Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 125

Thread: Transferuri

  1. #1
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1

    Transferuri

    Pe acest nou thread as vrea sa va spuneti parerea despre lotul actual al echipei, unde ar trebui facute modificari si care ar fi jucatorii cei mai potriviti.....de asemenea sunt binevenite si orice stiri despre eventualele transferuri in desfasurare
    Barca-total domination on the field

  2. #2
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    Hai sa incep eu......mie mi se pare ca Abidal este un fundas foarte lent si cel putin in ultimele meciuri a fost depasit usor de cam toti adversarii.....singura solutie deocamdata e sylvinho care cel putin la viteza sta mai bine....dar un transfer ar fi cel mai indicat....alves joaca pe partea lui?
    Barca-total domination on the field

  3. #3
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    adevarul e ca si pe mine m-a cam dezamagit abidal in acest sezon... ma asteptam la mai mult de la el... incepuse bine insa incet incet s-a cam stins cele mai multe penalty-uri in acest sezon el le-a provocat

    alves joaca pe partea dreapta (atat ca si fundas cat si ca si extrema)
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  4. #4
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    abidal era cel mai bun fundas dreapta din lume cand era la lyon.
    cand a venit la barca a inceput bine,ca si ceilalti 3 jucatori adusi in vara....insa vad ca nici unu nu mai joaca ,nu inteleg ....de fapt in afara de bojan si xavi ceilalti jucatori sunt toti destul de slabi in ultima vreme.
    cred ca odata cu schimbarea antrenorului ar putea sa isi revina si el.nu cred ca trebuie cautat alt jucator pe postul ala.

  5. #5
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    un post care trebuie schimbat obligatoriu e fundasul dreapta....zambrotta nu joaca nimic acolo.
    solutia se pare ca e deja stabilita,intelegandu-se cu dani alves.acuma sa speram ca si sevilla va fi deacord.

  6. #6
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    eu mai am o mare dilema.....ar trebui sa ramana valdes in continuare portar sau ar trebui sa transferam un portar cu renume?
    Barca-total domination on the field

  7. #7
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    nu stiu daca ar trebui alt portar,totusi mie nu mi se pare asa slab cum il considera unii.poate nu e extraordinar...dar e bunu

  8. #8
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    valdes nu trebuie schimbat... macar nu are prestatii asa slabe precum Dutruel, Arnau, Enke, Rustu sau mai stiu eu ce portari de mana a 2-a

    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    abidal era cel mai bun fundas dreapta din lume cand era la lyon.
    abidal e fundas stanga

    cel mai bun fundas dreapta din lume la ora actuala e Dani Alves, care sa speram de la vara va juca in tricoul blau-grana
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #9
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    scuzeeeee.stiu unde joaca abidal.nu stiu cum am scris asa ceva.nu mi-am dat seama.

  10. #10
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    enke la barca a jucat doar un meci,deci.....nu poate fi considerat ca un fost potar al barcei.

    valdes rar il vezi sa ia goluri din afara careului.mereu primeste gol din careu...deci automat dupa greseli ale apararii.
    de loviturile libere directe nu mai zic.....singurul gol a fost primit de la juninho...dar si ala.....sa ne uitam ca un cassilas chiar daca e considerat al doilea portar al lumii primeste goluri senzationale.dar nu il critica nimeni.iar pe valdes.....eu unu sunt multumit cu el,poate mai mult...dar e bine si asa.
    trebuie cautate problemele in alta parte nu la portar.

  11. #11
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    se speculeaza prin ziarele catalane un schimb adriano-ronaldinho.....eu zic ca ar fi benefic....adriano are calitati incontestabile si poate renaste la barca...pe cand lui ronaldinho ii dau sub 1% sanse sa mai joace vreun meci pentru prima echipa
    Barca-total domination on the field

  12. #12
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    eu nu as fi de acord cu acest schimb... atacanti avem destui (etoo, henry, messi, bojan, dos santos)... prefer sa il dam la milan pe 20 de milioane de euro decat sa vina adriano (cine stie daca isi revine...)

    ar trebui sa facem un efort si sa il luam pe dani alves, sa insistam asupra lui Lampard (deoarece Deco se pare ca va pleca la vara) si daca reusim sa il transferam si pe Garay de la Racing eu zic ca ar fi de ajuns. Deoarece sunt putine sanse de a transfera in aceasta vara un jucator de calibrul lui Ronaldinho (gen Kaka sau Cristiano Ronaldo).
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #13
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    pai ei au anuntat pt la vara 100 mil pt transferuri.daca l-am vinde pe ronnie cu 20 ar fi 120 mil.sevilla cere parca vreo 30-35 mil pe alves,dci ar mai ramane vreo 90 mil sa-i zicem pt. un fundas central,poate garay.....un mijlocas la constructie ,poate diego.....un mijlocas defensiv care sa nu aiba pretentii dar sa fie bun,pt ca,cred ca yaya toure o sa isi revina ....poate albelda.
    cred ca ajung 90 mil pt astia 3.

  14. #14
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    niste probleme care ar trebui rezolvate:

    in primul rand schimbarea lu rijkaard
    rezolvarea problemelor lui messi...cu accidentarile.
    rezolvarea problemelor lui dos santos....cu integrarea in echipa
    folosirea lui iniesta pe un post mai ofensiv.pt ca atunci cand e folosit retras nu face mare lucru

  15. #15
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Desi a trecut ceva timp de cand nu s-a mai scris aici incep eu
    La Messi cu accidentarile ar fi nush sigur dar parca Pep vrea sa schimbe staff-ul medical .Alves e ca si luat ,ar mai fi Silva d ela Valencia care are sanse mari sa vina .Eto sa plece e foarte probabil si se anunta multe alte mutari
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  16. #16
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Stiu ca Thread-ul a fost uitat, dar vreau sa atrag atentia unui lucru...Staff-ul medical nu este in totalitate de vina pentru accidentarile dese ale lui Messi... La varsta de 13 ani, Messi a avut probleme hormonale, din cauza carora nu putea sa creasca...A urmat un tratament in urma caruia a crescut dar se pare ca tocmai acel tratament este de vina pentru aceste accidentari...Muschii, ligamentele, oasele si restul sunt mult mai "subrede" la el decat la un tanar de 21 de ani... Acesta se apre ca este motivul accidentarilor lui Messi... Dar nu este vorba numai de accidentarile lui ci de accidentarile tuturor...Pentru ca sezonul trecut am avut meciuri in care a trebuit sa joace Puyol sau OLEGUER pe stanga sau Ezquerro ori Gudjohnsen in atac....

  17. #17
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Se pare ca acelasi tratament pe care l-a facut Messi il va urma si Bojan pentru a creste in inaltime. Sa speram totusi ca nu aceasta este cauza accidentarilor

    Ar bine ca Messi sa fie apt de joc un sezon intreg pentru a demonstra ca este cel mai bun din lume
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  18. #18
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    Se pare ca acelasi tratament pe care l-a facut Messi il va urma si Bojan pentru a creste in inaltime. Sa speram totusi ca nu aceasta este cauza accidentarilor

    Ar bine ca Messi sa fie apt de joc un sezon intreg pentru a demonstra ca este cel mai bun din lume
    Nu cred, Bojan la varsta sa are deja 170 si nu mai are nevoie de niciun tratament...In plus este deja prea mare pentru a mai urma un astfel de tratament...:

    Height: 170 cm
    Weight: 65 kg

    Sunt datele oficiale de pe site...

  19. #19
    manager Hertz's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    localhost
    Posts
    313
    Reputatie
    1
    Prea mare pentru varsta sa?

    Io la 13-14 ani aveam 1.83

  20. #20
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NBJ View Post
    Prea mare pentru varsta sa?

    Io la 13-14 ani aveam 1.83
    Cred ca m-ai inteles gresit ... E prea mare (ca varsta) pentru a mai urma un astfel de tratament

  21. #21
    HardmaN HardmaN's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    273
    Reputatie
    1
    dani alves a semnat pt barca :>

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •