View Poll Results: Ce fac fetele in Rusia ?

Voters
25. You may not vote on this poll
  • Castiga CM (mare minune ar fi...)

    6 24.00%
  • Se claseaza 2-5 (ar fi o performanta )

    18 72.00%
  • Se claseaza 6-9, (n-am venit chiar degeaba...)

    1 4.00%
  • Isi bat joc , de la locul 10 in jos (mai bine ramaneam acasa...)

    0 0%
Page 1 of 36 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 752

Thread: CM Handbal 2005 RUSIA

  1. #1
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0

    Exclamation CM Handbal 2005 RUSIA

    Group A
    Japan
    Russia
    Netherlands
    China
    Croatia
    Uruguay

    Group B
    Norway
    Hungary
    Slovenia
    Angola
    Korea S
    Australia

    Group C
    Denmark
    Poland
    Austria
    Brazil
    Ivory Coast
    Germany

    Group D
    France
    Ukraine
    Romania
    Macedonia
    Argentina
    Cameroon
    De pe www.ihf.info
    Date: 5-18 December 2005 in orasul St Peterburg

    Arene :

    Ice Palace : 14 000 locuri,multifunctional(tenis,box,hochei,patinaj,ba sket etc)(primul atachement)

    Sports-concert complex Peterburgsky(SCC) :nespecificat exact(posibil max 25000 locuri),multifunctional (sportiv cat si alte evenimente culturale etc)( al doilea atachement)

    "Yubileyny" palace of sports :6500 locuri arena principala si 3800 arena mai mica (al treilea atachement)

    Toate aceste arene SE AFLA in St Peterburg
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #2
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    frumoase sali pe dinafara , avem anul acesta sansa la o clasare buna , sa nu o irosim....
    Semnatura

  3. #3
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Meciurile Romaniei:
    Grupa noastra se va juca in SALA MICA(3800 locuri) din complexul Yubileyny

    5/12 18:30 Rom-Arg
    6/12 16:30 Cmr-Rom
    7/12 16:30 Ukr-Rom
    9/12 20:30 Rom-Fra
    10/12 18:30 Rom-Mkd

    Orele s-ar putea sa coincida cu ora Romaniei sau sa fie cu o ora in plus.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Ceva poze mai mari nu ai gasit Cataline? Sau ceva din interior... ca alea ce le-ai pus sunt micute...

  5. #5
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Pai site-ul rusilor e inca incomplet zona cu poze e in constrcutie sau era acum cateva zile .Poate o fi gata dupa mondiale ...

    Am gasit ceva dar doar pt Ice Palace
    Pe aceasta Arena va juca Grupa A , a Rusiei .
    Se va disputa si Grupa principala 1 unde va juca Rusia dc se va califica (fiind favorita la castigarea CM SIGUR se va califica acolo)
    Si TOATE MECIURILE incepand cu clasificarea pt locurile 7-8;5-6 ,semifinale , finala mica si FINALA MARE.

    Site oficial : http://www.wwhc2005.ru/main_e.htm
    Attached Images Attached Images
    Last edited by desdemona; 15th November 2005 at 20:11. Reason: consecutive
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  6. #6
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    eu zic ca ucraina ne bate. restul sunt accesibile si le putem face felul.

  7. #7
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Ucraina e tare intr-adevar dar cred ca si Franta ne poate face felul , ne-a facut-o parca in semifinala CM din '99 ..de fapt noi ne-am facut-o-la scor egal cu cateva secunde inainte de final am ratat singuri cu portaul advers si am pierdut parca in prelungiri-locul 4 atunci
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  8. #8
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by catalinalexe
    Orele s-ar putea sa coincida cu ora Romaniei sau sa fie cu o ora in plus.
    E sigur cu o ora in plus. Am fost acolo saptamana trecuta. Partea construita de tari este absolut superba, dar restul orasului nu este cine stie ce. Stil sovietic si nu foarte curat.

  9. #9
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    Steluta Luca 8, Ionela Galca 7, Valentina Neli Ardean 5, Georgeta Narcisa Lecusanu 4, Ramona Petruta Maier 3, Raluca Ivan 3, Oana Florica Soit 2, Maria Mihaela Tivadar 2
    am batut pe koreea cu 34-23 in trofeul din danemarca
    Semnatura

  10. #10
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Da e o surpriza placuta pt mine dar au venit stranierele ...
    Norvegia-Ucraina 24-17
    Tare Norvegia in aparare sunt aproape de netrecut (poate si pe fondul jocului de atac slab al Ucrainei)

    Ucraina a facut un meci slab spre penibil mai ales in atac Vergeliuk slab parca vroia sa dea doar ea la poarta ( slab de tot )
    PORTARITA e tare de tot in stilul lui Hutupan(ca masivitate dar si ca valoare)
    Vom avea orium un meci greu cu ucraina pt ca a aratat potential in aparare iar pe atac o zi buna si nu ne vad prea bine.DAR CRED CA vom INVINGE UCRAINA.
    Olena Reznir 3, Olena Radchenko 3, Maryna Vergelyuk 2, Olena Yatsenko 2, Iryna Shybanova 2, Nataliya Lyapina 2, Mariya Boklashchuk 2, Anastasiya Borodina 1

    E f bine ca EUROSPORT transmite meciuri de la acest turneu ...WORLD CUP din pacate meciul de maine intre Danemarca si Romania de la 22 00 va fi pe EUROSPORT 2

    RUS - FRA 32-24 (17-13)
    Sabrina LEGENTY 4, Angélique SPINCER 4, Sandy DEMANGEON 3, Raphaelle TERVEL 3, Stéphanie LAMBERT 2, Paule BAUDOUIN 2, Alissa GOMIS 2, Sophie HERBRECHT 2, Isabelle WENDLING 1, Amelie GOUDJO 1
    Last edited by SORENSEN; 15th November 2005 at 22:42.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  11. #11
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Poze cu Romania la Arhus in Danemarca pt Cupa Modiala

    Echipa din Danemarca:
    Tamas Ludmila Tereza,Maier Ramona Petruta,Soit Oana Florica,Meirosu Adina,
    Ivan Raluca,Gatzel Roxana,Cartas Carmen,Lecusanu Georgeta Narcisa,Galca
    Ionela,Vaduva Ramona,Barsan Florina,Luca Steluta,Ardean Valentina Neli,Dinu
    Luminita,Avadanii Elena,Tivadar Maria Mihaela.
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  12. #12
    Alb-Violet esku's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,816
    Reputatie
    1
    cre k ne vom clasa pe podium ...
    [B][COLOR="Purple"][SIZE="2"]no signature! [/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #13
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Din grupa noastra principalele adversare sunt Franta si Ucraina, si ambele au arata o forma destul de slaba in turneul din Danemarca. Noi in schimb, am spulberat Coreea, vicecampioane olimpice. Sa vedem ce facem azi cu Danemarca.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  14. #14
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    cataline vezi ca ai gresit poze , nu are cum sa fie de acum , in poza e manea , varzaru , amariei
    Semnatura

  15. 16th November 2005, 19:39

  16. #15
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    posibil , dar am luat-o de pe site-ul oficial danez asa era acolo ...n-ar fi prima data cand am fi prezentati in vest intr-un mod imprecis sa-i spunem asa
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  17. #16
    senior razvy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    197
    Reputatie
    1
    Poza asta e de la Trofeul Carpati de anul trecut cred (sau acu 2 ani??)
    E la Hotelul UniversT din Cluj facuta poza
    "Pentru mine "U" n-a fost numai o echipa de fotbal, ci O IDEE. O explozie a celei mai frumoase varste, a studentiei. O imagine ce-o voi lua cu mine dincolo!"
    Stefan Carjan
    ... si doar atat

  18. #17
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Dupa turneul din Danemarca si din ce am mai vazut sau auzit iata care sunt favoritele mele pt campionatul mondial :

    1.Rusia-de departe este cea mai buna si va castiga la pas titlul
    2.Norvegia-finalista ,n-are totusi valoarea de titlul mondial
    3.Korea-joaca semifinal fara discutii
    4.Ungaria-este valoroasa si poate ajunge in semifinale
    5.Danemarca- cred ca altfel se va prezenta la mondiale
    6.Romania -are valoare(de podium dar nu cu actuala conducere tehnica)si poate ajunge sa se bata pt 5-6 sau chiar sa joace semifinala
    7.Ucraina-cred ca valoarea poate duce aceasta formatie mai sus de atat dar totusi e concurenta mare si e greu de razbit
    8.Franta si Austria sunt doua echipe care nu prea au aratat prea multe in ultimul timp dar potential exista .

    Echipe capabile de surprize :Macedonia,Slovenia si Polonia.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  19. #18
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    165
    Reputatie
    1
    catalin,eu nu as fii asa sigur in privinta rusiei,mai repede danemarca sau norvegia pot lua titlul,dupa parerea mea.

  20. #19
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Eu am vazut 2 meciuri ale Rusiei la acest turneu si parea ca se joaca cu adversarii si mai parea va avea rezrve uriase asa ca poate parea hazardat ce am "prezis" dar eu zic ca va castiga fara probleme si sa nu uitam RUsia a castigat CM din 2001 decat dc a putut odata ce o opreste sa o faca din nou ...eu sper ca echipa Romaniei
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  21. #20
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Schimbări pentru CM

    Reprezentativa Romāniei a ocupat la Cupa Mondială din Danemarca locul 4, după Norvegia, Coreea de Sud şi Rusia, dar a terminat īn faţa Danemarcei, Ucrainei, Franţei sau Suediei. Pentru turneul de la Aarhus, antrenorii Gheorghe Tadici şi Dumitru Muşi nu au putut īnsă să folosească patru dintre handbalistele pe care şi le doreau īn lot, Paula Rădulescu, Simona Gogīrlă, Aurelia Brădeanu şi Ana Maria Lazer nefiind lăsate de echipele de club din străinătate să participe la competiţie. Acestea, plus Cristina Vărzaru, care a fost convinsă să revină la "naţională", vor pleca īnsă joi cu echipa la turneul din Ucraina, urmīnd să facă parte, după toate probabilităţile, şi din lotul pentru Campionatul Mondial din Rusia.

    "După turneul de la Aarhus am stabilit să rămīnă acasă Ramona Văduva, Adina Meiroşu, Carmen Cartaş, Florina Bărsan şi Elena Avădanii. Asta nu īnseamnă că sīnt scoase din lot definitiv. Pot lua oricīnd locul uneia din primele 16, care vor face deplasarea īn Ucraina", a declarat Gheorghe Tadici.

    La Sankt Petersburg, oraşul care va găzdui īntre 5 şi 13 decembrie viitorul CM, tehnicienii vor conta īn proporţie de 99 la sută pe Luminiţa Huţupan Dinu, Paula Rădulescu şi Tereza Tamaş (portari), Valentina Elisei, Ramona Maier, Cristina Vărzaru, Raluca Ivan, Ana Maria Lazer, Ionela Gīlcă, Mihaela Urcan, Roxana Gatzel, Aurelia Brădeanu, Steluţa Luca, Oana Şoit, Narcisa Lecuşanu şi Simona Gogīrlă (jucătoare de cīmp). Numai o nedorită accidentare ar putea schimba ceva īn lotul pentru Rusia.

    Patru jucătoare īn afara lotului
    Gheorghe Tadici şi Dumitru Muşi au cerut preşedintelui FRH, Cristian Gaţu, să aprobe ca pe līngă lotul de 16 handbaliste, la Sankt Petersburg să facă deplasarea alte patru jucătoare. "Domnul Gaţu a fost de acord ca federaţia să plătească cheltuielile de deplasare, cazare şi tot ce mai este necesar pentru aceste handbaliste", a declarat Tadici. Regulamentul federaţiei internaţionale permite oricărei echipe ca, după faza grupelor, să īnlocuiască două jucătoare din lotul trimis iniţial. Īn aceste condiţii, tehnicienii Romāniei vor să aibă la dispoziţie 20 de jucătoare, ei urmīnd să facă schimbări īn funcţie de randamentul acestora. Mai multe federaţii recurg la această metodă inventată de cea din Norvegia.

    Amicale de cinci stele
    Rulmentul Braşov, liderul Ligii Naţionale feminine, echipa pregătită de Mariana Tīrcă şi Aurelian Roşca, va susţine azi şi mīine două partide amicale de verificare īn compania campioanei Austriei, Hypo Viena (foto), cea mai galonată echipă de club din Europa, care a cucerit de opt ori Liga Campionilor. Austriecele au sosit de duminică seara īn Romānia, fiind cazate īn Poiana Braşov la hotelul Ruia, stabilimentul lui Adrian Ilie. Hypo a sosit cu toate vedetele, din lot făcīnd parte şi cele patru romānce: Paula Rădulescu, Alina Ariton, Gabriela Nagy şi Simona Popa, ultimele două fiind naturalizate şi evoluīnd acum pentru reprezentativa Austriei.

    Meciurile Romāniei īn grupa D la CM
    5 decembrie / Romānia-Argentina
    6 decembrie / Romānia-Camerun
    7 decembrie / Romānia-Ucraina
    9 decembrie / Romānia-Franţa
    10 decembrie / Romānia-Macedonia

    GSP

  22. #21
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Mda e bine cu cele 5 Lazer,Radulescu,Bradeanu ,Varzaru ,Gogarla dar imi pare rau si de Avadanii care e valoroasa si Barsan sau Meirosu ar fi meritat dar lotul are 16 jucatoare pt CM dar cica se mai pot aduce 4 rezerve ceeace e bine sa vedem cine va veni ca rezerve la lot.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •