Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 113

Thread: dinamo o rusine nationala

  1. #43
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    asa e, ca nici nu e rusine sa o iei cu 4-0 mai ales cand iei bataie la Moscova si tu esti o echipa infiintzata la Moscova. Era de asteptat, sa ia bataie de la tatucii lor acolo. Am auzit ca dinamovistii ar fi fost intr-un fel de pelerinaj la locurile sfinte ale lui stalin, i-au vazut pe stalin si lenin, le-au pupat mainiile (alea mumificate). Pentru dinamovisti, Moscova este ca Mecca pentru arabi, doar nu vroiatzi sa " fluiere in biserica"

  2. #44
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    javra41 si the big, daca vretzi sa ajutatzi Rapidul, lasatzi-l pe Zamolxe ,de exemplu, sa vorbeasca. Voi abtzinetzi-va ,ca nu prea avetzi "mijloacele" necesare si efectul este invers decat cel scontat

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Anglia
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Blue nu vreau sa ma cert cu tine, da' nu te baga.

    Nu m-am putut abtine. de obicei gasesc moduri mai "bune" de a rezolva asemenea lucruri. /nope/

    8)
    SPERANTZA SI PUTERE,
    RAPID E O AVERE!

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by UNIONE
    Dinamovistilor, in locul vostru dupa meciul de aseara taceam dracului din gura, chiar nu mai este nimic de zis. Si culmea prostiei Ferko incepe cu texte "Dinamo e cea mai buna", etc.... Noapte buna, vise placute!!!
    Exact, DINAMO este cea mai buna echipa de fotbal din Romania !!!
    Chiar asa ! Si Real Madrid a pierdut cu 4-1. Se mai intampla. Si MU a pierdut acasa cu 3-1. Sunt aceste echipe o rusine ???
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    ok Blue ,asa o sa facem......dar e greu sa e inchizi gura ......felicitari ptr victoria de la tuicari !

  6. #48
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0

    Dinamo-cea mai buna? La ce?

    In UEFA nu aveti nici 1% sanse de calificare, ceea ce e corect dupa ce ati ajuns acolo dupa cel mai mare furt posibil-cel din semifinala cu Astra.
    In campionat, ati luat bataie si de la Rapid, si de la Steaua.

    Acum, recunosc ca Steaua e cea mai in forma echipa de la noi, dar nu uita ca RAPID este Campioana Romaniei!

  7. #49
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MATRIX98
    Imi place ca`s unii care chiar pun botu la tot. Posibil sa nu-l mai scoale. Asuprit?? de cine?? .Tu sa te simti bine. Rusii nu i-au spart aseara pe dinamovisti?? 4-0 ala ce a fost?? Sa inteleg ca te asteptai la mai mult?
    De fapt nu stiu ce ma complic sa-ti raspund, cand stiu sigur ca tu, care te crezi milanist convins, ai zis cu gura ta ca speri sa bata si inter nu stiu la ce meciuri. Ce draq .... Cu cine tii din Romania, ca nu am reusit inca sa ma prind ? Cred ca Steaua. O sa vezi curand si mesajele stelistilor vis-a-vis de rezultatu` de aseara dintre spartak si dinamo !


    Daca nu ti-ai dat seama te anunt ca sunt fan inrait a lui Poli.
    Nu pot insa sa nu tin cu romanii in cupele europene(doar in cazul in care e implicata Milan) pentru ca pe Poli nu o vad prea curand in Cupele Europene, din pacate banii si jucatorii de valoare din campionatul intern tot la echipele din Bucuresti ajung.
    In ce priveste pe Inter , eu spuneam ca mi-ar placea sa se ajunga iarasi cel putin 3 echipe in semifinalele Cl. Deci tu nu ai inteles. Bineinteles ca ma bucura orice esec al rivalelor lui Milan in campionatul italian .
    Sa o lasam balta, ca nu are rost sa vorbim aiurea, tu gandesti intr-un fel eu in altul ......mai ales ca in momentul de fata sunt foarte fericit ca Poli i-a batut pe Rapid , dar in acelasi timp nu mai pot de draci ca Milan a facut doar un egal cu Parma :x
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  8. #50
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ

    Dinamo-cea mai buna? La ce?

    In UEFA nu aveti nici 1% sanse de calificare, ceea ce e corect dupa ce ati ajuns acolo dupa cel mai mare furt posibil-cel din semifinala cu Astra.
    In campionat, ati luat bataie si de la Rapid, si de la Steaua.

    Acum, recunosc ca Steaua e cea mai in forma echipa de la noi, dar nu uita ca RAPID este Campioana Romaniei!

    O intrebare: voi cate sanse mai aveti in UEFA?

  9. #51
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Cate ati avut si voi acum un an.

  10. #52
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    bun raspuns. Hai ca mi-ai placut la faza asta.

  11. #53
    junior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adbogdan
    Daca ai fi obiectiv te-as sustine 100 %, dar din pacate nu esti.
    Asta nu poate decat sa ma amuze. Si spre ce echipa crezi ca trage subiectivismul meu?
    Fara indoiala, in primul tur echipele noastre au avut jocuri si rezultate bune, dar tu crezi ca exact acesta este nivelul lor?Mie mi s-a parut doar o floare. Pana la primavara mai este.
    Fair-play, please!

  12. #54
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    JJ, comparatia mergea daca ati fi trecut si voi de turu' 1 anu' trecut Asa ca... /nope/

  13. #55
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IlMILAN
    Nu pot insa sa nu tin cu romanii in cupele europene(doar in cazul in care e implicata Milan) pentru ca pe Poli nu o vad prea curand in Cupele Europene, din pacate banii si jucatorii de valoare din campionatul intern tot la echipele din Bucuresti ajung.
    Si de ce nu o vezi pe Poli prea curand in cupele europene(sper si cred ca anu asta castiga cupa si ajunge in europene)?? De ce ajung toti jucatorii de valoare in bucuresti?? Ptr ca acum echipele alea cu care tu nu concepi sa nu tii in europa, steaua si dinamo, au ajuns echipe mari in campionat din cauza abuzului de putere. In comunism aveau tot ce vroiau. Aproape orice jucator valoros era constrāns sa joace la ei ca sa nu-si rateze cariera. Si asa au ajuns echipe valoroase , si asa toti jucatorii joaca la ele ca asa au mai multe sanse sa iasa afara. Si tu vrei sa tin cu astea?? Uiti cum a retrogradat poli in era comunista??? A trebuit sacrificata ! Pe nedrept!! Si totusi , tu ai pretentia sa tinem cu sTEAUA si dINAMO in UEFA. Nu te condamn ca tii cu ele , Doamne fereste ! Fiecare are dreptul sa gandeasca cum vrea. Si totusi, intreaba pe cineva din CVUCS daca a tinut cu dINAMO cand a jucat cu Spartak .
    FORZA STIINTA !!
    Amor de lejos, felices los quatro....

  14. #56
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Matrix poate ca ai dreptate, ca s-au facut multe magarii si se mai fac inca.
    Dar asta e parerea mea....pe vremea comunismului luau jucatori si ii obligau sa joace in Bucuresti, si acum pleca ei de buna voie de la echipele din provincie. Ce poti sa faci? Uite un exemplu : Silvasan de la Poli , dupa victoria cu Rapid a si fost intrebat de presa: Pleci din iarna la Rapid? ce sa faca cvucs? o sa injure de mama focului degeaba. Coposel cel sarac, sau JiJi sau Netoiu, o sa adune in continuare valorile la echipele din Bucuresti, pentru ca dau bani. Tu in locul lui Silvasan ai ramane la Poli sau te-ai duce pe un salar dublu? Si ce crezi ca va castiga echipa de pe seama transferului? nu cred.........

    Eu sper din tot sufletul sa castige Poli cupa dar cam greu, pentru ca echipele mici nu sunt lasate in pace.....vezi episodul Astra.

    Aaaaaaa si inca ceva, stai linistit ca cei mai ofticati pe Dinamo or sa fie suporterii lor. O sa vedeti voi.....deja ii injura de mama focului pe Netoiu , Borcea. Stii de ce am tinut eu cu Dinamo in Uefa, pentru ca cei din afara care nu stiu de Dinamo , Steaua stiu de Romania... ei recepteaza urmatorul fapt rusii i-au batut pe romani cu 4-0......, in Romania terenurile de fotbal sunt orezarii. In toate ziarele britanice era vorba numai de noroi..... Asta ma enerveaza nu altceva....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  15. #57
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Corect. Doar 1 din 10 straini fac diferenta intre echipele romanesti. Atunci cand Gerard Houllier de la Liverpool a vrut sa-si asigure un alibi pentru orice eventualitate, a specificat faptul ca Steaua a castigat CCE acum 15 ani. De ce ? Pentru ca pentru englezi, o echipa romaneasca, indiferent care, e o echipa slaba. Nu le spunea nimic numele de 'Steaua', tot asa cum nu le spune nimic numele de 'Dinamo, 'Rapid', 'Craiova', etc.
    Tot asa, am senzatia ca strinilor li se rupe-'n paispe daca echipele lor favorite au sau nu sustinatori in Romania.

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Sa zicem ca era Nationalul echipa care castiga Cupa Romaniei sau Astra, ce faceau in cupele europene, o luau ca Bacaul de la Bremen 11-0 in doua meciuri, daca exista echipe mai bune in Romania de ce nu castiga titlul, de ce nu joaca in cupele europene, deocamdata Rusia este mai aproape ca noi de occident, ei mai investesc in fotbal. Rapid a jucat in cupele europene o saptamana, coeficientul ei UEFA a fost parca 0,5 spre deosebire de alte echipe care au coeficienti peste 5. Rapidul a ramas corigenta. Mai uitati-va si la voi si la domnul Rada (mister frumusete) si la domnul Copos (mister inteligenta).
    Red Dogs always the best

  17. #59
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    redmaniac scrisa :

    Sa zicem ca era Nationalul echipa care castiga Cupa Romaniei sau Astra, ce faceau in cupele europene, o luau ca Bacaul de la Bremen 11-0 in doua meciuri, daca exista echipe mai bune in Romania de ce nu castiga titlul, de ce nu joaca in cupele europene, deocamdata Rusia este mai aproape ca noi de occident, ei mai investesc in fotbal. Rapid a jucat in cupele europene o saptamana, coeficientul ei UEFA a fost parca 0,5 spre deosebire de alte echipe care au coeficienti peste 5. Rapidul a ramas corigenta. Mai uitati-va si la voi si la domnul Rada (mister frumusete) si la domnul Copos (mister inteligenta).

    ------------------

    ALO , NIMENI NU ZISA CA RAPID E MAI BREAZA DECAT CELELALTE ECHIPE DIN HANZANAUA DE BUkaLE .
    Ce diferenta e intre eliminarea lor si aia a voastra cu moskovitii ?
    NICI UNA !!

    Se vede ca dupa ce ati luat campionatul prin BLATURI , ATI TRANSFERA TOATA ECHIPA CRAIOVEI SI ATI MAI ADUS DE PESTE TOT < TOCAMAI PT CASTIATI CE ECHIPA A CASTIGAT CAMPIONATUL SI ATI CREZUT CA VA VETI FACE MIRACULOS TRUPA , CARE SA SUBSTITUEZE BALERINII SI ACTORII.

    ANUL ASTA LA FEL , ATI FOST JENANTI , MERITATTI SA RETROGRADATI , dar ati CIORDIT CUPA , ati adus repede 3 negrii si un portar strainez si ati crezut ca faceti mare branza .

    Craiova a adus prima in Romania : Primul antrenor Strain din campionat puternic , Primul jucator strain , iar acum anul trecut a fost prima care a avut in lot mai mult de 3 straini .

    VINDETI JUCATORII REPEDE CA NU CUMVA SA REINTRE IN FORMA CARE I-A CONSACRAT SI PE URMA SA-I TRIMITEI LA POIANA CAMPINA .
    [/b][/url][/code]

  18. #60
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Cum uitam trecutul, redmaniac! De doua ori in ultimii 5 ani Dinamo a avut coeficient UEFA 0(ZERO).

  19. #61
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    de ce am fii meritat sa retrogradam klm? Pe ce te bazezi cand spui asta?

  20. #62
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    lasa-i bah in pace!nu vezi ca iar s-au trezit toi destepti aia care cica sunt shi vor fii intotdeauna impotriva dinamovistilor...dar care sareau in sus de bucurie cand elimina Dinamo pe Sahtior...
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  21. #63
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    Jur ca am injurat ca n-a mers mai departe Shactior .

    Ce interses as avea , ca sa nu fiu impotriva dinamului si steloaiei .

    Meritati sa retrogradati , aveati joc mai slab ca al lu UTA , v-au salvat iarsi faru constanta cu Zicu in echipa parca , Dinamo Pitesti , Dinamo Bacau si ati scapat ,

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •