View Poll Results: Credeti ca terenul catastrofal din Ghencea a avantajat-o pe Steaua cu Liverpool?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • DA

    6 19.35%
  • NU

    23 74.19%
  • DA, pentru ca face jocurile unui numit grup

    2 6.45%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 32

Thread: Orezaria din Ghencea si jocul Stelei

  1. #1
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0

    Orezaria din Ghencea si jocul Stelei

    Eu cred ca da. Liverpool poate sa joace foarte bine cu combinatii scurte pe jos, si pe un teren bun ar fi desfacut foarte usor apararea stelista. In plus, cea mai mare ocazie a Stelei a venit dupa ce mingea s-a oprit in mocirla. (sutul lui Raducanu din centrul careului)

    Cred ca pe un teren bun, cum va fi sigur la retur, Steaua nu prea va avea sanse contra englezilor.

  2. #2
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    E foarte posibil sa fie cum spui, dar ma intriga totusi bucuria ta excesiva. Nu sunt stelist si, mai mult, simpatizez cu FC Liverpool, dar totusi nu pot sa nu fiu lucid si sa doresc ceva puncte in plus pentru echipele romanesti in clasamentul UEFA. Cu ele va fi mai bine pentru cei ce vor juca anii viitori, poate incet incet vom mai avea dreptul la o echipa in cupele europene sau macar sa ne pastram situatia actuala care este amenintata.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Problema este alta. Armata ar trebui sa vanda stadionul lui Becali si atunci STEAUA ar avea in scurt timp un stadion ca lumea, sau sa-l intretina ca lumea si sa-l inchirieze. Armata insa vrea numai bani fara sa investeasca nimic. Asa ceva se poate intampla numai la Rapid - unde CFR-ul baga banii, iar altii profita.
    Meciul de ieri putea fi castigat de oricare echipa - adevarul este ca in repriza secunda Steaua a fost mai bine asezata in teren. O spune totusi un dinamovist.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  4. #4
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Te inseli utilizator, nu ma bucur. Am ragusit de cat i-am injurat pe idiotii din apararea voastra aseara, si m-as fi bucurat ca oricare altul ca Steaua sa bata aseara. Dar n-a fost sa fie. Returul o sa fie mult mai greu pentru Steaua. Dinamo sper macar sa mai adune puncte pentru clasamentul UEFA.

    Cu 2 puncte in retur, si daca PAOK Salonic isi revine, batand pe Debrecen in deplasare, putem depasi Ungaria.

  5. #5
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    OK JJ, am interpretat gresit.
    Toate bune.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #6
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Mi s-a parut ca daca Steaua ar fii avut un teren bun(nene Becali ar trebui sa-ti fie mila pt vedetele tale!)ar fii putut face o figura si mai frumoasa,dar sa nu uitam ca si jucatorii de la Liverpool au alunecat de mai mare dragul pe acelasi teren!

  7. #7
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Steaua a fost ajutata.
    Pacat ca reactiile oficialilor stelisti sunt pline de optimism ca-i spargem, ca-i umilim, e cam greu totusi...iar daca ai nostrii intra pe teren cu gandul ca e calificarea noastra va fi grav....doar suntem romani nu?....
    Bafta Steaua....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  8. #8
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Steaua a fost in mod evident avantajata de starea terenului. In mod normal Liverpool joaca mult mai rapid decat ceea ce a aratat aseara, in timp ce Steaua, avand o constructie mai lenta, s-a adaptat mai usor.
    Heskey a fost mai mult pe jos in meciul asta, si asta nu fiindca Mutica ar fi mai 'fortzos' decat el, ci din cauza terenului. Jocul lui Liverpool se bazeaza foarte mult pe patrunderi pe benzile laterale urmate de centrari, ori aseara benzile laterate era 'putin inundate', asa ca au fost obligati sa joace numai pe centru, ceea ce nu le convine.
    Daca la Liverpool terenul va fi bun (si asa va fi) cred ca Steaua va avea probleme forte mari. Ar fi bine ca Steaua sa se califice, dar totusi cred ca nu au nici o sansa.

  9. #9
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Clar a ajutat-o, altfel II bateau pe stelisti.
    Mie frica sa se repete istoria pe anfield road asa cum s-a intamplat si la moscova cu dinamo....
    Liverpool joaca extrem de ofensiv...
    Vom vedea oare o noua umilintza
    Idiotu` de becali a zis , steaua este cu cel putin 3 clase peste liverpool.
    Esi nebun baiatu` n-ai ce cauta in fotbalul romanesc
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #10
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Cea mai mare ocazie a Stelei a fost lovitura de cap a lui Neaga din 3 m peste poarta,dupa ce Oprita l-a UMILIT pe Traore,trecandu-i mingea printre picioare si facandu-l sa se-ntoarca de 2 ori ca pe o curca beata!Dupa ce am egalat am mai avut 3-4 ocazii mari de gol.Rezultatul este totusi,just,deoarece si ei au ratat mult.Pe teren uscat ii faceam in duelurile 1-1.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  11. #11
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Ba alte motive pentru jocul slab practicat de echipele romanesti in ultimul timp (includem si unele meciuri ale nationalei) nu ati gasit decat terenurile nashpa de la noi din tara...nu vreau sa zic acum ca se compara cu cele din Anglia mai ales...dar sincer vorbim pe englezi ii ploua aproape 20 de ore din 24...deci am putea zice ca si ei au avut un avantaj..

    Dar sa lasam toate aceste tampenii...si mai ales chiar suntem suporterii oricarei alte echipe din Romania, sa tinem pumnii ambelor echipe romanesti sa treaca in turul urmator, pana la urma suntem cu totii romani ........
    [b]SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI(ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)![/b]

  12. #12
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1
    amāndoua echipele au fost dezadvantajate, insa Steaua a fost si mai dezavantajata fiindca este o echipa mai tehnica. In plus, nu uitati ca la golul lui Liverpool, Oprita a alunecat in fata lui Traore. Plus, dupa ce am vazut faza golului, cred ca Hamutovski ar fi prins sau respins sutul daca terenul nu ar fi fost asa de alunecos.


    Stelei ii va fi greu la Liverpool, insa nu sunt victime sigure. Chiar, nu m-ar surprinde de loc daca ar trece mai departe. Din fericire, cu diferenta lui Gigi Becali, Stelisti stau cu picioarele pe pamant, intre timp ce englezii sunt aproape siguri ca vor trece mai departe.

    In sfarsit, Liverpool nu este o echipa ofensiva. Sub comanda lui Houllier, ei erau considerati cea mai defensive echipa din Anglia. Este adevarat ca acum Houllier incearca s-o faca mai ofensiva, insa ii va trebui timp.
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  13. #13
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    GWG

    LIVERPOOL NU EXISTA IN FATA STELEI

  14. #14
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Normal, Liverpool e in Anglia.

  15. #15
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    VHSD

    LIVERPOOL-STEAUA 1-5

  16. #16
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    gabitza, inteleg ca ai auzit recent de Liverpool. Pun pariu ca Ian Rush poate sa-ti fie bunic.

  17. #17
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    gabitza , ai idei mai.. speciale
    zau ca mi-ar place sa bata Steaua pe Liverpool.Aia cu terenul nu mi se pare prea inspirata . cred ca pe teren bun, Steaua poate juca bine. Ceva imi spune ca Steaua nu se va face de ras la Liverpool.Nu stiu daca se califica sau nu, dar oricum, echipele romanesti se descurca in fatza englezilor.

  18. #18
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    yo cred ca se va intra in prelungiri
    si da OWEN golul de argint
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  19. #19
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    1-1

    Liverpool - Steaua 1-1 ( 4-5 ) la penalty-uri .
    Orezaria din Ghencea probabil ca nu s-ar fi "produs" daca gheneralii de la MApN nu ar fi incurcat atita Clubul .
    Gigi Becali a cumparat Nocturna cind se parea ca v-a fi demontata si mutata la ... Craiova .
    S-a zbatut ca echipa sa joace in Ghencea , cind ziarele o dadeau ca sigura mutarea pe Stadionul National .
    Apoi a rascumparat datoriile pe care le avea Steaua la Tehnorob .
    A adus jucatori , si le-a platit salariile .
    CRED CA FARA "AJUTORUL" DE LA m.ap.n , NU S-AR FI AJUNS AICI .
    Steaua a avut un gazon excelent , acum este intr-adevar OREZARIE .
    Ma intreb , citi oameni ar da atitea MILIOANE DE DOLARI din banii lor , si sa nu le pese de un lucru (totusi) mic cum ar fi gazonul ( cred ca re-gazonarea suprafetei de joc , refacerea drenajelor etc , nu ar trece de 100 mii $ ).
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  20. #20
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    OWEN NU V-A JUCA !

    Owen nu joaca !
    S-a lovit ... saracu' .
    Fara el , sa speram ca v-a fi mai usor .
    Dar , daca e sa fim obiectivi , tot greu v-a fi .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    22
    Reputatie
    1

    Re: Orezaria din Ghencea si jocul Stelei

    Quote Originally Posted by JJ
    Eu cred ca da. Liverpool poate sa joace foarte bine cu combinatii scurte pe jos, si pe un teren bun ar fi desfacut foarte usor apararea stelista. In plus, cea mai mare ocazie a Stelei a venit dupa ce mingea s-a oprit in mocirla. (sutul lui Raducanu din centrul careului)

    Cred ca pe un teren bun, cum va fi sigur la retur, Steaua nu prea va avea sanse contra englezilor.
    bai tu vb de parca steaua ar fi jucat pe un teren shi liverpool pe altu`...amandoua echipa au sanse egale la calificare... 8)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •