Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 103

Thread: Cine in locul lui Grigoras?

  1. #1
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Cine in locul lui Grigoras?

    Dupa ultimele evenimente de astazi se pare ca am ramas fara antrenor.

    Pe cine vedeti antrenor principal la Farul in ultimele etape ale turului si meciul de cupa din decembrie?
    Pe cine vedeti antrenor la Farul in returul campionatului?


    Sa ne gandim ce antrenori sunt in tara fara angajamente!
    Hagi, Panduru, Florin Marin,..... si lista ramane deschisa.
    Este buna alegerea unui antrenor de afara?

  2. #2
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    alegerea unui antrenor de afara...hmmm... pai sa vedem Sir Bobby Robson care e liber spunea la recurs ca el e obisnuit cu sume mari deci iese din calcul ca la Farul vin doar cei ce fac asta din placere nu pentru bani, apoi antrenorii din Ialia sunt cam luati de National, deci revenim la ai nostrii si vin cu o propunere soc -> Andone = mare om mare caracter cu zile numarate la Dinamo. Da stiu ca voi avea parte de aprecieri de genul "hua, ne lasi s.a.m.d." dar eu zic ca el e cel mai potrivit ca cei spurcati sunt altii de la Dinamo nu el, se stiu care nu tre sa fac nominalizari... in plus m-am cam saturat ca tot ce trece pe la Dinamo sa fie trecut pe lista ciumatilor. E adevarat ca acolo exista mult puroi dar cand e vorba de o valoare trebuie sa ne dam jos palaria nu sa il huiduim doar pentru ca e fost dinamovist, deci Andone e varianta mea, mai ales ca are si experienta prin cupele Europene unde vrem noi sa ajungem, iar la Cupa Romaniei nu tre sa faca decat un transfer, ca deja ii stie gustul.

  3. #3
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Cin' sa fie, cin' sa fie?

    Tchibos, ai sa razi dar eu tot la revenirea lui Andone ma gandeam! Iar Grigoras poa' sa fie secund cat pofteste, este exact ce are el nevoie si Farul la fel. Cristocea sa ramana frumusel la locul lui si s-o luam de la capat ca in zilele bune de anul trecut. In iarna sa agatam macar un fundas dreapta, daca nu si un stopper. Oricum Andone joaca mai prudent, pe contraatac, ceea ce nu va mai lasa apararea atat de descoperita cum e acuma. Daca reuseste s-o intareasca prin niste achizitii noi atunci poate sa joace la fel de ofensiv ca Grigoras.

    Panduru... tot un fel de Grigoras dar care n-are idee despre Farul. Florin Marin... a mai fost, n-a impresionat. Hagi... daca vrea sa invete meserie cu o echipa pe masura antrenorului din el, poate antrena Farul si pe gratis. Am mai zis, nu bani ii trebuie lui ci experienta. Partea buna e ca ramane in orasul natal si se poate ocupa personal de afaceri. Poate continua buna traditie de a organiza meciuri europene la Constanta, poate caza echipele vizitatoare la Iaki, si asta e cea mai buna reclama. Dan Petrescu... era mereu nemultumit de patronul de la Sportul, poate ar vrea sa mai incerce si alt decor, iar daca ne aduce un Mazilu sau un Balan nu ne suparam deloc! Rednic... poate s-a plictisit de o echipa fara nici o victorie in 11 meciuri. Hizo... are un contract pe care-l poate scurta in orice moment. Stoichita... ha ha ha, tocmai zicea ca daca apare vreo echipa romaneasca el ar veni. Acu' vad ca s-a intors si Gabriel Stan din Italia si cine stie...

  4. #4
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Sefii nu se grabesc

    Membrii din cadrul conducerii au anunţat că până la iarnă nu vor căuta un alt tehnician: “Nu ne grăbim să numim un alt antrenor, pentru că jucătorii sunt bulversaţi şi nu dorim să agravăm lucrurile”.
    http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=77177

    Daca va spun eu ca astia tin locul ocupat pentru intoarcerea lui Grigoras... Se pare ca motivul plecarii lui este ca Bosanceanu nu-l lasa sa ia masuri impotriva jucatorilor:

    “Am inima îndoită, însă demisia mea nu este un gest de laşitate, ci unul de onoare. Ori am eu cuţitul în mână şi tai ceea ce vreau, ori plec!”

  5. #5
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Hagi ar trebui sa ia Farul si poate dovedi ca e antrenor cum a facuto la Galata, in rest in afara de Dan Petrescu nu vad alt antrenor bun.

    Nu se grabesc sefii dar sa vezi tu ca iar pierdem obiectivele ca vad ca tot se tine de cupa si poate nici la finala nu ajungem.
    anti Dinamo, anti oier

  6. #6
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon
    Membrii din cadrul conducerii au anunţat că până la iarnă nu vor căuta un alt tehnician: “Nu ne grăbim să numim un alt antrenor, pentru că jucătorii sunt bulversaţi şi nu dorim să agravăm lucrurile”.
    http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=77177

    Daca va spun eu ca astia tin locul ocupat pentru intoarcerea lui Grigoras... Se pare ca motivul plecarii lui este ca Bosanceanu nu-l lasa sa ia masuri impotriva jucatorilor:

    “Am inima îndoită, însă demisia mea nu este un gest de laşitate, ci unul de onoare. Ori am eu cuţitul în mână şi tai ceea ce vreau, ori plec!”
    GRIGORAS bosanceanu .....va asteptam...SEMPRE VIOLA MAGICA

  7. #7
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    parerea mea e k hagi ar trebui sa vina dar... nu prea cred k o sa vina el sa antreneze pe bani care s-ar putea sa ii ofere bosanceanu...despre panduru nu stiu ce sa zic dar cred k ar fi totusi o solutie shi el...dar tot cel mai bine este cu GRIGORAS
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  8. #8
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    In locul lui Grigoras ar trebuii sa vina altcineva ... de preferabil unul mai bun care sa faca treaba buna la Farul (nu pot sa dau nume pt. ca nu exista)

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Daca imi permiteti si mie sa-mi dau cu parerea, cred ca Gica Hagi ar fi cel mai nimerit, fiind si constantean.Ar mai fi de luat in calcul si Dan Petrescu. Lasa-i pe Andone sau Panduru ca asta nu-i antrenor !

  10. #10
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    Cea mai mare greseala posibila . Pacat de Grigoras

  11. #11

  12. #12
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sunchase
    Cea mai mare greseala posibila . Pacat de Grigoras
    de acord cu tine... in loc sa ne reparam greselile noi persistam in greseala

  13. #13
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Deci.... sa vina Grigoras!!! Poate asta-i socul de care avea nevoie echipa

  14. #14
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    be@ cred k are cea mai mare dreptate aici...dar cred k dak farul va castiga cu timisoara cred k va reveni(SPER)
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  15. #15
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    A preferat jucătorii

    Patronul Bosînceanu n-a vrut să renunţe la fotbaliştii cu care Grigoraş era în conflict, iar antrenorul a preferat să părăsească echipa

    "Echipa are nevoie de un şoc, de-asta plec", a declarat joi Petre Grigoraş. Surse autorizate susţin însă că altul ar fi fost motivul despărţirii. "Rămîn la Farul doar dacă eu voi avea pîine şi cuţitul în mînă!", le-a mărturisit el apropiaţilor. Aceştia au povestit că între antrenor şi anumiţi jucători din lot se crease o ruptură evidentă. Grig i-ar fi cerut patronului Gheorghe Bosînceanu îndepărtarea acestora, în frunte cu Cristocea, însă şeful clubului a refuzat, deşi între el şi tehnician s-au derulat 4 runde de negocieri. Fără a avea autoritatea garantată, Grigoraş a preferat să plece. GSP

    Grigoraş nu însoţeşte echipa la Timişoara

    Antrenorul principal al Farului, Petre Grigoraş, a declarat, pentru „Cuget Liber“, că nu va însoţi echipa la Timişoara. „Poate absenţa mea va fi un şoc pentru băieţi“, ne-a spus Grig. Acesta a infirmat ştirile apărute în presă, cum că, joi seara, şi-a încheiat pe cale amiabilă contractul cu Farul. „Nu este nimic oficial. Rămâne să vedem ce va fi săptămâna viitoare“, ne-a precizat Grigoraş, vineri dimineaţă. În meciul cu Poli, Farul va fi condusă de pe bancă de antrenorii secunzi Marian Dinu şi Ion Răuţă. Cuget Liber!

    DESPARTIRE
    Nu-l pling pe Grigoras
    Marinarii nu sint foarte afectati de demisia antrenorului lor, considerind ca tehnicianului i-ar fi fost imposibil sa redreseze situatia. Acestia sint la fel de neincrezatori si in privinta sanselor pe care le va avea succesorul lui Grig. Conducerea clubului intentioneaza sa aduca pe banca tehnica un antrenor din strainatate.
    Demisia antrenorului Petre Grigoras inaintea partidei de la Timisoara nu este privita ca un dezastru de catre jucatorii constanteni. O mare parte dintre ei se indoiesc de faptul ca Grig ar fi reusit sa readuca formatia pe linia de plutire. "Doar rezultatele pot vorbi daca demisia lui Grigoras a fost de bun augur sau nu. Poate ca plecarea lui va avea darul sa ii motiveze pe unii dintre noi.

    Oricum, ceea ce e sigur, este faptul ca Farul nu mai joaca, din pacate, acelasi fotbal de calitate ca in sezonul trecut, chiar daca lotul de jucatori a ramas intact. Problemele la echipa au inceput dupa semies ecul de la Bacau. Atmosfera s-a stricat, iar, dupa infringerea categorica cu Steaua, criza s-a acutizat si mai mult. Intre conducere, antrenor si jucatori s-a creat o prapastie, relatiile racindu-se complet. Este adevarat ca am inceput campionatul bine, insa toate victoriile le-am obtinut cu foarte mari emotii, indiferent ca am infruntat adversari mai slabi", a declarat atacantul Mihai Baicu.

    "Bine ca a plecat! Dupa citeva rezultate mai bune, nu te mai puteai intelege cu el. Parca nu era decit meritul lui, nu si al nostru", a declarat unul dintre jucatorii de baza ai Farului. In ceea ce priveste numele viitorului antrenor al rechinilor, acesta se pare ca va fi cunoscut in pauza competitionala cauzata de partida echipei nationale.

    Surse din cadrul clubului de pe litoral sustin ca patronul Gheorghe Bosinceanu ar dori sa aduca la cirma echipei un antrenor strain, care ar putea schimba mai usor mentalitatea jucatorilor sai. "Daca va veni un antrenor strain nu inseamna ca Farul va deveni campioana. Este important cine anume va veni si daca va fi acceptat de catre jucatori. Cu Grigoras a fost destula libertate in lot, lucru care a fost pe placul nostru, dar tot n-a iesit cum ne doream", este de parere Baicu. SportTotal!

  16. #16
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Acum s-au "accidentat" ceilalti!

    Aflam din Cuget Liber ca Lungu si Apostol nu joaca la Timisoara. Rupturi fibrilare. Eu am mai spus aici ca nici o echipa din divizia A nu se confrunta in turul asta cu atatea "accidentari" ca Farul. De fapt cred ca Farul a avut mai multe "accidentari" ca toate celelalte echipe la un loc. Ion Rauta (secundul) spune ca in toata viata lui de fotbalist n-a mai vazut o echipa sa aiba 7 rupturi intr-o luna.

    Este posibil ca unii din "accidentatii" vechi, care reintra la Timisoara, ca si unii din cei care au tratat cu fundul ultimele 3 partide desi au fost in teren, sa fie contestatarii lui Grigoras. Ei si-au bagat picioarele pentru a-l forta pe Grigoras sa plece. Am vazut din articolul SportTotal postat de ady aici ca unii jucatori doreau plecarea lui Grigoras. Dar Lungu si Apostol au jucat destul de bine in comparatie cu altii, de aceea cred ca "accidentatii" noi (Lungu si Apostol) sunt sustinatorii lui Grigoras, care nu vor ca echipa sa aiba un rezultat bun la Timisoara, pentru a forta rechemarea lui Grigoras. Mai ales ca Grigoras a declarat tot in Cuget Liber ca sunt false zvonurile din presa privind demisia lui. Nu e nimic oficial, vedem saptamana viitoare.

    Cred ca echipa este impartita in doua tabere (pro si contra Grigoras). Dupa cum au jucat, tabara pro ar fi Apostol, Lungu, Todoran. Tabara contra ar fi Cristocea, Liviu Mihai, Pascovici, Barbu, Schiopu, Curca. Ar fi si o tabara aproximativ neutra: Moldovan, Florea, Gurita, Apostu, Farmache, Senin. Ne mai lamurim noi care cum e dupa cum joaca la Timisoara.

    Oricum ar iesi pana la urma cu Grigoras, unii vor fi nemultumiti.
    Last edited by Klingon; 5th November 2005 at 17:14.

  17. #17
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Moldovan ori e contra ori e neutru si joaca prost ca doar asa stie

  18. #18
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Corect Klingon. eu sincer nu am inteles mare lucru din cele 3 articole. Special le-am postat pe toate 3, unul dupa altul, erau total contradictorii.
    Cugetul sustine ca nu a demisionat Grigoras, ci doar nu merge la timisoara pt a crea un soc.
    Si eu cred ca-s 3 tabere in echipa exact cum ai spus si tu mai sus si oricum legea o fac garda veche.

    Lungu este clar jucatorul lui Grigoras, cu el a avut cele mai bune prestatii la Farul.

    Florea si Farmache au jucat la fel de prost si cu si fara Grigoras!

    La fel si Todaran dar in extrema cealalta, dupa parera mea.

  19. #19
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Un putsch

    Pai cred ca ne-am lamurit. La Farul are loc un putsch al vechii garzi impotriva lui Grigoras. Vechea garda si-a bagat picioarele in echipa, unii accidentandu-se subit iar altii facand figuratie pe teren, pentru a forta schimbarea antrenorului. Acesta a vrut sa replice prin spargerea gastii revoltate trimitand la echipa a II-a 4-5 jucatori dar Bosanceanu n-a fost de acord asa ca antrenorul a scos din buzunar demisia, facand astfel jocul vechii garzi.

    Dupa cum a a jucat la Timisoara, Todoran este mai degraba in tabara neutra. A facut zilele astea o declaratie pro-Grigoras dar cred ca prefera sa-si vada de joc, indiferent unde si cu cine. Un exemplu care ar trebui urmat si de Curci si Barbi. Lui Cristocea nu pot sa-i zic sa-si vada de joc, ca Grigoras nu-l mai baga in echipa. Dar pot sa-i zic sa-si mai tzina naibii gura, ca e mare si proasta! Inteleg sa-ti spui opinia in presa, dar fara mistouri ieftine!

    Raman doar doi jucatori pro-Grigoras: Lungu si Apostol. De altfel s-a vazut: Lungu a dat golul cu Rapid iar Apostol a ratat singura ocazie mai rasarita in acel meci, cu un sut sub bara. Iar acum ambii se dau accidentati, ceea ce confirma ipoteza.

    Motivele exacte ale putschistilor nu le stim. Din presa reiese doar ca vechea garda e nemultumita de pretentiile lui Grigoras ca ar fi meritul lui pentru rezultatele bune ale Farului de anul trecut. Asta sa fie tot? Poate unii vor sa fie solidari cu Cristocea? Altceva? Trebuie sa ai motive puternice sa lupti impotriva unui antrenor care lasa libertate in lot.

  20. #20
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Acum e momentul sa incerce Bosanceanu ceva cu Hagi daca-l vrea antrenor la Farul. Sa-l puna pe acesta sa aleaga intre Poli si Farul.

    S-a alaturat si Olaroiu pe lista antenorilor fara angajament.


    Devine Farul o "roata de rezerva" pt alte echipe???
    Last edited by ady51a; 6th November 2005 at 13:11.

  21. #21
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    vine Olaroiu la Farul sau e doar un zvon?... asa am auzit si daca e asa e super misto... isi revine farul ca Olaroiu chiar e un anteror mare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •