Page 501 of 523 FirstFirst ... 401451491499500501502503511 ... LastLast
Results 10,501 to 10,521 of 10964

Thread: FC Barcelona

  1. #10501
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    You don't say. Anul trecut cand spuneam ca Xavi nu mai poate sa joace la nivel inalt, sa fie constant si ca Thiago e peste el si Cesc, unii ma credeau nebun. Am spus ca Thiago va exploda in scurt timp si a facut-o. Inca un motiv sa il urasc pe Rossell.

    Inca mai spun ca Cesc poate fi un lider dar intr-un alt sistem, intr-un alt stil de joc. A aratat-o si la Spania, si la Arsenal, au fost momente chiar si la Barcelona. Parere mea e ca Barcelona mai trb sa schimbe si sistemul. Un 4-2-3-1 nu ar fi rau de incercat. Cesc-Busquets; Neymar/Iniesta-Messi-Pedro; Alexis sau Iniesta-Messi-Alexis; Neymar. Sistemul asta ar fi grozav daca am avea un nr 9.

    Partea buna e ca va reveni Rafinha. Am incredere in el. A avut niste performante la Celta absolut incredibile, ar fi titular la Barcelona in momentul asta.
    Last edited by Xaviesta; 10th April 2014 at 13:43.

  2. #10502
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    "Pentru ca ne doream ca Messi sa nu participe mult in joc,de aceea si pozitionarea lui ca extrema dreapta" asta a spus Tata. Neymar e Robinho 2 ? Esti cam fanboy Bale.
    sunt fan Spurs. si probabil de asta mi-a placut si Bale. e unul dintre jucatorii mei preferati, insa nu ma intereseaza ce face mai departe.
    si chiar nu vad care e legatura dintre Neymar= Robinho 2 si Bale.
    Neymar pana acuma e doar unu care face ceva driblinguri inutile si cam atat. ceea ce facea si Robinho. avea din cand in cand cate un meci bun sau foarte bun. si de amandoi s-a zis ca is noul Pele.
    acuma intelegi comparatia??

    si da... aseara Neymar a miscat ceva in prima repriza.in a doua a fost cam ca Messi.

  3. #10503
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Deci Barcelona merge la Granada fara fundas central. S-a accidentat si Bartra, nu pot sa cred asa ceva! Asa ghinion nu am mai vazut. Ce gluma de lot avem... Sper ca Zubizareta e out la vara.

  4. #10504
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    un nou pas fals a la gerardo martino aseara la granada, un antrenor a carui principala calitate e prietenia cu messi. care messi e mai mult absent pe teren, incurcandu-i si pe ceilalti.
    sper sa se adevereasca zvonurile cu aterizarea lui klopp, ar fi cel mai bun transfer al anului, asta daca barca poate face vreunul...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  5. #10505
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Deci Barcelona merge la Granada fara fundas central. S-a accidentat si Bartra, nu pot sa cred asa ceva! Asa ghinion nu am mai vazut. Ce gluma de lot avem... Sper ca Zubizareta e out la vara.
    Ani de zile Barcelona nu a avut accidentari majore. Sa inteleg ca...ce noroc au avut? Vrem sau nu jucatorii importanti se accidenteaza cand mai putin ne dorim noi ca suporteri. In opinia mea, in plus Barcelona incheie un ciclu cam cum si MU, in Anglia o face, proces care nu poate fi fara consecinte privind jocul si, implicit, rezultatele iar cand lucrurile nu mai merg ca altadata se ivesc si accidentarile care complica lucrurile.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #10506
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce "fani" retardati.

    There were racist abuse in Barcelona by SOME BARCA FANS against Alves and Neymar after yesterday defeat.

    Some ""FANS"" were asking to sell V.V & Pique , but now they realize their importance



  7. #10507
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Tata Martino has decided to leave this summer. Jurgen Klopp would replace him next season

  8. #10508
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Cine a zis asta ?

  9. #10509
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Tata Martino has decided to leave this summer. Jurgen Klopp would replace him next season
    ar fi o veste minunata! si poate klopp aduce si vreo doi fundasi centrali si un atacant veritabil de careu, toti cu talie. s-a vazut ce pot face catalanii la cornere si lovituri libere, indiferent de careu: mai nimic.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  10. #10510
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanþa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Un cont parodie pe twitter a spus asta si toate ziarele au luat-o in serios. E falsa stirea.
    Joc Dota

  11. #10511
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    klopp are contract cu dortmund pana in 2018. dar daca le vine mintea la cap celor din conducerea barcei, ar fi o solutie excelenta. nu cred ca jurgen ar refuza o propunere a catalanilor, chiar daca bvb este copilul lui de suflet. ar fi cea mai buna investitie a barcei de la plecarea lui pep (si la antrenori si la jucatori).
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  12. #10512
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Barca deocamdata nu-l poate la pe Klopp.Trebuie sa-i achite clauza.Nu cred ca au voie sa faca asta tinand cont de interdictia lor de a face transferuri.

  13. #10513
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Cine a zis asta ?
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...06185349_n.jpg


    Tot sport spune ca au inceput negocierile pt Reus. Bine, astea sunt doar zvonuri.

    AS spune ca Bartra nu e refacut si Puyol va juca in cupa. Deci nu cred asa ceva, e prea mult. Sa ia Realul cupa fara sa se joace, m-am saturat. E prea mult! La ora meciului o samai fie vreo 2 accidentati.

  14. #10514
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...06185349_n.jpg


    Tot sport spune ca au inceput negocierile pt Reus. Bine, astea sunt doar zvonuri.

    AS spune ca Bartra nu e refacut si Puyol va juca in cupa. Deci nu cred asa ceva, e prea mult. Sa ia Realul cupa fara sa se joace, m-am saturat. E prea mult! La ora meciului o samai fie vreo 2 accidentati.


    La Real probabil nu va juca Ronaldo si tu te plangi ca nu va juca Bartra la Barca.Sa mor eu de nu esti dus .Bartra nu e nici in primii 7-8 jucatori ca importanta la Barca pe cand Ronaldo la Real e cel mai bun

  15. #10515
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cand nu ai fundas central Batra e cel mai bun.

  16. #10516
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post

    La Real probabil nu va juca Ronaldo si tu te plangi ca nu va juca Bartra la Barca.Sa mor eu de nu esti dus .Bartra nu e nici in primii 7-8 jucatori ca importanta la Barca pe cand Ronaldo la Real e cel mai bun
    E a nu stiu cata oara cand postezi un ***** de genu' si m-am saturat, ca nu prea te prinzi de chestii. Pe bune daca nu ma uimesti. Nu am nimic cu asta, dar sa nu mai vii cu posturi de-astea. Mi-ai mai zis ca nu am treaba, ca mananc kkt etc.
    Aici e thread-ul Barcelonei, nu am spus nimic de Ronaldo.
    Bartra e cel mai bun fundas al nostru dupa Pique si s-a accidentat si el. Puyol nu a mai jucat de foarte mult timp, abia a revenit dupa accidentare si va juca primul meci in finala cupei. SI iar nu ai inteles. Problema e ca se accidenteaza in continuare jucatori, de parca nu era de ajuns cu Valdes, Pique, Puyol, acum s-a rupt si Bartra. Inca nu se stie daca va juca sau nu dar eu nu cred. Sper sa ma insel.

    Cand spui ca Bartra nu e in primii 7-8 ca importanta...(la ora asta e de departe cel mai bun CB al nostru) ai grija ca faci lumea sa creada ca tu esti ala dus. Daca tii cu Real si nu urmaresti Barcelona atent mai bine taci, dar nu mai spune prostii.

  17. #10517
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Mda, situatia cred ca e mai grava. Puyol nu s-a antrenat nici azi cu restul grupului si s-ar putea sa nu joace nici el. Busquets - Masche probabil.

    No Piqué, probably no Bartra for the Cup final. Puyol a big question mark too. Don't wanna sound too negative, but if we win it's a miracle.
    Dar da, Ronaldo care ...
    Cristiano had just 2 SOT (0 goals) from open play & 2 keypasses vs Barça this season.
    asa... e mai important decat toata apararea Barcelonei. Tot eu sunt ala dus.

  18. #10518
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Eu vad ca ai scris ceva si de Real:"Sa ia Realul cupa fara sa se joace".Daca-ti lipsea Messi,Iniesta sau Busquets as mai fi zis.Da' iti lipseste Bartra.In plus la Real va lipsi Ronaldo care inseamna o mare parte din forta ofensiva a Realului.Niciodata nu poti compara absenta lui Bartra cu absenta lui Ronaldo.Si la Real sunt absente in lot.Kehdira n-a jucat aproape tot sezonul,Jese s-a accidentat in cel mai prost moment pentru el.Varane care anu' trecut a fost cel mai bun fundas al echipei nu stiu daca a jucat 15 meciuri sezonul asta.Si au mai fost accidentari.

  19. #10519
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Eu vad ca ai scris ceva si de Real:"Sa ia Realul cupa fara sa se joace".Daca-ti lipsea Messi,Iniesta sau Busquets as mai fi zis.Da' iti lipseste Bartra.In plus la Real va lipsi Ronaldo care inseamna o mare parte din forta ofensiva a Realului.Niciodata nu poti compara absenta lui Bartra cu absenta lui Ronaldo.Si la Real sunt absente in lot.Kehdira n-a jucat aproape tot sezonul,Jese s-a accidentat in cel mai prost moment pentru el.Varane care anu' trecut a fost cel mai bun fundas al echipei nu stiu daca a jucat 15 meciuri sezonul asta.Si au mai fost accidentari.
    Da, imi lipseste Bartra, la fel si Pique, Puyol apt 100% si in forma, Valdes. Cum spuneam daca nu l-ai vazut pe Bartra atent in acest sezon, mai bine nu spui nimic.


    Cristiano had just 2 SOT (0 goals) from open play & 2 keypasses vs Barça this season.
    Atat. Adica noi probabil o sa jucam cu Busquets si Mascherano ca fundasi si tu... nu mai zic. Eu sunt dus.

    Pique ne-a scos din ***** in ambele meciuri din campionat, Bartra a fost foarte bun in ultima vreme, Mascherano a facut un penalty in tur care nu s-a dat si a facut si 2 greseli grave in retur, care au dus la 2 goluri ale lui Benzema. Busquets n-a mai jucat CB de 3 sezoane, si cand a jucat acum cu Granada a facut o greseala care a dus la golul alora. De Valdes zic la modul general, in finala oricum juca Pinto si asta e un mare avantaj pt Real.

  20. #10520
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Aici e thread-ul Barcelonei, nu am spus nimic de Ronaldo.
    .

    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Eu vad ca ai scris ceva si de Real:"Sa ia Realul cupa fara sa se joace"
    incheiem aici.


    Apropo, Khedira oricum nu facea parte din jocul Realului. Am spus de la inceputul campionatului ca e foarte slab in sistemul 4-3-3 jucat de Ancelotti. De Jese chiar mi-a parut rau. Varane a revenit in ianuarie, dar oricum Pepe joaca bine in perioada asta.

  21. #10521
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Chiar nu vad unde ar putea sa joace Reus (ca pozitie in teren) in cazul unui transfer la Barca.

    E super-jucator , l-as vrea si eu la Real Dar din pacate nici aici nu are loc.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •