Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 96 of 96

Thread: Cazul "Cristocea"!!!

  1. #85
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    oricum Jiji se lauda ca va face el salariile asa de mari ca o sa rupa gura targului, de ce nu ar da pe Cristocea 250???... iar MM e un pupa fund si daca Jiji zice asa nu o sa comenteze nimic, iar Oli e la inceput, nu cred sa comenteze prea mult mai ales ca are nevoie de om pe post

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    mah aseara dupa ce bausem un kil de vin poate am promis si eu ca-mi deschid discoteca in Bistrita si ca la toti prietenii le dau de baut (ZILNIC)
    de revelion omu promite multe ...

  3. #87
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    da ma dar tu nu ai zis pe post ca il iei pe Cristocea la steaua... asa si eu zic multe la bautura iar la Jiji revelionul e zilnic daca intelegi ce vreau sa zic

  4. #88
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Gata cu jj, gata cu Steaua. Cristocea fuse si se duce. Deja discutia trebyuie a se mute pe Steaua. Paul de ce nu deschizi acolo subiectul, sa-si spuna stelistii parerea despre Vasilica al nostru?

  5. #89
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Vasilica al lor de acum

  6. #90
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    las ca sta bine aici subiectu ... jucator bun zic eu , da cred ca o sa fie mai mult rezerva

  7. #91
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    depinde numai de el...daca i se da o sansa si arata ca merita s-ar putea sa prinda echipa, mai ales ca omul vrea sa demonstreze ca trebuia sa ii ofere Farul ceva mai multi bani si ca face o greseala ca renunta la el

    ps: fac eu la voi acum un threand... cazul Cristocea part II

  8. #92
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0

    Talking

    Sa nu fie iar vreo vrajeala, o abureala de-a lui JIJI. Pana nu incepe campionatul, nu esti sigur de nici un transfer la Steaua.
    Si ce naiba, parca se discuta de cel mai mare transfer din tara de anul asta !
    Nu se merita atata efort pentru un jucator obisnuit.

  9. #93
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    nu cred ca e vrajeala... poate doar suma de transfer sa fie, in rest uite:

    Cristocea: "De mic visam să ajung la Steaua"

    Mijlocaşul Vasilică Cristocea a declarat, luni, că şi-a īmplinit un vis, după ce oficialii grupărilor Farul Constanţa şi Steaua s-au īnţeles īn privinţa transferului său la echipa din Bulevardul Ghencea.

    Cristocea: "De mic visam să ajung la Steaua, iar acest vis mi s-a īmplinit. Pentru mine pot să spun că anul 2006 a īnceput foarte bine. Sunt foarte fericit că am ajuns la Steaua şi aştept să evoluez şi īn cupele europene".

    Mijlocaşul a afirmat că va sosi la Bucureşti pe 6 sau 7 ianuarie, deoarece pe 8 ianuarie este reunirea echipei Steaua, iar atunci va semna şi noul contract. "Nu mai contează pe ce perioadă voi semna, unu, doi, cinci sau zece şi nici pentru ce sumă", a afirmat Cristocea.

    Finanţatorul Gigi Becali şi patronul Gheorghe Bosānceanu s-au īnţeles īn privinţa transferului lui Cristocea la Steaua īn noaptea dintre ani, mijlocaşul urmānd să joace pentru stelişti īncepānd din retur.

    PROSPORT

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    lasa`l mai pe ramy ... el mai spera ca ajunge la Dinamo , ca stiu ca ei tot in cauta de 2 ani

  11. #95
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    George CĪRSTEA - Observator de Constanta

    Aflat parcă de cānd lumea la formaţia-fanion a Constanţei, micuţul mijlocaş a reuşit, īn sfārşit, să-şi vadă visul cu ochii şi să ajungă la o echipă din Bucureşti.

    Dorit cu insistenţă de granzii Capitalei īncă din sezoanele trecute, Cristocea a rămas fidel culorilor alb-albastre, aşteptānd cuminte să-i expire contractul şi să plece pe o sumă de transfer relativ mică. După ce a ratat mereu transferuri, dar a jucat măcar bine pentru F.C. Farul, sezonul de toamnă a fost cu adevărat dezamăgitor. Evoluţiile slabe şi refuzul de a-şi prelungi contractul l-au transformat pe Cristocea din idol īn persoana non-grata pe litoral. Huiduit de tribune şi criticat de toată lumea, mijlocaşul a hotărāt să renunţe definitiv la Constanţa şi să dea curs ofertelor venite din alte zări. A refuzat să mai vină la antrenamente, susţinānd neplata unor restanţe financiare, şi a fost suspendat cu mare tam-tam de club. Suspendarea nu l-a afectat prea mult şi ofertele au venit imediat, un jucător cu calităţile lui Cristocea şi īn vārstă de doar 25 de ani fiind greu de găsit. Preţul său a fost un alt motiv pentru care fostul decar al Farului nu a rămas fără echipă pānă īn vară. Steaua a fost cea mai rapidă şi a obţinut acceptul jucătorului şi clubului pentru un transfer chiar din această iarnă. Cu o indemnizaţie de transfer derizorie, faţă de sumele vehiculate īn alte cazuri, formaţia bucureşteană a luat un jucător care, īn Capitală, poate să-şi arate adevărata valoare. E bine pentru Steaua, care va avea soluţii la mijloc, e bine pentru Cristocea, care va putea astfel să cāştige şi nişte trofee, nu numai bani, e bine şi pentru F.C. Farul, care ar fi obţinut o sumă mult mai mică īn vară pentru jucător.

  12. #96
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,085
    Reputatie
    1
    am inceput anul bine...am scapat de tigan si am mai luat si bani pe el...avem bani de antrenor acum...sa speram ca urmeaza farmache

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •