Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 103

Thread: Cine in locul lui Grigoras?

  1. #43
    sport legend adi_cta's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    575
    Reputatie
    1
    Sa-i fie primita. Acolo sa antreneze.

  2. #44
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Sase, vin nemtii!!!!



    După ce marţi seara s-a oficializat despărţirea de Grigoraş, patronul Gheorghe Bosînceanu i-a anunţat pe jucători că noul antrenor va fi unul străin. Prin intermediul lui Marios Lefkaritis, preşedinte de onoare al clubului de pe Litoral, se încearcă aducerea unui tehnician neamţ. Gsp!


    PS: Sa vie oare Marin Barbu, din judetul Neamt?

  3. #45
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Probabil ca Bosanceanu a plecat urechea la ce i-a spus Grigoras, ca jucatorii sunt idisciplinati si isi fac de cap. Si ce antrenor ar putea sa-i disciplineze mai bine decat un herr Gunter?

  4. #46
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    tre sa invatam nemteste ..cum se spune oare in limba germana "cu farul pana la moarte"?...

  5. #47
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Lucian Marinof e interimar la Farul

    Tehnicianul a pregatit pina acum a doua echipa a clubului, care evolueaza in Divizia C.
    Conducerea gruparii de pe Litoral a decis sa-l numeasca pina la finalul turului in functia de antrenor principal pe Lucian Marinof. Fost jucator al Farului in anii '80, acesta a pregatit in ultimul an FC Farul II, echipa a doua a marinarilor.SPT

  6. #48
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Deci nu-i din divizia B ci din divizia C...


    Si cam atat am de spus. ProSport zice ca sta pana la sfarsitul sezonului, nu al turului. Sper sa se insele.

    Ma intreb in ce fel va fi mai bun acest antrenor, un prieten al lui Grigoras din cate inteleg, decat Grigoras.

  7. #49
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Fracment din interviul cu Olaroiu din GSP

    - Ce se mai aude cu oferta de la Farul?
    - Am avut o discuţie cu patronul Gheorghe Bosînceanu, una preliminară, a rămas să mai discutăm. Probabil, ne mai vom întîlni să vorbim. Asta e la ora actuală.

  8. #50
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Noul antrenor nu va fi din România

    Mihai Daraban a declarat că, în cadrul adunării generale, s-a discutat şi despre aducerea unui nou tehnician la Farul. „Noi suntem în căutări, se ştie că domnul Marinof este interimar. În orice caz, vă pot spune că nu va fi un antrenor din România. Da, este foarte posibil să fie din Germania. Însă, nu sunt hotărâri definitive, nu avem ţări ţintă, nu ne-am propus să fie neapărat din Germania sau din altă ţară. Totul este în funcţie de oferte şi de discuţii“, a punctat Mihai Daraban.
    Cuget Liber!

  9. #51
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Incepe sa sune a snobism

    Chestia asta cu noul antrenor nu va fi din Romania, adica. Inca n-am auzit o explicatie rationala pentru aceasta brusca obsesie pentru importuri.

    Pana se trezesc bosanceii astia sa faca o oferta clara, singurii antrenori disponibili vor ramane cei din Malta si Tadjikistan. Vad ca Olaroiu e cu un picior la Steaua iar Dan Petrescu e cu unul la Otelul si celalalt la Nottingham Forest (ce picioare lungi are asta!). Optiunile noastre se reduc simtitor.

    Adevarul e ca, in cazul in care Farul pierde in iarna o jumatate din echipa de baza cum se aude, orice antrenor ar veni n-ar prea conta. Cel putin anul asta si anul urmator ne-am abona la locul 9.

  10. #52
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    o fi vre un profesor de sport din Germania dar si ala stagiar ca sa nu ceara prea mult

  11. #53
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Antrenor de la Schalke?

    Directorul executiv al clubului constănţean, Florentin Chiforeanu, a asistat sîmbătă, la Gelsenkirchen, la meciul Schalke - Bremen (2-1). Surse din cadrul clubului susţin că Farul doreşte să aducă pe banca tehnică, în această iarnă, pe unul dintre tehnicienii lui Schalke. Legătura dintre "rechini" şi gruparea germană s-a făcut prin intermediul unui sponsor comun, firma Ruhrgas. Vicepreşedintele Comitetului Director al Farului, Mihai Daraban, a confirmat sîmbătă că viitorul antrenor al lui Guriţă & Co. nu va fi român.
    Ionuţ Coman (Constanţa)
    GSP

    Chiar ma intrebam unde a disparut Chiforeanu de l-au bagat la inaintare pe adjunctul lui (Daraban) sa vrajeasca presa? Omul era pe teren, spiona in spatele frontului german.

    Gata, eu v-am dat informatia, acu' vreau sa-mi aduceti dosarele tuturor "tehnicienilor de la Schalke" (cati tehnicieni au astia?!) sa-l alegem pe cel mai bun. Apoi ii transmit eu lui Bosanceanu ce are de facut.

  12. #54
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Vialli la Constanta?!

    Deja s-a deschis un thread pe tema asta, asa ca dau linkul:
    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10265

    Eu incep sa inteleg din ce in ce mai putin ce se petrece in spatele usilor inchise. Bosanceanu lasa o jumatate de echipa sa plece dar il trimite pe Chiforeanu sa-si faca instructia la nemti si il vrea antrenor pe Vialli?!

    E clar ca ne scaldam in zvonuri. Poate unul din scopurile acestei prelungite incertitudini cuplata cu lansarea de barfe contradictorii in presa este de a atrage atentia?

    Domnul asta cu vaporasele este mai ambitios si mai imprevizibil decat credeam... incep sa pricep de ce imi aminteste de Basescu. Oricum, dupa atata agitatie, cred ca varianta ca ar umbla sa vanda echipa cade. Intrebarea, marea intrebare, eterna si fascinanta intrebare, misterioasa si metafizica intrebare, socratica si revelatoarea intrebare, ramane cat naiba malai este dispusa capitania sa macine la moara noastra?!

  13. #55
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon
    Domnul asta cu vaporasele este mai ambitios si mai imprevizibil decat credeam... incep sa pricep de ce imi aminteste de Basescu.
    Pentru ca cine se aseamana se aduna? Serios acum, pe langa faptul ca domeniul de activitate ii aseamana oarecum ... ei sunt si prieteni, in sensul ca de exemplu acum, pe Bosanceanu nu-l mai sustine chiar nimeni dintre autoritatile locale (nu vorbesc de primarie, unde se stie de muuuult)... dar in general a ramas aproape singur (cu unele exceptii)... in schimb beneficiaza cel mai serios sustinator: Basescu Se compenseaza, deh
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #56
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Eh, ce l-am nimerit.

    Dar primaria si ceilalti ce au, le-a intrat apa in urechi?! Sunt vechile bisericute politice de vina sau altceva?

    Afacerea Vialli pare ca deja incepe sa se desumfle. Bosanceanu isi face reclama vehiculand zvonuri. Mare pisicher acest Basescu doi.

    Vialli mai e dorit si de altii, iar el personal cica ar vrea sa se intoarca pe banca de antrenor, dar nu cred ca e de nasul nostru.
    http://sport.scotsman.com/index.cfm?id=2225422005

  15. #57
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Eu cred ca sunt doar zvonuri lansate de de impresarul acela Dumitru Tudor zis "Ciorba" Citesc si eu acum pe ProSport si ma minunez:
    Oricum pare o stire de senzatie:
    Gianluca Vialli la Farul Constanţa

    Fosta mare glorie a fotbalului italian şi a formaţiei engleze Chelsea Londra, Gianluca Vialli, va sosi joi în România pentru a discuta cu oficialii formaţiei Farul Constanţa despre o eventuală colaborare. Tehnicianul italian a câştigat Cupa Angliei şi a ajuns în sferturile de finală ale Ligii Campionilor cu Chelsea, echipă la care a antrenat între 1998 şi 2000, însă în sezonul imediat următor a fost dat afară deoarece a câştigat un singur meci în primele 5 etape.

    Imediat după ce îşi încheie contractul cu Chelsea, italianul se decide să urmeze un curs pentru antrenori. La începutul sezonului 2001-2002 semnează cu echipa de primă divizie engleză Watford, însă la finalul lunii iunie este dat afară deoarece echipa termină pe locul 14 în campionat, în ciuda invetiţiilor masive care au avut loc în acel sezon.

    Din 2002 şi până astăzi, Vialli a fost comentator sportiv pentru canalul italian de sport SKY ITALIA.ProSport!
    Vialli ar putea antrena Farul
    Fostul international italian Gianluca Vialli vine joi in Romania si simbata va urmari, la Constanta, meciul dintre Farul si CFR Cluj.
    Intre timp el va discuta preluarea echipei de pe litoral care in prezent este pregatita de Lucian Marinof. Sport Total!


    Propun sa ne tundem la zero toti si sa ne punem o mustata mica "a la Vialli" si sa mergem sambata la stadion la meciul Farul-CFR Cluj.


    Revenind la lucruri serioase:
    Cert e ca pana acum cei de la club (Chiforeanu, Bosanceanu, Daraban) nu au dat nici o declaratie oficiala ceea ce ma faca sa cred ca nu este nimic adevarat; mai stau asa sa creada lumea ca vor da lovitura si sa fie o lovitura de imagine. Ma gandesc ca daca erau intr-adevar interesati de Vialli ieseau iei in fgata cu ceva declatati. era suficient un "DA, Il dorim pe Vialli si o sa vina joi la Constanta".
    Se mai vorbeste de dorinta lui Gianfranco Zola de a veni in Romania sa antreneze o echipa si sa fie si jucator la echipa respeciva? Ma intreb si eu de unde se scot astfel de stiri?

  16. #58
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Revin cu inca un post. Iata cum trebuie sa aratam sambata la meciul cu CFR.


    Iata textul din caricatura:

    "My Players they are very tired, especially the six new players that did not play against AC Milan, because they got tired just watching AC Milan. I also believe the conflicy in East Timor and Hurricane Floyd affected our performance"

    LA cine se refera? Liviu Mihai, Farmache, Barbu ???
    Attached Images Attached Images

  17. #59
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    threandul asta ar trebui redenumit in zvonuri hilare

  18. #60
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    De ce Vialli şi nu Voller la Farul?

    * Directorul executiv Florentin Chiforeanu nu confirmă zvonistica privind aducerea antrenorului italian la echipa de pe litoral



    Gazetarii din presa centrală îl vor musai pe Gianluca Vialli instalat pe banca tehnică a Farului. Altfel nu se explică zvonul care a circulat, ieri, prin mass-media bucureşteană, care anunţa sosirea în România a antrenorului italian, cu scopul de a prelua trupa „rechinilor“. Ediţiile on-line ale principalelor cotidiene naţionale de sport şi jurnalele tv s-au întrecut, aseară, în a furniza date (inclusiv salariul pe un sezon al tehnicianului - chipurile 200.000 euro!!!) despre „marea lovitură“ a Constanţei fotbalistice.

    Numai că - surpriză: atunci când i-am întrebat pe conducătorii grupării din strada Primăverii despre „varianta Vialli“, oficialii Farului, cei mai în măsură să ofere informaţiile exacte, au declarat fără ezitare: „Nu se confirmă!“. Afirmaţia făcută pentru „Cuget Liber“ îi aparţine lui Florentin Chiforeanu, directorul executiv al FC Farul. Conducătorul clubului constănţean a mărturisit că a fost sunat, ieri, pe acest subiect, de ziarişti din toată ţara: „Am primit pe telefonul mobil peste 20 de apeluri şi mi-au fost puse întrebări care mai de care mai năstruşnice. Tuturor le-am dat acelaşi răspuns: nu se confirmă!“

    Dar, care să fie oare explicaţia acestui zvon? Să fie vorba de faptul că Florentin Chiforeanu a efectuat, în week-end-ul trecut, o deplasare în Germania, unde a avut întrevederi cu reprezentanţii clubului Schalke 04, unul dintre subiecte dezbătute fiind „importul“ unui antrenor străin? Să se fi făcut o conexiune eronată? Şi dacă se pune problema unui „stranier“, de ce Vialli şi nu Marcel Răducanu sau Rudi Voller la Farul?
    Cuget Liber!

  19. #61
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Vialli poate vrea sa reintre iar in fotbal cred ca nu ii place sa fie comentator si nu poti lua echipe puternice fara vreo experienta si in plus nu are Farul bani de Voller daca tot erau dispusi sa dea bani buni pe antrenor eu ii luam pe Oli si bursucul secund plus stricam Sportul luind jucatori.
    anti Dinamo, anti oier

  20. #62
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Klingon
    Dar primaria si ceilalti ce au, le-a intrat apa in urechi?! Sunt vechile bisericute politice de vina sau altceva?
    Pai vechile bisericute au temelii serioase... nu se darama asa cu una cu doua... Dar hai sa ne oprim aici, ca nu are rost sa spunem mai multe...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  21. #63
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Unii continua sa bata fierul

    GSP publica fotocopia si traducerea emailului/faxului trimis de Vialli impresarului Tudor. Urmeaza niste declaratii, Dan Petrescu, Pascovici, Gurita si... Curca. Pe asta din urma l-am scris cu litere la fel de mici ca bunul simt si realismul din declaratia lui, mai ales daca luam in considerare prestatia sa din ultimele meciuri.
    http://www.gsp.ro/index.php?a=28334&shift=1

    SPT ofera detalii naucitoare: impresarul-minune i-ar fi pus sub nas lui Bosanceanu 3 nume: Conti, Paolo Rossi si Vialli! Bossul a ales Vialli apoi s-a carat din tara, ca de obicei, lasand chibitii sa bata campii, vanturile, valurile... Vialli vine sa vada Farul-Cluj apoi negociaza un salariu de 150-200K. Gurita isi exprima bucuria si in acest ziar, si la fel face Grigoras intr-o declaratie balbaita de editor.
    http://www.spt.ro/?section=1&subsection=20&articol=2976

    ProSport a scos complet din schema articolul despre aceasta poveste, desi ieri era top story.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •