Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 113

Thread: dinamo o rusine nationala

  1. #64
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Sa inteleg ca am blatuit meciurile cu farul, arges si bacau. Ma intreb ce parere are tudose despre asta. Oricum imi pare rau pentru tine ca tea facut Dinamo sa injuri in meciul cu ucrainienii, sa speram ca iti vom mai da ocazii.

  2. #65
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    ce okazii , ?

    ********* tine si pe ceilalti dinamovisti ce asteptati okazii sa stergeti rusinea de la Moscova , va paste o integrare in CSSI , cica s-au indragostit rusii de jocul cu multe goluri al lui Dinamo

  3. #66
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Sigur le-am blatuit. Bacau - Dinamo 3 - 1 si Arges - Dinamo 2 - 0 au fost blaturi superclare. Dinamo - Farul 2 - 0 a fost chiar culmea blatului, mai ales ca Farul era la ora meciului pe penultimul loc, probabil vroiau sa se sinucida retrogradand.

  4. #67
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ce vrei sa spui klm, ca nu am vazut de stelute.

  5. #68
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1

    Re: ce okazii , ?

    Quote Originally Posted by klm
    ********* tine si pe ceilalti dinamovisti ce asteptati okazii sa stergeti rusinea de la Moscova , va paste o integrare in CSSI , cica s-au indragostit rusii de jocul cu multe goluri al lui Dinamo
    Asta fiindca n-au vazut jocul cu mai putine goluri al Craiovei. Pe voi va paste atat o integrare cat si o derivare, totul combinat cu o ridicare la patrat.

  6. #69
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    jeppy

    Tu ai zis ca "speri ca sa mai imi dai okazii sa injur dupa meciurile lu Dinamo ...

    iar eu am zis ca

    *****

  7. #70
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pacat ca stii sa o folosesti in felul asta. Adevarul este ca atunci cand te lasa argumentele esti practic obligat sa faci o chestie ca asta, nu?

  8. #71
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1

    limba romana

    Primi un avertisment pt injurii din culpa fara intentie

    Culmea e ca eu folosesc foarte des cuvantul "tare" ca adjectiv , iar uneori in combinatii suna altfel pt unii .

    De exemplu am vazut un meci cu niste pitesteni si bucuresteni .
    La un moment dat am zis spontan " fu tare pasa aia a lui Badea ... " in traducere pt ceilalti care nu sunt olteni , si pe deasupra nu cunosc limba romana " a fost tare pasa aia a lui Badea ..." ,

  9. #72
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1

    Re: limba romana

    Quote Originally Posted by klm
    La un moment dat am zis spontan " fu tare pasa aia a lui Badea ... " in traducere pt ceilalti care nu sunt olteni , si pe deasupra nu cunosc limba romana " a fost tare pasa aia a lui Badea ..." ,
    Cred ca pe forum scrii(literar) si nu vorbesti(olteneste,noldoveneste sau ardeleneste) deci,noi cei care nu stim limba romana ne cerem scuze ca nu intelegem ("fu tare" "parese" <-tot de a ta e!) etc

  10. #73
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: limba romana

    klm, ca sa iti aratam ca stim si noi limba romana si chiar olteneste, uite:

    Ceea ce scrisesi mai devreme a fost evident cu intentie, deci nu e cazul sa te faci ca uitasi o virgula sau ca nu inteleseram noi.
    Dar te avertizai eu sa te potolesti oleaca, daca nu pricepusi, te potolim noi de tot.

  11. #74
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    spania granada
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    DINAMO ESTE RUSINEA ROAMNIEI DIN TOTDEAUNA CONDUSA DE GARCEA ( BORCEA ) CARE VB AIUREA DE FAPT ASTA ESTE EL UN AIURIT MARE FILOZOF ASTA VA E LOCUL IN EUROPA SANTETI VARZA SI MEREU ATI FOST ASA FURAND JUCATORI DE PE LA ALTE CLUBURI ACUM A VENIT DEMOCRATIA SE VEDE..
    forza rapid

  12. #75
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0

    Re: limba romana

    Quote Originally Posted by tudose
    klm, ca sa iti aratam ca stim si noi limba romana si chiar olteneste, uite:

    Ceea ce scrisesi mai devreme a fost evident cu intentie, deci nu e cazul sa te faci ca uitasi o virgula sau ca nu inteleseram noi.
    Dar te avertizai eu sa te potolesti oleaca, daca nu pricepusi, te potolim noi de tot.
    am tot cautat ce a scris klm urat si n-am gasit :? :? :?

  13. #76
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1

    Re: limba romana

    Quote Originally Posted by tudose
    klm, ca sa iti aratam ca stim si noi limba romana si chiar olteneste, uite:

    Ceea ce scrisesi mai devreme a fost evident cu intentie, deci nu e cazul sa te faci ca uitasi o virgula sau ca nu inteleseram noi.
    Dar te avertizai eu sa te potolesti oleaca, daca nu pricepusi, te potolim noi de tot.
    o singura remarca tudose: in loc de "a fost" trebuia sa folosesti "fu".
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  14. #77
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by calin19
    DINAMO ESTE RUSINEA ROAMNIEI DIN TOTDEAUNA CONDUSA DE GARCEA ( BORCEA ) CARE VB AIUREA DE FAPT ASTA ESTE EL UN AIURIT MARE FILOZOF ASTA VA E LOCUL IN EUROPA SANTETI VARZA SI MEREU ATI FOST ASA FURAND JUCATORI DE PE LA ALTE CLUBURI ACUM A VENIT DEMOCRATIA SE VEDE..
    Raportul dintre DINAMO si rapid atat pe plan intern cat si pe plan extern. Cred ca nici nu va vedeti, care este cea mai mare performanta a voastra? Vorbiti ca DINAMO si Steaua sunt cluburi departamentale dar la voi pe stadion M.T. oare ce inseamna, nu va dovedeste ca sunteti club departamental. Niciodata nu va veti compara cu ei, si mai uitati-va si la blaturile voastre, Copos le vede doar blaturile altora, pe ale sale nu le mai vede.
    Red Dogs always the best

  15. #78
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Caline, vezi sa nu ragusesti de la atata tipat...
    Sau chiar crezi ca daca scrii cu "caps lock" te crede cineva mai inteligent sau convingi pe cineva de aberatii alea pe care le scrii?
    Hai, du-te si vezi de derbyul "dintre tomberoane" pe care trebuie sa-l jucati cu echipe de nivelul vostru, gen Intergaz sau Electromagnetica!

  16. #79
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Un subiect destul de po****t, se vede ca Dinamo chiar este considerata rusinea Romaniei.

  17. #80
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    O echipa anonima nu este nimic, mergeti afara sa vedeti de care echipe s-a auzit din Romania. Rapid nu s-a facut remarcata pentru a se face de ras. Daca Dinamo ramanea la stadiul rapidului atunci nici ea nu se facea de ras.
    Red Dogs always the best

  18. #81
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu mai postez pe subiectul asta. Va las sa va pregatiti pentru primavara europeana.

    PS. De la meciul ala dubios de la Paris al Stelei, acum vreo 6 ani, nu a mai luat vreo echipa romaneasca in asemenea hal bataie. Si la PSG jucau Rai, Marco Simone...Nu extrem de celebrii Titov si Pavliucenko.

  19. #82
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Nu prea inteleg de ce-i considerata "rusine nationala" (ce chestie...) o echipa romaneasca ce a ajuns in turul 2 UEFA. Tocmai noi, care ne rugam sa-i mai vedem pe-ai nostrii ca merg cat mai mult prin cupele europene acum cand surprinzator avem 2 echipe (din 3, alo...se aude Rapidu? ) in turu' 2 ne umflam in pene si incepem sa acuzam. Si cine se ocupa de asa ceva...eh, tocmai cei ce n-au ocazia sa-si vada echipa favorita jucand in UEFA (sau CL)

  20. #83
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    methos asta sa o crezi tu ca saream in sus de bucurie daca batea dINAMO . Apropo , vezi ca se scrie FORZA , nu FORTZA ! Sau.... e vr-un dialect de la voi din curva nord ¿? ca le cam aveti cu astea )))))
    Amor de lejos, felices los quatro....

  21. #84
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Numai aberatii! Ala nu face nimica in UEFA, ala nu face nimica in preliminariile CL, ala nici nu ajunge sa joace in preliminariile UEFA, bla, bla, bla.
    Pai cum sa faceti ceva in Cupele Europene, ma, cind inca dinaintea turului preliminar Rapidul isi vinde jucatorii: Schumacher, Rat, Bratu, Iencsi pleaca, nu pleaca, pe Dolha il bag sau nu in poarta cind vrea muschii lui Copos, dinamo incepe sa-si vinda jucatorii pe parcursul cupei UEFA, macar sa profite Netoiu, sint curios daca mai treceau de-un tur mai aveau jucatori sa se prezinte in turul 3, steaua are un lot valoros???, pai te duci in Cupa UEFA si cu ce te intaresti: cu Niculescu, Nanu sau Dinita? hai sa fim seriosi.
    Toti conducatorii cauta sa-si vinda jucatorii pe bani seriosi, in Europa, pentru a-si "recupera investitiile"??? Asa ca: bla, bla, bla...
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •