Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 113

Thread: dinamo o rusine nationala

  1. #22
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Dinamo are nevoie de portar si o defensiva acceptabila macar...e echipa cu cel mai bun atac din campionat dar cred ca are si cea mai proasta aparare din campionat! :x

  2. #23
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Ferko prietene, nici daca castiga cupa, Dinamo nu recupereaza punctele pierdute in ultimii ani cu toti albanezii, islandezii, chelnerii si frizerii.In Europa sunt un mare zero. Meciul cu Sahtior a fost doar exceptia care confirma regula.
    Fair-play, please!

  3. #24
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Dinamo stia ca are aparare varza... Dar si atacantii au jucat incredibil de prost. Niculescu n-a fost in stare sa faca un stop ca lumea.

  4. #25
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sachil
    Ferko prietene, nici daca castiga cupa, Dinamo nu recupereaza punctele pierdute in ultimii ani cu toti albanezii, islandezii, chelnerii si frizerii.In Europa sunt un mare zero. Meciul cu Sahtior a fost doar exceptia care confirma regula.
    Care echipa crezi ca le va recupera?

  5. #26
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Nu le va recupera nici o echipa. In continuare vom avea rezultate proaste presarate probabil si cu cate un rezultat bun.
    Fair-play, please!

  6. #27
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sachil
    Ferko prietene, nici daca castiga cupa, Dinamo nu recupereaza punctele pierdute in ultimii ani cu toti albanezii, islandezii, chelnerii si frizerii.In Europa sunt un mare zero. Meciul cu Sahtior a fost doar exceptia care confirma regula.
    Sachil, in ultimii 5 ani Dinamo a fost eliminata de FC Bruges, Grasshoppers, Polonia Varsovia si Benfica. Care dintre astia sunt chelneri si care frizeri ?

    Dar de fapt ai si tu dreptate. Hai sa vedem o lista cu cateva superechipe ce au eliminat echipe romanesti in ultimii 5 ani : Pobeda Prilep (eliminata Craiova), Skonto Riga, Vaalerenga si Vitesse (eliminata Rapid), FC St Gall (eliminata Steaua). Infioratori adversari ! De exemplu Pobeda si Skonto, care au catigat de cate 5 ori consecutiv Champions League, imi dau fiori si
    acum.

  7. #28
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu am crezut niciodata ca o sa imi fie rusine dupa un mecial lui Dinamo. Nici acum nu am reusit sa ma linistesc, am o durere de cap de mor. Sunt insa fericit ca dezastrul lui Dinamo a facut atatia romanii fericiti. Imi este greu sa citesc strigatele de bucrie de la unii sau altii. Nici nu stiu ce sa mai scriu sau daca are vreun rost sa mai scriu pentru ca stiu ca nimic din ce asspune nu poate sa va faca sa va opriti, asa ca ma retrag de pe acest forum pe o perioada nelimitata pana cand o sa imi revin din durerea care imi apasa inima. Bravo Romania, tara in care dezastrele sunt mai celebrate decat succesele.

  8. #29
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Sa stii ca nu apar nici o echipa, ce am spus de Dinamo se cam potriveste si celorlalte. Nivelul echipelor noastre de club e f slab, ca sa nu folosesc un cuvant mai dur.
    Lista pe care ai facut-o tu este cel mai bun exemplu.As mai sublinia faptul ca Grasshopers nu reperzinta nici ea mare lucru, de Polonia Varsovia nu am auzit decat cand a scos-o pe Dinamo, Benfica si-a ras de ei si i-a intors ca pe un ceas iar FC Bruges le-a dat o lectie de fotbal.
    Treaba e ca dupa ce au pierdut cu albanezii, islandezii, chelnerii si frizerii au ajuns in grupa lor valorica, si adversarii lor sunt numai capi de serie.
    Fair-play, please!

  9. #30
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Partial, e corect ce spui. Dar a sustine ca o echipa romaneasca TREBUIE (ca pe vremea Impuscatului) sa invinga pe oricine e o naivitate.
    O compari pe Dinamo cu FC Bruges sau Benfica ? Pe ce baza ? Ce avem noi si n-au ei ? Bani ? Jucatori ? Palmares ?
    Despre Polonia si Grasshoppers se poate spune in cel mai bun caz ca erau egale cu Dinamo valoric, in nici un caz inferioare. De unde si pana unde frizeri si chelneri ?

    In momentul de fata la nivel de echipe de club suntem pe locul 26 in Europa. Daca vrem sa urcam trebuie sa incetam sa pierdem in fata echipelor INFERIOARE valoric si financiar si sa incepem sa castigam in fata celor superioare. Rapid a fost la un pas sa elimine o echipa net superioara, iar Southampton si Sahtior sunt poate egale valoric cu echipele romanesti care le-au eliminat, dar in mod sigur sunt superioare financiar. Ce ti se pare atat de 'dezastruos' ? Daca ai fi obiectiv te-as sustine 100 %, dar din pacate nu esti. Iti inchipui ca o echipa cu un nivel de joc 'foarte slab' se poate 'bate' de la egal la egal cu Sahtior Donetk ?

  10. #31
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    am incercat sa iti spun Ieppy ca Romania a ajuns asa mare dezastru in general.....nu credeam ca sa ajuns sa fim lumea a III-a dar dupa vizita din septembrie chiar sa ajuns la aces stagiu......
    anti Dinamo, anti oier

  11. #32
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Dinamovistilor, in locul vostru dupa meciul de aseara taceam dracului din gura, chiar nu mai este nimic de zis. Si culmea prostiei Ferko incepe cu texte "Dinamo e cea mai buna", etc.... Noapte buna, vise placute!!!
    [b]UNIONE RAPID - Un ocean de iubire alb-visiniu ![/b]

  12. #33
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    "TIGANILOR" taceti din gura,ce tot bombaniti dinamo mai are o sansa,nu uitati ca vine si returul,in locul vostru,dupa ce ati facut de ras o tara intreaga cu "EPOPEEA" voastra in CL,apropo ati jucat vreodata in turul 2 al unei cupe europene sau numai in tururile preliminare,credeti ca si acolo merge cu arbitri lui Copos,si cu jocul vostru de kakat!!!!!!!

    ANDERLECT ANDERLECT ANDERLECT!!!!!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #34
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Sunt insa fericit ca dezastrul lui Dinamo a facut atatia romanii fericiti. Imi este greu sa citesc strigatele de bucrie de la unii sau altii. Nici nu stiu ce sa mai scriu sau daca are vreun rost sa mai scriu pentru ca stiu ca nimic din ce asspune nu poate sa va faca sa va opriti, asa ca ma retrag de pe acest forum pe o perioada nelimitata pana cand o sa imi revin din durerea care imi apasa inima. Bravo Romania, tara in care dezastrele sunt mai celebrate decat succesele.
    ieppy, asta e felul nostru` de gandire.Nu e vb de Romania, in toate tarile ultrasii se bucura de insuccesele rivalilor. Un ex : editia trecuta de C.L cand juventus a eliminat realu, fanii barcelonei au iesit pe strazi dupa meci sa celebreze victoria italienilor. Un suporter obisnuit de obicei se bucura cand castiga o echipa din tara lui, chiar daca el simpatizeaza alta echipa.Dar ultrasii, sai cei care au mentalitatea asta nu gandesc asa, ptr ei este doar o singura echipa, si au dreptate sa se poarte asa ptr ca ei sunt cei care isi incurajeaza echipa meci de meci, si acasa si in deplasare si tot ei suporta din plin abuzurile "fortelor de ordine" sau incidentele cu dusmanii lor.Deci e de neconceput sa se bucure ptr unii cu care se razboiesc chiar si in meciurile indirecte. Nu stiu daca te multumeste raspunsul meu, fac ce pot. Crede-ma ca unu dintre cei mai buni prieteni ai mei e dinamovist inrait. Si am destui amici stelisti si dinamovisti, da asta nu ma face sa ma bucur ptr succesele lor.
    I|Milan nu stiu daca are rost sa iti raspund ca vad ca te prinzi greu
    Ai spus-o singur onanistule....cine itzi provoaca tie orgasm.....ai un creier bolnav...Nu-ti da de gandit?
    Imi place ca`s unii care chiar pun botu la tot. Posibil sa nu-l mai scoale. Asuprit?? de cine?? .Tu sa te simti bine. Rusii nu i-au spart aseara pe dinamovisti?? 4-0 ala ce a fost?? Sa inteleg ca te asteptai la mai mult?
    De fapt nu stiu ce ma complic sa-ti raspund, cand stiu sigur ca tu, care te crezi milanist convins, ai zis cu gura ta ca speri sa bata si inter nu stiu la ce meciuri. Ce draq .... Cu cine tii din Romania, ca nu am reusit inca sa ma prind ? Cred ca Steaua. O sa vezi curand si mesajele stelistilor vis-a-vis de rezultatu` de aseara dintre spartak si dinamo !
    Forza Stiinta !!![/quote]
    Amor de lejos, felices los quatro....

  14. #35
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    ad3an... cu cine tii?? Vad ca tii partea dinamovistilor, mai vad pe la tine Forza UTA , Hai Bihorul ... pana la urma ejti fan declarat Unirea Urziceni??
    Amor de lejos, felices los quatro....

  15. #36
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    "TIGANILOR" taceti din gura,ce tot bombaniti dinamo mai are o sansa,nu uitati ca vine si returul,in locul vostru,dupa ce ati facut de ras o tara intreaga cu "EPOPEEA" voastra in CL,apropo ati jucat vreodata in turul 2 al unei cupe europene sau numai in tururile preliminare,credeti ca si acolo merge cu arbitri lui Copos,si cu jocul vostru de kakat!!!!!!!

    ANDERLECT ANDERLECT ANDERLECT!!!!!!!!!
    Esti tigan Ad3an ? Pentru ca numai ei striga tiganii !

    Anderlecht, campioana Belgiei ,actualmente in grupele Champions League, o evolutie destul de buna si in aceasta faza , un egal cu Bayern sau o victorie cu un om mai putin pe aproape toata durata partidei impotriva celor de la Celtic si desigur printre primele echipe din campionatul Belgiei, pe urma vine Spartak Moscova, o echipa ce a injosit pe Dinamo , patru goluri fara drept de apel, fara sa-i fii dezavantajat arbitrii pe Dinamo si fara sa-i fii ajutat desigur, o echipa ce termina pe locul 10 in Rusia .

    Ad3an esti penibil !!

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Re: dinamo o rusine nationala

    Quote Originally Posted by the_big
    cainilor rusinica,rusinica ........ce va mai bucurati cand a pierdut Realul din Giulesti la Bruxelles,saraciilor ati pierdut la o echipa de pe locul 10 din Rusia !!!!!!! asta e valoarea vostra ,bulanul care l-ati avut cu Sahtior nu s-a mai repetat !

    doamne ce bucurie a fost aseara in Piata Rosie !!!! v-au batut taticii vostri comunisti !
    din mesajul tau reiese ca tu la randul tau esti o mare rusine

  17. #38
    junior Rapidulet's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    Da Dana , le-am scris si eu , locul 1 in Belgia nu se compara cu locul 10 in Rusia , dar ce vrei , microbisti marii cei ce sustin Dinamo

  18. #39
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Cu un an inainte,St Gall i-a produs mari emotii Galatei cu Popescu si Hagi in teren(1-2 si 2-2). in turul 3 al CL.Si uitati ca in retur pe langa alte mari ocazii ratate am avut si o bara in min 90.In plus a aparat........baiatul lui Silvica....
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  19. #40
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Rapidulet, Dana e dinamovista ! Vroia sa arate ce a scris ala !
    Amor de lejos, felices los quatro....

  20. #41
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    "TIGANILOR" taceti din gura,ce tot bombaniti dinamo mai are o sansa,nu uitati ca vine si returul,in locul vostru,dupa ce ati facut de ras o tara intreaga cu "EPOPEEA" voastra in CL,apropo ati jucat vreodata in turul 2 al unei cupe europene sau numai in tururile preliminare,credeti ca si acolo merge cu arbitri lui Copos,si cu jocul vostru de kakat!!!!!!!

    ANDERLECT ANDERLECT ANDERLECT!!!!!!!!!
    mey bolshevic mic si tiganos, tu nu cunosti istorie?

    Ia mai cauta pe net, si spune-ne si noua care este bilantul european in umtimii 10 ani al Rapidului si dinamo-bolshevicei!
    in 1923 s-a nascut o legenda

  21. #42
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Nu sunt dinamovist da dinamano rusine nationala,sa fim seriosi,aici voi sunteti o rusine!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •