseamna ca Dregan a scris in necunostinta de cauza despre faptul ca "unii suporteri și-au manifestat nemulțumirea față de readucerea lui Vâtcă prin câteva grafitti-uri grăitoare: “Vâtcă nu te vrem.”, “Pleacă Vâtcă”. "
    Suporterii nu fac asa ceva,nu ?
    Ma lasi cu de astea,toti peretii aia au fost "scrisi" de suporteri,nu de altcineva !!!!
    pai si daca ma duc eu acum si scriu pe un panou publicitar in centrul orasului mesajul "sebastian, sa te f..t in gura"(ipotetic vorbind,evident) inseamna ca l-au scris toti suporterii echipei?
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  14. #644
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    bai bada,aveam pretentii de la tine,te vad baiat istet,dar poate ma insel...unde am zis eu ca toti suporterii au scris ?
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  15. #645
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    O parte a suporterilor echipei, cei mai multi membri ai galeriei, sunt extrem de suparati pe Vatca, sustinand ca acesta, inainte de transferul de anul trecut de la Otelul la Steaua, i-a sfidat purtand public materiale promoționale ale Stelei, o bratara si un breloc.

    Fanii au vopsit pe gardul stadionului mesaje impotriva portarului: "Vatca pleaca", "Vatca, nu te vrem", "Vatca, te uram".

    sursa:sport.ro
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  16. #646
    Banned
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Galati
    Posts
    58
    Reputatie
    0
    Si de cand face presa diferenta intre suporterul de rand si membrii galeriei,si de unde si-au luat ei informatiile?Iti spun eu,au dat cu presupusul ca tine.

  17. #647
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Da,ploua cu pinguini la ora asta in Galati ...
    Ma baiatule,cui crezi ca ii pasa de Otelul? Unui suporter adevarat sau unui samantar care nu are nici o treaba cu echipa asta ??? ...gandeste si tu un pic ca nu e greu ...
    Eu am citit si comentariile de pe site-ul vostru oficial ,si culmea cei care au postat la comentarii sa plece Vatca ,fac parte din "steelboys"...nu suporteri de rand cum ii numesti tu ...
    Last edited by Hard; 14th February 2008 at 19:29.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  18. #648
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    Da,ploua cu pinguini la ora asta in Galati ...
    Ma baiatule,cui crezi ca ii pasa de Otelul? Unui suporter adevarat sau unui samantar care nu are nici o treaba cu echipa asta ??? ...gandeste si tu un pic ca nu e greu ...
    Eu am citit si comentariile de pe site-ul vostru oficial ,si culmea cei care au postat la comentarii sa plece Vatca ,fac parte din "steelboys"...nu suporteri de rand cum ii numesti tu ...
    o faci si tu pe interesantul ca sa te afli in treaba: da sunt destui membri ai celor doua peluze galatene care si-au aratat dezaprobarea fata de aducerea lui vatca inapoi asa cum sunt si foarte multi suporteri de la tribune care s-au declarat nemultumiti fata de revenirea lui!
    apropo,crezi ca ciumegii de la sport.ro stiu care dintre suporterii care au lasat mesaje dezaprobatoare fac parte din sud si nord si care nu?au scris si ei ca sa mai umple spatiile goale
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  19. #649
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    aia de la sport.ro nu stiu ,dar am precizat mai sus,am intrat si eu de curiozitate pe otelul-galati.ro sa vad daca asa e cum spun ei acolo,si am recunoscut cateva nick-uri ale suporterilor de la sud ... in fine ,sud,nord,nu conteaza,tot suporteri sunt... ce am vrut sa spun e ca acele grafitti sunt un exemplu negativ. rele toti stim sa facem ...


    citez din gsp de data asta :


    "Nu te respectăm și nu te vom respecta. Cît ai fost la noi ai purtat însemne ale clubului Steaua și ne-ai obosit cu declarațiile tale . Ai ajuns la Steaua, rezervă la echipa a 2-a. Nu te vrem. Nu meriți să porți culorile clubului nostru. Vâtcă PLEACĂ!", a scris userul "Leutzz". Un alt user, "Maur", l-a amenințat pe Vâtcă de viața insuportabilă pe care o va avea la Galați: "O să avem grijă unii din noi ca să regreți că te-ai întors. Ne-ai jignit în repetate rânduri dar te-am lăsat pentru că oricum decolai de aici. Marea ta nesimțire te-a adus înapoi". "Magus" a comentat și reacția administratorului site-ului, care solicitase respect pentru jucătorii din lotul care acum îl include și pe Vâtcă: "Poate el să facã parte și din lotul lui Dumnezeu că tot nu va mai fi vreodată roș-alb-albastru! După ce s-a șters undeva cu culorile noastre să nu ni se ceară să-l primim cu brațele deschise și cu osanale!".
    Last edited by Hard; 14th February 2008 at 20:13.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  20. #650
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    asa,si ce ti se pare asa anormal?nu cumva crezi ca o sa il ia cineva la bataie sau ceva de genul asta?ce naiba,nu suntem stelisti,dinamovisti,rapidisti ca sa recurgem la gesturi de genul asta, dar nici nu puteam sa lasam impresia ca e in regula revenirea lui dupa toate fazele facute.
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  21. #651
    ............. The_Blonde's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,384
    Reputatie
    1
    iti dai seama ce citate a pus si dregan , auzi tu citate din Narcisa
    Vatca este un nesimtit care avea in masina bratari cu steaua si din cauza caruia am luat bataie in ghencea in cel mai rusinos meci de divizia a pe care l-am vazut pentru mine de atunci vatca este echivalentul lui bors sau couha
    [B]TOTI ALCOLISTII SI DROGATII STRIGA SA-TI TRAGEM CLANTA MITICA DE LA LIGA[/B]
    ex-Steel_Girl

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •