Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 144

Thread: ITALIA - ROMANIA

  1. #1
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1

    ITALIA - ROMANIA

    Duminica 16 noiembrie, pe stadionul "conero" din Ancona incepand cu ora 20.45 se va disputa amicalul Italia - Romania

    Cred intr-un rezultat favorabil echipei noastre
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  2. #2
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    favorabil, pana la urma, poate fi si 2-1 pentru macaronari....



    depinde cum privesti problema........

    serios acum, am inteles ca chivu nu va juca. de altii ce stiti ??
    Schumi? the only one!

  3. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    cred ca de luni, dupa etapa putem sa vedem cine va juca si cine nu, mai sunt posibilitati ca unii dintre tricolori sa se accidenteze
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Accidentari ?
    Dorinel nu se va accidenta !
    El oricum joaca mai mult la NATIONALA decit la club !

    Asa e cind ai in "cap" doar banii...

  5. #5
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    la cine te gandesti ?

    Te gandesti cumva la Bundea ? , sper ca el sa nu se accidenteze si sa joace bine astfel sa faca cinste Universitatii Craiova , prima echipa romaneasca cunoscuta de italieni si cea mai respectata in peninsula .

  6. #6
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    de la site-ul Gazzettei dello Sport : Chivu: sublussazione spalla destra, 5 giorni.


    Cristi va sta 5 zile, deci, teoretic, ar putea juca, insa nu cred ca-l vor forta.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  7. #7
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    joaca Papura

    Joaca Papura si Rada , asa ca Romaia nu va simti lipsa lui Kivu

  8. #8
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    VDFGD

    CE DRACU MECI E ASTA? E PENTRU CALIFICARE? SUNTEM ZERO LA NATIONALA

  9. #9
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    portari: Bogdan Lobonț (Ajax), Emilian Dolha (Rapid);

    fundași: Cristian Chivu (Roma), Flavius Stoican (Șahtior Donețk), Adrian Iencsi (Rapid), Iulian Miu (Bursaspor), Răzvan Raț (Șahtior Donețk), Ionuț Rada, Ionuț Stancu (ambii Univ. Craiova);

    mijlocași: Mirel Rădoi (Steaua), Daniel Pancu (Beșiktaș), Dorinel Munteanu (Wolfsburg), Florentin Dumitru (Steaua), Mihăiță Pleșan (Univ. Craiova), Nicolae Dică (FC Argeș), Andrei Cristea (FCM Bacău);

    atacanți: Florin Bratu (Galatasaray), Ionel Ganea (Bursaspor), Adrian Mutu (Chelsea), Nicolae Mitea (Ajax), Claudiu Răducanu (Steaua), Ciprian Marica (Dinamo).

  10. #10
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Lotul Italiei:

    Portieri: Abbiati, Toldo.
    Difensori: Cannavaro, Ferrari, Grosso, Materazzi, Nesta, Oddo, Pancaro, Panucci.
    Centrocampisti: Gattuso, Marchionni, Perrotta, Pirlo, Zanetti.
    Attaccanti: Cassano, Corradi, Di Vaio, Miccoli, Totti, Vieri.

  11. #11
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Iar nu la convocat iordanescu pe Petre. Omul asta e chiar cretin.

  12. #12
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Iar nu la convocat iordanescu pe Petre. Omul asta e chiar cretin.

    nu este Fl. Petre accidentat?
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  13. #13
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Papura singurul jucator integralist din campionat , alaturi de Ionut Rada , TREBUIA CONVOCAT .


    NU MERGEM IN ITALIA SA CONSTRUIM O ECHIPA !!!
    NE TREBUIESC OAMENI CU EXPERIENTA , PAPURA LA EXPERIENTA PE CARE O ARE ( a jucat si in sua 94) , putea sa opreasca umilinta la care vom fi iarasi supusi de Iordanescu .

    Nu-mi ramane decat sa ma bucur de convocarea celor 3 olteni , dar tare mi-e ca i-a luat degeaba , doar ca sa poata baga in echipa jucatori impresariati strict de ala cioban machedon , far cu celalalt cioban .

  14. #14
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by klm
    Papura singurul jucator integralist din campionat , alaturi de Ionut Rada , TREBUIA CONVOCAT .


    NU MERGEM IN ITALIA SA CONSTRUIM O ECHIPA !!!
    NE TREBUIESC OAMENI CU EXPERIENTA , PAPURA LA EXPERIENTA PE CARE O ARE ( a jucat si in sua 94) , putea sa opreasca umilinta la care vom fi iarasi supusi de Iordanescu .

    Nu-mi ramane decat sa ma bucur de convocarea celor 3 olteni , dar tare mi-e ca i-a luat degeaba , doar ca sa poata baga in echipa jucatori impresariati strict de ala cioban machedon , far cu celalalt cioban .

    deschisesem un subiect despre Rada mai de mult si mai multi Olteni mi-au spus ca nu este cine stie ce. Tu ce zici?
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  15. #15
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    Rada

    Eu zic ca asa cum e Materazzi pt Inter si Italia , asa e si Rada pt Craiova si Romania

    Eu zic ca apararea putea sa arate asa Rada , papura , radoi si in fata lor Chivu , ma rog nu stiu sa-i asez .

    Pacat de Budea , golul a fost o simpla formalitate la urma urmei , insa el la Pitesti a facut spectacol si a jucat fara greseala .

    IORDANESCULE cred ca va fi ultimul meci pt tine , nu mai astepta sa vezi cu cine jucam in preliminarii , ca vom avea 2 superputeri in grupa , va fi foarte greu .

  16. #16
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1

    Re: Rada

    Quote Originally Posted by klm
    Eu zic ca asa cum e Materazzi pt Inter si Italia , asa e si Rada pt Craiova si Romania

    Eu zic ca apararea putea sa arate asa Rada , papura , radoi si in fata lor Chivu , ma rog nu stiu sa-i asez .

    Pacat de Budea , golul a fost o simpla formalitate la urma urmei , insa el la Pitesti a facut spectacol si a jucat fara greseala .

    IORDANESCULE cred ca va fi ultimul meci pt tine , nu mai astepta sa vezi cu cine jucam in preliminarii , ca vom avea 2 superputeri in grupa , va fi foarte greu .

    hmmmm deci poate sa fie folositor, insa nu va fi un titular nici in viitor.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  17. #17
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Cei mai buni jucatori ai Craiovei in acest tur au fost pana acum Guso in poarta, Papura in aparare , mult peste Rada iar Daouda nici n-a prea jucat , Badea antrenor si jucator si Plesanla mijloc iar golgheterul este Bundea peste mult trambitatul N'Jock.
    Inteleg ca Badea este pe zi ce trece mai mult antrenor, timpul lui s-a dus, Guso ar trebui sa joace pentru Bosnia dar e certat cu federalii de acolo, semn ca nu numai la noi se petrec lucruri necurate. Plesan a fost intradevar selectionat dar pare suspecta coincidenta ca Rada si I.Stancu jucatorii lui Gica Popescu, care au semnat cu Becali,intradevar tineri ,talentati, de mare viitor sint selectionati in nationala pentru meciul cu Italia si Papura si Bundea ,doi jucatori net superiori valoric celor doi, cel putin in acest moment, au ramas acasa. Dar Papura si Bundea nu sint sub contract cu firma lui Becali. Nu pare coincidenta cam mare?
    Deci dintre piesele de calibru :Guso,Papura, Badea, Plesan si Bundea e selectionat doar unul,Plesan.In schimb apar doi tineri mai mult promisiuni decat certitudini dar legati de Gica Popescu si in special Giovani Becali.Stau si ma intreb, oare nu avea dreptate Gigi Becali in disputa cu Iordanescu? Papura are 30 de ani deci nu poate fi considerat batran ,pe postul de libero iar Bundea are 26 deci este exact la varsta ideala pentru nationala. E ceva ciudat aici

  18. #18
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    despre Stancu ce informatii puteti sa-mi dati?
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  19. #19
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Puteti fii si voi obiectivi odata? Ce sa caute Papura la nationala? In ce meci a jucat in 94? Din cate stiu eu a fost in lot insa si Marian Ivan a fost in lot ce ar fii sa il convocam si pe el. Iencsi e oricum peste el la fel si radoi, Chivu si Tamas, care din pacate nu a fost convocat decat la tineret.

  20. #20
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    e jucatorul lui G Popescu

    E cret , shaten blond , inaltime nu stiu , cred ca are pana in 1,70 .

    joaca bine , dar cred ca a contat ca e jucatorul lui popescu , Papura a fost integralist sezonul asta , a jucat excelent , are doar 30 de ani neimpliniti ,merita sa il marcheze pe Di Vaio .

  21. #21
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    I.Stancu 1.74 tehnic

    ieppy ,Papura a intrat in doua meciuri pe final ce-i drept la CM94 dar ce conteaza este ca acum este in mare forma si stie si cu mingea , Tames al tau nu merita nici sa fie numit fotbalist dar daca e omul lui Becali s-a aciuit si el la turci. Papura merita selectionat oricum in lot , nu neaparat titular de drept.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •