Page 522 of 523 FirstFirst ... 22422472512520521522523 LastLast
Results 10,942 to 10,962 of 10964

Thread: FC Barcelona

  1. #10942
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    pe cine ai ma tu pe profilul lui cou?
    Ai deja playmakeri in echipa, care este profilul lui Coutinho. Iniesta, Rakitic, Samper si Sergi Roberto toti se incadreaza in acest profil. Poate ca nu e niciunul peste Coutinho, insa nu cred ca acela este locul in care ar trebui sa ne intarim, cand e destul de clar ca ne lipseste un mijlocas care sa domine mijlocul terenului, cum era Xavi. Coutinho nu e acel gen de jucator, Seri sau Eriksen ar fi.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  2. #10943
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    stii pe cine vrea lpool sa ia in caz ca pleaca asta? pe eriksen. cou nu e un playmaker cm, in primul rand ca nu face faza defensiva absolut deloc, in al doilea rand (care trebuia sa fie primul) nu e mijlocas central. nu aveti nimic de genul asta in echipa.
    hei, singura mea speranta e ca asta trage din afara careului si voi nu acceptati asa ceva.
    retired.

  3. #10944
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    stii pe cine vrea lpool sa ia in caz ca pleaca asta? pe eriksen. cou nu e un playmaker cm, in primul rand ca nu face faza defensiva absolut deloc, in al doilea rand (care trebuia sa fie primul) nu e mijlocas central. nu aveti nimic de genul asta in echipa.
    hei, singura mea speranta e ca asta trage din afara careului si voi nu acceptati asa ceva.
    E irelevanta comparatia cu Liverpool in opinia mea, deoarece echipele au filozofii diferite de joc. Ce ai spus mai sus e exact ceea ce spuneam si eu, faptul ca nu e mijlocasul de care Barcelona are nevoie, deoarece stilul sau nu se pliaza pe stilul de joc al echipei.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  4. #10945
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Ai deja playmakeri in echipa, care este profilul lui Coutinho. Iniesta, Rakitic, Samper si Sergi Roberto toti se incadreaza in acest profil. Poate ca nu e niciunul peste Coutinho, insa nu cred ca acela este locul in care ar trebui sa ne intarim, cand e destul de clar ca ne lipseste un mijlocas care sa domine mijlocul terenului, cum era Xavi. Coutinho nu e acel gen de jucator, Seri sau Eriksen ar fi.
    Nu stiu eu daca Samper si Sergi Roberto se incadreaza in acest profil.Si nu stiu daca Coutinho poate domina mijlocul terenului cum o face Iniesta la varsta lui.
    Sau cum o facea Xavi la vremea lui.In ziua de azi orice jucator costa 80-100k,dar nu cred ca vor ajunge la nivelul antecesorilor,poate ma insel...
    Eu,personal,i-as da o sansa unui Denis Suarez,spre exemplu.Alena,mi se pare cu mai multa proiectie decat,sa zicem,Bojan sau Munir,pe vremea lor
    Depinde de gusturi...

  5. #10946
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Mi-as dori sa lasam jucatori tineri sa prinda minute la Barcelona, nu sa aducem jucatori expirati din China 50 de milioane, dar asta e..
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  6. #10947
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Voi aveti nevoie de cou pentru imagine si pentru a arata ca nu pierdeti teren in bataia miliardelor. Totusi baiatu e unu dintre cei mai buni din lume, nu-mi spuneti voi ca roberto si samper sunt inlocuitori buni.
    Cou e world class, e tanar inca. Nu are cum sa fie iniesta sau xavi ca nu e mijlocas central. Poate, in schimb, sa fie mai folositor decat neymar pe pozitia aia.
    retired.

  7. #10948
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Coutinho e inlocuitorul lui Iniesta, avem nevoie de el. Ca dam 100 sau 140, nu ma intereseaza. De acum in colo asa vor pleca jucatorii buni.

    Samper e pur DM, Roberto e poor man's Rakitic, slab. Sper sa il dam pt 40 cat are clauza. Si Eriksen nu e profilul lui Xavi. Seri e, dar conducerea e handicapata si il vrea pe Paulinho.

  8. #10949
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,938
    Reputatie
    1
    Seara buna. Suferiti?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #10950
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Deocamdata sufera doar PSG cu Guingamp
    Da' o sa-i faca Real sa sufere in seara asta.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  10. #10951
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Voi aveti nevoie de cou pentru imagine si pentru a arata ca nu pierdeti teren in bataia miliardelor. Totusi baiatu e unu dintre cei mai buni din lume, nu-mi spuneti voi ca roberto si samper sunt inlocuitori buni.
    Cou e world class, e tanar inca. Nu are cum sa fie iniesta sau xavi ca nu e mijlocas central. Poate, in schimb, sa fie mai folositor decat neymar pe pozitia aia.
    zicea unul pe un alt site ca Barca nu are nevoie de Veratti cat timp il au pe S. Roberto =)))))
    Barca nu are nevoie de un mijlocas, are nevoie de 2, cel putin. Iniesta trebuie sa treaca pe banca, Rakitic sa plece unde o vedea cu ochii, sa ii zicem ca mai merge treaba cu Busquets, desi mi se pare destul de slab de vreo doi ani, Roberto si D. Suarez nu sunt de Barca. nici Rafinha nu e da ala e mai mult accidentat, asa ca nu conteaza. sa vedem ce o fi de capul lui Gomes cu noul antrenor.

    dupa meciul de azi s-a vazut ca le trebuie o extrema stanga, doi mijlocasi si un fundas central langa Umtiti. astea asa, ca urgente.

  11. #10952
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    E incredibil cum ce a inceput sa se construiasca de pe vremea lui Cruyff, iar apoi a fost treaba continuata de Laporta se poate distruge atat de usor de o conducere tampita. Mi rusine sa mai zic ca suntem o echipa care viseaza la UCL, cand Rakitic este un titluar indiscutabil la noi. Nu e un jucator rau, insa a ajuns departe de a fi world class. De Vidal nu mai zic nimic
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #10953
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Paulinho wtf? Asta e o nulitate, nu are fata nici de Celta Vigo. E pe drumul cel bun Barca.

  13. #10954
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,938
    Reputatie
    1
    Trebuia un brazilian urgent ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #10955
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Paulinho wtf? Asta e o nulitate, nu are fata nici de Celta Vigo. E pe drumul cel bun Barca.
    Nu pune sare pe rana
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  15. #10956
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    A revenit carpa aia de Rafinha la voi, n-ati putut sa-l dati dracului oriunde... si l-ati jucat si titular in Supercupa, nu-i de mirare ca Sevilla a condus! Ce va mai place sa va bateti joc de propriul vostru fotbal.
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Nu pune sare pe rana
    Ce vorbiti bai? Paulinho e Dumnezeu pe langa carpa asta de Rafinha! Omul are simtul portii, Rafinha are simtul retarziei amplu dezvoltat, daca vrei un retard care sa te culce cand te arde buza mai tare, l-ai gasit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #10957
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,938
    Reputatie
    1
    Griezmann a semnat pt 5 ani. Suma de trensfer e de 120 milioane iar clauza de eliberare de 800 milioane

    Daca vine si Neymar ma intreb cum vor juca cu Messi, Griezmann, Dembele, Suarez la un loc
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #10958
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Pai e foarte simplu: Neymar vine la schimb cu Dembele si Coutinho.

  18. #10959
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,938
    Reputatie
    1
    Am auzit de asta dar Leonardo se pare ca nu-l place pe Coutinho iar Dembele e un fake si nu intereseaza pe nimeni
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #10960
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Sa vina la Arsenal atunci, zic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #10961
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,938
    Reputatie
    1
    Voi pe cine aveti sa dati in schimb? Lacazette?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #10962
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Ma refeream la Dembele. Noi avem bani. 60 mil de lire si-l da Barca fluierand.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •